Dodaj do ulubionych

Oszustwa w restauracji, kawiarni...

03.09.22, 18:41
Tak uważam. Ostatnio kilka razy byłam w restauracji, kawiarni i zamawiałam lemoniade, lub inny napój. I stwierdzam, że oszukują na każdym kroku.
Lemoniada 16zl za 200ml. I ok ale.. 1/3 szklanki to kostki lodu, więc tak naprawdę pewnie lemoniady na kilka łyków.
Kiedyś dawali po 2-3 kostki lodu i było ok.
Czy Was to nie irytuje?
Aaaaa lub kawa 18zl z czego pół kubka to piana, słabe to jest.
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 18:52
      Można poprosić bez lodu 😉
    • cosmetic.wipes Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 19:09
      Ale lód to woda + energia. Więc miałaś jakby luksusowo.
      • dziadumila Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 20:46
        Wolałabym jak dziadówa, wisi mi taki luksus 😂
    • ga-ti Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 20:42
      Zawsze można poczekać, aż lód się rozpuści i mieć na kolejne ugaszenie pragnienia wink
      • bcde Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 00:46
        Lód w lemoniadzie się nie rozpuszcza tylko topnieje. To różne zjawiska.
        • iwles Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 01:12

Na pewno?
          Lod topniałby, gdyby był sam.
          Jeżeli jest w innym płynie- to się w nim rozpuszcza.
          • bcde Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 02:42
            Czy lód rozpuszcza się w wodzie powstałej w wyniku jego częściowego stopienia? Czy po prostu dalej sobie topnieje będąc w niej zanurzony? A jeśli się rozpuszcza, to w którym momencie ma to początek?
          • m_incubo Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 03:15
            Nie, lód topnieje. Topnienie to zmiana stanu skupienia. Lód się nie rozpuszcza w lemoniadzie, tylko się topi. Rozpuszczanie to inny proces.
          • la_felicja Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 11:41
            To raczej lemoniada rozpuszcza się w wodzie ze stopionego lodu. Czyli masz rozcieńczoną lemoniadę.
    • chococaffe Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 20:49
      Ale miałaś lemoniadę, tylko zamiast zwykłej wody dali ci wodę zamrozoną
    • bigimax4 Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 03.09.22, 20:54
      no nie umiesz powiedziec

gdzie tu jest 200ml , bo nie widze

w polsce jest maniera niedolewania piwa ,
      zaczynam od rzuconego z lekkim wyrzutem , niedolane
      no i potem lecimy w rozne scenariusze w zaleznosci od reakcji
    • clk Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 01:05
      Ja zawsze i wszedzie proszę z mała ilością lodu - raz ze nie lubię dwa ze faktycznie masz mniej pełnowartościowego napoju
      • ajaksiowa Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 07:18
        A nie można poprosić o osobne kostki lodu?
    • madame_edith Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 09:49
      Ja akurat lubie jak jest dużo lodu, ale inne lemoniadowe oszustwo mnie wnerwia strasznie. Jak zamiast soku z cytryny w tej lemoniadzie jest jakis ohydny syrop. Koszt wytworzenia takiego napitku to z 50 groszy, a kosztuje prawie 20 zł. I to już uważam za oszustwo, wody z koncentratem nie pijam, czuć sztuczność na kilometr.
      • mae224 Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 14:30
        gorzej, w pewnej sieciówce widziałam transport lemoniady, ona nie przyjechała w formie syropu (do rozcieńczenia wodą i lodem), ale przyjechała zamrożona w takiej wielkiej kostce i została potem rozmrożona. uncertain fajnie świeża lemoniada własnej roboty.
    • slatynka85 Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 10:16
      Sto lat temu umawiałam się z barmanem i on zawsze mi mówił, żebym wszystko brała bez lodu, bo to ich stała praktyka.
      • bywalec.hoteli Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 10:40
        XD
    • lily_evans011 Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 10:28
      Ostatnio zostałam poczeęstowana w knajpie takim właśnie aperolkiem, gdzie kostki lodu przeważały nad czymkolwiek innym. Tak więc potwierdzam.
      • marta.graca Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 11:45
        Też mi się zdarza często rozwodniony aperol i inne drinki, nawet w knajpach, wydających się aspirować do grona "lepszych".
    • leanne_paul_piper Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 10:28
      W sumie mam podobne obserwacje po eksplorowaniu w ostatnich tygodniach kafejek w Wawie, na Starówce i w centrum, czyli takich typowo turystycznych. Kawa mrożona, gdzie połowa lodowej kulki to zmrożona woda, horrendalne ceny za lemoniadę czy inne napoje. I wielkość tych napojów też nie powala.
      Właściwie jedyne miejsce, które jest fajne, to pewne znane pierogarnie, gdzie faktycznie za małą kasę dostaje się pełnowartościowy produkt.
    • dni_minione Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 12:06
      Ceny napojów to są ostatnio w ogóle z dudy. Kilka dni temu kupiłam na wynos kawę mrożoną w wersji czystej, czyli tylko espresso, mleko i kostki lodu. Żadnych syropów, lodów i innych bajerów. 16 zł - no ooook, tylko podali mi ją z całkowicie zblenbdowanymi kostkami lodu, nie było nawet tego chrzęstu, po prostu zmiksowane na amen z mlekiem. Napiłam się i poprosiłam o dorzucenie normalnych kostek lodu, a tu o dziwo opór. Bo przecież już są, tylko zmiksowane. Uparłam się i dostałam, ale walczyłam o tę zamrożoną kranówkę jakby to była gałka lodów haagen dazs. Niemiło mi było i będe ich teraz omijać.
    • droch Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 13:09
      W sprawie kawy - biorę wyłącznie americanę lub espresso, bo ta piana też doprowadzała mnie do szału…
    • laura.palmer Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 13:18
      Zgadzam się, ceny napojów w knajpach to ostatnio kosmos, a jakość tragiczna. Np. 19zł za domową "lemoniadę", podaną w małej szklance ze sporą ilością lodu, a w smaku zamiast cytryny czuć syfny syrop. 🤮🤮 Zamawiam od jakiegoś czasu wyłącznie piwo bezalkoholowe, bo tylko wtedy mam pewność, że stosunek jakości do ceny będzie ok. No jeszcze woda i czarna kawa. Żadnych lemoniad, drinków, kaw mrożonych, itp.
    • volta2 Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 13:29
      od dawna unikam zamiawiania czegokolwiek z lodem, ale u mnie to kwestia gardła, zaraz mam boleści
      ale widzę, jak kanjpy cudują ze skrojeniem klienta i chodzimy tylko tam, gdzie znamy stosunek jakości do ceny.

żadnych przypadkowych miejsc, a jeśli już to zamówienia bardzo ostrożne.

hitem była kiedyś lemoniada, której nie było w menu. kelner rzucił tekst, że kucharz przecież może zrobić, mąż bez zastanowienie, że w takim razie prosi. cena 20 zł, bo okazało się, że danie spoza karty. cena może i nie poraża, dziś, ale to był 2013 rok. i sprite, na bazie którego ta lemo była robiona kosztował 8 zeta najwyżej.

• kaka-llina Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 13:58
      Oj książkę moge napisać o knajpach i napojach..wink Większość życia w tym biznesie..To nie wina barmanów to właściciele takie zasady mają (bogu dzięki teraz ja mówię jakie są zasady). Z podstawowych rad: prosić o np. dwie kostki lodu, albo w ogóle bez lodu, sprawdzać ilość piwa, patrzeć jaki alkohol nalewają. (zwłaszcza w turystycznych miejscach, gdzie im nie zależy na stałych klientach). Pracowałam 100 lat temu w Hiszpanii i zawsze trzeba było prosić specjalnie o "proper" czy to wódka, czy bacardi czy co tam ktoś chce i równiez "proper" coke, lemonade itd.. inaczej dostaniesz najtańszy rum i cole z nalewaka, która jest obrzydliwa.
      Ale akurat kwestia lodu jest tu najprostsza, prosisz bez lodu jak coś jest z lodówki albo z nalewaka bo i tak jest zimne, nikt nie odmówi. (no przynajmniej mi nikt nigdy nie odmówił)
    • nutella_fan Re: Oszustwa w restauracji, kawiarni... 04.09.22, 19:11
      Dlatego ja od razu przy zamawianiu mówię: bez lodu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka