Dodaj do ulubionych

wszystko trzeba robić z głową

04.09.22, 08:51
Macie wrażenie ze wybraliście partnera głowa czy raczej sercem i chemia?

Ja chyba sercem i chemia.

Zastanawia mnie w sumie czy to szczęście miałam czy jednak serce i chemia (tudzież wychowanie pozytywne wzorce itd) tez wybierają egoistycznie i z wyrachowaniem osobę z która związek rokuje. Na pewno szczęście tez gra role mam wrażenie - np miałam szczęście ze nie natrafiłam np na socjopate co się maskował i udawał co innego niż w rzeczywistości. Czy człowiek wie co bierze tak naprawdę?
Obserwuj wątek
    • extereso Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 08:58
      Sercem i chemią, ale wszystkich partnerów tak wybierałam, tylko odrzucałam rozumem. Na przykład jeden, bardzo mnie kręcił, podziwiałam go itp, ale zorientowałam się, że ma depresję a nie chciałam dla siebie takiego losu, utrudnienia. Albo drugi, też kręcił, ale wiedziałam gdzieś tam w środku, że jednak jesteśmy z innych bajek, a do jego bajki wchodzić nie chciałam ( to zły chłopiec był), też z rozumu, a nawet jak go do mojej wciągnę, to nie wiem czy na długo. Kilka takich przypadków miałam. Więc wybierałam sercem i chemią, a odrzucałam na podstawie rozumu.
      • extereso Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:02
        Acha, z nimi byłam, tylko w trakcie związku orientowałam się o tych czynnikach wykluczających.
    • szmytka1 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:16
      Sercem i chemia, co się średnio po latach sprawdza
    • tanebo001 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:18
      Głową
    • kaki11 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:21
      Zdecydowanie sercem i chemią. Jak się poznaliśmy, to zadziałało na tyle mocno, że na analizę rozumem ni było miejsca.
      Miałam mega szczęście.
      Ale też dodam, że ja zawsze facetów wybierałam pod wpływem uczuc. Jak mnie do kogoś nie ciągnęło, nie było szansy na związek. Zwykle trafiałam ok. Biorąc pod uwagę, jakie wzorce mialam w domu (bo rodzice byli fatalną parą) to wzorce mogły mieć o tyle wpływ, że wiedziałam czego chcę uniknąć, natomiast czy mi to pomagało gdzieś podświadomie wybrać, trudno powiedzieć. Na pewno nie na początku. Może gdzieś w trakcie związków mogłam prędzej czegoś nie akceptować
    • lily_evans011 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:22
      Wybierasz źle, właśnie kiedy masz brak pozytywnych wzorców. Jeśli są dobre (i nawet nie chodzi o super szczęśliwych rodziców, tylko żyjesz w stabilnej, dobrej atmosferze), to serce raczej rzadziej skieruje cię w stronę odpadów atomowych czy łobuza, który kocha najmocniej.
      • maleficent6 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 11:30
        Nie zawsze. Ja wzorce miałam wybitnie fatalne, wybrałam dobrze. Nie idealnie, ale dobrze.
    • ritual2019 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:22
      Uwazam ze musi byc serce, chemia i glowa. Najlepiej proporcjonalnie ale nie zawsze jest to mozliwe wiec w zaleznosci od okolicznosci zyciowych - glowa powinna miec przewage.
    • shellyanna Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:28
      Ostatniego sercem i głową.
      Przede wszystkim pod katem tworzenia podstawowej komorki społecznej i przedłużania gatunku.
      Ale chciałam zauważyć, że ludzie się zmieniają. I daleka bym była od stwierdzeń „mój by nigdy”, bo można się niezle zdziwić nawet po 30 latach.
      A pycha jak wiadomo lubi sobie kroczyć przed upadkiem.
    • shellyanna Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 09:36
      Za to nigdy nie rozumiałam zakochiwania się w „bo on taki przystojny” ani w „łobuz kocha najbardziej”.
      Jedzie katastrofą nuklearną.
      • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 11:04
        Zakochać się można bo jest przystojny, tylko potem się można odkochać, jak się okaże, że poza tym nie ma innych zalet. Ja się zakochałam w moim ex jak tylko go zobaczyłam, klasyczny piorun. Ale jakby się okazał idiotą czy przemocowcem to nic by z tego nie wyszło
    • pomozeciepomozemy Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 10:37
      Zawsze chodziło jedynie o chemię. Z uwagi na nieprzepracowane emocje na głowę musiałam upaść, skoro z nimi w ogóle byłam.
    • aurinko Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 10:42
      Obecnego (pół życia jesteśmy razem) chemią, chemią i jeszcze raz chemią. Później przyszedł czas na serce. Głowy to ja przy nim nigdy nie miałam 😆 I tak jest bosko, niezmiennie od wielu lat.
      • volta2 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 21:27
        czym się różni serce od chemii?
        • la_mujer75 Re: wszystko trzeba robić z głową 05.09.22, 13:52
          U mnie też chemia. Strzelił mnie ( i jego ) piorun sycylijski. Chemia to mega pociąg seksualny. Ale taki, że na samo jego imię, spadają ci majtki wink
          Potem doszły uczucia, czyli serce.
          A rozum cały czas usiłował się przebić, że to nie dokońca odpowiedni partner.
          Stety (niestety) rozum nie miał siły przebicia i tak jesteśmy już 23 lata ze sobą. Ale dramatu nie ma wink
          No, i jeszcze trochę tej chemii zostałowink
    • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 10:57
      Zawsze wybieram sercem. Jakbym zapytała na forum to wszystkie by odradzały big_grin
      • milva24 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:03
        Ja na pewno i gdyby to chodziło o moją córkę martwiłabym się pewnie. Niemniej dobrze, że Wam się układasmile
        • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:38
          Chyba, że wiedziałabyś, jakie córka ma alternatywne pomysły big_grin
    • marta.graca Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 10:58
      Sercem, ale głowa też była dopuszczona do głosu. Nawet gdyby mi serce podpowiadało, to pewne cechy by dyskwalifikowały, właśnie z powodu rozumu.
    • sophia.87 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 11:01
      Sercem i chemia, a następnie dalam głowie niemal 4 lata na potwierdzenie wyboru ☺
      • milva24 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:03
        To tak samo jak i ja.
      • gama2003 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 15:23
        Podobnie. Tylko dwa lata dałam, ale znaliśmy się bezzwiązkowo wczesniej długo.
        Ale ile par, tyle scenariuszy i żaden wybór nie daje wieczystej gwarancji.
        A największy szok wywołuje rozpad udanych, zgodnych małżeństw z bardzo długim stażem.
    • aqua48 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 11:14
      Ja wybierałam sercem i chemią, ale też weryfikowałam głową.
      • leokadiaxx Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:08
        Sercem, głową i dlatego przeżyłam całe lata w dobrym związku ale nic nie trwa wiecznie, pokażcie mi taką dobrze dobraną parę za 20 lat, ludzie się zmieniają, okoliczności życia i jest coraz trudniej. Dlatego uważam że ta kulturowa monogamia to jest zło, powoduje że cierpimy prędzej lub później.
        • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:12
          Przecież dzisiaj nikt już nie piętnuje rozwodników, rozstania są traktowane jak coś normalnego
          • leokadiaxx Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:17
            Niby tak ale zawsze dostajesz w łeb obuchem i mniej lub bardziej cierpisz gdy ten związek się zmienia, a to przecież naturalne.Nie chcesz puszczać, nie chcesz się rozwodzić żyjesz tym że kiedyś było tak dobrze, chcesz do tego wrócić.
            • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:35
              Myślę, że to nie jest kwestia kulturowej monogamii tylko tego, że emocjonalnie rozstania są trudne. Nie ma kulturowego wzorca przyjaźni z jedną osobą, a koniec przyjaźni też boli. Ważne, że jest po jakimś czasie, czy tkwi się w tym cierpieniu czy nie
              • ichi51e Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 13:45
                o dokładnie - nawet jak się spojrzy na dzieci - owszem zdarza się przyjazn między chłopcem a dziewczynka z czego wszyscy na około robią narzeczeństwo chodzenie ze sobą (już w przedszkolu) skutecznie zabijając przyjaźń.
                • g.r.uuu Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 21:10
                  Najbardziej takie podejście prezentują ci, którzy najgłośniej krzyczą o seksualizowaniu dzieci. Teksty o podrywaniu czy narzeczonych u dzieci są dla mnie obrzydliwe 🤮 Nie mówię oczywiście o sympatiach samych dzieci, nie naśmiewam się, jak czterolatków mówi, że kiedyś się ożeni z koleżanką.
    • mia_mia Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:19
      Serce i chemia to są dobre na początku, w poważniejsze związki zawsze wchodziłam po zastanowieniu, co oczywiście nie gwarantowało sukcesu, ale uniknęłam jakiś spektakularnych huśtawek, łez i rozczarowań.
    • figa_z_makiem99 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 12:38
      Wybierałam głową i nie żałuję, pociągali mnie zupełnie inni panowie.
    • nangaparbat3 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 13:49
      Raz wybrałam głową i to był początek trzech najgorszych lat w moim życiu big_grin
    • nie_ma_niebieskich Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 15:11
      Chemią. Udział głowy był taki, że wtedy zrezygnowałam z łobuzów wink
      Zwykle człowiek jednak nie wie, co bierze - to wychodzi w praktyce. Co nie znaczy, że to źle. Po prostu wydaje mi się, że tak właśnie jest.
    • solarpowerprincess Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 15:30
      Piorun sycylijski. KABUUUM i pozamiatane. smile trzyma nas do dziś.
    • larix_decidua77 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 15:42
      Bardziej głową, bylismy kumplami kilka lat, dałam szansę jak się zabujał, bo uważałam, że wartościowy i w końcu sama się zakochałam. Znamy się prawie 30 lat i jest bardzo dobrzesmile. Wiem, że mogę się zdziwić ale dzisiaj uważam, że nigdy się nie rozwiedziemy. U nas kluczem jest podobne pochodzenie, wykształcenie, potrzeby, stosunek do codzienności. Jako przyjaciele potrafiliśmy ze sobą rozmawiać zanim zostaliśmy parą. Pioruna niestety nie było ani tego specyficznego haju ale za to nie było też efektu pyerdolnięcia na dupę po opadnięciu klapek z oczu.
    • nutella_fan Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 18:48
      Tylko sercem. Nawet jak rozum mówi nie, idę zawsze za głosem serca. Pod tym względem jestem niepoprawną romantyczką.
    • bo_jestem_jedna Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 20:50
      Sercem oczywiscie; do lozka jak znalazl. A potem jak emocje troche opadaly okazywalo sie, ze wielu zeszlo do kategorii 2nd best i na meza sie nie nadawalo.
    • stephanie.plum Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 21:00
      a gdzie tam, z jaką głową, zakochałam się i umarł w butach.

:~)
    • lauren6 Re: wszystko trzeba robić z głową 04.09.22, 21:16
      Jedno nie wyklucza drugiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka