Dodaj do ulubionych

Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana

05.09.22, 09:46
W związku z wątkami co trzeba na 6, a to wystarczy 100% opanować materiał i już ma być 6, nauczyciele łamią prawo jak tak jie robią... No to dostalam maila i na 6 trzeba wykazać się jeszxze postawa prospołeczna, co dla mnie jest zupelnienod czapy 😁 postawa prospołeczna to chyba do oceny z zachowania a nie przedmiotowej, no ale nie. Mój kryjan ciekawe czy jest prospołeczny 🤔

Temat SYSTEM OCENY I KONTROLI OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW Z HISTORII
Wysłano 2022-09-03

Aby uzyskać ocenę: celującą - uczeń wykazuje się rozległą wiedzę historyczną, świadczącą o uzdolnieniach humanistycznych, ponadto wykazuje szczególne zainteresowanie przedmiotem. Osiąga sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych (np. w olimpiadach historycznych). Bierze czynny udział w życiu szkoły, wykazuje się aktywną i prospołeczną postawą, np. pomagając słabszym koleżankom i kolegom w nauce.

Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 09:56
      ręce opadają, tyle lat minęło a szkoly dalej nie ogarniają...
      • ophelia78 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:18
        Prawda?
    • wapaha Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 09:58
      Niezgodnie z przepisami MEN
      6 jest za 100% opanowania podstawy programowej
      koniec kropa

pisz pismo do dyrekcji/kuratorium o zmianę zapisów w WSO
      • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:04
        Mój kryjan z klasy do klasy do tej pory jakoś przechodził, więc mi nie zależy. Jeśli zmienia zapisy a 6 nie postawia, to nie będę się przecież o każda ocenę spierać z nimi. Tak jako ciekawostke zamiescilam, do obgadania, a nie ze mnie to szczególnie rusza. Rusza mnie tylko trochę 😉 no i kryjan już na wylocie z tej szkoły.
        • wapaha Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:08
          to chodzi o szanse dzieci- bo w innych szkołach przepisy są respektowane i łatwiej dostać tę 6- co ma odzwierciedlenie na świadectwie
          • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:23
            Kiedyś pokazałam z librusa tutaj wykres ocen, to ematki zakrzyknely jakie gówniane oceny 😆 srednia klasy to około 3.5, średnia kryjana około 4. Jest to co prawda najgorszA klasa w szkole ale i 5 i 6 nauczyciele nie szafują chyba.
        • iwoniaw Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:16
          No cóż, można oczywiscie mieć wywalone, tylko potem nie powinno się utyskiwać, że jest jak jest - czyli np. dziecię ma 5/4/3/2/1 zamiast 6/5/4/3/2, które powinno przy swojej wiedzy i zaangażowaniu miec zgodnie z prawem i że punktów przy rekrutacji jakoś mniej niż kolega z innej szkoły, ktora przestrzega przepisów.
          • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:28
            Czekam aż pis przywróci wszędzie egzaminy wstępne i ten problem zniknie 😆😜 moja droga jak naucYxiel będzie Ci xhcial udowodnić, że nie umiesz na 6, to i tak udowodni. Choćby nie wiem co było zapisane w systemie oceniania. Ułoży takie pytania, że i prymus nie wydoli na 100%
        • la_mujer75 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 13:06
          Właśnie na "wylocie" 6, a 5, robi swoje.
          Przykład z własnego podwórkawink- syn miał z punktowanych same 5 i jedną tylko 6, czyli miał 69 punktów z przedmiotów punktowanych . Córka znajomej miała "na dzień dobry" z przedmiotów punktowanch - 72 punkty.
          Oboje startowali do tej samej szkoły, do tej samej klasy. Dziewczynka napisała ciut gorzej egzaminy, ale załapała się do tej klasy. Syn lepiej egzaminy, ale zabrakło mu 1,5 punktu.
          P.S> u syna w podstawówce też nie stawiali chętnie 6, łamiąc przepisy MEN sad
    • primula.alpicola Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:18
      Yyyyy, mają to w zakładce "dokumenty" na stronie internetowej szkoły?
      • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:26
        Nie wiem gdzie to mają, nie sprawdzałam. Otworzyłam dzis librusa i było w mailu. Mail na całą stronę, wycięłam z niego to co dotyczy 6. Było też o sprawdzianach, odpowiedziach ustnych, ile czasu na zaliczenie jka ktoś był nieobecny i takie tam. Całego prawdę mówiąc nie czytałam.
        • ga-ti Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:32
          Rodzicom wysłali? No nieźle, tym bardziej, że dzieciątko "na wylocie" więc pewnie 8 klasa, całkiem duże, by samo za swoje oceny odpowiadało, ech.
          A ja nigdy nie dostałam wytycznych od nauczycieli moich dzieci, dzieciaki tak, zwykle ksero do wklejenia do zeszytu. Tylko z oceną z zachowania wychowawca zaznajamiał.
          A w temacie, no nieźle się muszą nagimnastykować, prawdopodobnie niezgodnie z przepisami, nie wnikałam, moje się uczyły mniej lub więcej i na szczęście dwoje z trójki podstawówkę skończyło.
          • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:38
            Uczniom pewnie też wysłali na ich konta. Takie organizacyjne rzeczy zawsze rodzice dostają, ale wychowawca mówi, że w naszej klasie 50% rodziców odczYtuje wiadomości 😆 te same co chodzi na wywiadówki w dodatku.
    • perspektywa Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:34
      Czyli daje ściągać i odpisywać prace domowe. Mam nadzieję, że pomogłam. A tak serio to już się chyba w głowach poprzewracało. Zasady oceniania powinny być jednakowe we wszystkich szkołach. To jakiś absurd.
      • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 10:41
        Masz rację. Też tak uważam, ale nie są, więc nie ekscytują mnie oceny innych dzieci, widać inni 6stkowicze nie musieli być prospoleczni 😆 a na serio ten Nauczyciel mojemu kryjanowi najlepsze stopnie stawiał do tej pory, wiec jestem zdziwiona tym mailem właśnie od niego. Chyba zE tak pro forma wysyła a ocenia jak tam sam uważa.
      • taki-sobie-nick Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 22:32
        No nie, w ten sposób to raczej przeszkadza w nauce.

Taki postulat jest - do Szmytki - w przypadku każdego przedmiotu (może poza wfem)?
    • tiffany_obolala Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 12:21
      Pso niezgodne z rozporządzeniem o ocenianiu (jeszcze z 2017 r.) i ustawa o systemie oswiaty. 6 jest za opanowanie podstawy programowej. Nie trzeba być wybitnym. A prezentowanie postaw to ocena zachowania i wgl nie powinna być uwzględniana jako wiedza i umiejętności.
      • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 14:47
        Też tak myślę, to zachowanie to dla mnie absurd
    • asia_i_p Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 13:31
      Ewidentne kopiuj wklej z systemu oceniania ułożonego kilkanaście lat temu.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 20:58
      Napisz pismo do dyrekcji i kuratorium, niech wreszcie ktoś tego super nauczyciela pouczy, że te czasy już minęły kilka lat temu.
    • skumbrie Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 21:01
      Zgłoś do kuratorium, to zrobią szybkie szkolenie z prawa nauczycielom.
      • szmytka1 Re: Co trzeba na 6, postawa prospołeczna wymagana 05.09.22, 21:32
        Tak dla sportu zgłosić? 😆 myślisz, że pisma anonimowe traktują poważnie? Będę tam posyłać jeszcze jedno, nie chce się narażać 🤭

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka