Dodaj do ulubionych

Na jakiej podstawie wybieracie ubrania?

29.08.22, 14:07
Czy jeżeli modelka jest plus size, to wam przeszkadza i szukacie podobnej sukienki na szczupłej osobie, czy skupiacie się tylko i wyłącznie na sukience, a nie figurze modelki?zdjecia dla porównania.
Wszystkie te ubrania są jednej marki.
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:14
      Ubrania wybieram w sklepie i to wyłącznie po przymierzeniu na sobie i porządnym obejrzeniu się w przymierzalni z każdej strony, nie interesują mnie zdjęcia na modelkach, na których zazwyczaj wszystko leży inaczej. Przed kupnem lubię też pomacać materiał, i sprawdzić jak dana rzecz jest odszyta.
      • iwoniaw Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:57
        Otóż dokladnie tak.
        Co mi po zdjęciach, skoro na połowie modelka (gabarytu dowolnego, acz częściej szczupła) stoi wykrzywiona w chiński paragraf, a na pozostałych ubranie ma - w zależności od potrzeb - pospinane z tyłu klipsami albo wprost przeciwnie, niezapięte, żeby się prezentował lepiej luz lub dopasowanie, którego tam nie ma.
        W opisach na stronach internetowych pomagaja nieco opisy, że np. sukienka w rozmiarze X ma dlugość Y albo rozłożona na płasko ma Z cm w biuście/talii/biodrach ale zasadniczo kupuję po osobistym przymierzeniu, obejrzeniu się w lustrze, wykonaniu ruchów typu przykucniecie, podniesienie rąk, przysiadnięcie na krześle, żeby sprawdzić, czy w konkretnym ubraniu da się w ogóle funkcjonować.
    • bei Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:16
      Jeśli wg mnie rzecz jest ładna, to sprawdzam skład materiału i rozmiar, czy jest ten mój. Wiadomo, ze na różnych sylwetkach różnie dana rzeczy lezy, wiec rozmiar modelki nie ma znaczenia.
    • damartyn Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:19
      Modelka bez znaczenia. Interesuje mnie krok , fason , kolorystyka i z czego dana rzecz jest.
      • damartyn Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:20
        Krój*
    • suki-z-godzin Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:21
      Kupuje wylacznie gdy marka ma wsrod modelek i modeli osoby transseksualne. W przeciwnym razie nie spelnia moich kryteriow inkluzywnosci.
      • alpepe Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 05:38
        A mogą być czarnoskóre?
        • suki-z-godzin Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 06:47
          Za to jest dodatkowy plus dla firmy. Nagradzam ja za to kupnem dodatkowych skarpetek.
    • gama2003 Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:27
      Na podstawie gustu.
      Cena też jest ważna, skład tkanin i dostępność mojego rozmiaru. Modelki na decyzję wpływu nie mają, bo niby dlaczego ? Zwłaszcza, że ostatnio jest moda na przygnębione modelki, w pozie ,, stłukli mnie kijem i ledwo stoję,,.
    • kaki11 Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:33
      Sprawdzam czy mi się podoba, i chcę coś podobnego bnego, czy jest w mój rozmiar i czy cena i skład są akceptowalne. Nie szukam zdjęć podobnego produktu gdzie indziej. Po dostaniu paczki i tak muszę przymierzyć, a szczupłe modelki, też wyglądaj inaczej niż ja..
    • magda.z.bagien Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 14:47
      Interesuje mnie tylko skład i czy rzecz mi pasuje. Większość i tak kupuję ze szmatexów, więc problem z modelkami odpada.
    • mandre_polo Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 15:11
      Modelki wieszaki odpychają, identycznie z ubraniami na osobach otyłych. To mnie ma być dobrze w fasonie a nie szukam przebrania
    • default Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 15:35
      Nie kupuje ubrań przez internet. Podstawą zakupienia dla mnie jest nałożenie na siebie w sklepie stacjonarnym. Nic mnie nie obchodzi jak wygląda w tym modelka, to ja to będę nosić. No i dotyk jest najważniejszy, mnie większość rzeczy drapie, więc nie kupię niczego bez dotykania i włożenia na siebie - czasem w dotyku dłonią rzecz wydaje się miękka i łagodna , ale po nałożeniu jednak gryzie.
    • pomozeciepomozemy Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 15:56
      Szczerze mówiąc myślałam, że modelki plus size prezentują głównie ubrania, które krojone są na plus size lub odpowiadają ich potrzebom (jak np. baaardzo elastyczne jeansy pewnej amerykańskiej marki). Przy czym plus size to dla mnie 42/44 w górę. Ciuchów linii dedykowanych plus size w ogóle nie przeglądam. Natomiast wtopić można i na ciuchu prezentowanym na zwykłej modelce - sukienka modelce sięgała do kostek, a u mnie skończyła się w pół łydki. Na podobnej zasadzie: lubię ubrania unisex, ale jeśli koszulkę czy bluzę prezentuje jedynie facet też się nad nimi nie zatrzymam. Wolę zobaczyć je na kobiecie. A najchętniej przeczytać jakie mają wymiary. Coraz częściej kupuję ubrania kierując się kluczowymi wymiarami, ściągniętymi z ulubionych ciuchów. Plus krój, faktura, wzór, skład... wiadomo.
    • sattwaguna Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 16:16
      Na podstawie tego czy mi się podobają.
      To znaczy czy podoba mi się ich kolor, krój, czy wygodnie się w nich czuję.

Nie oczekuję dodatkowych efektów - ciuch nie musi mi wydłużać, uwypuklać czy spłaszczać.
      Jak mi się ciuch podoba a nie wydłuża - to i tak go będę nosić.
      Moje ciało jest jakie jest - elementem samoakceptacji jest to, że ciuch nie musi ukrywać moich nieidealności i udawać, że coś jest inne niż jest.
    • shellyanna Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 16:37
      Jeśli chodzi o modelki to sprawdzam wysokość. To dla mnie chyba główne kryterium. Jeśli modelka ma poniżej 170 cm to nie kupuje.
    • ga-ti Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 29.08.22, 16:45
      Jak jest modelka plus size i to w zwykłym sklepie (nie tylko dla pań xxl) to absolutnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie big_grin
      Gorzej, jak sukienkę w rozmiarze 36 pokazuje modelka w rozmiarze 34, a na dole dopisek "dostępna w rozmiarach od 36 do 56". I weź tu sobie zwizualizuj.
      • taki-sobie-nick Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 02:00
        Jak kieckę pokazuje ci kobita w rozmiarze 56, a ty masz, powiedzmy, 46, to i tak ci nic nie da.
        • taki-sobie-nick Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 02:01
          Zresztą większość modelek plus size jest wyjątkowo i widocznie plus size, podczas gdy mamy mnóstwo bab o mniejszej nadwadze.
    • panna.nasturcja Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 03:34
      Ubrania kupuję po przymierzeniu ich i uznaniu, że dobrze w nich wyglądam, pasuje mi w dotyku materiał, rozmiar jest w sam raz. Kompletnie mnie nie interesuje jak wygląda w nich ktokolwiek inny niż ja, niezależnie od tego czy jest szczupły czy z nadwagą.
    • 3-mamuska Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 04:08
      Nie przeszkadza. Ale..
      Pomaga w opisie wzrost modelki. Wtedy wiadomo gdzie będzie się kończyć.
      Ogólnie ciuchy powinny być pokazywane na zwykłych dziewczynach ani chudych ani mocno grubych.
      W sumie najlepiej jakby mieli na stronach chude/wysokie, chude niskie, duze/wysokie duze/niskie, normalne wysokie/normalne niskie. Wtedy by było najlepiej.
      Integruje mnie głowie skąd kolor fason. Ale czasem zdjęcie modelki pomaga.
    • nangaparbat3 Re: Na jakiej podstawie wybieracie ubrania? 30.08.22, 06:56
      Dwa razy kupiłam coś przez internet i to były dwie straszliwe porażki.
      W sklepie: mogę przymierzyć, dotknąć, poczuć, ile to waży. Ocenić jakość tkaniny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka