Dodaj do ulubionych

Gdzie na wakacje ze znośna pogodą

29.08.22, 14:38
Chcemy zrobić w przyszłym roku objazdowke. Bierzemy pod uwagę Austrię, północne Włochy (jakieś górskie jezioro, Dolomity) północną Chorwację i Słowenię.
Nie znosimy upałów i tłumów.
Bierzemy pod uwagę duże campingi z basenami dla dzieci ale wystarczy jak rzucicie regionem albo napiszecie gdzie zdecydowanie nie jechać.
Moglibyście coś polecić? Gdzie będzie przyjemniej? Niezbyt wilgotno i bez duchoty? Z temperaturami poniżej 30 stopni
Termin niestety lipiec uncertain
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:43
      Polecam Danię.
      • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:48
        Chcemy koniecznie jakieś góry
    • heca7 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:45
      Lipiec, Chorwacja i brak upałów. To się gryzie wink Jednocześnie nie znosicie tłumów a chcecie duże campingi z basenami dla dzieci- takie rzeczy tylko w Erze tongue_out
      • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:50
        Hahahahaha fakt.
        Najważniejsze znośna pogodą, potem brak tłumów. Planujemy zmieniać miejsca więc jak raz pojedziemy na duży z basenami to te parę dni przeżyjemy. Najważniejsze żeby dało się żyć bez skwaru lub duchoty
        • melikles Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:10
          Dania
    • szaraiwka Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:47
      Wysokie góry. Proponuje grand Tour de Swiss. Piękne miejsca, dużo miejsc do Plywania. Brak tłumów. Tylko ceny wysokie.
      • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:51
        Szwajcarie zostawiam na wyjazd bez dzieci i bez psa
    • berdebul Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:49
      Jak lipiec to objazdowka wokół Bałtyku, południe Europy płonie w lipcu.
      • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:52
        Chcieliśmy w tym roku, w ostatniej chwili zmieniliśmy kierunek, temperatura 20-21 stopni i deszcz big_grin
        • snakelilith Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:16
          To zastanów się czego ty konkretnie chcesz, bo 30 stopni i upały nie, temperatury 20-21 stopni i deszcz też nie. Jeżeli szukasz czegoś z gwarancją braku opadów pomiędzy, to zostają ci chyba Wyspy Kanaryjskie, ale raczej El Hierro niż Teneryfa.
          • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:32
            Poproszę między 23 a 28 big_grin
            • triss_merigold6 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:39
              Fuerteventura, Madera, południe Teneryfy.
    • sumire Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 14:56
      Północne Włochy zły pomysł, w lipcu bez 30 stopni słabo to widzę, chyba że w jakiejś alpejskiej wiosce wysoko się zatrzymacie. W Austrii też potrafi być bardzo gorąco (z drugiej strony jak byłam w Heiligenblut, to w lipcu walił śnieg).
      Na znośne temperatury i "bez duchoty" w takim terminie to albo atlantyckie wybrzeże Europy, albo Skandynawia, ewentualnie kraje bałtyckie.
    • magda.z.bagien Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:04
      Durmitor w Czarnogórze powinien być ok. W lecie do wytrzymania, ale nie wiem jak z atrakcjami dla dzieci.
      • homohominilupus Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:22
        Czarnogóra brr
    • snakelilith Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:10
      Jeżeli wykluczasz drogie kraje skandynawskie z górami typu Norwegia i Szwajcaria też nie pasuje, to pomyśl może o Wyspach Brytyjskich, Szkocja na przykład. Choć nie wiem, czy tam są duże campingi, bo "duże campingi" trochę nie zgadzają się z "Nie znosimy upałów i tłumów".
      Na południu Europy zagrożenie upałem w lipcu jest ogromne. Jedynie Alpy (północna strona) wchodzą jeszcze w grę, więc może faktycznie Austria, np. północny Tyrol, ale gwarancji na brak upałów (oraz opadów) nie ma.
      • magda.z.bagien Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:45
        W zeszłym roku w sierpniu byłam w Szkocji w okolicach Loch Lomond I Trossachs. Temperatury ok, ale trochę deszczowo.
        W Walii też powinno być ok w lecie.
        • kasiamat00 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:56
          Szkocja i Irlandia sa cudowne jak w Europie jest fala upalow, a tam jest +25 i pada tylko raz-dwa razy w tygodniu. Dwa razy mi sie tak udalo, bardzo, bardzo polecam.
    • barattolina Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:14
      Proponuję Islandię albo Norwegię.
      Są góry i nie ma upałów.

W Alpejskich dolinach, niezależnie od kraju potrafi być w lipcu upalnie.
    • taje Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:17
      Norwegia
    • biala_ladecka Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:25
      Campingi z basenami i brak tłumów się nieco wykluczają.
      Jeśli camping inwestuje 💰 w strefę basenową, to nie dla 15, 20, ani nawet 50 parceli.
    • leosia-wspaniala Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:25
      W górach będzie chłodno, w dolinach gorąco, to lipiec na miłość boską, poniżej 30 stopni w lipcu w Chorwacji oczekujesz? Jedźcie do Skandynawii, to powinno się udać.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:30
      Ale to wszystko zalezy od roku, w zeszlym byly katastrofalne powodzie i kolezanki dzieci na obozie w hiszpani spędzily tydzień brodząc w deszczu, a w niemczech był stan kryzysowy.
      Ja 4 lata temu też na mocnym poludniu europy mialam temp. 19-22 st. a morze mialo temperaturę naszego.

• heca7 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:32
      To może Czechy? Aqualand Moravia. Jest camping, są baseny, jezioro i góry widać w oddali tongue_out Nie byłam ale chyba mało kto nie przejeżdżał tamtędy jadąc do Austrii albo Cro wink
      • b.bujak Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:33
        heca7 napisała:

> To może Czechy? Aqualand Moravia. Jest camping, są baseny, jezioro i góry widać
        > w oddali tongue_out

plus Słowacja - właśnie wrócilismy - kilka dni u podnóży Tatr Wysokich, kilka pomiędzy Tatrami Niskimi a Zachodnimi;
        to już kolejny wyjazd do tego kraju - ciągle mnie zachwyca i ciągle długa lista miejsc do zobaczenia
        • nangaparbat3 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:10
          Plus Węgry, Zakole Dunaju.
          Kiedyś tak spędziłam 2 tygodnie jeżdząc po tych trzech krajach, z założeniem omijania wielkich miast (największy był chyba Ołomuniec, bardzo piękny, polecam), dobrze wspominam.
    • sundace46 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 15:50
      Salzkammergut Austria, Dachstein także Austria. Karyntia (Austria) mnóstwo jezior.
      Tyrol austriacki. Generalnie polecam Austrię, mnóstwo atrakcji, swietna przyroda. Uwielbiam ten kraj.
      • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 19:27
        Też sądzę, że Austria, ewentualnie Słowenia. Blisko, cywilizacja, dużo zmiennych atrakcji. Opcją może być Norwegia. Ale z dziećmi, jak rozumiem, w wieku szkolnym, wydaje mi się jednak ciekawszą opcją Austria i Słowenia, w lipcu chyba jeszcze tłumów nie będzie.

Piękne, bardzo malownicze i latem puste góry ma Bułgaria, ale tu może być problem z temperaturami.

Ewentualnie, jak tobie i dzieciom odpowiadają bardziej dzikie tereny, dzieci się nie nudzą wędrując, to Rumunia i Maramuresz lub góry Apuseni - ale to już trzeba lubić, nie wiem co lubią twoje dzieci, takie miejsca jednak
        chyba bardziej docenia się nieco później, niż w wieku szkolnym.

• elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:41
          Potrzebujemy atrakcji, Rumunia to nadaje się dla nas bez dzieci, w Bułgarii to samo, ich by interesował Słoneczny Brzeg wink
        • jeste_m_sobie Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:42
          Ale w rumunii latem masz UPAŁ.
          • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:19
            jeste_m_sobie napisał(a):

> Ale w rumunii latem masz UPAŁ.

Ogólnie lipiec to jeden z cieplejszych miesięcy, powoli wraz ze zmianami klimatycznymi, nie da się właściwie nigdzie wykluczyć upału. Rumunia to jednak duży kraj i ma zróżnicowany klimat, na południu, na wybrzeżu może być upadł, a tymczasem np. w Karpatach bywa znacznie chłodniej. A to wszystko jeden kraj.
          • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:19
            jeste_m_sobie napisał(a):

> Ale w rumunii latem masz UPAŁ.

Ogólnie lipiec to jeden z cieplejszych miesięcy, powoli wraz ze zmianami klimatycznymi, nie da się właściwie nigdzie wykluczyć upału. Rumunia to jednak duży kraj i ma zróżnicowany klimat, na południu, na wybrzeżu może być upadł, a tymczasem np. w Karpatach bywa znacznie chłodniej. A to wszystko jeden kraj.
    • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 19:12
      Chyba faktycznie wybierzemy Austrię, może przy okazji po drodze zobaczymy cos w Czechach. Zobaczymy jak dzieci zareagują na objazdowke, przynajmniej nie będzie zbyt dalekich tras.
      • iliri Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 19:22
        My właśnie wróciliśmy z Austrii plus odrobinę Czech po drodze. Też z dziećmi. Było bosko. Bez tłumów. Tylko z pogodą można trafić różnie- i na upał i na deszcz. Ale ogólnie Austria na wyjazd z dziećmi jest bardzo dobrym kierunkiem. Innym kierunkiem, który bardzo nam się sprawdził z dziećmi była Irlandia. I jeszcze Holandia, ale jak chcecie góry, to raczej pomysł na następny wyjazd.
        • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 19:28
          Tak, Holandia to też bardzo fajny kraj na zwiedzanie z dziećmi, no ale właśnie, w większości płaski.
          • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:39
            Holandia super, wielokrotnie byliśmy, tak samo Belgia i Luxemburg. A ja nigdy nie byłam w Austrii oprócz przejazdu
            • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:02
              Belgia tak na parę dni fajna, choć dla mnie ich plaże z wieżowcami wchodzącymi niemalże do morza są trochę dziwne, Luksemburg mały, ale fajny, bardzo zielono.

To jedź do Austrii, nie jest daleko, a naprawdę ładny kraj. I dla dzieci też znajdziesz atrakcje.
      • berdebul Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:24
        To jeszcze przemysl jedzenie. Wpierniczyłam się w objazdowke po Austrii, w małych wioseczkach problem z wege paszą, wszędzie sznycel, sznycel z szynką, albo góry sera.
        • melikles Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:31
          Tak, Austriacy jeszcze normalni.
        • heca7 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:36
          O Boże! Tak big_grin Ja do dziś pamiętam jak nieomal popłakałam się ze śmiechu kiedy gdzieś wysoko w górach- miał to być punkt widokowy ale zanim wjechaliśmy przyszła mgła- dostaliśmy tam w schronisku kartę gdzie nie było słowa po angielsku. Tylko po niemiecku. Byliśmy jedynymi gośćmi z powodu tej mgły. Nikt za nami nie wjechał bo i tak g,ówno było widać. Właściciel w typie Jurgena Stroopa, podał nam kartę no i widzę, że jakiś rosół (chyba) z pulpetem jest. No i przynosi mi mały garnuszek, w środku wywar w kolorze żółto-zielonkawym z wielkim, jednym pulpetem w kolorze kupy. Razem do złudzenia jak kupa w klozecie big_grin Jadłam i miałam łzy w oczach big_grin Głupio mi było chichotać ale mąż pękał ze śmiechu- on po zobaczeniu menu zamówił asekuracyjnie tylko kawę tongue_out Na ostatnim wyjeździe za to do Solden żywiliśmy się prawie codziennie w japońskiej knajpie wink
          • berdebul Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:27
            Jak zamówiłam grzanki z serem BEZ SZYNKI, to szynkę przynieśli osobno na talerzyku. Nawet jajecznica była z mięsem, wege pierogi ze skwarkami. Nigdy więcej suspicious
        • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:40
          a to fakt, znajomy wegetarianin przy wyjeździe z drogi Grossglockner zamówił sobie wegetariańskie pierogi. I przynieśli mu, ze skwarkami z słoniny big_grin Na szczęście po jego protestach wymienili na takie bez skwarków. Ale ogólnie jedzenie w Austrii mi smakowało. A już ich Apfelstrudel...mniam.
    • jeste_m_sobie Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:40
      Madera! Poniżej 30 stopnia, przyjemnie i orzeźwiająco, a jednocześnie ciepło, morze i góry.
    • palacinka2020 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 20:43
      Napisz ten watek jeszcze raz, bo naprawde nue da sue pojechac na poludnie Europy w lipcu bez upalow, I nie da sie znalezc campingu z basenami bez tlumow.

W miare znosnie (wciaz moze byc powyzej 30 stopni) w Slowenii jest w okolicy Kranjskej Gory.
    • nangaparbat3 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:08
      Litwa, Łotwa, Estonia - jeśli jeszcze będą.
      • nenia1 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 30.08.22, 09:45
        nangaparbat3 napisała:

> Litwa, Łotwa, Estonia - jeśli jeszcze będą.
        >
        ale tam nie ma gór.
    • solarpowerprincess Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:43
      Tyrol
    • kafana Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 21:51
      Byłam w lipcu na samos wiał przyjemny wietrzyk było ciepło ale nie gorąco.
      Północna Chorwacja pogodowo i tak będzie gorąca. Co do tłumów to na wybrzeżu są wszedzie tłumy. Znosniej jest na wyspach Np na Cres ale tam jest upał.
    • bigimax4 Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 29.08.22, 22:18
      Szkocja
    • elstilo Re: Gdzie na wakacje ze znośna pogodą 30.08.22, 09:30
      Ok a jak wybieramy Austrię to rozumiem że Karyntia odpada bo będzie cieplej niż w Tyrolu lub Salzburgu.
      A Tyrol czy Salzburg? Czy lepiej trochę tu i trochę tam?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka