Dodaj do ulubionych

System zaliczek w salonie piękności- spotkałyście

29.08.22, 16:00
Chodzę od lat do tego samego salonu piękności- zazwyczaj robię tam włosy, pazury i regulację brwi. Zawsze płaciłam tak jak wszędzie, po dokonaniu usługi- tym razem teraz właścicielka wprowadziła system zaliczek za usługę. Przed spotkaniem, trzeba wpłacić 100 zł, to zostaje odjęte przy zapłacie za całość. Jak np tuż przed wizytą złamiesz nogę, zachorujesz whatever- zaliczka przepada. No i ja teraz jestem chwilowo na działce poza Wawą, internet mam tu bardzo wolny ( ciężko zrobić przelew)- a tu dzwonią, mówią o zaliczce i grożą, że jak nie wpłacę - to odwołają wizytę ( wizyta w piątek). Tłumaczę, że jestem na działce, że ciężko mi tu zrobić przelew- recepcjonistka dalej swoje, że szefowa kazała.
Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?
Obserwuj wątek
    • aniani7 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 16:06
      Tak, to zadatek a nie zaliczka, która jest zwrotna. Podejrzewam, że dużo osób odwoływało im w ostatniej chwili i postanowili zrobić z tym porządek.
      • porcelanaporcelana Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 16:57
        Być może, ale nigdzie indziej się z tym nie spotkałam.
        A jeśli się człowiek rozchoruje nagle, złamie nogę etc- to wtedy taka zaliczka przepada?
        • nenia1 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 17:02
          Moje (niektóre) klientki też stosują system zadatków i zaliczek. Wcale się nie dziwię. Ludzie umawiają się na godzinę, kosmetyczka/fryzjerka odmawia w tym czasie innym klientom, a ktoś się rozmyśli i nawet nie zadzwoni.
        • aniani7 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 17:12
          Nic nie przepada, przesuwa się w czasie.
          • porcelanaporcelana Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 19:39
            aniani7 napisała:

> Nic nie przepada, przesuwa się w czasie.

A jak w ogóle nie będziesz chciała więcej przyjść?
            • aniani7 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 20:05
              Ja będę, nawet na czyszczenie co jakiś czas wypada.
              • taki-sobie-nick Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 00:49
                Wysil wyobraźnię, nie wszyscy są tobą.

• aniani7 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 00:57
                  A ja z tobą piszę? Nie umiesz poprawnie odpowiadać na pytania?
            • quilte Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 08:50
              To tracisz kasę - ale przecież na tę wizytę już się umówiłaś? Dlaczego kosmetyczka ma być stratna, bo ty zmieniłaś zdanie?
    • swinka-morska Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 17:04
      Tak, spotkałam się z czymś takim dla nowych, jeszcze nie "stałych" klientek. Powód: w okolicy salonu otworzyły się dwa konkurencyjne przybytki, które zaczęły walczyć z konkurencją rezerwowaniem i marnowaniem terminów.

Nie demonizowałabym nagłych chorób i złamanych nóg. Z reguły jest to umowa, że na 24 h przed wizytą możesz odwołać/przełożyć.
    • majenkir Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 17:53
      Właśnie zobaczyłam, że pewien salon z sukniami ślubnymi wymaga nr. karty kred. do umówienia się na przymiarki i pobiera $50 za nieprzyjście. A do tego nie pozwalają się fotografować w kieckach, jedynie w tej, którą się od nich kupi 🤨

Więc nic mnie już nie zdziwi 😉
      • evening.vibes Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:16
        majenkir napisała:
        > A do tego nie poz
        > walają się fotografować w kieckach, jedynie w tej, którą się od nich kupi 🤨

To jest akurat standard bo klientki przychodziły, robiły foty a potem pędziły do krawcowej, żeby im uszyła za pół ceny.
        • majenkir Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:24
          Nie u nas takie numery. Nie ma szans, żeby uszyć na zamówienie taniej niż gotowa kiecka zrobiona pewnie w Chinach czy innym Bangladeszu..
          • ponis1990 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 04:12
            Taaa, nie. U krawcowej 1500- dwa kola. W salonach ceny zaczynają sie od dwa koła w górę i to znacznie. No chyba że mówisz o kieckach kupowanych na aliexpress, to etedy tak - laski zamawiają tam tanie kiecki za kilka stow, a potem poprawiają u krawcowej.
            • majenkir Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 07:27
              Nie, nie mówię o Ali. Sukienki, które moja córka przymierzała kosztowały $500-$1000. W salonie. Żadna krawcowa za tyle nawet maszyny nie rozłoży.
    • primula.alpicola Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:03
      Nie spotkałam się.
      Wcale się nie dziwię, ludzie rezerwują i nie przychodzą, a salon ma straty.
    • gulcia77 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:08
      Z punktu widzenia usługodawcy - mają powód na pewno. To, co wyprawiają klienci woła o pomstę do nieba.
    • hande Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:11
      Tak, w moim salonie też biorą zadatek
    • eriu Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:11
      Tak. Słusznie. Jak ktoś nie przyjdzie to tracą przecież.
    • dorota_g1972 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 18:34
      Ja się nie spotkałam, ale chodzę od 11 lat do tej samej fryzjerki, od 5 do tego samego podologa, od 5-6 do tego samego kosmetologa, więc jestem stała i zaprzyjaźniona klientką. Praktykowane są przypominające sms .
    • koralinaxxxx Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 29.08.22, 20:02
      Tak, moja lekarka medycyny estetycznej wprowadziła ostatnio zadatek i nie ma znaczenia czy jesteś stałą klientką czy nową. Ludzie niestety umawiają się i masowo nie przychodzą na wizyty uncertain u mojej znajomej to samo wprowadził endokrynolog.
    • little_fish Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 01:20
      U mojej kosmetyczki właśnie ostatnio (że 2-3 miesiące) panie pomstowały, że mnóstwo nowych osób rezerwuje terminy przez aplikację i nie przychodzi - prawdopodobnie u was też jest ten problem 😐
    • yenna_m Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 07:07
      Spotkałyście.
      Mało tego. Mam dobrą manikurzystkę (najlepsza ze wszystkich, do których chodziłam), że jak zapomnę i w sensownym czasie nie odwołam wizyty to wolę jej zapłacić pół kwoty a nawet calość za usługę na którą nie przyjdę niż szukać nowej pani, gdyby ze mnie zrezygnowała. Bo dla zawalających klientow ona miejsc nie ma.
    • swinki_trzy Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 08:39
      porcelanaporcelana napisała:

> No i ja teraz jestem chwilowo na działce poza Wawą, internet mam tu bardzo wolny ( ciężk
      > o zrobić przelew)- a tu dzwonią, mówią o zaliczce i grożą, że jak nie wpłacę -
      > to odwołają wizytę ( wizyta w piątek). Tłumaczę, że jestem na działce, że ciężk
      > o mi tu zrobić przelew

Co prawda internet wolno chodzi, ale forum działa, pisać można, za to appki bankowe i przelewy już nie?
    • sundace46 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 08:41
      Ja w salonie do którego od 3 lat chodze mam wpłaconą zaliczkę 40zł., nie odliczam jej od kwoty usługi tylko przechodzi jako zaklepanie miejsca na następny termin.
    • volta2 Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 11:11
      nie, nigdy z czymś takim się nie spotkałam, myślę, że byłoby to dla mnie spore utrudnienie, bo nie mam w zwyczaju być niesłowna. a skoro tak... to chyba poszukałabym sobie nowego miejsca
      przypominajka mile widziana
    • iberka Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 12:00
      Tak, spotkałam się. To pokłosie rezerwacji robionych przez lekkomyślne osoby i nie informowania salonu o nieobecności.
    • kropkaa Re: System zaliczek w salonie piękności- spotkały 30.08.22, 12:16
      Jeszcze nie, ale nie dziwię się.
      Fryzjerka kiedyś opowiadała, że szczególnie przed świętami jest to plaga - klientka się umawia na farbowanie, 2 godz. rezerwacja, a potrafią nie przyjść dwie osoby pod rząd. Gdyby zadzwoniły, można przesunąć, wziąć kogoś z listy rezerwowej, tak tracisz pół dnia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka