Dodaj do ulubionych

Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P

01.09.22, 10:50
#pozazdrościłam wiadomo komu.

Ale serio. Planuję urlop na Sycylii. Kilka dni mam zaplanowanych na północy. Wylot mam z Katanii, więc ostatniego dnia będę w Katanii. Zostaje mi 6 dni do dyspozycji. I ja nie wiem, bo chcę być wszędzie. Lubię ładne plaże (najlepiej bez całego leżakowego i barowego chaosu), ale lubię też miasteczka i wybór barów + restauracji. Zastanawiam się czy lepiej zjechać na południe i tam założyć jakąś bazę wypadową, czy od razu jechać na zachód w okolice Katanii. Bardzo chciałabym zobaczyć Etnę, Taorminę i Syrakuzy - to ogarnięcia z bazą wypadową w Taorminie właśnie. Ale mam wrażenie, że na południu są ładniejsze plaże. A może macie do polecenia jeszcze coś fajnego w zachodniej części wyspy? Jedyny wymóg: nie totalne zadupie typu 2 chałupy i kościół + plaża w zasięgu spaceru. 2-3 km do przeżycia wink
Obserwuj wątek
    • simply_z Re: Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P 01.09.22, 11:05
      Modica i Ragussa, bardzo urokliwe miejsca. Co do Etny, najlepiej zarezerwowac sobie nocleg w Rifugio Sapienza i stamtad udac sie na trekking. Mozna tez pochodzic po pobliskich kraterkach z 2003 r., pojsc do doliny Valle del Bove. Katania jest dosc brzydka
      • leosia-wspaniala Re: Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P 01.09.22, 11:12
        Dzięki smile Dlatego na Katanię zostawiamy na ostatni dzień, lecimy rano, więc wolimy przespać się gdzieś w pobliżu lotniska.
    • dyzurny_troll_forum Re: Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P 01.09.22, 11:53
      leosia-wspaniala napisał(a):

> #pozazdrościłam wiadomo komu.

> Lubię ładne plaże (najlepiej bez
      > całego leżakowego i barowego chaosu), ale lubię też miasteczka i wybór barów +
      > restauracji.

Cefalu

> Zastanawiam się czy lepiej zjechać na południe i tam założyć jakąś
      > bazę wypadową, czy od razu jechać na zachód w okolice Katanii. Bardzo chciałab
      > ym zobaczyć Etnę, Taorminę i Syrakuzy - to ogarnięcia z bazą wypadową w Taormin
      > ie właśnie.

Taormina droga i przereklamowana. Najbardziej turystyczne miasto Sycylii. Teatr też przereklamowany. I jeszcze cały czas pod górę. No, może Bella Isola daje radę...

Syrakuzy super, bardzo lubię. Autentyczne, fajny bazar, fajne ryby, tylko woda czasem zalewa...
    • elenelda Re: Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P 01.09.22, 13:14
      Taormina, chociaż obiektywnie piękna, bardzo mnie rozczarowała. Natomiast me serce skradła Savoca i cytrynowa granita w barze Vitelli.
      Dokładnie w tym barze:
      • simply_z Re: Sycylia, bo ile można o Włoszech gadać :P 01.09.22, 13:27
        e gadacie. Taormina jest przepiekna, isola bella natomiast tak, taki pseudo park Guell

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka