Dodaj do ulubionych

Szkoła sie zaczyna...

01.09.22, 07:31
Jak będzie zobaczymy. Po ostatniej Radzie bez optymizmu. Jedynie co czuje to zniechęcenie kolejnymi pomysłami ministerstwa.
Dzisiaj zmęczenie. Moze dzieciaki poprawia humor.
Obserwuj wątek
    • skumbrie Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:33
      W tym zawodzie nie ma poszkodowanych...
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:36
        W zadnym nie ma. Ale w tym przypadku najbardziej poszkodowani są uczniowie. To chyba oczywiste.
        • stasi1 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:44
          Jak będą wierzyły w wielkość kaczorka nie będą poszkodowane. Według ministerstwa
          • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:46
            Ech. Dzieciakom juz wszystko jedno chyba. Mamy kolejnego samobójce wsrod absolwentow. Porażające co sie dzieje.
            • la_mujer75 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:42
              Straszne, co te dzieci spotykasad
            • stasi1 Re: Szkoła sie zaczyna... 02.09.22, 09:03
              Wszystko jedno to nie może być. Ale miejmy nadzieję że czarnka też przetrzymają
        • skumbrie Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:31
          Owszem, oni często nie mają wyjścia i są poszkodowani.
          • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 13:48
            Ale maja rodziców, a ci w większości dają milcząca zgodę.
    • chebellacosa92 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:39
      Życzę wytrwałości i dobrego (mimo wszystko) roku szkolnego. A tak nawiasem mówiąc to jest jedna z chwil w życiu, kiedy cieszę się, że mam tylko jedno dziecko.
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:44
        Dzięki. Ja tez tylko jedno. Juz po maturze. Wczoraj wsiadło w samolot i poleciało. Powiedziałam mu, zeby robil wszystko aby nie wracac do Polski. Czy tak to powinno wygladac. Pis zniszczył nam kraj. Dlaczego tak niewielu to widzi.
        • iwles Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:47
          fogito napisała:

> Pis zniszczył nam kraj. Dlaczego tak niewielu to widzi.

Wielu wielu widzi, tylko ci, którym to nie przeszkadza, głośniej krzyczą.

• fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:49
            No ale dlaczego na wyborach tego nie widać?
        • aagnes Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:10
          Zazdroszcze, i od jakiegos czasu moja córka ma jasny przekaz w domu, do matury siedzi z nami, potem ma robic wszystko, zeby stąd jechac, nie ogladac sie na nas i zgliszcza zwane kiedys Polską.
          • aguar Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:32
            Też bym tak mojemu życzyła. Ale on straszny patriota, po tatusiu, chce żyć tutaj. Za to dziwuje się, że nasze pokolenie takie głupie, że wybrało PiS i że chodzi do kościoła, wierzy w takie bzdury...Naiwnie jest przekonany, że oni - młodzi są mądrzejsi, nie pozwolą komuś, jak PiS rządzić krajem. Jak z takim dziubdziusiem postępować, aby zderzenie z rzeczywistością nie było zbyt bolesne, ale jednak też by nie zgasić zapału do zmieniania świata, bo tacy ludzie są potrzebni?
      • aguar Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:54
        O! Też miałam taką refleksję, jak szykowałam wyprawkę. Że już by mi się nie chciało tego robić w podwójnej wersji...(czy jeszcze więcej)
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:17
          Eh, ja odetchnęłam, bo tylko jedno, ostatnie zostało w SP.
    • little_fish Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:43
      Po zeszłorocznym szaleństwie ten rok zapowiada mi się duuuużo spokojniej. Łatwiej pewnie nie będzie, ale bardziej stabilnie. Oczywiście wyłączając pomysły ministerstwa. 😁 Zawodowo.
      Rodzicielsko rok mam trudny - dziecko w 8 klasie.
      Dobrego roku wszystkim 😊
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:45
        No to poważna sprawa. Powodzenia
        • little_fish Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:47
          Dziękuję. Przyda się, serio. To ten trudniejszy egzemplarz 😐
          • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:48
            Ale może bardziej zrelaksowany...
            • little_fish Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:07
              No właśnie wprost przeciwnie, niestety
          • perspektywa Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:52
            Będzie dobrze. Mój trudniejszy egzemplarz szczęśliwie daje radę w technikum, nawet jednym z tych całkiem dobrych. Zmadrzał, dojrzał. Nadal nie lubi się uczyć ale uczy się bo musi. To jego słowa. Ostatnio rozwalił mnie stwierdzeniem, że będzie tyle razy zdawał maturę ile będzie trzeba, bo chce iść na studia. A bałam się, że tylko branżówka zostaje, co z jego problemami zdrowotnymi nie przedstawiało się optymistycznie. W ósmej klasie zebrał się i zaczął pracować, tak więc dla każdego jest nadzieja. Jak przyjdzie czas będziemy trzymać kciuki za twojeho bombelka. Da radę.
            • little_fish Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:38
              Dziękuję za słowa pocieszenia i deklaracje wsparcia 😘
      • la_mujer75 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:54
        Nie zazdroszczę. Trudny rok. Będę trzymać kciuki smile

Mój Młodszy właśnie poszedł do nowej szkoły. Oczywiście, ze zestresowany, a i tak ma dobrze, bo starszy kuzyn tam chodzi, więc we dwóch pojechali.

Starszy w IV klasie L.O. Nie mogę w to uwierzyć! Tak dobrze pamietam, jak szedł do "zerówki".
        Było zimno, padało, a ja czułam w kościach, że będą problemy. Nie mieliśmy diagnozy, ale ja widziałam, że on różni się od innych dzieci. I juz w przedszkolu drążyłam temat, ale trafilismy na słabą psycholog, która uważała, że ja mam nierówno pod sufitem sad i przesadzam. No, niestety- nie przesadzałam sad
        Za żadne skarby nie chciałabym się odmłodzić o te 12 lat!
        Owszem - obawiam się o jego maturę. Ten polski !
        Ale nawet jak nie zda (tfu, tfu, tfu, odpukać), to jakoś to przeżyjemy. Mam nadzieję.
        Niezdana matura to pikuś przy tym, co przeszliśmy.
        • perspektywa Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:18
          Będziemy trzymać kciuki. U mojego młodszego w tym roku egzaminy zawodowe, matura za trzy lata. Też mam wiele obaw i stresuję się czy da sobie radę. Z drugiej strony jak patrzę ile przeszedł, jak się zmienił, to wierzę, że będzie dobrze. Po za tym to fajny z niego chłopak i to jest o wiele ważniejsze, ale pracy przed nim jeszcze ogrom......
        • ichi51e Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:35
          ale rok - trzymam kciuki.
          Moje jakiejś fobii dostało nie chce wracać do szkoły. Nie wiem co to będzie coraz mniej sensu widzę w obecnym układzie uncertain
          • berdebul Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:26
            Nie możesz go wrzucić na ed?
      • anilorak174 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:57
        Trzymam kciuki. Ja mam w tym roku dwohe pierwszoklasistów (1sp i 1lo). Wiem co to stres rekrutacyjny, pilnowanie terminów itp.
    • aurinko Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:45
      Córka właśnie poszła na rozpoczęcie. A ja z młodszym zaraz jadę do fundacji autyzm na badania, w związku z tym młody nie będzie na swoim rozpoczęciu. Nie pasuje mu, że dziś 1.09 bo jeszcze mam remont i ciężko cokolwiek znaleźć w domu. Niepokoi mnie też brak nauczycieli w szkołach dzieci. A niektórzy nie nadający się do pracy z dziećmi nadal będą pracować bo nie ma ich kim zastąpić sad
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:47
        Ano nie ma...
    • kropkacom Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:54
      Tak, tobie poprawią. big_grin
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:25
        I z czego sie tak cieszysz. Myslisz ze nie mam swoich ulubionych uczniow?
        • kropkacom Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:56
          Myślę, że masz ulubionych. big_grin
          • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 13:54
            Jak każdy. Na tym forum tez, Masz z tym problem?
    • asia_i_p Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 07:59
      U nas zmiana dyrekcji, poza tym raczej spokojny rok, trzy klasy znane, jedna nowa. Tyle, że kasy będzie mało, bo przy trzech maturalnych klasach 23 godziny uśredniają się do niewiele więcej niż etatu. Za to od maja 7 godzin tygodniowo i jak zwykle niepoprawnie się tym cieszę, i pewnie jak zwykle ktoś wypadnie z obiegu, dostanę zastępstwa i tyle będzie luzu smile
    • ritual2019 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:00
      U syna zaczela sie wczoraj. Ostatni rok, najwazniejsze egzaminy. Bedzie to trudny rok dla niego ale na szczescie ostatni wiec dobrze ze sie zaczal.
    • solarpowerprincess Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:20
      Współczujemy Twoim uczniom.
      • fogito Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:27
        Dziekuje. Przekaze.
    • aguar Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 08:59
      Zaraz idziemy na rozpoczęcie. Po dwóch latach przerwy. Fajnie smile
      Tylko znów rozpoczęcie wszystkich klas na tę samą godzinę. Ale nie ma tego złego. Pojedziemy pół godziny wcześniej, posiedzimy przed szkołą, pogadamy z ludźmi, poobserwujemy, kto urósł smile
      • gryzelda71 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:07
        Przecież ty masz juz nastolatka i ciągle razem chodzicie?
        • aguar Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:33
          Do ósmej klasy, więc ostatni raz.
          • little_fish Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 13:59
            Serio chodzisz z ósmoklasistą na rozpoczęcie roku i siedzisz z nim przed szkołą? No jak to jednak ludzie różni są 😁
            • aguar Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 14:26
              Nie, że z nim siedzę. My pogadamy z rodzicami, syn z kolegami, takie wydarzenie towarzyskie smile
    • mama-ola Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:11
      A mój syn zmienił szkołę. Tak się martwię, czy na lepszą. Współczuję mu, szedł na salę gimnastyczną na apel kompletnie w nieznane, mrucząc: nawet nie wiem, gdzie stanąć. Jasne, że za chwilę będzie już wiedział, znał każdy kąt. Ale jak na razie jest zestresowany zmianą. A ja się martwię, czy mu tam będzie dobrze.
      • princy-mincy Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:48
        Trzymam kciuki by bylo mu dobrze.
        Moja corka zmieniala po raz drugi szkole i klase rok temu i tez mialam dusze na ramieniu a ona juz pierwszego dnia czula sie jak u siebie.
        • mama-ola Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:03
          Dziękuję smile Było dobrze. Nowi koledzy przybili mu piątkę, zapytali, skąd jest. Poczuł się miło przyjęty. O wychowawczyni powiedział, że jest spoko. (Tu się bałam, bo na mnie nie zrobiła dobrego wrażenia, ale jak dla syna spoko, to spoko). Tylko 13 osób w klasie (porzucił 30-osobową), co go zachwyca. Tylko po dwie małoliczne klasy w roczniku, co go również zachwyca. Gorzej z planem lekcji, bo jest ich aż 37, no ale każdy tak ma.
          • extereso Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:49
            Ale fajnie!
            • mama-ola Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 12:18
              Też jestem już spokojniejsza smile
    • extereso Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:13
      Mój poszedł w dobrym humorze, n na codzień widuje bliskich kumpli, więc jest ok. Ale ja z wielkim niepokojem patrzę na plan lekcji w Mobi: zapełnione są tylko przedmioty kierunkowe i polski i wf. To co, innych nauczycieli nie ma czy co😱
      • berdebul Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:30
        Nie ma, lub dogrywają plan w kilku szkołach na raz. Masakra.
        • extereso Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:50
          Naprawdę masakra.
          • extereso Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 14:21
            Nie, jednak plan jest dobry, tylko nie w pełni wpisany do Mobi. Uff.
    • berdebul Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:53
      Właśnie chłodzę szampana, że nie muszę tam iść. suspicious
    • dzikka Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 09:54
      Życzę wszystkim dzieciom udanego roku szkolnego. Rodzicom wytrwałości, aby ten rok był spokojniejszy niż poprzednie.

Dla mnie to pierwszy rok od lat, kiedy już polski system edukacji nie dotyczy mojego dziecka. Trochę dziwnie....
      • ritual2019 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 11:16
        dzikka napisała:

> Dla mnie to pierwszy rok od lat, kiedy już polski system edukacji nie dotyczy m
        > ojego dziecka. Trochę dziwnie....

Dotyczy inny czy zaden?
    • esperantza Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:04
      Po raz pierwszy od 12 lat (a w zasadzie 15 jeśli liczyć przedszkole) 01/08 mnie nie dotyczy. Dziwne uczycie. Ale bardzo mnie cieszy ze synowie generalnie poza głównym nurtem edukacyjnym. Bo studia to jednak co innego.
      • gryzelda71 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:20
        Tez pierwszy raz na luzie.
        • nuka_2 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:53
          Ja mogę odetchnąć połowicznie, starsza zaczyna studia, młodsza zaczyna naukę w LO. Cieszę, że rok rekrutacyjny za mną.
      • kurt.wallander Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 15:59
        Czekam na ten moment z wytęsknieniem. Jeszcze dwa lata LO najmłodszej. Studentkami juz tak się nie martwię smile
    • bei Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:14
      Mój pojechał z Zoii (Chinką, goszczącą w ramach programu AFS). Zoii będzie chodzić do tego samego liceum co on. Czeka go nowa matura, no cóż, już jest trochę zahartowany tym ciągłym nowym w jego życiu😉
      My, rodzice pełni leków ale i wiary, ze da radę.
    • princy-mincy Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 10:46
      Wlasnie wrocilam z mlodym (starsza idzie sama, wiadomo).
      Tez czeka nas trudny rok, bo 8 klasa.
      Dzieciaki niby isc nie chca, ale jednak mlody bardzo sie ozywil na widok calej klasy.
    • bi_scotti Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 14:11
      Old habits die hard wink Wszystkie moje dzieci zaczynaly szkole w Ontario czyli zawsze w pierwszy wtorek po Labour Day, ktory z kolei jest zawsze w pierwszy poniedzialek wrzesnia a ja wciaz, po tyyyyyylu latach big_grin traktuje 1 wrzesnia jako "dzien zero" - geeeez jak ja nienawidzilam szkoly i jak bardzo ten 1 wrzesnia byl dla mnie "dniem zlym" by default uncertain Szczesliwie zadne z moich dzieci nie mialo takich skojarzen z poczatkiem szkoly wiec tylko ja dzis rozpieszcze sie czule przy pomocy grande mocha ze Starbucks na pohybel polskiej szkole z moich czasow i z nadzieja, ze obecna polska szkola jest much more kind dla wszystkich dziwakow nieprzystajacych do sztancy! Samego dobra dla uczniow pomiedzy Baltykiem i Tatrami na rok szkolny 2022-23 smile Cheers.
    • anilorak174 Re: Szkoła sie zaczyna... 01.09.22, 14:16
      Dwoje pierwszoklasistów. 1sp- przejęty strasznie, nikogo znajomego w klasie, pani wydaje się sympatyczna (nowa w tej szkole).
      1lo- przytłoczona ciut ogromem szkoły i ilością przekazywanych dziś informacji.
      No i 3 technikum - jeszcze nie wrócił, przepadł z kolegami. W sumie u niego najspokojniej.
    • alessa28 Re: Szkoła sie zaczyna... 02.09.22, 09:07
      fogito napisała:

> Jak będzie zobaczymy. Po ostatniej Radzie bez optymizmu. Jedynie co czuje to zn
      > iechęcenie kolejnymi pomysłami ministerstwa.
      > Dzisiaj zmęczenie. Moze dzieciaki poprawia humor.

Re tam.u nas w prywatnej bez zmian.jest git.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka