Dodaj do ulubionych

Wychowanie do życia w rodzinie

02.09.22, 13:02
Czy wasze dzieci chodziły na coś takiego? Warto? Mam zamiar dziecko z tego wypisać ale może to błąd? Proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:04
      Chodziły. Zajecia w ich przypadku prowadzone były z sensem, bez ideologii. O szacunku, emocjach, dojrzewaniu, budowaniu relacji.
    • heca7 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:04
      Nie, to byłaby strata czasu.
    • milva24 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:05
      Moja nie chodziła bo nie chciała.
    • pitupitt Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:10
      Wszystko zależy od nauczyciela. Moja chodziła, lubiła te zajęcia
    • madame_edith Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:16
      Moje dzieci chodziły, bo chciały. A chciały, bo prowadziły fajne nauczycielki, rozmawiali o życiowych sprawach. Pewnie te same/podobne rozmowy prowadzi się w domu, ale w klasie można podyskutować w szerszym gronie itd.
    • gryzelda71 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:17
      Nie.
    • primula.alpicola Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 13:40
      Nie chodziły w sp, w lo też nie chodzą.
    • la_mujer75 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:16
      Mój Starszy chodził w podstawowce- fajna babka prowadziła.
      Młodszego zwolniłam, bo szkoda mi było jego czasu. W 8 klasie.
      Starszy przez rok chodził w liceum- znowu fajna babka. I chciał.
      Młodszego- od razu zwolniłam, bo szkoda mi jego czasu. I nie wiem, kto prowadzi i jak to wyglada.
    • perspektywa Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:29
      Nie. Zamiast tego dostawały stosowną literaturę, a reszty uczyły się po prostu spędzając z nami czas i rozmawiając.
    • extereso Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:34
      Moje chodziły, bo całe klasy chodziły i była o tym gadka na przerwach. Prowadziła pani od biologii, rozmawiali też o uczuciach, zakochaniu, rzucaniu chłopaka czy dziewczyny, seksie, zabezpieczeniach. Bez ideologii.
    • malia Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:35
      W podstawówce nie chodziła, w lo chciała się wypisać, ale zapomniała papierka i poszła na pierwszą lekcję i już została. Zajęcia prowadzi pani od biologii, podobne są ciekawe i ci, którzy chcieli się wypisać też chodzili
    • andaba Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:37
      W szkole średniej nigdy nie było z braku chętnych, co było właściwie odgórne - wychowawca ogłaszał to na zasadzie "i tak nikomu się nie chce chodzić, prawda?". Najmłodsza natomiast ma zajęcia, z których ją wypisuję.
    • bei Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 15:37
      Chodziły, najmłodszy miał świetne warsztaty o emocjach, ze scenkami, wykładami, zabawami.
      • an1na1an1na1 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 16:52
        Nie chodzą. Córka chodziła przez kilka pierwszych tygodni ale stwierdziła, że to jednak nie dla niej. A że wdż jest zawsze na ostatniej godzinie to dochodzi jeszcze plus w postaci szybszego wyjścia że szkoły.
    • annaboleyn Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 17:13
      Wypisuję od zawsze i będę wypisywać. Taką wiedzę i materiały dostarczamy dzieciom osobiście, nie życzymy sobie katolickiej narracji.
      • extereso Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 19:57
        U nas była biologiczna. I tak, sprawdzałam, panią znałam, program na specjalnym zebraniu oglądałam, z dziećmi rozmawiałam.
        • annaboleyn Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:24
          No oczywiscie, gdyby tak bylo, to bym rozważyła, choć to dodatkowa godzina w szkole, a dzieci naprawdę mają z kim i o czym pogadać w tej kwesti. ALE wiem, jaka by była melodia u nas. Po moim trupie. Zresztą wychowawczyni konfidencjonalnie odradziła.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 19:39
      Mój syn chodzi jest to na zaliczenie.
      U nas prowadzi to fajna nauczycielka, jest o dojrzewaniu, jest cylk o poznaniu samego siebie, rozkminy o zachowaniach w grupie, o niebezpieczeństwach w internecie.
      Ten przedmiot ma nazwę jakby byl skrajnie katolicki i tutaj jest problem.
    • ga-ti Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:04
      Tak i nie. Jedno początkowo chodziło, później zrezygnowało, bo było nudno. Drugie nie chodziło w 7 klasie, bo pani były nuuudna i nikt z klasy nie chodził. W 8 klasie pani się zmieniła i podobno było super! Dziecko chodziło zachwycone, mimo przeciążenia ósmoklasisty.
      • ga-ti Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:07
        W podstawówce.
        W szkole średniej jak do tej pory dostawaliśmy info, że szkoda czasu, nie ma co dzieci przeciążać, a przecież i tak nikt nie chodzi... więc nie chodził.
    • no_name33 Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:05
      Nie. Przejrzałam program i wypisałam. Szkoda czasu.
    • ewa_mama_jasia Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:49
      Ja swojej decyzji nie konsultowałam z forum, tylko najpierw obejrzałam podręcznik a później słuchałam, co dziecko mówi o tych lekcjach. Chcesz wypisać ot tak sobie, dla zasady, czy masz powód? Bo jeśli masz powód, to masz. A jeśli ot tak sobie i zmienisz zdanie po przeczytaniu odpowiedzi na forum, to wybacz, ale chyba trochę bez sensu.
      • zerlinda Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 21:16
        Dziecko ma dużo lekcji plus zajęcia dodatkowe, więc wolę, żeby wstał godzinę później. A po to jest forum, żebym mogła zadać pytanie. Nawet najgłupsze. Skoro niektórzy piszą o zdradzającym mężu i syfie w życiu, to pytanie o nieobowiązkowe zajęcia w szkole też mogę zadać. Bo mam ochotę.
    • princy-mincy Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 20:52
      Chodziła w czwartej i piątek klasie, pot odmówiła współpracy bo dostała nawiedzonego mizgona.
    • mia_mia Re: Wychowanie do życia w rodzinie 02.09.22, 22:40
      Jeszcze nie wiem, jest przed lekcjami, więc kusi wyspanie się, ale może będzie fajnie?
      Na zebraniu będę się dowiadywać kto prowadzi, jeśli nauczyciel przyrody lub biologii dam szansę, jeśli dziecko uzna, że zajęcia są nudne to wypiszę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka