Dodaj do ulubionych

Covid zwolnienie

02.09.22, 22:42

Czy lekarz musi wystawić zwolnienie przy covid pacjenta? Czy jest zobowiązany jakaś procedurą?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Covid zwolnienie 02.09.22, 22:44
      Nie musi.
    • mia_mia Re: Covid zwolnienie 02.09.22, 22:55
      Covid jest już traktowany jak każda inna infekcja, więc na tej samej zasadzie jest wystawiane zwolnienie lub udzielana odmowa.
    • aurinko Re: Covid zwolnienie 02.09.22, 23:08
      Nie musi. Nie ma obowiązku izolacji, ani kwarantanny, więc jeśli pozytywny czuje się na tyle dobrze, że nie ma konieczności wystawienia zwolnienia lek. to normalnie pomyka do roboty i zaraża innych do woli.
    • slonko1335 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 07:26
      Pytam bo spotykam się kolejny raz(różne orzychodnie) z sytuacja gdy lekarz twierdzi że ma obowiązek wystawić 7 dniowe zwolnienie(po zrobieniu testu antygenowego).izolacji i kwarantanny wiem że nie ma od dawna, zwatpilam tylko czy może nie wystawić zwolnienia.
      • mia_mia Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 13:07
        Nawet w szczycie covida zwolnienie nie było obowiązkowe, można było siedzieć na kwarantannie, izolacji i pracować.
        • slonko1335 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 13:18
          No właśnie ale wtedy była izolacja na której można było pracować. Na zwolnieniu nie można
          • mamkotanagoracymdachu Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 13:25
            Ale nadal możesz się izolować i pracowac z domu przecież. Lekarzowi nic do tego.
            • jagoda2 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 15:09
              mamkotanagoracymdachu napisała:

> Ale nadal możesz się izolować i pracowac z domu przecież. Lekarzowi nic do tego
              > .

Jeśli to wynik testu antygenowego, nie ma informacji do/z Sanepidu, to czy pracodawca uzna taką izolację i pracę na izolacji?
              • mamkotanagoracymdachu Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 15:13
                jagoda2 napisała:

> mamkotanagoracymdachu napisała:
                >
                > > Ale nadal możesz się izolować i pracowac z domu przecież. Lekarzowi nic d
                > o tego
                > > .
                >
                > Jeśli to wynik testu antygenowego, nie ma informacji do/z Sanepidu, to czy prac
                > odawca uzna taką izolację i pracę na izolacji?

Co to znaczy czy uzna?
                Można po prostu pracować z domu, bo tak, część pracodawców nie wymaga żadnej formalnej podstawy. Ja po prostu jeżdżę do roboty kiedy mi wygodnie, częściej nie jeżdżę niż jeżdę. Nikogo nie interesuje, czy mam covid, katar czy szczeniaczki.
                • jagoda2 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 15:54
                  mamkotanagoracymdachu napisała:

> Co to znaczy czy uzna?
                  > Można po prostu pracować z domu, bo tak, część pracodawców nie wymaga żadnej fo
                  > rmalnej podstawy. Ja po prostu jeżdżę do roboty kiedy mi wygodnie, częściej nie
                  > jeżdżę niż jeżdę. Nikogo nie interesuje, czy mam covid, katar czy szczeniaczki
                  > .

Ale uwierz mi, że nie każdy ma taki luksus. Ja pracuję na uczelni i pracodawca ma mi na słowo uwierzyć, że mam covid i przez tydzień będę prowadzić zajęcia online?
                  • mamkotanagoracymdachu Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 20:52
                    No to jak za dawnych czasów - jak jesteś chora, to bierz zwolnienie.
            • slonko1335 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 20:52
              No ale w tych przypadkach jednak lekarz się uparł ze musi wystawić na 7 dni zwolnienie bo covid. Dlatego pytam czy musi rzeczywiście.
          • mia_mia Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 13:45
            To powiedz, że jesteś na zwolnieniu, wyrzucili cię z pracy, pracujesz online. Chociaż nadal wydaje mi się to dziwne i mało prawdopodobne, lekarz pyta się czy zwolnienie potrzebne i dalej już nie wnika dlaczego ktoś nie chce.
            • iwoniaw Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 14:44
              No wlaśnie, lekarz przeciez pyta, czy zwolnienie jest potrzebne, nie wie, czy i w jakiej formie ktoś pracuje i nie ma opcji wyrwać danych pracodawcy wbrew woli pacjenta.
              • sol_13 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 19:53
                To zależy, jak idziesz z abonamentu służbowego, to wie gdzie pracujesz.
                • mia_mia Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 21:54
                  Nikt nie broni pracownikowi wziąć urlopu zamiast zwolnienia i tego lekarz nie sprawdzi, pracownik może też mieć HO i nic lekarzowi do tego.
                  • slonko1335 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 21:58
                    Zwolnienie przerywa urlop. Jak jest wystawione i trafia do pracodawcy to pracownik nie może świadczyć pracy i tu jest problem bo na izolacji mógł.
              • slonko1335 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 20:50
                Nic nie musi wyrywać te dane są w systemie i idą do oracodawcy z automatu orzez pue.
    • vivi86 Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 20:04
      Znam przypadki, że wręcz przeciwnie. Lekarz mówił, że jak bezobjawowo to do roboty proszę. Stacjonarnie.
      • antykaa Re: Covid zwolnienie 03.09.22, 21:28
        Ja mialam, nie bralam L4. Wzielam kilka dni urlopu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka