Dodaj do ulubionych

Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga filmy !!!

29.08.22, 22:53
Do sieci trafiły filmiki wulgarnych zabaw na dożynkowym konkursie sołectw w Nidzicy. Zabawy odbywały się na oczach dzieci, a poprzedzone były dziękczynną mszą za plony.
Kojarzę takie zabawy z wesel w prehistorycznych czasach. Myślałam że to się już nie wrati, a tu jednak...
Bardzo się dziwię tym kobietom, które brały w tym udział. Co trzeba mieć w głowie?
www.olsztyn.com.pl/artykul,dozynki-w-nidzicy-najpierw-msza-a-pozniej-wulgarne-zabawy-na-oczach-dzieci,35699.html
Obserwuj wątek
    • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:00
      Nie wierzę...

Chociaż w wątku obok oklepywanie tyłka 16-latki jest oceniane jako ok, bo ojcu i trenerowi ręce tak "się zahaczyły", więc ten tego...
      • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:03
        Jesssu, co to za wątek?
        • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:10
          Skandal US Open, jakoś tak.
          Chodzi o tych dwóch panów: twitter.com/tennisbreaknews/status/1563631168066568192
          • lauren6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:21
            🤮
    • livia.kalina Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:05
      Na dożynkach bawił sie tez pan minister Czarnek (nie wiem czy tych samych) i zaprezentował się tak. Przypominam, ze to autor porady, aby jeść mniej.
      • biala_ladecka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:11
        Myślałam, że to Kalisz 🤭
      • 1matka-polka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:48
        Noo, gruby...
      • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 05:42
        Uch, bo już wyobraziłam sobie, jak podryguje z łyżką wazową...
      • lauren6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:22
        Minister się szykuje na chudą zimę, gdy zabraknie gazu do produkcji żywności.
        • iwles Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:51

Eeee tam, pojedzie do znajomych i się nakarmi (jak radził w wakacje).
          • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:51
            Kto takiego wykarmi? big_grin
            • dvdva Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 23:25
              Kto takiego wpuści
      • kicifura Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:44
        Chyba zjadał porcje dziewczynek.
      • maleficent6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:19
        Ojej, widać że znajomi dobrze karmią 🤭
        • primula.alpicola Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:28
          Nie, nie, to opuchlizna głodowa!
    • sueellen Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:07
      Cieszę się, że za czasów mojej młodości nie było telefonów komórkowych i social media bo można było bezkarnie uczestniczyć w obciachowych grach i zabawach także po pijaku. Współcześni imprezowicze mają przerąbane 😂😂😂
      • panna.nasturcja Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 02:04
        I tak uczestniczyłaś w tych wulgarnych obscenicznych zabawach w obecności patrzących na to dzieci?
        Choć, w sumie, nic nie powinno dziwić w Twoim wykonaniu.
        • sueellen Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:42
          Na takich nie byłam. Ale w końcówce liceum bywałam na różnych imprezach na których działy się takie rzeczy, o których lepiej by moi rodzice się nie dowiedzieli ( i nigdy się nie dowiedzieli). Było głupio, nieraz niebezpiecznie i dzieciom się chwalić nie będę. Ale przeżyłam i w sumie mam fajne wspomnienia z tych wygłupów. Cieszę się jednak bardzo, że to nie zostało nigdzie uwiecznione i nie może być użyte przeciwko mnie 😌
          • malia Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:43
            Już tak nie rozmydlaj tego co widać, obciachowe zachowanie i to co jest na filmiku chyba nie było tym samym? Czy może się mylę?
            A reszcie forumek powiem jeszcze, że ten filmik pokazuje tylko urywek, wczoraj, czy w niedzielę był jeszcze inny, bardziej obleśny
          • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:52
            Ale przy małych dzieciach i publicznie chyba takich numerów nie odstawiałaś, tylko na prywatnych imprezach?
          • kicifura Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:46
            Ale tu nie chodzi o szaleństwa licealistów nadziabanych pierwszym piwem tylko dorosłych ludzi na rodzinnej imprezce w biały dzień
      • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:10
        sueellen napisała:
        > Cieszę się, że za czasów mojej młodości nie było telefonów komórkowych i social
        > media bo można było bezkarnie uczestniczyć w obciachowych grach i zabawach tak
        > że po pijaku. Współcześni imprezowicze mają przerąbane 😂😂😂

Nie żyjesz w kraju, gdzie katoliccy religianci walczą, ze "zboczeństwami LGBT" jednocześnie odstawiając taką szopkę.
        • sueellen Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:45
          Eee no bez przesady. W latach 90 wszyscy na religię i do kościoła biegali a potem robili co chcieli. Tylko tego media nie nagłaśniały a social media nie było. Dziś ktoś zrobi jakąś durnote w maleńkiej wsi o której nikt nigdy nie słyszał, jutro jest we wszystkich mediach.
          • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:53
            sueellen napisała:
            > Eee no bez przesady.

Co bez przesady? Czy główną osią ataku na osoby LGBT w Polsce nie jest 'argument' o upadku moralnym i seksualizacji dzieci?
          • mava1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:45
            Nidzica "maleńka wieś"???
          • triss_merigold6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:50
            Nie wszyscy.
          • iwles Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:57

"Dziś ktoś zrobi jakąś durnote w maleńkiej wsi o której nikt nigdy nie słyszał"

No że ty nie słyszałaś, to nie dziwne. Pewnie o wielu miastach w Polsce nie słyszałaś.
            Nidzica nazywana jest "brama Mazur".
            To miasto z zamkiem krzyżackim a mieszkańców ma około 14 tys.

Tak tak, maleńka wioska.
    • volta2 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:15
      jematka nie rozumie, czym jest święto ludowe?
      same szlachcianki czy jak?
      • langsam Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:26
        O, to uznanie wulgarnego prostactwa za wulgarne prostactwo oznacza uszlachcenie?
        • volta2 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:32
          nigdzie nie zalała mnie fala wulgarnego prostactwa z taką siłą, jak od tutejszych dam
          tam przynajmniej nikt nie udaje nikogo o szerokich horyzontach
          • langsam Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 01:31
            Niemniej te pseudo erotyczne publiczne "zabawy" są wulgarnym prostactwem. I ryle.
          • alicjamagdalena Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:45
            Ej ale to było za tzw.kasę podatników...to może wkurzać. Chociaż przy dzisiejszej rozrzutności miłościwie nam panujących to jest pikus
      • g.r.uuu Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:28
        Jematka nie rozumie, dlaczego takie rzeczy publicznie są spoko, a edukacja o antykoncepcji to seksualizowanie dzieci
        • berdebul Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:36
          big_grin bo te pierwsze prowadzą do powstania świetego życia, a te drugie to cywilizacja śmierci!
          • melisananosferatu Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:42
            😀
          • milva24 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:05
            big_grin
          • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 21:44
            berdebul napisała:

> big_grin bo te pierwsze prowadzą do powstania świetego życia, a te drugie to cywiliz
            > acja śmierci!

Śmiejecie się, a dokładnie tak było:

W sprawie wypowiedział się także kierownik działu kultury ludowej w Muzeum w Olsztynku, filozof i regionalista Bogdan Radzicki. Według niego zabawa z patelnią i łyżką związana była z kultem płodności i prokreacją.
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28848836,dozynki-w-nidzicy-msza-disco-polo-i-zabawa-w-kult-plodnosci.html#opinions
            • primula.alpicola Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 02.09.22, 09:14
              Nowy pisowski program leczenia niepłodnosci, po tym jak naprotechnologia zawiodła..? Hmmm.
              • borsuczyca.klusek Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 02.09.22, 09:24
                primula.alpicola napisała:

> Nowy pisowski program leczenia niepłodnosci, po tym jak naprotechnologia zawiod
                > ła..? Hmmm.

Ale zobacz primula jak ci ludzie bez entuzjazmu walą w tę patelnie 🙄
                Na moje oko to z tego chleba mąki nie będzie 😒
                • asia.sthm Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 02.09.22, 09:43
                  > Na moje oko to z tego chleba mąki nie będzie 😒

Nie badz taka pesymistka, jak sie rozaniec w te metode jeszcze dolozy to, to kto wie.
                  Rozaniec i kropidlo, i walenie w patelnie na zadku w rytm utworu "Majteczki w kropeczki"
        • dramatika Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:52
          g.r.uuu napisała:

> Jematka nie rozumie, dlaczego takie rzeczy publicznie są spoko, a edukacja o an
          > tykoncepcji to seksualizowanie dzieci

Ematka powinna się pogodzić z pisiorami z interioru, bo w gruncie rzeczy to ta sama mentalność. Pisiory uprawiają otwarcie ludową seksualność tak jak to od wieków bywało, a ematka uprawia ją w formie elgiebetów. Różnicy co do zasady brak.
      • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:28
        Nie tup tak nóżką...bo ci słoma z buta leci.
        • volta2 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:33
          możesz posprzątać, nie mam nic przeciwko, z mietłą się świetnie wkomponujesz w pokazany mental
      • sumire Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 08:52
        Proszę proszę, parada równości ZUOOOO, symulowanie seksu na dożynkach okej.
        No że tobie się podoba, to nikogo nie dziwi.
      • lauren6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:24
        Ja tu nie widzę święta ludowego, tylko seksualizację dzieci.

Ja naprawdę nic nie mam do ludu i ich toleruję. Ale czy nie mogą wyprawiać takich rzeczy w zaciszu domowym? Po co się tak afiszować ze swoją orientacją?
        • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:43
          lauren6 napisała:

> Ja naprawdę nic nie mam do ludu i ich toleruję.

Arystokracja- 🤣🤣🤣
          • sumire Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:44
            Oj najma, gdybyś ty chociaż wiedziała, do czego lauren nawiązuje w swoim komentarzu...
            • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:59
              Dobrze ze ty wiesz sumire, nie zawodzisz jak zwykle 🤣🤣🤣
              • lauren6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:34
                Sumire skumała do czego piję, ty nie. Nie ma czym się chwalić.
                • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:46
                  lauren6 napisała:

> Sumire skumała do czego piję, ty nie. Nie ma czym się chwalić.

Tiaaa, oczywiscie ze ona skumala, ignorancja sklonowana 🤣🤣🤣
                  • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:53
                    ritual2019 napisał(a):
                    > Tiaaa, oczywiscie ze ona skumala, ignorancja sklonowana 🤣🤣🤣

Naprawdę nie wiesz z czego to była parafraza?
                    • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:56
                      evening.vibes napisała:

> Naprawdę nie wiesz z czego to była parafraza?

Nie wiem, moze napiszesz?
                      • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:59
                        To popularna w Polsce narracja o osobach LGBT+.
                        #zlitowałamsię
                        • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:02
                          angazetka napisała:

> To popularna w Polsce narracja o osobach LGBT+.
                          > #zlitowałamsię
                          >
                          ???
                          Nie znam polskiej narracji politycznej. Nie ma obowiazku jej znac. Mozna wyjasnic a nie idiotycznie komentowac, ale czego ja sie spodziewam na tym forum...
                          • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:06
                            ritual2019 napisał(a):
                            > Nie znam polskiej narracji politycznej. Nie ma obowiazku jej znac.

Jeżeli piszesz na polskim forum to wypadałoby znać zamin skomentujesz , inaczej robisz z siebie kretynkę.
                            • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:13
                              evening.vibes napisała:

> ritual2019 napisał(a):
                              > > Nie znam polskiej narracji politycznej. Nie ma obowiazku jej znac.
                              >
                              >
                              > Jeżeli piszesz na polskim forum to wypadałoby znać zamin skomentujesz , inaczej
                              > robisz z siebie kretynkę.

Nie, jesli ktos czegos nie wie to wypada wyjasnic. Tyle ze tego sie na polskim forum nie mozna spodziewac.
                              • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:17
                                ritual2019 napisał(a):
                                > Nie, jesli ktos czegos nie wie to wypada wyjasnic. Tyle ze tego sie na polsk
                                > im
                                forum nie mozna spodziewac.

Parafrazując ciebie - nikt nie ma obowiązku.
                                • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:29
                                  evening.vibes napisała:

> Parafrazując ciebie - nikt nie ma obowiązku.

Fakt, nikt nie ma obowiazku zachowac sie poprawnie.
                                  • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:41
                                    ritual2019 napisał(a):
                                    > Fakt, nikt nie ma obowiazku zachowac sie poprawnie.

Poprawne zachowanie to zapoznanie się z tym, o czym jest dyskusja. Ja nie wchodzę na fora UK, żeby popełniwszy gafę żądać tłumaczenia mi specyficznych kwestii społecznych, politycznych czy kulturowych.
                                    • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:50
                                      evening.vibes napisała:

>
                                      > Poprawne zachowanie to zapoznanie się z tym, o czym jest dyskusja. Ja nie wchod
                                      > zę na fora UK, żeby popełniwszy gafę żądać tłumaczenia mi specyficznych kwestii
                                      > społecznych, politycznych czy kulturowych.

Alez ja wiem o czym jest dyskusja o czym napisalam nizej. Laczenie z polityka i uzywanie parafraz ktore nie sa szeroko znane (czyt. na swiecie) zjawisk ogolnie przyjetych za zenujace oraz pogardliwe odpowiedzi w stylu 'jak to nie wiesz?' nie jest poprawnym zachowaniem. Ale racja, taki jest w Polsce klimat.
                                      • sumire Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:56
                                        Plażo, proszę (parafraza szeroko znana).
                                        Mimo bycia dumną emigrantką z uporem maniaka piszesz na polskim forum, doczepiłaś się do tekstu, który jest znany doskonale każdemu, kto tu żyje, a został jedynie dopasowany do sytuacji i jeszcze się czepiasz, że ci kontekstu nie objaśniono. No jprdl (skrót szeroko znany).
                                        Następnym razem dwa razy się zastanów, czy na pewno rozumiesz, do czego się odnosisz. A będzie ci oszczędzone.
                                        Mam ci to przetłumaczyć na angielski?
                                        • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:02
                                          sumire napisała:

> Plażo, proszę (parafraza szeroko znana).
                                          > Mimo bycia dumną emigrantką z uporem maniaka piszesz na polskim forum, doczepił
                                          > aś się do tekstu, który jest znany doskonale każdemu, kto tu żyje, a został jed
                                          > ynie dopasowany do sytuacji i jeszcze się czepiasz, że ci kontekstu nie objaśni
                                          > ono. No jprdl (skrót szeroko znany).
                                          > Następnym razem dwa razy się zastanów, czy na pewno rozumiesz, do czego się odn
                                          > osisz. A będzie ci oszczędzone.
                                          > Mam ci to przetłumaczyć na angielski?

No coz, twoje chamstwo mnie nie dziwi ani troche tak jak twoj wewnetrzny przymus komentowania moich postow. Jakie to typowe dla tych ktorzy zyja w Polsce, dlatego takie sceny tez nie dziwia.
                                      • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:01
                                        ritual2019 napisał(a):
                                        > Alez ja wiem o czym jest dyskusja

Nie - tobie się wydaje, że wiesz bo nie znasz kontekstu kulturowego. Walnęłaś jak łysy grzywką i zamiast położyć uszy po sobie robisz z siebie roszczeniowego gada.

> nie sa szeroko znane (czyt. na swiecie)

A kogo obchodzi na polskim forum co wy tak w UK wiecie a czego nie? Idź pisać z tymi, których kody kulturowe znasz.
                                        • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:04
                                          evening.vibes napisała:

> Nie - tobie się wydaje, że wiesz bo nie znasz kontekstu kulturowego. Walnęłaś j
                                          > ak łysy grzywką i zamiast położyć uszy po sobie robisz z siebie roszczeniowego
                                          > gada.
                                          >

I kojeny komentarz typowego wsiora zyjacego w klimacie zenady i chamstwa.
                                          • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:05
                                            A tak trudno napisać "Sorki, nie wiedziałam/nie skojarzyłam", zamiast lecieć w coraz większą chamówę?
                                            • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:14
                                              angazetka napisała:
                                              > A tak trudno napisać "Sorki, nie wiedziałam/nie skojarzyłam", zamiast lecieć w
                                              > coraz większą chamówę?

Do tego trzeba mieć choć odrobinę klasy.
                          • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:10
                            Trochę jednak masz obowiązek, skoro tu piszesz i ewidentnie żyjesz sprawami kraju. A to nie jest coś rzędu "malutka wieś Nidzica", tylko jedna z głośniej wałkowanych kwestii światopoglądowych.
                            • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:17
                              angazetka napisała:

> Trochę jednak masz obowiązek, skoro tu piszesz i ewidentnie żyjesz sprawami kra
                              > ju.

Nie zyje sprawami Polski, nie biore udzialu w dyskusjach politycznych dotyczacych Polski. Powod - nie znam sceny politycznej w pl.

A to nie jest coś rzędu "malutka wieś Nidzica", tylko jedna z głośniej wałk
                              > owanych kwestii światopoglądowych.
                              >
                              >
                              W tym watku odnioslam sie do konkretnych scen ktore sa zenujace bez wzgledu na miejsce w ktorym by sie dzialy i nie wiazalabym ich z glosnymi kwestiami swiatopogladowymi.
                              • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:04
                                > Nie zyje sprawami Polski, nie biore udzialu w dyskusjach politycznych dotyczacych Polski. Powod - nie znam sceny politycznej w pl.

Tyle że to nie jest polityczne.
                                • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:05
                                  angazetka napisała:

> Tyle że to nie jest polityczne.
                                  >
                                  >
                                  Aha 🤣🤣🤣
                                  Poziom absurdu osiagnal szczyt, wyzej juz sie nie da.
                  • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:33
                    Najma weź przestan bo się pogrążasz. Nie skumałaś ok..ale nie brnij
                • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:07
                  No nie skumała, bo żyje w miejscu, gdzie taka narracja by się nie zdarzyła...
                  • sumire Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:16
                    W ogóle by się nie zdarzyła smile Nikt nie pamięta brytyjskich wieczorów kawalerskich, które w swoim czasie sprawiały, że połowa krakowskich knajp miała na drzwiach wywieszony napis NO STAG NIGHTS.
                    • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:08
                      Mówię o narracji wobec ludzi LGBT.
                  • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:18
                    lily_evans011 napisała:

> No nie skumała, bo żyje w miejscu, gdzie taka narracja by się nie zdarzyła...

Moze by sie zdarzyla ale nie bylaby wtedy jasna dla mnie. Natomiast gdyby nie byla to w dyskusji by wyjasniono a nie jak tu kapano sie w arogancji.
                  • leosia-wspaniala Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:57
                    Jak się jest na forum kraju X to trzeba mieć świadomość, że się pewnych kodów nie łapie, a nie wyśmiewać z czegoś co jedzie ironią niczym walcem.
              • leosia-wspaniala Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:48
                Wszyscy wiedzą, ale ty jak zwykle nie załapałaś i jak zwykle wrzucasz durne emotki. Taki gołąb srający na szachownicę.
      • gaskama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 21:49
        Jak dobrze, że tak się różnimy. Fajnie, że jestem szlachcianką. Nie trawię buractwa.
    • borsuczyca.klusek Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:22
      Niewiarygodne, że dorosłych ludzi mogą bawić i śmieszyć takie rzeczy 😳
      • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:28
        Polecam obecność na tradycyjnym polskim weselu koło północy.
        • nicknanowyrok Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:31
          W UK o północy nie ma już wesela, bo goście pijani i skończyła się kasa na drinki.

Ale brytyjskie wieczory kawalerskie cieszą się zasłużoną renomą.
        • borsuczyca.klusek Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:38
          Na twoim też tak było!? 😏
          • angazetka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:40
            Moje nie było tradycyjne wink
        • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:29
          BYłam na wielu, także górlaskich, na Mazurach czy na Śląsku i nie było czegoś takiego.
        • mava1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:36
          >Polecam obecność na tradycyjnym polskim weselu koło północy.

kiedyś, jeszcze w PRL, kolega zabrał mnie na takie tradycyjne wiejskie wesele, gdzie to na podwórku stały lodówy pełne żarcia, stoły uginały się pod domowymi wedlinami a gosci pewnie było blisko setki.
          Były tradycyjne oczepiny (czy jak tam to się nazywa) i podobne 'zabawy", dobrze podpici goscie około północy.
          I jednak nie, nie było wulgarnych zabaw, przypominajacych te z filmów.
          Po prostu rzyg...Ale rozumiem, ze niektorym moze podobac sie podobne zezwierzęcenie bo sami nie odbiegają swoim "intelektem" od zwierząt. W końcu zwierzęta też dokonuja aktu prokreacji bez ogladania sie na otoczenie, również np. wypróżniaja sie "publicznie" takze bez skrupułów...
          Volta hołduje podobnym zasadom, co nie raz mozna było tu zaobserwować. Na pewno nie szlachcianka.
          • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:42
            O tak, nawet macanie po kolanku i rozpoznawanie pana młodego oraz przepychanie jajka przez nogawkę od spodni to przy tym nic big_grin.
            Zabawa jak zabawa, podejrzewam, że sporo się wypiło, ale absolutnie nie na takie okoliczności, w miejscu publicznym itp. itd.
            • mava1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:04
              na weselu, wiejskim przypominam, niczego takiego (jak przepychanie jaja przez spodnie) nie było.
              Widocznie i chłopi mieli wtedy więcej rozumu...
              A ta zabawa z patelnią to nie jedyna jaka miała miejsce, na dozynkach. Widzę, ze teraz te filmy gdzieś "zaginęły" a nie chce mi sie szukać. Były dostępne takie, kiedy to pan stoi przy pani i ją puka, na czas. Jeszcze tylko łóżka brakowało, czy to, jak na dozynkach przystało, snopka słomy, na którm mogliby sie połozyć.
              • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:53
                Uups!
    • ga-ti Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:31
      Myślałam, że w kościele jakieś ekscesy odchodziły. A tu impreza plenerowa, na stoiskach sołeckich pewnie nie tylko chleb i smalec, więc i zabawa się rozwinęła wink
      Nie, nie biorę udziału w takich zabawach (szczęściem jestem już w takim wieku, że nie mam się co martwić, zwykle młodych zachęcają wink ), za drętwa jestem tongue_out Nie bawią mnie, mam wymagające poczucie humoru big_grin
      Ale cóż, jak ktoś w komentarzach napisał, to nie Paryż, ot wiejska zabawa. A Wy myślicie, że "elity" na imprezach to tylko o literaturze dyskutują?

Swoją drogą, ktoś, kto to nagrał i puścił do sieci jest wyjątkową świnią.
      • nicknanowyrok Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:33
        Powinni bawić się przy klasyce rocka i zajadać vege.
        • joanna266 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:40
          Najlepiej zajadać przepyszny jagielnik i dyskutować o fizyce kwantowej.F winkFakt jest to nieco żenua ale też na litość to dożynki wiejskie są a dzieci dużo gorsze rzeczy w necie oglądają.
      • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:39
        ga-ti napisała:

> Swoją drogą, ktoś, kto to nagrał i puścił do sieci jest wyjątkową świnią.

Dlaczego, jeśli to spoko zabawy? Twarzy nie widać, a uczestnikom filmowanie najwyraźniej nie przeszkadzało, bo widać więcej telefonów w akcji. (Liczyć na to, że ktoś nagrywa i nikomu tego nie puści/wyśle, chyba ciężko.)
        • black.imak Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:48
          Na drugim filmie widać twarze. Gdzieś też widziałam w innych źródłach te filmy bez zamazanych twarzy.
        • ga-ti Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:50
          Kiedyś, w dobie braku telefonów komórkowych, była taka zasada, że pijanym uczestnikom zabawy zdjęć się nie robiło. Nie wiem, swego rodzaju fair play?
          • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 29.08.22, 23:57
            Niby tak, ale nie wiem, czy oni byli pijani, chyba nie bardzo. Tutaj faktycznie z twarzami i sądząc po dialogach pani bardzo ochocza www.facebook.com/nidzica.wm/videos/5072104759561465/
            www.facebook.com/nidzica.wm/videos/771589544162811/

Chyba nie ma co się zastanawiać, że ktoś tam te kobiety poniżał. Co mają w głowie to inna kwestia. Można się rozejść, jatki nie będzie, niech ludzie się bawią zanim przyjdzie kryzys wink
          • malia Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:51
            To nie byli pijani uczestnicy, to były zawody pomiędzy sołectwami, gdzie liczono puknięcia i przyznawano za nie odpowiednie miejsca, wszystko dział się za dnia, wśród dzieci, gości, i innych osób.
            Gdyby na tych dożynkach przechadzałoby s ię dwóch facetów za rękę to wywołałoby to oburzenie, a tymczasem naśladowanie kopulacji jest ok
            • paskudek1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:19
              Ba, gdyby tam jakaś matka chciała nakarmić niemowlę też pewnie by wzbudziło to oburzenie że "cyca wywala".
            • ga-ti Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:42
              A gdzie ja piszę, że byli pijani? Napisałam, że być może na stoiskach był nie tylko chleb i smalec oraz że chamstwem jest wrzucanie takich filmików do sieci. Niemcy pyta dlaczego, więc wyjaśniam, że to swego rodzaju reguły zabawy, takie piknikowe fair play, podobnie, jak nie robienie zdjęć pijanym.

Jest sobie ktoś na takiej imprezie, musiał na nią specjalnie przyjść, przyjechać, celowo i świadomie. Przechadza się między innymi przyjezdnymi. Ogląda zabawę, stoi blisko, więc można przypuszczać, że zna, przynajmniej z widzenia biorących udział w konkurencji, jest żywo zainteresowany, widzi i zdaje sobie sprawę, że to jednak zabawa żenująca i perfidnie wrzuca filmik do sieci, podsyła portalowi lokalnemu. No fajnie, beka z sąsiadów, ha, ha.
              A ja (ten filmujący) taki jestem och i ach, brzydzę się lokalnej rozpuście i upadkowi obyczajów, ja tylko stałem obok i filmowałem i nie mogłam poradzić sobie z moim sumieniem, więc musiałem puścić nagranie w świat.
              Świnia i tyle.
              • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:47
                ga-ti napisała:
                > widzi i zdaje sobie sprawę,
                > że to jednak zabawa żenująca i perfidnie wrzuca filmik do sieci,

Dlaczego perfidnie? Może nagrywający był po jednych pieniądzach z uczestnikami zabawy i wrzucił to do sieci jako relację z udanej imprezy?

> Świnia i tyle.

Nie symulacja kopulacji jest świńska tylko jej pokazanie big_grin
                • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 15:05
                  evening.vibes napisała:

> Dlaczego perfidnie? Może nagrywający był po jednych pieniądzach z uczestnikami
                  > zabawy i wrzucił to do sieci jako relację z udanej imprezy?

Nie zdziwiłoby mnie to.
                  Tam "wodzirejem" z mikrofonem w pewnym momencie był taki starszy pan w kapelusiku czy czapce, a punkty za pukanie zapisywała dziewczyna o 2 pokolenia młodsza. Jak dla mnie trochę hardcore, ale jednak wszyscy dorośli, trzeźwi i na otwartej imprezie w miejscu publicznym.
              • blue_meerkat1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 02.09.22, 09:10

'Kiedyś, w dobie braku telefonów komórkowych, była taka zasada, że pijanym uczestnikom zabawy zdjęć się nie robiło. Nie wiem, swego rodzaju fair play?'

To nie fair play tylko wspoluzaleznienie, i to ksiazkowy przyklad- ratowanie kogos przed konsekwencjami wlasnych decyzji i zachowan. Po pijaku czy nie.
    • magda.z.bagien Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:19
      Zabawy prostackie, ale nie rozumiem tego oburzenia.
      • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:35
        Ciut niezręcznie, że urząd miasta coś takiego organizuje, nawet jeśli to nie Jazz na Starówce ani koncert chopinowski w Łazienkach wink
      • majenkir Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 00:42
        Poza tym tam dwie baby też się “bawià”, więc impreza LGBTQIA2S+ friendly 😌
        😂😂
        • ajr27 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 01:40
          Założę się, że większość uczestników tej żenady uważa, że LGBT to zboczeńce i bezbożniki perwersyjne.
      • mava1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:52
        >Zabawy prostackie, ale nie rozumiem tego oburzenia.

nie "prostackie" tylko wulgarne. To nagranie "z patelnią" to nie jedyne, są takie bez patelni, gdzie pan puka panią wprost, tylko ubrania im "przeszkadzają".
        https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-jSMt-bCwm-Dn3f_dozynki-gminne-w-nidzicy-2022-wulgarne-zabawy-na-oczach-dzieci-do-sieci-trafily-nagrania-664x442-nocrop.jpg
        Prostacki to moze być Bayer na weselu...
        • nevertheless123 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:16
          Dlaczego nie prostackie? Prostackie, czyli ordynarne, prymitywne i właściwe prostakom - coś się nie zgadza?
          • mava1 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:39
            dla mnie wulgarny ( «ordynarny i nieprzyzwoity») jest o stopień wyżej niz prostacki («o człowieku niewykształconym i niekulturalnym» ). Wg słowników.
            Ale nie będe sie kłócic.
    • snajper55 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 02:43
      black.imak napisał(a):

> Do sieci trafiły filmiki wulgarnych zabaw na dożynkowym konkursie sołectw w Ni
      > dzicy. Zabawy odbywały się na oczach dzieci, a poprzedzone były dziękczynną ms
      > zą za plony.
      > Kojarzę takie zabawy z wesel w prehistorycznych czasach. Myślałam że to się już
      > nie wrati, a tu jednak...
      > Bardzo się dziwię tym kobietom, które brały w tym udział. Co trzeba mieć w głow
      > ie?
      > www.olsztyn.com.pl/artykul,dozynki-w-nidzicy-najpierw-msza-a-pozniej-wulgarne-zabawy-na-oczach-dzieci,35699.html

Co trzeba mieć w głowie? Chęć zabawy. No tak, powinni fortepian przytachac i grać nokturny Chopina. Wyjmij tego kija, dobrze radzę, bo zakażenie jak w banku.

S.
      • gdanskamarylka Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:47
        Wolę mieć ten kij wepchnięty choćby po samo gardło niż się bawić w taki sposób. Żenujące, głupie i niepotrzebne popisy, a ich obrona - jak widać po twoim przypadku - również jest wysokich lotów...
      • malia Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:20
        Obleśny dziad na kobiecym forum będzie pouczał co ma kogo gorszyć! Znajdź sobie miejsce podobne sobie i swoim upodobaniom
      • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:27
        Za rok w Nidzicy znowu będą dożynki, może się załapiesz.
      • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:35
        Tak bo miedzy koncertem fortepianowym a takimi "zabawiami" nie ma nic pomiędzy...
    • dreg13 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 06:36
      Jakże mnie to nie dziwi. Jak w szkole byłaby edukacja seksualna, to nie, bo seksualizacja dzieci (pewnie nawet w liceum). Ale jak już same nastolatki brałyby udział w czymś takim (czy tam był wiek minimalny?) to wszelkie snajpery i bigmaksy czy jak im tam popuscilyby w spodnie z radosci
    • rb_111222333 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 08:39
      Obciachowe i żenujące
    • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 08:49
      Bardzo się dziwię tym kobietom, które brały w tym udział. Co trzeba mieć w głowie?

A mezczyznom sie nie dziwisz i nie pytasz co trzeba miec w glowie?
      • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:02
        Ototo, dobre pytanie wink.
      • ichi51e Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:12
        często zgłaszasz się do zabawy (albo cię wybierają) nie majac zielonego pojecia jaka ta zabawa będzie - potem stoisz wszyscy patrza ludzie się śmieją wesoło a tobie dają patelnie...
        • niemcyy Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:27
          To mówisz, że jednak dziękujesz i nie bierzesz udziału. No ludzie...
          • anilorak174 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:33
            No weź, co ludzie powiedzo!
          • ichi51e Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:45
            no to widocznie biorący są albo nieasertywnymi frajerami albo uważają ze to super zabawne.
            a i jeszcze często biorący udział nie maja świadomości jak to co robi wyglada z boku.
        • ritual2019 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:53
          ichi51e napisała:

> często zgłaszasz się do zabawy (albo cię wybierają) nie majac zielonego pojecia
          > jaka ta zabawa będzie - potem stoisz wszyscy patrza ludzie się śmieją wesoło a
          > tobie dają patelnie...
          >
          To oddajesz patelnie i odchodzisz. Na tych video nie bylo zaskoczenia.
    • ichi51e Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:10
      akurat na DOZYNKACH to bul się takich zabaw spodziewała i robienie z tego halo uważam za niesmaczne.
      Podobnie za niesmaczne uważam filmowanie pijanych weselników w chwili słabości.
      • lily_evans011 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:43
        To swoją drogą, ech.
      • lauren6 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:38
        Taka sytuacja. Lata temu szukamy z moim facetem kapeli na wesele. Umawiamy się z liderem zespołu na spotkanie w jego domu. Facet zaczyna puszczać nam filmy z wesel, na których grali, z uwzględnieniem zabaw weselnych. A tam podpici panowie 50+ w samych gaciach, bo zespół im urządził zabawę układania węża z ubrań.

Wyszliśmy ze szczękami w okolicach kolan. Raz typ zabawy, dwa puszczanie takich filmików zupełnie obcym ludziom. Pan pewnie nie widział nic dziwnego w swoim postępowaniu.
        • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:41
          Ja lata temu widziałam video smile z wesela. Goscie robili coś w rodzaju fali za stołem...jedna pani tak machnęła energicznie rękoma...ze jej biust z gorsetu wyskoczył górą....i te scenę autor tego nagrania powtórzył kilkukrotnie na zwolnieniu ( nie wiem jak sie to fachowo nazywa). A moja kuzynka powiedziała "dam ci namiary , swietny fachowiec"- oczy jak 5 zł miałam do konca dnia chyba. Nie wiedziałam czy bardziej dziwiło, ze jej się to podobało czy ze autor nagrania tak to zmontował zamiast wyciąć...
          Na weselu mnie nie było bo miałam wtedy wyjazd do Bostonu. Kuzynka mnie zaprosiła na kawę i oglądanie "video"
          • ga-ti Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:49
            No i właśnie, na weselach i różnych zabawach, zwłaszcza z alkoholem, różne rzeczy się dzieją, celowo lub przypadkiem (zakładam, że wyskakujący biust to jednak przypadek). Kamerzysta powinien umiejętnie film zmontować i na prawdę takie momenty pominąć. Podobnie, jak sfilmowaną przypadkiem kłótnię panny młodej z teściową, słaniającego się wujka Staszka, drzemiącego za stołem dziadka Edka, zawiniętą kieckę cioci Zosi, czy ryczącego bombelka Zycia.
            Jak robię zdjęcia to nie spodziewam się, że w komplecie 10 sztuk na jednym będę miała zamknięte oczy, na drugim ziewała, a na kolejnym dłubała w nosie.
            Ale pewnie sa profesjonaliści i inni.
            • hanusinamama Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 14:55
              No tez ja do końca dnia miałam minę jakbym łopatą dostała. Zdarzyć się moze wszystko...ale zeby to uwieczniać i to z powtórką??
    • evening.vibes Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:15
      Jak to leciało? 'Wstrętne elgiebety seksualizują dzieci'?

• anilorak174 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 09:24
      Typowe wiejskie klimaty. Zero poczucia obciachu czy niestosowności.
      Tak się trzeba bawić.
    • pepsi.only Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 10:46
      25lat temu byłam na weselu , na wsi, i była w tym stylu zabawa weselna. Wcześniej i później czegoś podobnego nie widziałam.
      A tu proszę
      oficjalna impreza, msza, oficjele, całe rodziny z dziećmi- pisowcy i katodzbany potrafią się bawić, tfu....
      🤮
    • jdylag75 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 11:01
      Obleśne wyjątkowo, a częśc tutaj komentujących miesza standardy obowiazujące podczas prywatnych zabaw - wiejskie wesele i publicznych - gminne dożynki oraz standardy lat '90 i współczesnych.
    • nena20 Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:11
      O matko po co oglądałam. Masakra
    • primula.alpicola Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:15
      Żeby to jeszcze zboczeństwa... prostackie i ordynarne zabawy, w dodatku na oficjalnej imprezie.
      Widywałam podobne żenady na kilku weselach.
      • sumire Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:22
        Taki mamy klimat.
        I co ciekawe, w tym wątku obrońcy narodu polskiego przed seksualizacją i promocją zboczeń jakoś się nie pojawiają.

Też pamiętam z paru wesel takie gry integracyjne, najgorsze było wciąganie w te sugestywne zabawy zupełnie nieznających się ludzi lub - yyghh - członków rodziny. Powiedzieć, że to było niekomfortowe (dla oglądających, a tym bardziej dla uczestników) to nic nie powiedzieć.
        • yadaxad Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:37
          No rzeczywiście, dzieci po raz pierwszy na oczy zobaczyły prymitywne zachowania z podtekstem seksualnym. Naród pisowski się bawi jak umie.
        • primula.alpicola Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:38
          Pamiętam, że na jednym z takich wesel mąż mnie wyprowadził z sali, bo ponoć miałam taki wyraz twarzy, że nie wypadało.
          Poszliśmy w ustronne miejsce czynić zboczeństwabig_grin
          • borsuczyca.klusek Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 12:56
            primula.alpicola napisała:

> Poszliśmy w ustronne miejsce czynić zboczeństwabig_grin

🙄

• primula.alpicola Re: Zboczeństwa po mszy na dożynkach - Uwaga film 30.08.22, 13:03