Dodaj do ulubionych

Z pozrowieniami dla nauczycieli

02.09.22, 10:37
Co myslicie o tym. Liceum stolica. Wpis kolegi ponizej.
Wincyj kasy wincyj bo inaczrj wydacie wincyj na psychologa.
Wiem ze było ale o tym trzeba pisać ciagle. To ludzie, pedagodzy robią to mlodziezy, rodzinom.
Ja z tych powodów przeniosłam do prywatnej:

"Moja córka Zaczęła trzecią klasę w liceum. Oczywiście standardowa mowa dyrektora. Powitanie wszystkich, w tym zwłaszcza pierwszych klas. Potem dzieciaki przeszły do swoich klas, do wychowawców.

Oczywiście na początek niby na luzie, ale zasadniczo super poważnie, że to będzie trudny rok, że niedługo Matura i podobne „motywujące” bzdety. No tak, nie ma to jak dobrze nastroić dzieciaki do nauki w pierwszym dniu po wakacjach.

Poza tym pani nie byłaby sobą, gdyby nie zafundowała dzieciom głupkowatego zadania, w tym przypadku napisania streszczenia wystąpienia pana dyrektora.

Jedynie „pro-forma” pytam się „po jaką cholerę”? Nie można zacząć roku normalnie, spokojnie? Od razu wszyscy mają pewność, że wrócili do „umiłowanej” szkoły.

Żeby tego było mało, wychowawczyni była dodatkowo kreatywna i łaskawa zapowiedzieć w poniedziałek kartkówkę z „Dziadów”.

Znowu to powiem… Nie ma to jak pozytywnie, przyjaźnie zacząć rok szkolny.

Już najbliższe dni, łącznie z weekendem częściowo - za przeproszeniem - „zafajdane” dla córki bo już z perspektywą kartkówki. Paranoja polskiej tzw. „szkoły”. Chore.

Swoją drogą od zawsze odkąd pamiętam nigdy nie było, a już zwłaszcza chyba w ostatnich latach nie ma w niej ani trochę frajdy z nauki, zabawy, przyjemnych chwil. Zresztą o czym ja mówię. Jaką frajda, jaka zabawa.

Oczywiście tak. Generalizuję. Na pewno są przykłady w miarę normalnych szkół i normalnych nauczycieli, ale to tylko wyjątki na mapie nowotworu jakim jest polska szkoła.

Powiedziałem córce - zresztą nie pierwszy raz, że uczy się tylko dla siebie.

Szkoła jest tylko epizodem w jej życiu i parafrazując Marka Twaina nie powinna być przeszkodą w nauczaniu. Powinna natomiast wyciągnąć z niej możliwie jak najwiecej radości, zwłaszcza z kontaktu z rówieśnikami. Egoistycznie.

I dbać o głowę, o psychikę, to tam tę paranoję trzeba przetrzymać.

Ale będzie dobrze, córka ma we mnie solidne, mentalne wsparcie 💪💪💪. Zresztą sama też trzyma się mocno. Damy radę!"
Obserwuj wątek
    • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 10:50
      Trzecia klasa LO? I trzeba się nad dziubdziusiami pochylać i fajerwerki z okazji rozpoczęcia roku fundować? Ojojać? Po główkach głaskać?
      Kartkowka z Dziadów 3 dni po wakacjach jest lekką przesada oczywiście ale z takim nastawieniem tatusia do nauczycieli nie dziwne ze corka szkoły nienawidzi.
      • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:03
        homohominilupus napisała:

>
        > Kartkowka z Dziadów 3 dni po wakacjach jest lekką przesada oczywiście ale z tak
        > im nastawieniem tatusia do nauczycieli nie dziwne ze corka szkoły nienawidzi.
        >

Akurat w tym fragmencie facet ma rację:

"Szkoła jest tylko epizodem w jej życiu i parafrazując Marka Twaina nie powinna być przeszkodą w nauczaniu. Powinna natomiast wyciągnąć z niej możliwie jak najwiecej radości, zwłaszcza z kontaktu z rówieśnikami. Egoistycznie.

I dbać o głowę, o psychikę, to tam tę paranoję trzeba przetrzymać."

Niektóre słowa nauczycieli huczą mi w głowie do dziś. Uważam, że większość to osoby z wyrąbanym ego i mające coś z głową. Większość nie powinna pracować z żadną istotą żywą.

Ja oczekuje tylko jednego: nie przeszkadzać. Nic więcej. To chory system, który niczego nie uczy.
        Więcej można przyswoić od pasjonatów z yt, niż ze szkoły.
        • simply_z Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:12
          tak, polecam pojscie do pasjonata z yt, zamiast przykladowo do dyplomowanego dentystywink
          • lily_evans011 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 16:18
            O dokładnie big_grin
          • bluea.nne Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 21:01
            Dokładnie!
          • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 23:57
            simply_z napisała:

> tak, polecam pojscie do pasjonata z yt, zamiast przykladowo do dyplomowanego de
            > ntystywink

Ja nie piszę o studiach.
            • aqua48 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 18:10
              no_name33 napisała:

> simply_z napisała:
              >
              > > tak, polecam pojscie do pasjonata z yt, zamiast przykladowo do dyplomowan
              > ego dentystywink
              >
              > Ja nie piszę o studiach.

O nie, zapewne właśnie taki pasjonat z YT wymieniał mi drzwi. Tzn wymienić nie wymienił, ale zniszczył dywan, podłogę oraz zakupione wcześniej drzwi których nie dało się w tej sytuacji oddać. Był za to pełen entuzjazmu i dobrej woli oraz wiary we własne siły. Żadna szkoła w nim tego nie zniszczyła.
          • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 23:58
            simply_z napisała:

> tak, polecam pojscie do pasjonata z yt, zamiast przykladowo do dyplomowanego de
            > ntystywink

A dyplomowanym dentystą zostaję się po liceum??

Nie wiedziałam.
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:06
        Zapomniałas o kartkówce z przemówienia pani dyrektor a co dotknęło Cię że są ojcowie, któzy chcą zobaczyć jak wygląda szkoła ? Nie wynika to z chęci ojojania tylko zainteresowania jak wygląda dyrektor i wychowawca, którzy będą uczyć córkę cały rok. Może córka ma fobie szkolną?
        Ojciec mojej córki tego nie wie, a wiesz ze ja w tej chwili tez na żywo nie widziałam wychowczyni swojej, tylko zdalnie, przez pandemię . Uważam że pójcie na rozpoczęcie roku z córką to normalne, inny kolega chodził na mszę na rozpoczęcie roku, bo cała szkoła miała taką...
        Jak widać przemoc szkolna dla Ciebie to norma, na tyle że postanowiłaś wyśmiać kogoś kto się przeciwstawia i chce normalności. Nawet nie wiesz co to normalne traktowanie młodzieży z szacunkiem. Wspólczuję Twoim uczniom

• simply_z Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:10
          ehm a to nie widzieli jak szkola wyglada wczesniej, tylko zainteresowali sie w klasie maturalnej?
          • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:16
            W 3 klasie, nie maturalnej, intersował się zawsze. To Cię martwi?
        • triss_merigold6 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:28
          W takim razie to z Tobą coś nie tak. W okresie covidoobledu były ze 2 czy 3 zebrania online, a w zeszłym roku już normalnie, stacjonarnie. Na zebrania do syna chodzę, do młodszej tak na co drugie.
          Nie upadłam na głowę, żeby z licealista iść na rozpoczęcie roku.
          • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:00
            Różnie to było z zebraniami w liceach. Np. u mojej córki cały zeszły rok były zdalne. I myślę, że wychowawca w tym roku też chętnie pozostanie przy takiej formule.
      • borsuczyca.klusek Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:10
        To chyba dobrze, że tatuś interesuje się życiem dziecka i usiłuje dopilnować ważnych dla niego spraw.
        A nienawiść do szkoły jest akurat jak najbardziej zdrowym objawem 🙄
        • simply_z Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:11
          serio..? nie przepadalam za szkola ale zeby zaraz nienawisc..?
        • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:15
          Nie no forumka homo coś tam już uznała że nienawiśc do szkoły to wina ojca...
          Też uważam, że zainteresowanie życiem dziecka to zdrowy objaw, jeśli ktoś ma czas i życzenie jak najbardziej niech interesuje się osobami, które na co dzień będą z dzieckiem, widać że ta wychowawczyni nie rokuje, podejście do młodzieży z kijem od pierwszych dni jest niefajne. Media społecznościowe się przydają do nagłośnienia takich praktyk i sprowokowania dyskusji.
          • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:10
            Przecież będzie możliwość poznania wychowawcy na zebraniu. Poza tym, w klasie 3 ten wychowawca raczej jest już dobrze znany (poza nielicznymi przypadki zmiany).
            No i na koniec - nawet jak wychowawca nie rokuje, to co rodzice mogą z tym zrobić? Szkołę będą zmieniać?
        • alpepe Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:16
          Że co? Tatuś już szkoły pokończył.
          • borsuczyca.klusek Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:27
            Ale widocznie nie ma w dudzie edukacji dziecka, które spłodził i za które jest odpowiedzialny.
            • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:42
              Borsuczyco, mowa o 3 klasie LO. Nie podstawówki. Uczniowie w okolicach 18 lat.
              Rodzice przestają towarzyszyć dzieciom w rozpoczęciu i zakończeniu w okolicach 5 klasy SP. Na zakończenie szkoły jakieś niedobitki się pojawiają, ale w liceum?!
              • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:05
                Sprostowanie - niektórzy uczniowie 3 kl LO mają 16 lat, tak jak moja córka.

Ja nie chadzam juz na rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, ale owszem, interesuję się tym, co się w szkole dzieje, co się mówi. U mojej też wychowawca strzelił taką mowę powitalną (de)motywującą, że tyko się pochlastać. Staram się tłumaczyć, że jesli chodzi o zdolność do empatii i umiejętności społeczne, to facet po prostu ich nie ma, i żeby córka się nie przejmowała. Ale wiek 16-17 lat, to wiek dużej wrażliwości. To co nas, dorosłych, nie rusza, młodych dźga do głębi, niestety. Nie wszystko da się wytłumaczyć, odkręcić rozmową w domu, bo to wszystko gra na emocjach.
                • simply_z Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 18:13
                  twoja corka, wiekszosc w III klasie ma jakies 18 lat albo zaraz bedzie miec, a potem zaraz 19. To sa starzy ludzie, ktorzy zaraz pojda na studia albo i do roboty!
                  • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 18:56
                    Ha ha ma 16.5 wiesz reforma była i dzieci szły w wieku 5.5 lat do 1 klasy. Tak starzy ludzie i mozna je psychicznie niszczyć
                  • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 19:26
                    Większość ma rok więcej, czyli 17 lat. 18 lat ma moje tegoroczna maturzystka, która zaraz pójdzie na studia.

Tak naprawdę, to zresztą nie ma znaczenia, gnojenie 16-latków czy 18-latków jest tak samo słabe.

I nie są to starzy ludzie, to wciąż rozwijające się umysły, wrażliwe, niedoświadczone, nieokrzepnięte. Dlaczego uważasz, że należy im dowalać, zamiast wspierać?
              • borsuczyca.klusek Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:08
                Nic nie wiemy o tej córce. Może wymaga dodatkowego wsparcia i w takim wypadku bardzo dobrze, że może na nie liczyć u ojca.
                • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:30
                  Tak bliski związek tatusia z córeczką kojarzy mi się z balem dziewic w USA.
        • alicia033 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:18
          borsuczyca.klusek napisała:

> A nienawiść do szkoły jest akurat jak najbardziej zdrowym objawem 🙄

Nie, nie jest.
    • alpepe Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:15
      Tatuś chory, córeczka po tatusiu, tyle w temacie.
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:18
        Zleciały się przemocowe panie nauczycielki, no dalej widać wasze podejście i warsztat
        • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 15:16
          karen_ann napisała:

> Zleciały się przemocowe panie nauczycielki, no dalej widać wasze podejście i wa
          > rsztat

Gucio o mnie wiesz więc już tak się nie rzucaj. Założyłaś wątek szczujacy na nauczycieli już 2.09.

Powtórzę, podejście pana tatusia w stylu

Poza tym pani nie byłaby sobą, gdyby nie zafundowała dzieciom głupkowatego zadania

I twoje szczucie wcale nie świadczą o uprzedzeniach i nienawiści do szkoły, wcale.
        • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 00:03
          karen_ann napisała:

> Zleciały się przemocowe panie nauczycielki, no dalej widać wasze podejście i wa
          > rsztat

W tym zawodzie to norma...

1/10 jest spoko, reszta to...szkoda gadać.

• kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:22
      Trzecia klasa to mniej więcej 18 lat? I tatuś na rozpoczęcie roku pobieżył?
      Miał 2 lata na poznanie dyrektora, wychowawczni i każdego innego nauczyciela podczas zebrań i dni otwartych.
      Jeśli to są oryginalne wypociny tatusia, to chyba sam jakąś branżową skończył co najwyżej i nad językiem polskim często się nie pochylał.
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:26
        Chodzi co roku. Lubi całować rączki pań nauczycielek i obsypywać kwiatami
        • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:37
          I tak tym przemocowym nauczycielkom 1 września kwiatuszki rozdaje? A panie rączki do całowania wyciągają? Może jeszcze perlisty śmiech i cerwony rumieniec zawstydzenia tym czynnościom towarzyszą?
          Ech... Czym by było forum bez takich opowieści.
          • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:46
            *czerwony
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:31
        Największym waszym problemem jest to, że facet poszedł na rozpoczęcie roku, nie nadgorliwe, przemocowe nauczycielki. Co z Wami jest nie tak?
        • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:38
          Jak na razie nadgorliwy jest tatuś, a nie obsypywane kwiatami i pocałunkami nauczycielki.
      • pomozeciepomozemy Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:42
        Może neofita. Zrozumiał, ze teraz moda na świadome tacierzyństwo i się wkręcił.

Natomiast co do zasady się zgadzam - rok w rok rozmowy o przemocowych zachowaniach nauczycieli w szkołach. Czy to Polska A, B, D, czy W, wszędzie problemy. To najbardziej odrzuca mnie od polskiej szkoły. Życzliwy, miły nauczyciel się zdarza - ale to jego wybór, żaden systemowy wymóg.
        • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:56
          Zawsze był zaangażowany, nie wiem czemu to dziwi, córka była jedynaczką a przestała być rok temu. Nie wiem czemu dobry ojciec jest demonizowany. Dziewczę zeszło z tronu ale dalej ma duże zainteresowanie ojca. Facet robi szkolenia, ma dużą wiedzę psychologiczną
          • pomozeciepomozemy Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:02
            > Jedynie „pro-forma” pytam się „po jaką cholerę”? Nie można zacząć roku normalnie, spokojnie?

No, jak ma dużą wiedzę psychologiczną, to na pewno wie, że jego zachowanie jest cokolwiek agresywne.
            • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:13
              Serio uważasz ze kartkówka z przemówienia dyrektor i z dziadów to jest spoko powitanie, bo dla mnie pasywno agresywne. My jako rodzice nie mamy wiele możliwości żeby bronić nasze dzieci przed tą pasywną agresją, jedną z możliwości jest pisanie o tym co się dzieje w polskiej szkole. Nie dziwi że dzieci, młodzież nie chcą chodzić do szkoły, mają fobie i depresje.

• paniusiapobuleczki Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:33
                A to nie był żart to streszczenie przemówienia? Może tatuś nie załapał.
                • saszanasza Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 18:41
                  paniusiapobuleczki napisała:

> A to nie był żart to streszczenie przemówienia? Może tatuś nie załapał.

Też uważam, że tatuś żartu nie zajarzył😅
          • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:07
            Dużą wiedzę psychologiczną? I przez 18 lat pępowiny nie przeciął? Coś to się nie klei.
      • droch Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:09
        Śle w czym problem? Że rodzic miał okazję na żywi zapoznać się z warsztatem grona pedagogicznego (tu; jego brakiem)? Trzeba było wstrzymać się przynajmniej di drugiego września…
    • triss_merigold6 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:25
      Pan jest idiota.
      Nigdy nie kłamałam dzieciom, że uczą się tylko dla siebie. Uczą się, żeby (adekwatnie do wieku) mieć konkretne oceny, mieć średnią na pasek, zdać, napisać sensownie egzaminy/maturę, żeby mieć wybór szkoły i studiów. Uczą się w celu, oceny są środkiem do celu tylko i wyłącznie.
    • runny.babbit Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:25
      No cóż, w obecnym systemie nie ma z kogo wybierać wśród chętnych do pracy w szkole, więc jest co jest. Nie wiem skąd zdziwienie, że w zawodzie marnie opłacanym, pogardzanym, o kiepskich warunkach pracy nie ma zbyt wielu świetnych pracowników. Ja się cieszę, że w ogóle jeszcze są tacy co chcą pracować w szkole i robią to w miarę przyzwoicie.
      • pomozeciepomozemy Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 11:44
        Właśnie słucham audycji - są szkolenia online i webinary dla nauczycieli dot. szkoleń z zakresu LGBT czy niedyskryminowania osób z Ukrainy. Są zapewne i inne. Ale nauczyciel ma wybór...
        • runny.babbit Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:29
          Jasne, znana sprawa że pracownicy w marnych zawodach chętnie poświęcają swój czas i wysiłek na szkolenia, by być jeszcze lepszym w swojej patopracy, czego i tak nikt nie doceni 😂 świat tak działa, tak, tak.
          • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:36
            Dla mnie nic nie usprawiedliwia tego że patonauczyciele w patopracy wyżywają się na najsłabszych czyli dzieci i młodzieży. Niech się nie szkolą ale niech nie wyłączają empatii.
            • marion.marion Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 14:55
              Kto się wyżywa? Uspokój się kobieto. Sama chodziłam do szkoły i miałam świetnych nauczycieli. Mój syn przeszedł 8 lat podstawówki i żadnych negatywnych sytuacji nie było, żeby się skarżył. Czasem może pomarudził na zbyt wymagającego nauczyciela, ale teraz się cieszy, bo dostał się na wymarzony profil dzięki swojej pracy. Po dwóch dniach w nowej szkole wrócił zadowolony. No ale zawsze znajdzie się jakaś ofiara losu, wiecznie negatywie nastawiona i mająca o wszystko pretensje. A już mamuśki żyjące szkołą (tym bardziej średnią!!!), załatwiające sprawy za młodzież to dla mnie jakaś jazda po prostu!!! Przez 8 lat ani razu na skardze nie byłam, a nawet jak nie spodobało mi się, że jedna z nauczycielek nie chciała udostępnić sprawdzianu syna, to powiedział żebym czasem nie robiła mu siary i nie pisała nic w librusie (choć daleka byłam od awantur) bo on sam ogarnie swoje sprawy. Co siedzi we łbach tych popierdzielonych rodziców, którzy ciągle wtrącają się w szkołę i robią zamieszanie o każde byle gó..o.
              • fogito Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 15:51
                No właśnie. Co siedzi.?
        • triss_merigold6 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:38
          I przepraszam, za dużo czasu i za mało obciążeń mają, żeby zabawiać się w takie niszowe głupoty?
        • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:14
          Miałam okazję uczestniczyć w kilku takich szkoleniach czy webinariach, na większości z nich plotą takie kocopały oderwane od rzeczywistości albo przeciwnie - odpowiadają rzeczy tak oczywiste, że udział w tych przedsięwzięciach to strata czasu i pieniędzy
          • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 12:16
            Mieliśmy jako kadra, szkolenie w marcu, po wybuchu wojny. Padały takie oczywiste kwestie, że nie mogłam uwierzyć, że ktoś traktuje nas w ten sposób.
            • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 13:10
              I jeszcze bierze za to kasę 🤦
            • triss_merigold6 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 14:41
              Coś jak szkolenia dla handowcow na początku lat 90-tych, na których świeżo przyjechani przedstawiciele zagranicznych korpo z dumą prezentowali zgromadzonym magiczny przedmiot - kalkulator.
              Podobny poziom uwłaczajacej żenady.
      • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 00:07
        runny.babbit napisał(a):

> No cóż, w obecnym systemie nie ma z kogo wybierać wśród chętnych do pracy w szk
        > ole, więc jest co jest. Nie wiem skąd zdziwienie, że w zawodzie marnie opłacany
        > m, pogardzanym, o kiepskich warunkach pracy nie ma zbyt wielu świetnych pracown
        > ików.

A ten "obecny" system, to od kiedy trwa? Bo ja swoją podstawówkę wspominam koszmarnie. Jeden nauczyciel był spoko. I mam wrażenie, że te proporcje są zachowane do dziś.
        1 na 13 nauczycieli mojego dziecka jest czlowiekiem.

Wczoraj, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dużo znanych osób, w różnym wieku i różnej profesji, opowiadało o swoich szkolnych doświadczeniach.

Lata minaja, a mentalność się nie zmienia.
        • marion.marion Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 14:56
          A u mnie i moich dzieci zupełnie na odwrót.
        • runny.babbit Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 17:17
          System trwa od wielu lat, jako że Polsce edukacja nigdy nie była priorytetem, ale od przynajmniej ostatnich dwóch ministrów proces rozkładu przyspieszył. Nie ma sensu dyskutować o stylu nauczania, bo działania mające na celu zgnojenie nauczycieli i likwidację publicznej oświaty przyniosły taki efekt, że nie ważne jak kto uczy, ale że w ogóle uczy. Chętnych do zawodu nie ma i nie będzie. Można sobie tupać nóżkami do woli 😏 nic to nie zmieni.
    • mia_mia Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:18
      Wrzesień i Dziady zaskoczyły maturzystkę😀
      Nie wiem czego oczekiwał, matura za pasem, więc rok nie będzie łatwy, nic odkrywczego. Nauczyciel zaczyna realizować program, więc sprawdzi czy przeczytali lekturę, mogli to zrobić w wakacje albo do poniedziałku, jeśli nie chcieli w czasie wolnym. Cztery dni chyba wystarczą.
      Frajda i zabawa w klasie maturalnej? No można, ale u większości jednak nie idzie to w parze z wynikami matury.
      • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:21
        mia_mia napisał(a):

> Wrzesień i Dziady zaskoczyły maturzystkę😀

W jakich czasach żyjesz? 3. klasa, to nie klasa maturalna.

Czy osoby komentujące negatywnie wpis tego ojca dobrze się czują? Dla was normalna jest kartkówka z lektury 3 dni po rozpoczęciu roku szkolnego? Pisanie sprawozdań z przemówienia dyrektorki?
        • droch Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:13
          Obawiam się. że dla niektórych to całkiem spoko, trzeba „na dzień dobry” przywalić rozbestwionej g*rzerii.
        • extereso Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:49
          Dla mnie nie jest to normalne, ale nie wyobrażam też sobie iść na rozpoczęcie szkoły z18 latkiem. Już widzę, jakby to przyjął 😁
          • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 18:09
            3 kl LO, to nie 18-latek, powtarzam. Co najwyżej 17-latek, a bywa, że 16-latek.
            • extereso Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 19:05
              Rzeczywiście, mój syn skończy 18 za 4 miesiące, ale dziś i jutro jest na 18 tkach to przesadziłam.
              • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 19:29
                No widzisz, a moja córka w 3. klasie ma 16 lat i miesiąc.

• saszanasza Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 18:49
                  kurt.wallander napisała:

> No widzisz, a moja córka w 3. klasie ma 16 lat i miesiąc.
                  >

W nowym liceum mojej córki żaden uczeń pierwszej klasy nie przyszedł z rodzicem na rozpoczęcie roku.
                  • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 18:52
                    Wychodzi na to, że patologia, niezainteresowana dziećmi 😱
                  • kurt.wallander Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 23:21
                    saszanasza napisała:

> kurt.wallander napisała:
                    >
                    > > No widzisz, a moja córka w 3. klasie ma 16 lat i miesiąc.
                    > >
                    >
                    > W nowym liceum mojej córki żaden uczeń pierwszej klasy nie przyszedł z rodzicem
                    > na rozpoczęcie roku.

Ale to apropos wieku dzieciaków w 3. LO? Ja nie wiem, czy u córki ktoś z rodziców przyszedł, bo mnie tam nie było. Natomiast w tym tekście ojca najważniejsza wydała mi się treść, a nie sam fakt, że facet tam był (jak dla mnie, równie dobrze mógł to usłyszeć od córki).
                    • saszanasza Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 04.09.22, 10:31
                      kurt.wallander napisała:

> saszanasza napisała:
                      >
                      > > kurt.wallander napisała:
                      > >
                      > > > No widzisz, a moja córka w 3. klasie ma 16 lat i miesiąc.
                      > > >
                      > >
                      > > W nowym liceum mojej córki żaden uczeń pierwszej klasy nie przyszedł z ro
                      > dzicem
                      > > na rozpoczęcie roku.
                      >
                      >
                      > Ale to apropos wieku dzieciaków w 3. LO? Ja nie wiem, czy u córki ktoś z rodzic
                      > ów przyszedł, bo mnie tam nie było. Natomiast w tym tekście ojca najważniejsza
                      > wydała mi się treść, a nie sam fakt, że facet tam był (jak dla mnie, równie dob
                      > rze mógł to usłyszeć od córki).

Moja 14 latka jest już w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy na rozpoczęciu roku szkolnego byli jacyś rodzice. I nie, nie byli. Na zdjęciach z rozpoczęcia widzę nauczycieli i uczniów. Tylko.
                      Ale o jakiej treści piszesz? Facet przyszedł na rozpoczęcie roku i to już zostało „udowodnione” po wypowiedziach założyciela/lki wątku, usłyszał najprawdopodobniej żart, który wziął na poważnie, dotyczący napisania streszczenia. Potem, być może usłyszał od córki, o kartkówce z Dziadów. No litości. Większość pierwszoklasistów już pisała, lub za chwilę będzie pisała testy poziomujące z języka angielskiego. Straszne! Być może na pierwszych lekcjach czeka ją również pisanie kartkówek z materiału z ubiegłego roku, to nie żadna nowość, tak to po prostu wygląda w niektórych liceach. Co dostanie, to dostanie. I tak finalnie liczyć się będzie matura.
        • sabek81 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 08:51
          kurt.wallander napisała:

> mia_mia napisał(a):
          >
          > > Wrzesień i Dziady zaskoczyły maturzystkę😀
          >
          >
          > W jakich czasach żyjesz? 3. klasa, to nie klasa maturalna.
          >
          > Czy osoby komentujące negatywnie wpis tego ojca dobrze się czują? Dla was norma
          > lna jest kartkówka z lektury 3 dni po rozpoczęciu roku szkolnego? Pisanie spraw
          > ozdań z przemówienia dyrektorki?

Coraz bardziej przekonuje się do wyboru córki, poszła do liceum społecznego i jest spora różnica w podejściu do ucznia, nie umie sobie jeszcze z tym poradzić😂, oczywiście na niekorzyść szkoły państwowej, przykre to w sumie.
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:23
        Naucz się wnikliwie czytać psze pani, to 3 klasa nie maturalna.
        Wyniki wyniki a gdzie psychika, oj cieżko z mentalnością w Polsce nic dziwnego że statystki samobójstw są jakie są.
        Co druga wyśmiewa i realizuje program. Zabetonowane myślenie, zero refleksji.
      • triss_merigold6 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:26
        To nie jest klasa maturalna.
        Sprawozdanie z przemówienia dyrektora jest doskonale zbędne.
        • paniusiapobuleczki Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:40
          Jestem przekonana, ze sprawozdanie to żart.
          • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 15:51
            paniusiapobuleczki napisała:

> Jestem przekonana, ze sprawozdanie to żart.

Też mi się tak wydaje. Tyle lat żyję na tym świecie, nauczycielką jestem, i jeszcze nigdy nie spotkałam się z czymś takim.
            Przypuszczam, że gdyby rzeczywiście coś takiego miało miejsce i odbyło się to w klasie mojego dziecka, to młodzież szybko by zareagowała rozmawiając z nauczycielką, wychowawcą i nie wiem kim tam jeszcze.
            • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 19:21
              Zaś co do obecności tatusia (w którą też trudno uwierzy, tak na marginesie), poprosiłabym po przejściu do klasy, aby poczekał na zewnątrz i zaprosiła na zebranie dla rodziców.
      • heca7 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:23
        mia_mia napisał(a):

> Nie wiem czego oczekiwał, matura za pasem, więc rok nie będzie łatwy, nic odkry
        > wczego.
        > Frajda i zabawa w klasie maturalnej? No można, ale u większości jednak nie idzi
        > e to w parze z wynikami matury.

A miała być taka błyskotliwa riposta tongue_out A tu się okazało, że ktoś pouczający nawet tytułowego wpisu nie przeczytał ze zrozumieniem tongue_out Odkąd to 3 klasa jest maturalną?!
        • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:30
          Typowe dla nauczycieli brak pokory, dojechać uczniów sprawdzianami. Wyniki się liczą i pogatda dla uczniów. Foruowe nauczycielki prezentują swój poziom bez żenady
          • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:31
            Miało być pogarda dla uczniów. Sorki literówki
          • paniusiapobuleczki Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 14:43
            A ty jesteś pewna że to nauczycielki się wypowiadają?
          • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 15:53
            karen_ann napisała:

> Typowe dla nauczycieli brak pokory, dojechać uczniów sprawdzianami. Wyniki się
            > liczą i pogatda dla uczniów. Foruowe nauczycielki prezentują swój poziom bez że
            > nady

Znasz wszystkie nicki nauczycielek na tym forum? Czy rzucasz swobodnie oskarżenia?
          • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 15:53
            karen_ann napisała:

> Typowe dla nauczycieli brak pokory, dojechać uczniów sprawdzianami. Wyniki się
            > liczą i pogatda dla uczniów.

Jestem nauczycielką, czuję się obrażona tymi słowami
        • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 13:11
          Jeszcze w tym roku była, więc aż tak się nie oburzaj 😉
      • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 20:50
        Tez mnie ta frajda i zabawa rozśmieszyła.
        Żeby to chociaż mowa była o 3 klasie podstawówki.

Ciekawe czy Pan tatuś pójdzie z córką na rozmowę o pracę.
      • no_name33 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 00:12
        mia_mia napisał(a):

> Nie wiem czego oczekiwał, matura za pasem, więc rok nie będzie łatwy.

Matura w 3 klasie??
        A tak na marginesie to moje dziecko będzie miało 16 lat, gdy pójdzie do 3 klasy LO. Może tamta też ma 16 lat? Do matury jeszcze rok, więc
        ...
        • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:20
          Jeszcze w tym roku była w trzeciej klasie, więc już się tak przestańcie dziwować, że ktoś mając dzieci w liceum kilka lat temu z rozpędu przypisał tę maturę do trzeciej klasy. Rodzice aktualnych czwartoklasistów mają mnóstwo pytań odnośnie matury, nie są zorientowani w niuansach, a wy się dziwicie, że ludzie mający dorosłe dzieci nie śledzą na bieżąco zmian w systemie edukacji 🙈
    • gaskama Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:28
      Polska szkoła odpowiada na potrzeby większości polskiego społeczeństwa. Widzisz to po wielu wypowiedziach w tym wątku. Ja jestem taka matką, jak opisany ojciec. Warto szukać szkoły, która ma trochę bardziej otwarte podejście do młodych ludzi.
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 12:33
        Dzięki za głos rozsądku.
      • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:14
        Jak przychodzi koniec roku, to awantury, że matki pogłupialy i prezenty kupują. Po co komu te zwiędłe kwiaty, niezdrowe czekoladki i inne szitowe wymysły nagrorliwych wariatek.
        Jak jest rozpoczęcie w 3 klasie LO i tatuś z kwiatkami przychodzi i z prawie z dorosłą córka, peany i zachwyty - ależ zaangażowany, córeczkę ukochaną wspiera, psychologię studiiuje w wolnym czasie hobbystycznie i duża wiedzę posiada.
        Eee?
        • karen_ann [...] 02.09.22, 13:26
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 13:33
            Żal ci moich uczniów?! Ja nawet korepetycji w życiu nie udzielałam, nie wiem, jakich bym uczniów miała mieć.
            • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 20:53
              Wiesz, ona każdemu kto nie przyklaskuje jej teorii że nauczyciele to w większości głupki sadyści i dręczą biedna młodzież wyzywa od patonauczycieli 🤷‍♀️
          • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 16:02
            karen_ann napisała:

> Masz deficyty intelektu i aspergera?

Okropnie określenie, stereotypowe i obrzydliwe.

> Jest w radzi
            > e rodziców to pszyszedl.

Tego nie napisałaś wcześniej, to bardzo dużo zmienia.

Juz krucjatę zaczęłaś a
            > o pierdolniętej nauczycielce nie piszesz?

O nauczycielce wiele nie wiemy: zadała sprawozdanie z przemówienia dyrektora (trudno uwierzyć, że to nie był żart) i zapowiedziała kartkówkę z lektury właściwie na już. I za to określasz ją takim przymiotnikiem? Moze wystarczyło podejść do kobiety i przedstawić swój punkt widzenia?

> Oj zal mi twoich uczniow

Masz swoją opinię o nauczyciela i każdego pod tę opinię podpinasz. Czy jest nauczycielem, czy nie.
            • ladymercury Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 08:43
              Aspergera i deficytu intelektualnego nie da się mieć równocześnie, albowiem osoby z ZA mają normę intelektualną. Zawsze. Taka etiologia.

A nicka założycielki nie kojarzę, może na zlecenie działa? 😄
              Ale takie kocopoly wypisuje, że żal. Komu by się chciało sprawdzać pierwszego września streszczenia 35 osób? (średnia uczniów w klasie LO to ok 30).
              Kupy się to nie trzyma.
              A niezorientowanych w dziełach romantyków uprzejmie informuję, że Dziady to dramat, a zatem mało tekstu na stronie, co powoduje, że da się przeczytać w godzinkę. Jeśli tylko III część, to nawet nie tyle.
              Dziękuję za uwagę. 😄

Gdybym chciała być nauczycielem-sadysta, to przede wszystkim nie wobec siebie, dodając sobie roboty.
              Poprzestałabym na zadaniu dzieł zebranych JPII i zrobieniu prezentacji, cobym czytać nie musiała. To jest sadyzm!
              • arwena_11 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:27
                Mój syn co roku miał na drugiej lekcji matematyki sprawdzian z tego co było w czerwcu. Wpisany w sierpniu jak tylko się pojawiał plan.
                No dobra w pierwszej klasie nie miał. Ale wtedy w pierwszym tygodniu mieli test poziomujący z matematyki z całego gimnazjum. Średnia testu dla szkoły - to coś ok 35-40%. Co ciekawe w klasie syna to chyba nie było nikogo, kto z egzaminu gimnazjalnego z matmy miał mniej niż 100%.
          • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 20:51
            karen_ann napisała:

> Jest w radzi
            > e rodziców to pszyszedl.

Co zrobił?
          • kameralnie Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:15
            karen_ann napisała:
            > Patonauczyciele jak ty widzą i doszukują się patologii nawet w zaangazowanym, k
            > ochajacym ojcu i uwielbianym przez młodziez facecie a nie w sobie. Jest w radzi
            > e rodziców to pszyszedl. W sobie szukaj patologii.

Patorodzicu !!!! ........
            NIE ..... nie jest NORMALNE, że rodzic przychodzi na rozpoczęcie roku z prawie pełnoletnim dzieckiem.
            To jest chore , niezdrowe i patologiczne.
            Tacy patorodzice przyłażą tylko po to żeby później robić "gówno.burzę" z byle powodu.
            I mówię to nie jako nauczyciel a rodzic.

• natalia.nat Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 15:55
        Zgadzam się.
        Od zawsze uważam, że największym problemem polskiej szkoły są nauczyciele. Potem dopiero cała reszta. I takie zdanie ma praktycznie większość moich znajomych i rodziny.
    • la_mujer75 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 15:09
      Może ja jestem tępa pałą, ale nigdzie nie doczytałam, że tatus osobiście był na rozpoczęciu roku szkolnego.
      Moje, jak wrociły, to zostały dokładnie przeze mnie wypytane.
      Zwłaszcza Młodszy, który rozpoczął naukę w nowej szkole.
      Dla mnie to norma- pytam się, co i jak, jakie odnieśli wrażenia, co powiedział ten lub inny nauczycieł*.
      Ba, kazałam sobie pokazać plan !
      Spoko, jestem zapewne nadopiekuńczą matką.
      Matką, która nienawidzi obecnej szkoły. To prawda.
      Sama byłam nudną i przykładną uczennicą, która lubiła się uczyć .
      A teraz - bardzo wspołczuję dzieciakom.

*męża też wypytuję, jak zdarza mu się stacjonarnie pracować. Dla mnie to norma. Rozmowy w rodzinie.
      • 35wcieniu Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 16:02
        Chodzi co roku. Lubi całować rączki pań nauczycielek i obsypywać kwiatami

XD Karmcie, karmcie...
      • kropkaa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 17:02
        Wątek generalnie jest z dudy, nie wierzę, że w 3 kl. LO ktoś każe streszczenie przemowy dyrektora pisać. Ale poza tym, proszę:
        "Największym waszym problemem jest to, że facet poszedł na rozpoczęcie roku, nie nadgorliwe, przemocowe nauczycielki. Co z Wami jest nie tak?"
    • marion.marion Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 16:06
      Weź kobieto się nie ośmieszaj. To szkoła średnia.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 02.09.22, 19:02
      Tatusiowi przydałby sie powrót do liceum, może nauczyłby sie konstruowania wypowiedzi pisemnej w sposób zrozumiały dla odbiorcy.
    • spirit_of_africa Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 00:13
      kartkówka z „Dziadow” które lekturą były w klasie 2. I to tylko dwie części. Czyli coś co w założeniu dawno powinni przeczytać. I straszny dramat, ze kartkówka z tematów z poprzedniego semestru jest zaraz po wakacjach. To kiedy powinna być? W grudniu? A nie czekaj przecież święta wink
      • ladymercury Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 08:52
        Podejrzewam, że nie skończyli romantyzmu i nadrabiają szybko po wakacjach i tyle.
    • anorektycznazdzira Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 06:36
      Ten żenująco durnowaty wpis to po to, żeby poszczuć na nauczycielskie próby uzyskania zarobków chociaż trochę wyższych niż na budowie?
      Kasujesz w rublach czy jeszcze w PLNach?
      • chococaffe Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 07:00
        No właśnie
        • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 09:09
          Autorka dziwnie zamilkła gdy nie znalazła tutaj wielu chętnych do opluwania nauczycieli.
          • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 10:52
            Ae jazgot ojej biją naszych. Zabolalo, publicznie ukamieniować, zeby więcej nikt nigdy na tym forum nie podniósl ręki na nauczyciela.
            Tylko nie zauwazylas ze nie chodzi o jej swietobliwosci nauczycieli tylko dobro uczniów. Tak jak nizej ktoś napisal co z Wami jest nie tak? Jematka t
            • saszanasza Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 18:58
              karen_ann napisała:

> Ae jazgot ojej biją naszych. Zabolalo, publicznie ukamieniować, zeby więcej nik
              > t nigdy na tym forum nie podniósl ręki na nauczyciela.
              > Tylko nie zauwazylas ze nie chodzi o jej swietobliwosci nauczycieli tylko dobro
              > uczniów. Tak jak nizej ktoś napisal co z Wami jest nie tak? Jematka t

A jakie dobro dla ucznia (choćby „tylko” 16 letniego)wypływa w pojawieniu się na rozpoczęciu roku w towarzystwie tatusia?
              • ferra Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 19:43
                Bardzo istotne dobro. Mianowicie - poczucie, że nie jest skazany na łaskę patonauczyciela (jest ich większość - z przedziwną narcystyczna manierą omnipotencji i "władzy") i ktoś dorosły patrzy patonauczycielowi na ręce i wyłapie absurdy szkodliwe dla uczniów.

To jest szczególna, toksyczna, zakompleksiona grupa społeczna - zwłaszcza w publicznych placówkach. Nie są inspiratorami, tutorami (nie potrafią być interesującymi ludźmi godnymi naśladowania) stąd jedyne co mogą - to udupiać uczniów swoją "wadzą" (pisane celowo "wadza", a nie władzą). Większość to beton, z wykutym jedynym schematem metodyki nauczania (czyli braku umiejętności nauczania- jak życie dowodzi - pokazując rynek korepetycji i konieczność tegoż).

Nie ma nieodrywalnych od stołka nauczycieli. To jest kwestia determinacji wnikliwych rodziców. Chwała im za to, że czuwają nad dobrostanem własnych dzieci.

W prywatnych sensownych placówkach - nauczyciel jest rozliczany przez rodziców i dyrektora non stop. To jest usługa, którą ma wykonywać rzetelnie i weryfikowalnie - za to ma wynagrodzenie.
                Bez względu na to - skąd konkretnie przychodzi przelew (dorozumiane: czy płaci gmina/szkoła prywatna).
                • saszanasza Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 20:04
                  ferra napisała:

> Bardzo istotne dobro. Mianowicie - poczucie, że nie jest skazany na łaskę paton
                  > auczyciela (jest ich większość - z przedziwną narcystyczna manierą omnipotencji
                  > i "władzy") i ktoś dorosły patrzy patonauczycielowi na ręce i wyłapie absurdy
                  > szkodliwe dla uczniów.

Czyli rozumiem, że tatuś obecny będzie również na lekcjach😂🤣
                  >

> W prywatnych sensownych placówkach - nauczyciel jest rozliczany przez rodziców
                  > i dyrektora non stop. To jest usługa, którą ma wykonywać rzetelnie i weryfikowa
                  > lnie - za to ma wynagrodzenie.

W prywatnych, sensownych placówkach nauczyciele zazwyczaj dostają sensowne pieniądze.
            • chococaffe Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 19:46
              Zbyt dobrze pamietam twoje inne wpisy, eot
    • flo-bo Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 08:29
      Niech przejdzie na Ed i problemu nie ma
    • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 10:12
      "To ludzie, pedagodzy robią to mlodziezy, rodzinom.
      Ja z tych powodów przeniosłam do prywatnej" a w tej prywatnej to kto ją uczy? Świstaki?
      • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 10:31
        Gdyz albowiem nauczyciel jako i lekarz w prywatnej praktyce zamienia się w cieplego i delikatego czlowieka.Przemocowcy w prywatnej pratyce są eiliminowani przez klientow. Doprawdy nigdy nie zauwazylaś roznicy w prowadzeniu rozmowy po oplaceniu 200 zl za prywatego lekarza i tego samego w przychodni NFZ?

Nie o nagonkę patonauczycieli tu chodzi w watku ale jak widac uderz w stół a norzyce sie...a o młodzież i system ktory nie zmienia się od lat i dosypywanie kasy nic nie zmieni tak jak i nie zmieni się w NFZ.

Widać ze cale pokolenia twierdzą ze skoro ja tak miałam w szkole to bombeki tez muszą przejść przez to i w Polsce wiele osob nie widzi nic niestosownego w zachowaniu nauczycielki a w zachowaniu ojca. Na zasadzie skoro ja byłam bita i nic mi się nie stało...

Zadzwia to ze wątek zostal odebrany jako atak ma nauczycieli, tudziez rozbiera się na częsci osobę ojca a nie podejmuje meritum czyli zachowania nauczycielki albo jest grupowe wyparcie to zmyslone i niemozliwe, oraz przyklepywanie chorego podejścia do mlodziezy. Czego tu szukać forum urzednikami i nauczycielami stoi.

Nauczyciele przynajmniej moze będą wiedzieć ze na fejsie czasami ktoś ich opisze w szczególach i to jest jedna ze strategii oprocz przeniesienia do prywatnej. Wrzask jaki sie podnosi ze biją nauczycieli pokazuje ze warto było podnosic temat
        • homohominilupus Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:16
          karen_ann napisała:

> Gdyz albowiem nauczyciel jako i lekarz w prywatnej praktyce zamienia się w ciep
          > lego i delikatego czlowieka.Przemocowcy w prywatnej pratyce są eiliminowani pr
          > zez klientow. Doprawdy nigdy nie zauwazylaś roznicy w prowadzeniu rozmowy po op
          > laceniu 200 zl za prywatego lekarza i tego samego w przychodni NFZ?
          >
          > Nie o nagonkę patonauczycieli tu chodzi w watku ale jak widac uderz w stół a no
          > rzyce sie...

Widać u ciebie w szkole głównie była frajda i zabawa skoro takie orty sadzisz (nie pierwszy raz)
        • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:24
          Hmmm, zatem odpowiedź masz w swoim własnym poście założycielskim "Wincyj kasy wincyj ". Doceniani nauczyciele/lekarze/ pracownicy bardziej się starają - co cię dziwi?
          • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:39
            Napisałam juz ze dosypywanie kasy dla nauczycieli jak i do NFZ nic nie zmieni bo nauczyciele nie widzą nic niestosownego w takim zachowaniu jak opisane. Nie zamierzaja werifikowac swoich metod nauczania i co pokazano na forum. Caly system jest do bani.
            NFZ przejje kazdą ilosc kasy i nic się nie zmieni. Szkoła podobnie.
            Myslisz ze podwyzka dla tytulowej nauczycielki z posta coś wniesie? Nie wydaje mi się.
            • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 11:44
              Podwyżka dla nauczycieli spowoduje, że tytułowa nauczycielka będzie miała konkurencje, a dyrektor będzie mógł zatrudniać dobrych pedagogów, a nie pierwszych lepszych jacy się do niego zgłoszą. To właśnie ten mechanizm, który działa w prywatnej edukacji i sektorze zdrowia. Oferujemy dobre warunki, dobrzy ludzie/fachowcy są nami zainteresowani, a my możemy wybierać tych najlepszych, a jak się nie sprawdzą - szukać i zatrudnić innych.
              • karen_ann Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 12:19
                W prywatnej placowce nie ma mianowania tylko kontrakty. Juz widzę jak dyrekcja zwalnia mianowanego w publicznej placowce ha ha. Dyrektor nie moze zatrudnic lepszych ktorzy sie zgloszą bo nikt tego nie weryfikuje kto jest lepszy w publicznej a nauczyciel dopiero po studiach przegrywa z mianowanym. Zadnej zdrowej konkurencji. Mozliwe ze trzeba dać większe pieniądze mlodym nauczycielom.
                • kub-ma Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 12:41
                  karen_ann napisała:

> W prywatnej placowce nie ma mianowania tylko kontrakty. Juz widzę jak dyrekcja
                  > zwalnia mianowanego w publicznej placowce ha ha. Dyrektor nie moze zatrudnic le
                  > pszych ktorzy sie zgloszą bo nikt tego nie weryfikuje kto jest lepszy w publicz
                  > nej a nauczyciel dopiero po studiach przegrywa z mianowanym. Zadnej zdrowej kon
                  > kurencji. Mozliwe ze trzeba dać większe pieniądze mlodym nauczycielom.

Pracuję w zawodzie ok. 20 lat. Na początku pracy była konkurencja. Było wielu kandydatów na jedno miejsce, kandydaci prowadzili lekcje pokazowe przed dyrekcją. Teraz, kiedy jest najwyżej jeden kandydat na wolne miejsce, to dyrektor bierze i nie marudzi.
                • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 13:15
                  W państwowej placówce mógłby mieć kontakty i i tak by nikogo nie zwolnił, bo nie miałby kim go zastąpić.
                  Tak nawiązując do twojego medycznego porównania - lekarze zdaje się nie mają mianowanie, kN, a i tak w państwowych ośrodkach zdarzają się kiepscy. Dlaczego?
                  Mianowanego nauczyciela również można zwolnić.
                • marion.marion Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 15:07
                  Z tego co widzę to mlodzi odwalają najgorszą fuszerkę. Mają wywalone na wszystko.
                  • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:05
                    Bo nic ich tam nie trzyma, zapewne nie wiążą przyszłości z tym zawodem. Nie widzą powodu żeby się starać - i tak nikt tego nie doceni (chyba, że uśmiechem bombelka), a jak spieprzą, to nikt ich nie zwolni.
              • arwena_11 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 14:50
                Dopóki nauczycielka będzie podlegała KN - to będzie dupa a nie konkurencja. Konkurencja jest wtedy, kiedy mam kilku kandydatów i ten zatrudniony czuje ich oddech na karku. A nauczyciel z jakimś już stażem jest praktycznie nie do ruszenia jak ma etat.
                • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 15:02
                  To są powiązane aspekty. Dopóki nie będzie chętnych do zawodu, to nie będzie konkurencji. Więc i tak nikt nauczycieli nie zwolni, niezależnie od rodzaju zawartej umowy.
                  Zgadzam się, że żeby poprawić sytuację, potrzebne są dwie rzeczy - przyciągnięcie ludzi do zawodu oraz zapewnienie możliwości rotacji. Jedno bez drugiego nie zadziała.
                  Choć ja uważam, że od zmiany przepisów ważniejsza jest zmiana mentalności dyrektorów. Można zwolnić nauczyciela, który dostanie negatywną ocenę pracy. Ilu dyrektorów korzysta z tej możliwości? Ilu choć próbuje? Daje nagany, upomnienia? Raczej jest wzajemne poklepywanie po pleckach. Nie wszędzie oczywiście, ale w wielu miejscach to właśnie rodzi największą patologię. Poczucie bezkarności, niekoniecznie wynikające z przepisów.
                • asia_i_p Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:00
                  Żeby mieć kilka kandydatów i żeby zatrudniony czuł ich oddech na karku, to oprócz możliwości zwolnienia zatrudnionego potrzebujesz jeszcze tych kilku kandydatów.
                  • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:06
                    No właśnie, dlatego piszę o konieczności przyciągnięcia ludzi do zawodu. A czym można ich przyciągnąć jak nie kasą? Przywileje już nie działają jak magnes.
                    • arwena_11 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:09
                      W sumie można by zlikwidować kartę nauczyciela, dać na rok wszystkim umowy i podwyżki. A po roku zrobić weryfikację i pozbyć się tych, co się nie nadają. Z pewnością chętni się pojawią.
                      • asia_i_p Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:22
                        To to należało zrobić do 5 lat po reformie WPROWADZAJĄCEJ gimnazja. Wtedy było sporo młodych w systemie, poziom zaufania nauczycieli do systemu może nie był wysoki, ale też nie pełzał po dnie.

W tej chwili:
                        1. Nawet jak się zachęci młodych podwyżkami, to to zadziała gdzieś za 4-5 lat, bo bardzo mało młodych wybrało specjalizacje nauczycielskie i zrobiła się dziura pokoleniowa.
                        2. Ostatnie działania ministerstwa, zwłaszcza sraczka legislacyjna, spowodowały, że zaufanie nauczycieli do systemu jest zerowe, więc będzie przed każdą dużą zmianą zdecydowany opór.

Najpierw trzeba odbudować zaufanie do systemu edukacji jako do pracodawcy, a potem dopiero zająć się ponownym zdobywaniem zaufania klienta.
                        • little_fish Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:36
                          "2. Ostatnie działania ministerstwa, zwłaszcza sraczka legislacyjna, spowodowały, że zaufanie nauczycieli do systemu jest zerowe, więc będzie przed każdą dużą zmianą zdecydowany opór"
                          Otóż to . Chciałabym najpierw się dowiedział jak brzmieć będzie nowa ustawa o systemie oświaty.
                          Ale to się chyba nigdy nie wydarzy. Póki co jeszcze żaden rząd nie miał pomysł na zmianę tego dokumentu. Jakieś pierdoły tam tylko zmieniali
                  • arwena_11 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:07
                    Wiesz pamiętam lata 2005-2010, jak córka znajomych mojej teściowej szukała pracy jako nauczycielka. Kilka lat przepracowała na różnych zastępstwach w kilku szkołach. Chyba ok 2012 roku się na jakiś etat załapała.
                    • asia_i_p Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:13
                      Uważam, że zamiast rozwiązywać problemy sprzed 15 lat, moglibyśmy się przymierzyć do rozwiązania tych, które mamy teraz.

Mamy w szkole 2,5 matematyka (bo jedna to wice), brakuje nam 1,5. Ułatwienie zwolnienia tych trzech matematyczek, które są, nie rozwiązuje naszego problemu.
                • paniusiapobuleczki Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:13
                  Nauczyciel mający etat jest teoretycznie nie do ruszenia. W praktyce można usunąć.
                  • arwena_11 Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:15
                    Raczej jest dokładnie odwrotnie. Teoretycznie możesz usunąć, w praktyce prawie niewykonalne.
                    • paniusiapobuleczki Re: Z pozrowieniami dla nauczycieli 03.09.22, 16:18
                      Arweno, ja pracuję w szkole. Widziałam jak odchodzili nauczyciele, którzy się nie sprawdzali. Jeśli dyrektor chce, to może.