Dodaj do ulubionych

Miłego 1 września ☺️

01.09.22, 09:02
Jak tam u was się dzień zaczął?
U nas bieganie za piłką, zbieranie patyków oraz lamentowanie nad wyschniętą kałuża:p
Spotkaliśmy faceta z dwoma mastiffami angielskimi i mój pies pierwszy raz wycofał się z zaproszenia do zabawy 🤣 chyba go przerosły 😆
Obserwuj wątek
    • pepsi.only Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:12
      Dzień dobry, mam nadzieję. big_grin

Check lista jest długa i obfituje w różnego rodzaju "atrakcje"

Zaczęłam jednak od spaceru z psami po mokrej łące. Piękny późnoletni poranek !!!
      Potem mocna kawa i pożywne śniadanko.
      Jedno pranie.
      I posprzątanie balkonu
      (iberka mnie zainspirowała, że niby jesień na balkonach i w ogrodzie, no to czas trochę przepatrzeć w roślinach a tam przędziorek , wrrr, i cały wilec ze ściany poszedł na kompost!)
      Teraz chwilka oddechu i małe zerknięcie co w kraju i na świecie, no i lecę, na zakupy. (Muszę pamietać, zeby kupić jakiś gotowiec na obiad tongue_out )
      Potem spotkanie z klientem.
      Potem marsz do kuchni i przerabiam w kolejności:
      maliny-frużelina,
      śliwki-nastawiam powidła,
      pomidory- na przecier
      i ogórki- nie wiem... zależy ile ich uzbieram, coś wymyślę.
      Potem ruszam na dwa ważne spotkania. I jak wrócę do domu to już będzie późny wieczór.

Dużo tego.

Co zrobie dziś to zrobię, jutro ewentualnie o świcie dokończę (zwłaszcza powidła, czy ogórki)
      A czego z listy nie zrobię, to dopiero we wtorek tongue_out
      • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:18
        Wow, robotna jesteś 😁
        Ja teraz siedzę na placu zabaw, potem pobiegam trochę na bieżni, prysznic, śniadanie,zakupy,kolejny spacer z psem, obiad i może zrobię porządek w ciuchach młodej:p to tyle z planów na dziś:p
        • pepsi.only Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:24
          No troszeczkę, ale przede mną weekend poza domem i ile zrobię tyle będę mieć zrobione, więc chęci lista i odhaczam 😊
          Zapomniałam wkleić zdjęcia: i gdzie tu myśleć o wrzosach... u mnie nadal lato!
          🌼🌻🏵️💮
    • heca7 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:25
      Moi synowie zaczynają szkołę o 13.00 wink Ja na razie z kotem przed laptopem.
      • heca7 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:26
        smile
        • pepsi.only Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:28
          Piękny!

Mój też zapozował 🤣🤣🤣
          • heca7 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:51
            Trochę niewyspany wink
          • lily_evans011 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:59
            Już spać chce...
        • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:31
          Jaki kochany 😍
        • lily_evans011 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:58
          Słodziak!
      • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:27
        U nas szkoła się zaczyna w poniedziałek. Holendrzy nie widzą sensu w zaczynaniu czegoś w czwartek:p
        • heca7 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:50
          big_grin
        • maleficent6 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:52
          Jestę holendrę 🙈
        • eliszka25 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:58
          U nas kończy się już drugi tydzień szkoły 😁
    • ichi51e Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:32
      ja się waham między basenem a muzeum oceanograficznym. Chyba basen ze względu na te wszystkie dzieci które dzisiaj poszły do szkoły.
    • extereso Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 09:34
      Hej! Ja słyszałam że syn się szykuje, nawet wszedł się pokazać, dorodny chłopak 😁 teraz idę na pilates, potem zrobię coś do jedzenia i do pracy, niestety dziś dużo muszę zrobić, więc przed 20 nie wrócę. Przyjemności.
    • gaskama Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 10:34
      Zaraz startujemy. 60 km z przerwami na Palave. Wieczorem kolacyjka przy winku. Dobrze, że mlody już studentem jest. O ile wiem, to wczoraj zorganizował imprezkę całonocna, na część kumpli, którzy wracają do Holandii, tam jakoś inaczej zaczyna sie rok akademicki..
    • primula.alpicola Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 10:36
      Zaczął się od placuszków bananowo twarogowych, bo 1.09 Serce Matki postanowiło dzieciątka uraczyć sniadaniem.
      One teraz witają nowy rok szkolny, a ja na nie czekam w siłowni💪
      • primula.alpicola Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 12:08
        I przyjechałam do domu sama, bo kryjanny udały się na spotkania towarzyskie.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 10:53
      Zaczął się goframi z bita śmietana i owocami, całkiem miło big_grin
    • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:47
      Ktos tu wspomniał o spacerze z psami po mokrej łące. Przebiję w takim razie: spacerem po mokrej łące z psem oraz KOTEM rozpoczęłam ten dzień, później przebieżka. Poza tym planów specjalnych brak, nastawiam się psychicznie na rychły koniec długiej laby. A, już czuć wczesną jesień w górskim pueblo.
    • cisco1800 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:53
      Dzis mam rozmowe o zmianie umowy w pracy i oczywiscie pieniedzy. Nie dostalam podwyzki od 6 lat. Nie moge jesc i pic ze zdenerwowania, bo nie umiem w takie rozmowy. Na nowym stanowisku pracuje juz 3 miesiace... na starej umowie
      • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:55
        Powodzenia!
      • niemcyy Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:59
        Powodzenia, trzymam kciuki!
      • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:56
        Ale stres. Ja też nie umiem. Daj znać jak poszło i bądź dzielna i świadoma swej wartości.
        • cisco1800 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 20:34
          Dzięki smile wyartykułował swe potrzeby, nową szefową poprosiła o czas do namysłu by przestudiować moją przeszłość zawodowa. To jest korpo, nawet się na oczy nie widziałyśmy 😁 wrócimy do tematu po weekendzie, więc możecie jeszcze trochę potrzymać
          • cisco1800 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 20:36
            *wyartykułowałam (stres przypłaciłam bólem głowy)
    • niemcyy Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 11:57
      Ja na razie odtajałam emocjonalnie po wczorajszym popołudniowym zakomunikowaniu mojej decyzji komuś bezpośrednio nią dotkniętego i przeprowadzeniu z nim rozmowy, podczas której zachowałam zimną krew i z opanowaniem odpowiedziałam na niesłuszne pretensje spowodowane efektem zaskoczenia oraz nie odpowiedziałam na pytania, na które nie chciałam i nie muszę odpowiadać. Ufff. Teraz można działać dalej.

Kałuży szkoda wink
      • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:59
        Wiesz mnie się podobna sytuacja zdarzyła dwa miesiące temu. Wtedy, szukając wsparcia i podobnych do mojej sytuacji, znalazlam to forum, różne stare wątki, nowsze zresztą też. I tak mi się zostało tutaj, jest swojsko. Ale od czasu jak dwa miesiące temu bardzo przytomnie i grzecznie rozegrałam tę swoją sprawę, czuje się taka wolna. czego i tobie życzę.
        • niemcyy Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 15:18
          Merci smile
          • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 15:46
            Prego!!! Jesteśmy całkiem międzynarodowe. I naprawdę ci życzę. Ja dwa tygodnie ciężko odchorowywalam moja sytuację, ale potem, również dzięki forum, zrozumiałam, że mam prawo odmówić/zaprzeczyć/zwrócić uwagę/postawić się. I to nie koniec świata. Oczyszczające, choć emocjonalnie trudne.
            • niemcyy Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:27
              Haha, akurat po francusku nie mówię, tak mi się napisało.

U mnie w sumie nic dramatycznego, ale to taka sytuacja, że druga strona nie może być zadowolona, no ale trudno, moje dobro ma pierwszeństwo, manna z nieba nie leci, nic złego nie robię i będą musieli przeżyć.

Damy radę, tylko trzeba czasem być twardym smile

(Fajne tamte świnki włochate.)
              • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:34
                U mnie podobnie. Nie kwestia zycia i śmierci, ale personalnie dla mnie ważne. Duża zmiana z trudem wypracowana. (Świnki Ginevra i Martina mają na imię. )
    • piataziuta Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:04
      Wystawiłam swoje cztery litery na słońce na balkonie - nareszcie upał zelżał więc w końcu mogę.
      Coś czuję, że dzisiaj jest dzień trutnia. Nawet na wakacje mi się nie chce pakować.
    • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:47
      A ja tak. Świnie odpoczywają, no kąpiel termalna po prostu, krowy zrelaksowane albo podsypiaja albo, nie wirtualnie, udzielają sobie głaskow, jak mówicie tu na forum.
      • nie_ma_niebieskich Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:49
        Wspaniałe zdjęcia 😁
      • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:07
        To Twój (szczesliwy) zwierzyniec?
        • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:14
          Taaaaak! Nie mój, nie dałabym rady sama, jesteśmy organizacją, ja wolontariuszka, jak inni, i mamy około 60 uratowanych zwierząt. Są też konie kozy osły barany kury. Można przyjść, poznać, pogłaskać, zrozumieć, że wcale nie są takie różne od psów i kotów!
          • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 15:22
            Super inicjatywa!
            Tak, wiem że to inteligentne zwierzaki a przemysl mięsny traktuje je jakby to był worek ziemniaków 😕
            • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 15:40
              Niestety. To wielki ból. Walczymy o zwierzaki w ramach naszych i prawnych możliwości. Czy ty mieszkasz we Włoszech, bo tak mi coś się kojarzy? Jeśli tak to odwiedź nas!
              • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 16:22
                agdzieztam napisała:

> Niestety. To wielki ból. Walczymy o zwierzaki w ramach naszych i prawnych moż
                > liwości. Czy ty mieszkasz we Włoszech, bo tak mi coś się kojarzy? Jeśli tak to
                > odwiedź nas!
                Nie, we Włoszech to nie ja! Trochę dalej na zachód mieszkam 😉
            • boogiecat Re: Miłego 1 września ☺️ 02.09.22, 18:52
              Homo, tak tylko- nawet gdyby nie byly inteligentne, cierpialyby potwornie przy takim traktowaniu.
              • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 02.09.22, 20:25
                Oczywiście że tak.
      • ichi51e Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 15:35
        Zrelaksowane zwierzaki. Zawsze miło popatrzeć.
      • cisco1800 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 20:39
        Jakie fajne zwierzaki ❤️
    • nie_ma_niebieskich Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 13:49
      U nas od prasowania białej koszuli.. za to potem nastąpił błogi spokój.
    • kkalipso Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:00
      Bardzo miło, dzieciaki nie mogły się doczekać szkoły!

Młodszą odbieram za godzinkę, starsza wróciła szybko. Piękna pogoda żyć nie umierać....
    • majaa Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:03
      Dzięki i wzajemnie - dzień jeszcze się nie skończyłsmile
      Zastanawiam się, czym wy się zajmujecie zawodowo, że tak w ciągu dnia spacerki, kawki, baseny, przetwory, itp.wink
      • homohominilupus Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:10
        Ja mogę odpowiedzieć. Jestem lektorka ang, czekam dlugo i z utęsknieniem na zdobycie wszystkich uprawnień potrzebnych by pracować w ed publicznej w obcym kraju a na razie mam b długie wakacje bo prywatne zdjęcia plus szkoła jezykowa zaczynam od połowy września i na picz października. Oby to ostatni taki rok bo już mnie kur*ica strzela.
      • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:18
        Ja na razie pracuję na pół gwizdka, a od października zaczynam na nowym stanowisku i już nie będę miała tyle czasu na ematkę:p
    • majenkir Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 14:06
      mashcaron napisała:
      > Jak tam u was się dzień zaczął?

Super! Siedzę właśnie u dentysty z bolàcym zębem, który będà usuwać i wstawiać implant 🫤
    • jkl13 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 16:12
      U nas pierwszy września wyjątkowo intensywny. O dziwo w szkole syna plan jest już na cały tydzień (nigdy wcześniej to się nie zdarzyło, a jest już w 8 klasiewink, dzięki temu ustaliłam już terminy zajęć dodatkowych i mam gotowy grafik na rok szkolny. Teraz czekam,aż to wszystko pierdol...nie przez zmiany w planie i będę musiała główkować na nowo, a jest to wyjątkowo trudne,bo syn codziennie jest w szkole do 17 🤦
    • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 16:27
      Właśnie mi przyszła kiecka weselna i bardzo mi się podoba 😁 a się obawiałam, że dół będzie parowkowy:p
      • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:14
        Pokaż! Jaka weselna? Czegoś nie doczytałam?
        • mashcaron Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:15
          Jest w wątku o poradzie kolorystycznej :p
          • agdzieztam Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:30
            Znalazłam. Piękna!
    • eliszka25 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 19:54
      Ja dziś miałam zwariowany dzień. Zaczął się nieprzyjemnie, bo krótko po 4 obudził mnie ból kręgosłupa. Zanim tabletka przeciwbólowa zaczęła działać i znów zasnęłam, to zostało już ledwie pół godziny do pobudki. Do pracy jechałam przez mgłę tak gęstą, że widoczność była ledwie na kilka metrów, a jeżdżę krętą drogą przez góry, na której dwa samochody normalnie się nie miną, tylko trzeba zjechać na „pobocze”. Ponieważ droga wije się po zboczu góry, to zjechać na bok może tylko ten, kto jedzie od strony urwiska. Do pracy jadę właśnie po tej stronie drogi. Zjeżdżanie na pobocze, kiedy nie bardzo widać gdzie się ono kończy dziurą daje takiego kopa adrenaliny, że starcza na cały dzień 😰.

W pracy było spokojnie. Wracałam główną drogą, bo wjechałam do pobliskiego miasteczka na zakupy. Zdążyłam podjechać pod dom, wyjąc torby z samochodu i zamknąć za sobą drzwi, kiedy pod nasz dom podjechała… policja na sygnale! Mąż pyta, co zrobiłam w drodze do domu, że goniła mnie policja 😱. Policjanci wysiedli, jeden pobiegł do sąsiadów naprzeciwko, a drugi wyszedł z krótkofalówką na łąkę pod naszym domem. Chwilę później na łące wylądowała rega, czyli takie szwajcarskie pogotowie w helikopterze, a za kilka minut przyjechała jeszcze karetka na sygnale, która zatrzymała się obok naszego podjazdu. Tym sposobem z trzech stron okrążeni byliśmy pojazdami z kogutami. W między czasie ze szkoły wrócił młodszy syn i jak zobaczył to wszystko, to biedak wystraszył się, że u nas coś się stało i serce mało nie wyskoczyło mu przez gardło, gdy czekał aż otworzę mu drzwi.

Interwencja u sąsiadów trwała prawie 2 godziny, przyjechały jeszcze różne inne samochody, ale nikogo nie wynieśli ani nie wyprowadzili. Nie mam pojęcia, co tam się stało.

Na dokładkę po 16 zadzwonił starszy syn, że jest jakiś wypadek na torach i nie jeżdżą pociągi w naszym kierunku, więc on nie ma jak wrócić do domu. Część drogi przejechał autobusem zastępczym, ale jakoś nie zsynchronizowano tego z pociągami, które odjeżdżały z miejscowości, do której dojechał autobus i syn musiałby czekać 1,5 godz. na najbliższy pociąg. Wsiadłam więc w samochód i pojechałam go odebrać. Jak już dojechałam, to okazało się, że właśnie puścili na nowo pociągi, więc w sumie jechałam pół godziny na darmo 🤦🏼‍♀️. Syn już nie chciał na pociąg i wrócił ze mną. W domu byliśmy o 18:40.

Jestem padnięta, więcej przygód już dzisiaj nie chcę 🤯
      • gaskama Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 20:39
        Jezu ... w życiu nie przypuszczałam, że w Szwajcarii tez taki pierdolnik potrafią mieć.
        • eliszka25 Re: Miłego 1 września ☺️ 01.09.22, 20:46
          Zwykle działa to całkiem dobrze. Nie wiem z jakiego powodu pociąg nie poczekał na autobus. Gdzieś komunikacja im nawaliła. Mieli poważny problem, bo coś spowodowało zwarcie, przez co na sporym odcinku trakcji nie było w ogóle prądu i pociągi im utknęły na trasie. Moim zdaniem i tak szybko przywrócili normalny ruch pociągowy.
      • majenkir Re: Miłego 1 września ☺️ 02.09.22, 17:21
        eliszka25 napisała:
        > Interwencja u sąsiadów trwała prawie 2 godziny, przyjechały jeszcze różne inne
        > samochody, ale nikogo nie wynieśli ani nie wyprowadzili. Nie mam pojęcia, co tam się stało.

Idź wypytaj sąsiadów, bo teraz to i ja ciekawa jestem wink
        • eliszka25 Re: Miłego 1 września ☺️ 02.09.22, 20:09
          Od wczoraj nikogo tam nie ma. Naprawdę dziwne. Obok nas mieszka sąsiadka, która zawsze wszystko widzi i wszystko wie. Chyba umówię się z nią na kawę, bo też mnie ciekawość zżera 😁.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka