Dodaj do ulubionych

Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania

03.09.22, 09:18
Wiecie może czy wymieniając drzwi wejściowe do mieszkania mogę zmienić ich kierunek otwierania? Chodzi mi tylko o prawe/lewe nie do wewnątrz/ na zewnątrz.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 09:25
      Ja bym wymieniła, rozumiem, że wymiana razem z futryną.
      • iberka Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 09:49
        Tak, całość. Obecne nie są zniszczone, ale blok cały czas "siada" (a stoi już 13 lat) i zamknięcie drzwi bywa niemożliwe wręcz, regulowane były, dalej już nie da się. Żeby znowu było ok trzeba wypruć futryny i osądzać od nowa a że deweloper zamontował je kolizyjne z łazienką, to chciałabym naprawić 2w1 smile.
        • iberka Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 09:49
          *osadzać.
        • profes79 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 09:52
          Nikt Ci chyba głowy nie urwie. Kwestia do zewnątrz/wewnątrz jest zdaje się regulowana przepisami ppoż; kwestia lewe/prawe już nie.
          • mikams75 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 10:18
            jestes pewien, ze sa takie przepisy? Sa bloki, gdzie ludzie mieli istalowali po dwie pary drzwi - jedne do wewnatrz, drugie na zewnatrz.
            • profes79 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 11:06
              To jest akurat norma przy drugich drzwiach. Natomiast z tego co kojarzę drzwi powinny się otwierać do wewnątrz żeby dać możliwość ucieczki nawet jeżeli coś przyblokuje od zewnątrz otwór wejściowy. Jest to tez kwestia drogi ewakuacyjnej przy otwartych drzwiach.
              www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art10011981-nsa-drzwi-nie-moga-otwierac-sie-na-zewnatrz-i-tamowac-ewakuacji
            • jowita771 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 11:28
              Może zależy, ile miejsca jest przy drzwiach. U mojej mamy sąsiedzi zainstalowali drugie drzwi i dostali nakaz zlikwidowania, ale tam sytuacja jest taka, że ich otwarte drzwi zewnętrzne powodują, że z mieszkania mamy nie da się wyjść. Ewakuacja z obu mieszkań jednocześnie byłaby niemożliwa z żaden sposób.
    • mallard Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 11:09
      Chodzi Ci o techniczną możliwość, czy o to, czy wolno to zrobić?
    • ichi51e Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 11:14
      Ja bym wymieniła tak żeby było wygodniej - i tak z zewnątrz nie widać.
      • jowita771 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 11:29
        Jak nie widać? Przecież jest klamka po przeciwnej stronie niż zawiasy.
        • princy-mincy Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 22:06
          ????
          Klamka zawsze jest z przeciw je strony, czy się otwierają do wewn czy na zewn
    • olkka_99 Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 19:04
      Ja zmieniłam, nie myślałam nawet o tym, czy mam to z kimkolwiek konsultować. O ile nie koliduje kierunek otwierania z sąsiadem z naprzeciwka, to rób. Wstawiają nową futrynę i masz drzwi jakie chcesz.
      • iberka Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 20:40
        Dzięki!
      • iberka Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 20:42
        Oj, nie ten target, kabaretów nie trawię wink
        • qwirkle Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 22:12
          iberka napisała:

> Oj, nie ten target, kabaretów nie trawię wink

Ale będziesz miała wymarzone drzwi smile otwierające się wte i we wte
    • princy-mincy Re: Drzwi do mieszkania - kierunek otwierania 03.09.22, 22:08
      W każdym mieszkaniu miałam drzwi otwierane do wewn i o ile się nie mylę, regulują to przepisy (chodzi o niekolizyjnosc z sąsiednimi mieszkaniami?).
      W domu otwierają się na zewn ale też nikt obcy mi po działce ie chodzi, nie ma kolizyjności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka