Dodaj do ulubionych

Trójka klasowa w LO

29.08.22, 20:44
Polecaciewink? Córka będzie w pierwszej klasie.
Byłam tylko oraz w zerówce i wspominam różniesmile
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 20:55
      Taaak, polecam. Wszystkim, byleby tylko na mnie nie padło tongue_out
      • ga-ti Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 20:56
        big_grin
    • asia_i_p Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 20:59
      Polecam.
      W liceum poza klasą maturalną dużo roboty nie ma (do Rady Rodziców wybiera się osobnego przedstawiciela, ubezpieczenie i składkę na RR płaci raczej na konto), a wszyscy, którym skróciłaś zebranie swoją zgodą, z wychowawcą włącznie, będą cię kochać.
      • extereso Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:04
        We wszystkich trzech klasach pierwszych LO, z kt mam doświadczenie, ludzie zapytani czy ktoś chciałby do trójki wręcz na wyścigi się zgłaszali i tak, kochać ich kochałam, ale zupełnie nie rozumiałamsmile
        • kurt.wallander Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:19
          Pytałaś, co nimi kierowało? Bo w klasach moich córek raczej standardowo - nikt sie nie zgłaszał, oczy wbite w biurka smile
          • extereso Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:00
            Społecznicy i szczęśliwi, że dzieci się pozostawały do tych akurat szkół.
        • antyideal Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:45
          O, też się tym zdziwiłam w LO, po doświadczeniach w podstawówce i gimnazjum, gdzie wszyscy zaczynali czegoś szukac pod ławką w momencie wybierania kandydatów do trójki klasowej.
          W liceum natomiast miała miejsce zaciekła walka na argumenty, dlaczego właśnie to ja (w sensie zgłaszająca się osoba, nie że ja, bynajmniej) jestem najlepszym kandydatem na przewodniczącego trójki, zabawne to było.
        • malia Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:54
          Może chcieli być bezpieczni w klasie 4 jak matura jest i studniówka
    • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:31
      ja się zawsze zgłaszam ale do rady rodziców, chętnie biorę udział w posiedzeniach, ale nie jestem nigdy aktywna, w tym roku zgłosiłam się, że coś osobiście zrobię, ale przyjachałam na ostatnią zmianę i nic oprócz obecności nie wnisłam realnie

do trójki nigdy w życiu, tu już jest poważna robota, typu kasa, informacje do przekazania, prezenty do kupienia i zawiezienia do szkoły, rozliczanie tych funduszy, oj nie, to nie dla mnie, przede wszystkim utrzymywanie kontaktu z rodzicami, w tym roku ilość maili, zdjęc prezentów, bukietów mnie zmęczyła od samego patrzenia a co dopiero gdybym miała się produkować?
      • asia_i_p Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:48
        Nie w liceum, w liceum uczniowie wszystko ogarniają sami, poza studniówką. Pierwsze klasy liceum są bezpieczne.
        • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 22:11
          powiem ci tak: cha cha cha

sytuacja o której piszę dotyczyła 3 LO
          zapomniałam, że jeszcze mamusie z trójki pamiętają o dniu kobiet, bo niestety, 30 chłopa nie zamierza świętować tego dnia z koleżankami, w końcu po namowach wręczają jakieś bony, zakupione przez matki synów (zapewne matkom głupio, że dzieci niewychowane, a dzieci mówią, że są za równouprawnieniem i płeć nie ma żadnego znaczenia, więc po co ją podkreślać)
          • asia_i_p Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 19:53
            To jest dziwne. Albo dzieciaki ekstra bierne, albo rodzice superaktywni. Jestem w tej chwili wychowawczynią po raz piąty i w żadnej z tych pięciu klas rodzice się nie tykali prezentów, wożenia ich do szkoły, itd. Owszem, w trzech pierwszych klasach zbierali na Radę Rodziców (bo na ubezpieczenie raczej ja), ale potem się to przeniosło online.
            • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:21
              przecież wychowawczyni nikt nie wtajemnicza w to, w jaki sposób prezenty się znalazły i jak dostały nóg, by dotrzeć do szkoły
              tak samo dziewczyn nikt nie informuje, że z okazji dnia kobiet mamy każą zrobić zbiórkę, pozory zostają zachowane a whatsup aż furczy od wpisów i ustaleń co kto komu i kiedy
              • asia_i_p Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:32
                Ostatni prezent na dzień chłopaka to były czekolady i prezerwatywy, z komentarzem, że "szkoła Was nie nauczy, a my nie chcemy za szybko być ciociami". Nie wygląda mi na rodzicielską inicjatywę, ale w sumie kto wie.
                • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:36
                  no dobrze, na pewno wiesz lepiej, jak to się odbywa u nas w klasie, w końcu hmm.. nauczycielka
                  • asia_i_p Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:38
                    Nie, ja piszę jak to się odbywa w mojej klasie i odbywało w czterech poprzednich. NIe neguję, że u was załatwiają to rodzice, ale to nie jest norma, raczej ewenement.
          • hanusinamama Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:05
            To jakaś bardzo dziwna szkoła i dziwni uczniowie...ale patrząc na to, ze pisze to volta...
            • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 30.08.22, 20:23
              znów za wonskie horyzonty?
      • me-lissa Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:55
        No ale to nie w LO, ja zawsze prosiłam o szybkie zgłoszenie się i obiecywałam że nic nie trzeba robić, bo i co? Młodzież ogarnia wszystko sama a jeśli uznam że jednak nie ogarnie (np zbieranie kasy na wycieczkę) robię to ja. No raczej nie poproszę mamy Jasia żeby wpadła kilka razy do szkoły zebrać od 36 osób po 500 pln.
        • volta2 Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 22:26
          oczywiście że w LO, mam tegorocznego maturzystę, nie pomyliło mi się ze szkołą podstawową, widzę tytuł wątku, mimo covida i otępienie zmysłów
    • wzosia Re: Trójka klasowa w LO 29.08.22, 21:51
      W LO mojego dziecka trójkę klasową robili uczniowie. Rodzice tylko do Rady Rodziców. U drugiego dziecka też nie ma trójki klasowej ale klasa ma 18 uczniów i każdy rodzic zawsze może kontaktować się z wybranym nauczycielem kiedy potrzebuje. Prezenty ogarniają uczniowie samodzielnie.
    • ursula.iguaran Re: Trójka klasowa w LO 31.08.22, 06:48
      Byłam w trójce i poza udziałem w posiedzeniach Rady Rodziców nie musiałam robic nic. Dzieciaki z wychowawcą same się ogarniały w kwesti prezentów/wycieczek/innych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka