Dodaj do ulubionych

Do znajacych sie na perfumach i wodach toaletowych

04.09.22, 01:57
Cos polecicie zachwycajacego w guscie kogos kto lubi Aqua allegoria pamplelune Guerlain czy Eau de Rhubarbe Ecarlate Hermès ( ale nie inne Allegorie czy ogrodki Hermesa) Pytan o cos innej marki ladnego w tym stylu...
Obserwuj wątek
    • lilia.z.doliny Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 08:33
      Spróbuj eau de merveilles Heemesa
      Lub: Andy Tauer L'air Du Désert Marocain - to jest cudo, seks, energia, rozpusta, życie
      Albo: Baccarat Rouge 540 Maison Francis Kurkdjian - też rozpusta, ale trochę mniej rozbuchana
      Te zapachy się różnią od rabarbarow, ale mogą trafić w gust tego samego odbiorcy
      Polecam zwłaszcza marokanski deser
      • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 09:17
        Ale czy sa.owocowe?
        • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 12:38
          L'air Du Désert Marocain nie jest owocowy. Piękny zapach ale z rodziny orientalnych, z drzewno- przyprawowymi nutami.
          • damartyn Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 13:36
            A Baccarat Rouge 540 Maison Francis Kurkdjian jest słodki jak ulepek, lizak, zapachem jak guma balonowa. Przedziwny to zapach, dostałam, nie nosze , bo nie moja bajka . Jedno co mogę powiedzieć, to trwałość jest taka , ze mimo mycia zapach zostaje na ciele i na poduszce i wszędzie.
            • sonnija70 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:14
              Baccarat Rouge to dla mnie ohydny lizol , zapach szpitala z PRL . Spryskalam raz sie tym w sklepie i myslalam, ze spale wszystko co mialam na sobie, bo tego ohydztwa po kilku praniach nie dalo die pozbyc.
              • damartyn Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:58
                Żeby to był szpital to on by mi się podobał , bo jak lubię takie odleciane zapachy ale to niestety jest jedna wielka landrynka.
                • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:03
                  A znasz może Tubéreuse Criminelle SL?
                  • damartyn Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:18
                    Nie , Lutensa mam tylko Berlin.
                    • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:54
                      Z Berlinem mi jakoś nie po drodze. Ale wspomniałam Tuberozę SL bo ma niesamowitą nutę otwarcia, trochę mentolową, trochę szpitalną, która która później znika ale całość jest odleciana.
                • sonnija70 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:14
                  No mniej zadziwia, ze ktos to odbiera jak landrynke. To jest lizol w najgorszym wydaniu, maz tez nie mogl tego smrodu nawet po praniu zniesc.
                  • damartyn Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:19
                    😂 a dla wielu obiekt pożądania.
            • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:34
              Szukam owoców. Nie znoszę slodkosci
              • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:54
                To Tauer i Kurkdjian nie dla Ciebie. Naprawdę polecam Molecule 01, nie jest owocowy ale z opisu tego co lubisz może Ci się spodobać. A kwiatowe zapachy nie wchodzą w grę? W Londynie masz fenomenalną Ormonde Jayne - Ta'if jest przepiękny (róża, szafran, różowy pieprz, daktyle). Z lekkich zapachów Ormonde Jayne ma również Osmanthus (choć na mojej skórze go nie lubię ale wiele osób bardzo chwali) i Champaca (jak zielona/biała herbata). No i oczywiście Ormonde Woman ale to nie jest zapach kwiatowy ani owocowy, tylko zielony i ziołowy, bardzo tajemniczy.
                • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 00:37
                  Taa kwiatki też lubię. Ormonde Jayne muszę obweszyc.
                  • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 00:38
                    Zielone i ziołowe też super. Rzyg mam na słodkie, korzenne czy oceaniczne.
                    • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 01:15
                      Ormonde Jayne ma też obecnie kilka zapachów orientalnych ale najlepsze są według mnie jej pierwsze zapachy (nieorientalne) - obadaj właśnie Ta'if i Ormonde Woman, może też Champaca i Osmanthus. Z tego co pamietam, miała sklep w Royal Arcade na Old Bonds Street i też chyba w Harrodsie.

Po latach okazało się, że współtwórcą jej pierwszych fenomenalnych perfum był sam Geza Schoen, człowiek który stworzył Ecsentric Molecules. Tak więc, jeszcze raz polecę Molecule 01, uważam, że to bardzo niedoceniany zapach. fumerie.com/parfumeurs/geza-schoen
              • frytulek Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 18:49
                Weź jakieś Fleur d’Oranger - Lutensa albo L’Artisana. Le Labo tez ma ten cytrusowy zapach ale tego nie znam.
      • beaucouptrop Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 09:50
        Marokańska pustynia. Deser byłby dessert. Brzmi ciekawie. Chciałabym powachac. Sprzedaje stacjonarnie czy tylko on line?
        • lilia.z.doliny Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 11:26
          Ja zawsze on line kupuje
        • kasiamat00 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 14:58
          Na pewno sprzedaje stacjonarnie w Zurychu, ale online mozna tez zamowic probki. Powinien byc tez we wszystkich lekko snobistycznych perfumeriach, kilka lat temu byl na Tauera potworny szal, szczegolnie wlasnie na L'air Du Désert Marocain. Mialam, nie rozumiem hype'u, fakt ze ze wszystkich zapachow Tauera to jeszcze jakos lezy na mnie, inne zdrapywalam ze skory (serio, jedyne perfumy na ktore tak reagowalam).
        • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 18:52
          W Polsce stacjonarnie znajdziesz w Galilu.
      • kasiamat00 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 14:54
        Kocham stare Aqua Allegorie i Ogrodki, Rhubarbe Ecarlate to moj standardowy zapach na lato, zarowno Eau de Merveilles, jak i Tauera szczerze nie znosze.

Jesli mialabym celowac w ciemno: cokolwiek, co zrobil Jean-Claude Ellena (ale on, nie jego corka) albo Christine Nagel.

Co mi podeszlo:
        * wiekszosc "starych" Hermessense, szczegolnie "Osmanthus Yunnan" (ale to drogie i ciezkie do dostania)
        * wiekszosc Diptyque
        * wiekszosc Annick Goutal
        * wiekszosc Byredo
        * Van Cleef & Arpels "California reverie"
        * Lutens "La vierge de fer" i "La fille de Berlin"
        * oczywiscie Hermes "Voyage"
    • samawsnach Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 09:16
      Nie wiem, czy w tym stylu, ale wymienione przez ciebie zapachy są moimi, a teraz mam Dolce Gabbana Light Blue Intense. Jest taki, jakiego oczekiwałam. Zachęcił mnie sam opis nut zapachowych, zaryzykowałam i nie żałuję, choć cenowo nie zachwyca.
    • marlamar Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 10:39
      Kenzo Le monde est beau
      Hermes Eau des merveilles
    • karanissa Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 12:28
      AA Pamplelune - moze byc cos z Atelier Cologne, np. Orange Sanguine, Bohemian Orange Blossom, Lemon Island, Pomelo Paradise - generalnie wszystko od nich z cytrusem. Albo zapachy z Italy Collection Perrisa Monte Carlo: Arancia di Sicilia, Bergamotto di Calabria, Cedro di Diamante. Lekki rabarbar jak w Hermesie - przychodzi mi na mysl Lost In The City Miller Harris i oczywiscie Rhubarb Comme des Garcons.
      • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 14:17
        Ooo bardzo ciekawe. A trzymają się?
        • karanissa Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:53
          Atelier Cologne, jako typowo cytrusowe, szybko ulatuja. Ale Perris Monte Carlo siedzi po pare godzin. Rabarbar Miller Harris - sredniak, Rabarbar CdG - malo trwaly, trzeba dopsikiwac.
    • mamamisi2005 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 12:51
      A co najbardziej odpowiada w tych zapachach? Bo Pamplelune to zapach generalnie wpisujący się w serię Allegoria, więc trudno mi sobie wyobrazić, że ten akurat się podoba, a wszystkie inne, zwłaszcza owocowe - nie. Z kolei Rabarbar ma ciekawy mocno owocowy początek, ale szybko go traci.
      • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 14:17
        Najbardziej odpowiada owocowosc. Ja z tych co lubią owocowe zapachy albo proste kwiatowe. Jedyny inny zapach jaki używam od lat to zima jak jest naprawdę zimno Dune Diora ( plaże wydmy it's)
        • mamamisi2005 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 14:28
          To może owocowy, a głównie porzeczkowy Amethyst Lalique?
    • taje Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 12:56
      Też Guerlaina ale serii Les Légendaires - Après l’Ondée (zapach z 1906 r.).

Spróbuj też Molecule 01 z Escentric Molecules (ale wersja Molecule a nie Escentric) - zapach lekki, przejrzysty, trudny do pisania (niektórzy nie czują w ogóle).

Banana Republic Woman.

Rhubarb CdG
    • damartyn Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 13:44
      Pampelunę jest takim świdrujący cytrusem to może 1873 Histoires de Parfums albo Cologne Etat Libre d'Orange?
      • minerallna Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 21:09
        Bardzo cytrusowy jest O' Vert Gallagher Fragrances. Na ich stronie można zamówić próbkę albo w polskiej perfumerii Lulua.
    • koko8 Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 22:54
      Wypróbuj Aqua Allegoria Bergamote Calabria- bardxo kobiecy, cytrusowy i rześki.
    • mayaalex Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 04.09.22, 23:14
      Wody kolonskie Jo Malone, sa bardziej lisciaste i bardziej owocowe, jest cos cytrusowego, moja ulubiona to Blackberry and Bay.
      • princesswhitewolf Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 00:39
        Tam był figowy który kochałam ale go przestali produkowaćsad
    • bi_scotti Re: Do znajacych sie na perfumach i wodach toalet 05.09.22, 00:43
      Na pytanie watku nie umiem odpowiedziec ale sama mam pytanie - czy ktoras emama zna/uzywa Le Baiser Du Dragon? And yes, yes, wiem, ze main accords to almond, woody, fruity, earthy, warm spicy etc. ale nie moge nigdzie dopasc w sklepie do wlasno-nosnego sprawdzenia, a bardzo bym chciala wiedziec czy warto zamowic online. Jesli ktoras zna, please ah please - napiszcie opinie! Dzieki wielkie smile Cheers.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka