Dodaj do ulubionych

Czyszczenie kabiny prysznicowej

29.08.22, 15:18
Do tej pory patentem jest u nas ściągaczka, szmatką i doszło do tego że nikt się nie chce myć pod prysznicrm tylko w wannie...
Jakie macie patenty ? Znalazłam taki pkyn
allegro.pl/oferta/nano-impregnat-do-kabin-prysznicowych-10706050484?offerId=10706050484&inventoryUnitId=nf0C1O6lEwQ5lUgDE5LyTw&adGroupId=YWJkOGIxOWItZjc2Yi00NGRlLTlhZjktOTE2MWY1MTdiYWZmAA&campaignId=ZTdlZjBhNzgtMTM3Ny00YWMzLTk5OTAtYmI3MWI3YmJjNGM3AA&sig=089f9879d28a828092beec2518210aba&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIgoLb8ZDs-QIVCRd7Ch1JswPFEAQYASABEgIsJvD_BwE
Używał ktoś tego lub podobnych? Warto, czy działa?
Obserwuj wątek
    • mandre_polo Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 15:34
      Wszystko działa tylko trzeba myć wszystkie szyby i zakamarki na bieżąco. Też lubię kabinę nie używaną
      • alicjamagdalena Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 16:19
        Chodzi mi o zacieki z wody nie brud wink
        • mandre_polo Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 17:07
          Mam na myśli kamień który odkłada kiedy brak regularnego czyszczenia całości. Nie znam brudu w kabinie 😉
    • paola.brunetti Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 17:44
      Kupuję płyn do impregnacji w markecie budowlanym, kosztuje tyle co ten z linku, ale za większą objętość i używać kabiny można już po 3 godzinach. U nas gwarancja sukcesu to filtr na ujęciu wody, bo mamy bardzo twardą. Oraz po każdym prysznicu czyścimy szyby ściągaczką, zajmuje to 20 sekund, a zaoszczędza mycia. Szyby wystarczy wyczyścić i zaimpregnować raz na 2 miesiące.
      • mandre_polo Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 22:59
        Ściągaczka nie zapobiegnie osadzaniu się kamienia przy elementach plastikowych kabiny. Szkło to pikuś
        • paola.brunetti Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 23:38
          Nie mam plastików, mam kabinę typu walk in, samo szkło.
          • mandre_polo Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 04:18
            Bez silnikowej uszczelki przy podłodze🙄, regularne czyszczenie trzeba robić bo zmierzą się żółty syf i kamień na rogach szkła. Żadne polewanie szkla kabiny mega środkiem nie zapobiegnie
      • palacinka2020 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 07:58
        Nie dosc ze impregnujesz to jeszcze ta sciagaczka... mnie sie w ogole nie chce
        • efka_454 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 11:01
          A wannę myć ci się chce?

Nie bardzo rozumiem tego myślenia: nie chce mi się myć kabiny, to używam wanny...
          Chyba, że myjesz się w miednicy, to rzeczywiście oszczędność czasu tongue_out

My mamy tylko prysznice. Raz na dwa miesiące myję i impregnuję szybę jakimś szuwaksem kupionym w sklepie - działa, nie szukam na razie innego. A przejechanie ściągaczką od razu po myciu to kilka sekund.
          Za to dawno, dawno temu kiedy miałam do dyspozycji tylko wannę i trzeba było nie tylko umyć wannę, ale powycierać często dookoła, bo się nachlapało - o! to było upierdliwe
          • nena20 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 14:02
            Zrobiłam głęboką wnękę prysznicowa bez szyby. Liczę że zostanę przy tej opcji. Kabina prysznicowa to okropieństwo, którego u nas nikt nie chce myć 🤦
            • efka_454 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 16:42
              Ja mam walk in w jednej łazience i wnęke zamykaną szklanymi drzwiami w drugiej.
              W obu bez brodzika, tylko terakota
              • mandre_polo Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 21:44
                Szklo to pikuś w porównaniu z czyszczeniem uszczelki na połączeniu z podłogą. Ciągle wymaga wysuszenia więc to ja ją wycieram zużytym ręcznikiem do sucha. To samo z podłogą obok ram bo pozostawienie ot tak to osad i kamień. Raz w tygodniu to za mało żeby zapobiec osadzaniu.Juz raz czyściłam szczotka i podziękuję za powtórkę. Teraz raz na tydzień czyszczę tylko psikając czym do kabin plus magiczna gabeczka
    • eliszka25 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 18:35
      Jakoś na wiosnę wyczytałam w gazecie sposób, który u mnie się świetnie sprawdza. Do mycia prysznica używam… nabłyszczacza do zmywarek. Serio! Najpierw myję zwykłym płynem do mycia prysznica z marketu, a potem nabłyszczaczem. Na miskę wody leję taki większy chlust nabłyszczacza - nie wiem, może ze 20-30 ml, do tego parę kropel płynu do naczyń, zwilżam w tym myjkę do mycia okien i przecieram szyby prysznica. Wycieram ścierką z mikrofibry (nie musi być zupełnie do sucha) i prysznic się błyszczy jak psu 🥚🥚. Powtarzam taką operację średnio co 2-3 tygodnie. W międzyczasie wszyscy z grubsza ściągają wodę gumową ściągaczką i szyby po wyschnięciu znów błyszczą. Sposób tani, bo butelka nabłyszczacza kosztuje kilka złotych i starcza na długo. Ja od mają nie zużyłam nawet pół butelki.
      • mikams75 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 14:42
        zainspirowalas mnie, moze do umywalki tez sie nada? Dziecie od jakiegos czasu pokochalo mydla w kostce i umywalka po nich gorzej wyglada niz po mydlach w plynie i tak myslalam, co by tu zrobic, zeby nie matowiala tak szybko.
        • eliszka25 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 21:52
          Spróbuj. Płytki nabłyszcza, to i umywalkę pewnie też nabłyszczy. Z szyb w prysznicu wszystko pięknie spływa, nie zostają żadne ślady po środkach do mycia. Może mydło też spłynie.
    • sueellen Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 23:10
      My bierzemy prysznic wieczorem. Zawsze wchodzę ostatnia i ogarniam kabinę. Ściągam wodę ściągaczka co wieczór, myje porządnie raz w tygodniu. Nie ma zacieków gdy się od razu porządnie ściągnie.
      • volta2 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 29.08.22, 23:28
        my też opcja ściągaczka, synów nauczyłam korzystać, mają tylko swój prysznic, i nie robią tego tak uczciwie, ale nie straszy
        myty z osadu jest mniej więcej raz w miesiącu ludwikiem do kabin prysznicowych, po takim pucowaniu dzieci mają zakaz uzywania prysznica przez 2-3 dni, aż się napatrzę, i wtedy korzystają z mojego.

ale chyba octem byłoby lepiej, usuwa osad błyskawicznie, tyle że śmierdzi
        • noname2021 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 05:11
          patent z Tik Tok:

spryskac szklo octem potem natrzec soda oczysczona
          a na koniec wycierac mazie polowkami cytryny z gruba sola.

splukac

podobno schodzi najwieksze gowno lol.
          • sonnija70 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 08:01
            Octu i sody nie wolno laczyc. Mozna sobie krzywde zrobic. Ach te madrosci z tiktoka.
            • sonnija70 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 08:03
              Cytat: SODA + OCET
              Chemiczna nazwa sody to wodorowęglan sodu, a octu kwas octowy. Jeśli zmieszamy obie te substancje dojdzie do burzliwej reakcji, w której powstają octan sodu, dwutlenek węgla i woda. Octan sodu to substancja, o lekko zasadowym pH, która niestety nie jest skuteczną substancją czyszcząca.
          • volta2 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 13:53
            no ale nie ma potrzeby, ich kabina nie jest uwalona niewiadomo czym, zwykły osad, płyn wystarcza
    • sonnija70 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 07:58
      Najwiekszy syf schodzi po myciu zelem do zmywarki. Mam akurat dwufazowy Somat. Rewelacja. Wogole zel do naczyc do zmywarki sprawdza sie na wszystko- do czyszczenia plyty na piecu, pralki, ubikacji, splywu w wannie, umywalce zamiast kreta. Do tego nie smierdzi i jest lagodny, ze mozna reka rozsmarowac na kaninie, zostawic na jakis czas, przezrzec i kabina jak nowa. Kiedys ten patent gdzies slyszalam o kostkach do zmywarki, ale zel jest bardziej praktyczny i skuteczny.
    • robin1025 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 08:06
      OOO czytam, że nie jestem w tym sama smile. Też po każdym użyciu prysznica wycieram kabinę albo ściągaczką albo ręcznikiem do sucha i gonię o to samo domowników. Ja używam płynu do kabin z marketu do kafli a szybę dodatkowo płynem do okien.
    • panna_lila Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 14:07
      piszecie o ściągaczce a ja mam kabine zaokrągloną i nie działasad
      • mikams75 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 14:44
        w poprzek? wiecej roboty
        • panna_lila Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 20:03
          Też się nie da, machałam już w tę i we tę
          • 35wcieniu Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 21:55
            Dlaczego się nie da? W poprzek przecież normalnie.
          • eliszka25 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 30.08.22, 21:58
            Potrzebna ci zaokrąglona ściągaczka
    • nicknanowyrok Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 03.10.22, 21:04
      Kabina prysznicowa, lalka big_grin
    • nanuk24.0 Re: Czyszczenie kabiny prysznicowej 03.10.22, 21:17
      Każdy środek do mycia kabiny działa, tylko trzeba wiedzieć jak używać.
      Czyli posprejować kabinę, rozprowadzić równo wilgotna gąbką lub ścierką i zostawić na około 10/15 minut, w międzyczasie można toaletę i zlew umyć. Wrócić do kabiny, poszorować nieco, fugi szczotką, jeśli są dość brudne, spłukać wodą, ściągnąć gumką lub wytrzeć do sucha i już. Szyby można myć tak samo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka