Dodaj do ulubionych

Serwetka pod sztućcami w restauracji

01.09.22, 19:18
Jeśli w restauracji na stole nie ma żadnych serwetek, a kelner przynosi sztućce w koszyczku / na talerzyku i pod tymi sztućcami jest serwetka to można ją użyć tak jak normalną serwetkę po posiłku?
A co jeśli ta serwetka pod sztućcami jest materiałowa? Wyciągnąć i na kolana?
Obserwuj wątek
    • mama_duzych_dzieci Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 19:22
      można serwetkę użyć z talerzyka/koszyczka o ile jest taka potrzeba i nie ma innych. Jak jest materiałowa to nie wyciągasz i nie kładziesz na kolana.
      • agnes_gray Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 19:29
        No właśnie, byłam w tej samej restauracji kilka razy i zawsze przynosili na papierowych, a innych nie było , więc używałam, a dzisiaj przynieśli na materiałowej, nie użyłam, ale zaczęłam się zastanawiać, czy z tymi papierowymi nie popełniłam jakiejś gafy.
      • majenkir Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 21:04
        mama_duzych_dzieci
        Jak jest materiałowa to nie wyciągasz i nie kładziesz na kolana.

Dlaczego nie??
        • shellyanna Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 21:33
          Tez mnie to zdziwiło.
        • sueellen Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 22:33
          Materiałowe serwetki w restauracji zawsze kładę na kolana. Przecież one właśnie po to są.
        • kk345 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 22:33
          Bo już koszyk ją ma na kolanach i nieładnie mu zabierać? big_grin
        • heca7 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 23:06
          Mam wrażenie, że chyba mówicie o innych serwetkach wink Mama mówi o takiej (też z materiału) w koszyczku a reszta o materiałowej pod sztućcami na stole.
          • sueellen Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 23:16
            Nie no jeśli to jedna serwetka do wykładania koszyczka, to wtedy jej nie ruszam.
          • agnes_gray Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 23:21
            W moim przypadku to był talerzyk i na nim leżała ta materiałowa serwetka, a na niej sztućce. W pierwszym momencie założyłam, że to zwykła serwetka do używania, ale ostatecznie z niej nie skorzystałam, bo pewności nie miałam i dlatego pytam światowe ematki 😉
            • damartyn Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 00:00
              Co do zasady to serwetka nigdy nie jest elementem dekoracyjnym stołu ( chociaż niektórzy tak myślą, a ze często zgadza się z ogólną aranżacją, to już inna bajka ). Służy do wycierania rąk i ust. Taką materiałową na talerzu ze sztućcami mogłaś użyć.
              Koszyk ze sztućcami to jest odrębna sprawa , bo tu trudno mówić o wykwintnym nakryciu stołuwink i zasadach.
              • potworia116 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 00:14
                My, stołujacy się na codzień w lokalach o przeciętnym standardzie też mamy swoje zasady, których lubimy przestrzegać. Zresztą w kurnych chatach też takowe obowiązywały. "Synu, wstrzymaj łyżkę swoję, pókim ja, ociec twój, nie podniósł do ust swoich łyżki swoi."
                • damartyn Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 00:19
                  👍, nie należy się przejmować , jak przejmować się nie ma czym😉
    • potworia116 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 01.09.22, 21:58
      Jeśli nie ma innych, to oczywiście używam tej z koszyka.
    • konsta-is-me Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 09:19
      Jeśli nie ma innych, to używam tej, do tego sluzy.
    • mava1 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 09:42
      ale że co? sama jesteś w tej restauracji ? czy chcesz dzielic się serwetką z koszyczka, z innymi biesiadnikami?
      Jesli nie ma serwetek na stoliku to proszę kelnera o ich przyniesienie.
      swoją drogą, dziwne że nie ma żadnych serwetek.
    • ritual2019 Re: Serwetka pod sztućcami w restauracji 02.09.22, 09:43
      Moze poprosic obsluge o serwetki? W jakim celu to zastanawianie sie czy moge czy jest moge itp? O tym sie rozmawia z obsluga. Serwetki w restauracji to rzecz normalna a obsluga jest tam zeby pomoc klientowi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka