Dodaj do ulubionych

Jesień na balkonie i w ogrodzie

31.08.22, 20:37
Potrzebuję porady i opowieści o Waszych pięknych ogrodach przygotowanych do jesieni smile.
Czy wrzośce mogę wsadzić do zwykłej ziemi czy kwaśna zdecydowanie być powinna? Czy jeśli zwykła ok, to nawóz do kwaśnolubnych dać i będzie ok czy ziemia do kwaśnych i do niej nawóz?
Jakiej folii używacie do wnętrza drewnianych donic?

Obserwuj wątek
    • g.r.uuu Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 20:42
      Podczepiam się! Zioła mi zdechły od upałów i mam puste skrzynki. Co tam warto posadzić teraz?
      • berdebul Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 22:22
        Wrzosy. Jest tyle odmian, ze można zaszaleć.
    • majenkir Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 21:11
      Jak co roku - małżonek nakupuje chryzantem w doniczkach (których nie lubię). Jedna już jest, w sierpniu🙄.
      Ja będę krzyczeć po co to i tyle.

Ogrodu na zimę nie szykujemy.
    • qwirkle Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 21:47
      Wrzośce kwitną wiosną... Teraz kwitną wrzosy...

Wsadziłabym w ziemię uniwersalną z domieszką piasku + nawóz do kwasolubnych.
      • kolibeer2 Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 22:02
        oczywiście że wrzośce kwitną i jesienią, zależy od odmiany
        stop wiosnoizacji wrzośców!
        ozdobne.waw.pl/erica-gracilis-wrzosiec-delikatny/
      • iberka Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 22:03
        Dziś kupiłam wrzośce 🤷 zresztą co roku o tej porze są, bo na Dzień Nauczyciela kupujemy wink
    • daniela34 Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 22:00
      Mam już wrzosy od paru tygodni. Wsadzam do uniwersalnej ziemi, podsypuję kawą. I ładną chryzantemę dorwałam. Jak się wyleczę do końca to coś jeszcze powsadzam.
    • pepsi.only Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 31.08.22, 22:40
      U mnie nadal późne lato, nie jesień.
      W dekoracjach nadal petunie, pelargonie. ale też jeżówki, dzielżany, zawilce japońskie, róże, trawki. Nie wiem, czy w tym roku w ogóle posadzę wrzosy...może odpuszczę? bo musiałabym coś innego ograniczyć, a wszystko nadal przepieknie kwitnie.
      W ogrodzie też lato... no kwitnie wszystko to, co i w lipcu (plus hortensje).
      A poza tym u mnie na całego zbiór warzyw, owoców, i końca nie widać... wink
    • iberka Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 01.09.22, 00:06
      Dziewczyny, zwłaszcza te "okocone" wink, macie berberysy? Jak takie duety współpracują u Was?
    • mid.week Re: Jesień na balkonie i w ogrodzie 01.09.22, 06:26
      U mnie kwitną jeżówki.
      Wrzosów nie mam i nie planuje. Jak kupisz ziemię kwaśna to w 1 sezonie nie musisz jej nawozic. Jak kupisz zwykła to dosyp zakwaszacza. Folie mam z działu budowlanego - gruba i nie rwie się. Mam nie wyłożone boki wszystkich inspektow w ogródku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka