Dodaj do ulubionych

Sole, płyny do kąpieli- używacie?

30.08.22, 19:52
Bo ja dotychczas nie, ale ostatnio przyszła mi ochota na pachnącą kąpiel. Tak, właśnie- bardzo chcę, aby łazienka i woda pięknie pachnialy, ale żeby w wannie niekoniecznie była piana.
Myślę nad taką solą, może używałyście, a może polecicie coś innego?

leclerc.com.pl/on-line-odprezajaca-sol-do-kapieli-sosna
Obserwuj wątek
    • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:27
      Uzywam soli bocheńskiej...ale ta nie pachnie. Nie używam pachnących bo zawodowo zajmuje sie tym co tam pachnie...i unikam jak się da.
      Płynów nie polecam - takich ze srodkami powierzchownie czynnymi, kąpiel w wodzie z czyms takim tylko szkodzi skórze, rujnuje naturalną bariere hydro-lipidową
      • bene_gesserit Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:45
        Team sól bocheńska - genialna rzecz, bardzo rozluźnia.
        Jeśli musi pachnieć, zaparzam lipę.
        • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:50
          O dokładnie. Mozna lipę, rumianek (jak sie nie ma uczulenia). I tyle
    • mashcaron Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:33
      Jak dotąd, to tylko sól rozmarynowa, bo mi pomaga na zatoki :p
      Ostatnio kupiłam tą, ale jeszcze nie próbowałam, będzie jak znalazł do moczenia liniejący stóp 😁
      • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:51
        A ten aromat lawendy to z czego tam jest? Pytam z ciekawosci?
        • mashcaron Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:57
          Nie wiem, pewnie sztuczny jakiś.
          • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:59
            A cykniesz w wolnej chwili albo sprawdzisz? Bo bywają i takie z naturalnym suszem np.
            • mashcaron Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 21:01
              Ok, mogę cyknąć późniejwink
            • auksencja15 Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 21:23
              Znalazłam
      • majenkir Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 00:18
        Ja w epsom soli to chore kury namaczam 😂. Może im też kupić lawendowa, żeby było bardziej elegancko?
        • mashcaron Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 14:46
          majenkir napisała:

> Ja w epsom soli to chore kury namaczam 😂. Może im też kupić lawendowa, żeby by
          > ło bardziej elegancko?
          >

🤣🤣
    • 1papryczka.chili Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 20:53
      Używam i soli i płynów. Kupuję to co odpowiada mi zapachowo i przy okazji jest w promocji. Kupuję też kule do kąpieli.
    • agatazieba Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 21:28
      Olejki naturalne można wkropic. Kąpiel w soli bardzo odpręża. Kupuję jakaś dla sportowców, ale one właśnie zwykle nie pachną.
      • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 21:58
        Olejki naturalne też często (raczej praktycznie zawsze ) mają dośc ostrą klasyfikację. Prawie kazdy jest uczulający.
        Omijam szerokim łukiem.
        Naturalny olejek anyżowy jest rakotwórczy i mutagenny i od tego roku zakazany w kosmetykach. Wszystkie terpeny silnie ucuzlające (wszelkie cytrusowe olejki).
        To ze są "naturalne" nie znaczy ze są bezpieczne
        • ga-ti Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 23:19
          Hanusina, zaintrygowałaś mnie, bo olejków używamy do inhalacji, zakraplam na chusteczkę do wąchania, na rękaw piżamy, poduszkę i pomagają.
          Ale kiedyś mało męża nie ukatrupiłam. Miała katar, zatkany nos, więc zrobiłam mu gorącą kąpiel i zakropliłam jakiegoś olejku do inhalacji. Wyskoczył z wanny jak oparzony i faktycznie był mocno czerwony, rozpalony, pewnie reakcja alergiczna. Jedyny plus, że już katarem sobie i nam głowy nie zawracał wink
          Dziecku przy katarach zakraplam olejek z drzewa herbacianego i jest ok.
          • taki-sobie-nick Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 23:40
            A nie wlałaś za dużo tego olejku i mąż się po prostu nie poparzył?
          • hanusinamama Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 00:23
            Trzeba patrzeć jakie te olejki
            Do inhalacji nadaje sie sosnowy. Dobrze działa i nie jest niebezpieczny smile
            Herbacianego bym nie dawała do inhalacji. Nie dość ze działa ostro drażniąco na oczy (przy inhalacji łatwo sobie zrobic w oczy kuku) to jeszcze jest silnie uczulający. Teraz są prowadzone badania czy nie ejst działający szkodliwie na rozrodczość (ale tu działanie ejst przy czestym narazniu). Robi sie problem bo on był dodwany do kremów i innych specyfików do stóp (przeciwgrzybiczne działanie i przeciwbakteryjne).
            Jezeli juz zostałabym przy sosnowym ale do inhalacji. I zadne dopiski "naturalny" czy eco nie powoduja ze są te olejki mniej szkodliwie
            • ga-ti Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 00:33
              Dzięki!
        • agatazieba Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 14:34
          Bo tak jak z ziołami, trzeba wiedzieć czego i w jakich dawkach użyć. Tylko źródeł wiedzy mnie.
    • 35wcieniu Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 21:36
      Taka jak w linku miałam ale używałam do stóp. Że ten zapach jest jakiś hiper fantastyczny to bym nie powiedziała.
      • porcelanaporcelana Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 23:09
        35wcieniu napisał(a):

> Taka jak w linku miałam ale używałam do stóp. Że ten zapach jest jakiś hiper fa
        > ntastyczny to bym nie powiedziała.

Oo, napisz coś więcej. Bardzo się pieni, mocno pachnie?
        • 35wcieniu Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 21:57
          Nie pieni się. Pachnie mocno ale nieszczególnie ładnie.
    • marta.graca Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 22:22
      Zabłocka Sól termalna jodowo-bromowa do kąpieli, cudownie odpręża. I żel siarczkowy Dr Duda, sosnowy - to moja wielka miłość, na szczęście jest też w litrowych butlach.
      • primula.alpicola Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 22:46
        Też lubię te produkty, marta.graca.
        Oraz sole z olejkami, czasami sama sobie dolewam olejku do wanny, mleko kozie w proszku, glinki.
        Płyny nie
        Niezbyt często się kąpię w wannie, ale jeśli już, to z dodatkami.
    • em_em71 Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 30.08.22, 22:28
      Niedawno w którymś wątku wspomniałam o pudrze do kąpieli. Pachnie skóra, łazienka, łóżko, cały dom.
      • migafka357 Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 00:12
        Jaki to puder?
    • liliawodna222 Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 00:38
      Nie uzywam. Biorę tylko prysznic i zawsze, ale to zawsze uzywam żelu Palmolive klasycznego. Pachnie obłędnie i chyba w zyciu z niego nie zrezygnuję.
      • grey_delphinum Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 16:57
        Jaki to żel Palmolive klasyczny?
        • liliawodna222 Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 21:54
          Oliwkowy. Teraz jest kilka rodzajów
    • princy-mincy Re: Sole, płyny do kąpieli- używacie? 31.08.22, 18:10
      Sol epsom plus jakis olejek jesli juz biore kapiel (co mi sie bardzo rzadko zdarza, wole prysznic).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka