Dodaj do ulubionych

Powieki i skóra pod oczami :(

05.09.22, 09:33
Liczę na Wasza zbiorowa mądrość kosmetyczno urodową, jako ze ja jestem w tym temacie przypadkiem (niemal) beznadziejnym.

Męczą mnie dwie rzeczy:

1. BARDZO sucha skóra pod oczami. Piecze, swędzi, ciagle przez to lzawie, przez co ciagle pocieram te biedna skore. wyglądam tragicznie przez czerwone i sine placki pod oczami. Czym się ratować? Do tej pory używałam po prostu kremu nawilżającego na cała twarz i było ok, ewidentnie przestało sad

2. Na powiekach mam takie malutkie grudki/krosteczki/wyrostki. Takie wiecie, jak baba Jaga na nosie tylko na powiekach i malutkie big_grin sa w kolorze skory, nie są ciemne. chciałabym to w końcu usunac. Do kogo z tym iść? Okulista? Dermatolog? Chirurg?
Obserwuj wątek
    • bene_gesserit Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:39
      Na suche powieki doraźnie Keratovita. Witamina, panthenol, można używać do wnętrza oka, czyli na spojówki.

Z purchlami na powiekach wyłącznie do okulisty chirurga. I przy okazji może ciprzepisze coś na receptę do tej suchej skóry. I może zleci jakieś badania czy coś.
      • silikon_do_wymiany Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:52
        Sprawdzę te keratovite, dzięki!

Musiałam wpisać w Google te purchle, aż takich na szczęście nie mam, są mniejsze niż główka od szpilki
    • alpepe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:41
      Ja tam bym zaczęła od badań ogólnych.
      • silikon_do_wymiany Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:55
        Serio? Co byś zbadała? W sensie byłam przekonana ze to trochę takie pierdoly. Niedawno robiłam diagnostykę w kierunku anemii i wszystkie wyniki ok
        • majenkir Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 17:08
          silikon_do_wymiany napisał(a):
          > Serio? Co byś zbadała?

Cholesterol.
        • alpepe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 17:14
          Jak dla mnie, to masz coś nie tak z wątrobą.
          • chococaffe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 19:18
            na pewno trzeba sprawdzić, ale autorka ma wszystkie badania ok. Ja w pakiecie "wątrobowym" mam chyba 4 czy 5 badań z krwi (nie pamiętam) plus usg. Moja dermatolog też zasugerowała badania na wszelki wypadek. Ale wszystko ok.
    • chococaffe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:43
      2. ja usunęłam u dermatologa
      • alpepe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:44
        I nie odnowiły się?
        • chococaffe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:46
          Raz, ale w zupełnie innym miejscu. Taka "uroda"
          • silikon_do_wymiany Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 09:57
            Chyba im mniej wiedziałam tym było lepiej xd nie wpadłabym na to, ze coś takiego może się odnowić

Dermatolog usuwał Ci je „z marszu” na wizycie czy to bylo traktowane jako zabieg?
            • chococaffe Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 10:00
              Zabieg z marszu na wizycie. Z tym, że to był dermatolg, który mnie znał i ja go (ją) znałam i ufałam po poprzednich doświadczeniach.

Nie wiem czy to się "odnawia" (to by raczej sugerowało to samo miejsce) czy po prosty jest to jakaś tendencja. Na pewno badania ogólne, stosowne do wieku, warto zrobić,
              • silikon_do_wymiany Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 10:14
                Ok, dzięki smile badania niedawno robiłam, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie przyplątała się do mnie anemia i jest ok.
            • turzyca Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 10:26
              Te purchle to włókniaki, niektórzy mają do niech skłonności. Wygląda na to, że te skłonności się dziedziczy - miał mój dziadek, ma matka, mam ja i mają moje dzieci. Ja mam od czasów nastoletnich, ale zazwyczaj tam, gdzie stanik się kończy, one często robią się tam, gdzie skóra jest drażniona, na szyi, w pachwinach. Można je wypalić, wymrozić, wylaserować lub wyciąć skalpelem. Czasem urywają się same, ale wtedy często zostaje tyle, że włókniak odrasta w tym samym miejscu.
    • eriu Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 12:22
      Kup sobie z flosleku żel pod oczy i na powieki. Dostaniesz w aptekach. Kiedyś to kosztowało z 7 zlptych w porywach. Teraz z 10-11 zł.
    • iliri Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 19:00
      1. Na powieki wspomniana Keratovita lub VitAPOS. Do tego krople nawilżające bez konserwantów. Jak nie pomoże, to pewnie trzeba będzie dołożyć coś ze sterydem. 2. Pewnie to prosaki- o ile dobrze to sobie wizualizuję. Najlepiej usunąć u dermatologa
    • mikams75 Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 19:12
      Co do drugiego punktu - poszlabym do okulisty. Mialam inny problem z powieka i tez trzeba bylo cos tam usunac i bym dermatologowi nie zaufala.
    • znowu.to.samo Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 23:03
      A ty nie masz na coś uczulenia?
    • bei Re: Powieki i skóra pod oczami :( 05.09.22, 23:11
      Zbadaj cholesterol, może to są jego zlogi- tzw Żółtaki?
      Jeśli to prosaki, to usunie je kosmetyczka.
    • czarna_kita Re: Powieki i skóra pod oczami :( 06.09.22, 10:41
      Kremy/żele do powiek (i pod powieki). Ja akurat kończę żel z Ziaji że świetlikiem. Był bardzo fajny ale teraz spróbuję jakiejś innej firmy i sprawdzę czy cena ma znaczenie ( ten z Ziaji był za 5 zł).
    • silikon_do_wymiany Re: Powieki i skóra pod oczami :( 06.09.22, 11:11
      Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Po trzech użyciach keratovity mam wrażenie, ze jest lepiej - przynajmniej nie czuje ciągłego swędzenia. Skóra wciąż sina ale już prawie bez suchych placków, uznaje to za mały sukces.

Badania ostatnio robiłam i cholesterol dobry jak nigdy (kilka lat temu był kiepski ale wzięłam się za diete i ciwiczenia i teraz jest ok). Alergii raczej brak, wiem tylko o bardzo delikatnej na roztocza. Lat 35 (tylko lub już).

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy jako powód to stres, którego ostatnio miałam/mam sporo. I, wstyd się trochę przyznać, ale dużo płaczu/szlochania po kątach i tarcia oczu w związku z tym wink

A te krosteczki faktycznie wyglądają jak włókniaki, dzięki za naprowadzenie! Pójdę na konsultacje do okulisty czy można je usunac laserowo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka