Dodaj do ulubionych

Poradnik dla najemców mieszkań

05.09.22, 19:56
Jakiś koleś, żaden specjalista, żaden prawnik wydał " poradnik najemcy"- ot taka broszurka, w którym umieścił dobre rady dla najemców. I co on ciekawego pisze w swoim poradniku? Ano np to, że z mieszkania, które wynajmujesz- masz prawo korzystać jak ze swojego. Tzn możesz przemalować ściany, wymienić zamki, wywalić meble- tzn zrobić wszystko co Ci się w tym mieszkaniu podoba. On tak serio???? Serio najemcy to wszystko mogą?

noizz.pl/spoleczenstwo/wydal-poradnik-swiezego-najemcy-prawo-wlasnosci-nie-jest-absolutne/5mst7n6?fbclid=IwAR0ZbtTnIyEayVuuwlcxiZbJ0kcocRi_am6Hs0lJgiadZPGDz9xHCdNbVOc
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:01
      No przecież sam pisze, że nie ma kompetencji w tych prawnych niuansach związanych z najmem big_grin
      • porcelanaporcelana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:13
        marta.graca napisała:

> No przecież sam pisze, że nie ma kompetencji w tych prawnych niuansach związany
        > ch z najmem big_grin

No to po co wypisuje brednie, a Komitet Obrony Lokatorów jeszcze robi zbiórkę na wydanie drukiem tej makulatury?
        • marta.graca Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:15
          Proponuję to pytanie zadać autorowi smile
        • anorektycznazdzira Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 06:57
          Nie byłaby to jedyna makulatura wydawana drukiem w tym kraju.
          Niektóra ostatnio nawet do szkół trafia jako podręcznik.
    • sueellen Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:18
      Nie wiem jak w Pl, ale w UK takie rzeczy ustala sie w kontrakcie. Czesto wlasciciel sie zgadza na malowanie, bo wlasciwie dlaczego nie, zwlaszcza gdy chodzi o zwykle odswiezenie i neutralny kolor scian, to jeszcze za farbe i materialy chetnie odda.
      • angazetka Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:32
        W Polsce też.
        • porcelanaporcelana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:37
          angazetka napisała:

> W Polsce też.

No, ale jednak trzeba o to zapytać właściciela, czy się zgadza na to. A nie , że jako pisze laik- można sobie w wyanjmowanym mieszkaniu zmieniać wszystko, co mi się podoba, bez zgody właściciela.
          • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:41
            Nie no, w sumie to można. Kaucji też można nigdy nie odzyskać, taka wolność obustronna big_grin
          • angazetka Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:44
            > > Nie wiem jak w Pl, ale w UK takie rzeczy ustala sie w kontrakcie
            > W Polsce też.

Na co wchodzisz ty i piszesz, że trzeba spytać właściciela.
          • turzyca Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 20:52
            Ja dlatego bardzo cenię rozwiązanie niemieckie, które polega na tym, że mieszkanie przekazuje się w tzw. białym standardzie. Tzn. mieszkanie w momencie przekazania ma białe ściany, zazwyczaj pokryte raufazą. I zdając mieszkanie też mam je oddać z białą raufazą. Czy w międzyczasie walnę sobie bezpośrednio na tej raufazie żółwie ninja (autentyk z mieszkania, które oglądałam), czy wytapetuję w żurawie, to już moja sprawa.
            Z drugiej strony to ja decyduję, kiedy się wyprowadzam (o ile płacę), więc mogę sobie zaplanować. Jak mieszkam przez rok, to raczej nie będę szaleć, ale na pięć czy dziesięć lat to już się opłaca dwa razy przemalować mieszkanie, raz pod swój gust, drugi raz żeby zdać.
            • alpepe Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 21:01
              Przy czym wystarczy znaleźć następcę w najmie i można mu przekazać i mieszkanie z żółwiem ninja na ścianie.
            • novembre Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 21:10
              Baranek na ścianie to koszmarek szwajcarskich mieszkań na wynajem. A widzę, że nie tylko szwajcarskich ;/
              • heca7 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 21:19
                Boże, córka to ma w NL. Tragedia. Wystarczy zmiana aranżacji i zamiast zagipsować dziurę i zamalować to zostaje płaska plama pośród pryszczy barankowych tongue_out
                • mashcaron Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:11
                  To jest niebezpieczne. My mamy na klatce schodowej i ciągle się o to obcieram i bluzki zaciągam. A jak spadłam że schodów to sobie na tym pieprzonym baranku zdarłam łokieć do mięsa. Lepsze, niż magiczna tarka :p
                  • bywalec.hoteli [...] 05.09.22, 23:14
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • mashcaron Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:17
                      Po prostu lepiej nie schodzić po schodach z zamkniętymi oczami.
            • konsta-is-me Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 03:58
              Zawsze jak pada tekst o rynku mieszkań na wynajem w Niemczech, forumki ",zapominaja " dodać, że prawie wszystkie mieszkania należą do spółdzielni.I( nie chodzi o spółdzielnie w polskim rozumieniu, gdzie mieszkanie należy do ciebie a spółdzielnia zarządza osiedlem.)
              I są budowane całe osiedla na wynajem.
              Rzadko ktoś posiada mieszkanie na własność.
              Więc i rzadko ktoś wynajmuje od prywatnego właściciela.Juz nie wspomnę o prawie dot.lokatorow w Polsce...
              Dlatego "niemieckie rozwiązanie" nijak się ma do polskich i w ogóle bez sensu porównywać.
            • madami Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 08:57
              A jak nie będziesz płacić to jaka jest procedura?
              • konsta-is-me Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 13:45
                Wylot.
                • madami Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 14:01
                  No to jaki jest sens porównywania z Niemcami?
                  • konsta-is-me Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 14:06
                    No to też właśnie nie ma...
      • koronka2012 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 22:13
        sueellen napisała:

> Nie wiem jak w Pl, ale w UK takie rzeczy ustala sie w kontrakcie. Czesto wlasci
        > ciel sie zgadza na malowanie, bo wlasciwie dlaczego nie, zwlaszcza gdy chodzi o
        > zwykle odswiezenie i neutralny kolor scian, to jeszcze za farbe i materialy ch
        > etnie odda.

Tylko dla jednego najemcy kolor będzie „ożywczy” a właściciel może uznać go za wiochę.
        Mieliśmy lokatora, który walnął oczojebny pomarańcz, pokój był malowany 5 razy 😡
        • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 09:12
          Nie zna życia ten, komu nigdy lokator nie walnął nastrojowych, bordowych ścian w małym korytarzu... big_grin
          • mashcaron Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 09:15
            Ja sobie kiedyś sama walnęlam bordowe, nastrojowe ściany w małym korytarzu 🤣 nie wiem, co mnie do tego skłoniło. Dżizas ale to była nora 🤣
            • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 13:11
              I sama wiesz, ile warstw farby potrzeba, by to cholerne bordo przestało wybijać big_grin
              • mashcaron Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 13:27
                A nie, sprzedałam w cholerę takie bordowe 🤣
                • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 16:42
                  uuuuu, kukułcze jajo podrzucilaś...
                  • mashcaron Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 16:48
                    Widziały gały:p
            • konsta-is-me Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 14:06
              Ja sobie walnelam ale nam duży i jasny korytarz 😆
              • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 21:31
                >jasny
                Już nie big_grin
          • porcelanaporcelana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 11:17
            kk345 napisała:

> Nie zna życia ten, komu nigdy lokator nie walnął nastrojowych, bordowych ścian
            > w małym korytarzu... big_grin

O przepraszam, mnie raz najemcy wymalowali pokoje na ciemnobrąz. Wyglądało to tak, jakby ktoś g... ściany wysmarował. Tłumaczyli to tym, że kupili psa ( oczywiście też nie spytali czy mogą) i nie chcą, aby pies pobrudził ściany.
            • kk345 Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 13:10
              Brzmi logicznie, przecież ciemny się nie brudzi. Ten argument wraca co roku w dyskusji o kurtkach zimowych, wiec MUSI być prawdziwy big_grin
    • cegehana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 21:44
      Wszystko zależy od umowy, bo najem to bardzo szerokie pojęcie. Założenia ze każdy coś wie prawie nigdy nie działają.
    • arthwen Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 22:26
      To akurat to jest drobiazg. On tam wprost pisze jak oszukiwać i naginać przepisy, bo i tak właściciel pewnie się nie zna.
      • angazetka Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:06
        O? Czytałaś to?
        • porcelanaporcelana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:14
          angazetka napisała:

> O? Czytałaś to?

simplebooklet.com/poradnikwieegonajemcy?fbclid=IwAR2A2DpdUO6LfZOpstyPpYiOnOsAH86C6ZwhG4A341jBkZXe3SE6bkK_ur8#page=1
          Ja też przeczytałam. Język knajacki, prostacki i stek bzdur. Aż dziwi mnie, że KOL urządza składki i chce to wydać. Lepiej by stworzyli coś naprawdę profesjonalnego, a nie taki szajs.
          • taki-sobie-nick Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:30
            Cuchnące czakry? Facet jest randomem? I jednocześnie debilem?
        • arthwen Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:19
          Tak, jakiś czas temu, jest to bardzo dobry poradnik dla wynajmujących, żeby wiedzieć jakich najemców unikać i jak mogą próbować naciągać.
          • bywalec.hoteli Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:39
            polecisz tytuł lub link?
            • iwles Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 06:35

Jpdle.
              Przecież masz na końcu artykułu.
              A i 2 posty wyżej porcelanaporcelana zalinkowała.
    • bywalec.hoteli Re: Poradnik dla najemców mieszkań 05.09.22, 23:00
      Polećmy mu coś takiego:
      allegro.pl/oferta/uniwersalny-pokrowiec-na-deske-sedesowa-cztery-11503533858?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24
    • bywalec.hoteli Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 00:58
      przejrzałem ten „poradnik” i jego lektura ma jednak gorzki smak - obojętnie czy jest się wynajmującym czy najemcą - co się stało z naszym spoleczenstwem i stosunkami między ludzmi?
      • konsta-is-me Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 04:05
        A mnie kieruje do artykułu o przeprowadzce z Gdańska do Malezji i nie wiem gdzie ten poradnik
        • porcelanaporcelana Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 11:19
          konsta-is-me napisała:

> A mnie kieruje do artykułu o przeprowadzce z Gdańska do Malezji i nie wiem gdzi
          > e ten poradnik
          simplebooklet.com/poradnikwieegonajemcy?fbclid=IwAR2A2DpdUO6LfZOpstyPpYiOnOsAH86C6ZwhG4A341jBkZXe3SE6bkK_ur8#page=1
    • anorektycznazdzira Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 06:55
      Najemcy mogą sobie nawet ścianę dodatkową dostawić i zerwać podłogi. Tylko zdając nieruchomość mają ją oddać w identycznym stanie, w jakim ją przyjęli. Czyli ścianę wyburzyć a podłogi założyć takie, jakie były.
      Jak ktoś nie ma co zrobić z pieniędzmi to może się bawić.
      • madami Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 09:01
        Tylko, że nie ma prawda by najemcę do tego zmusić - tj do pozostawienia w takim stanie jak otrzymali, już po okresie używania "jak swojego", owszem, można pobrać wyższą kaucję i myślę, że rynek pójdzie w tym kierunku
        • anorektycznazdzira Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 18:49
          mam wrażenie, że rynek sukcesywnie idzie w kierunku coraz wyższych kaucji
          a to z powodu po****go prawa lokatorskiego i coraz większego zdziczenia części lokatorów
          • dyzurny_troll_forum Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 23:07
            anorektycznazdzira napisała:

> mam wrażenie, że rynek sukcesywnie idzie w kierunku coraz wyższych kaucji
            > a to z powodu po****go prawa lokatorskiego i coraz większego zdziczenia części
            > lokatorów

Skoro spora cześć lokatorów na dzień dobry idzie na wojnę, bo im się należy to chyba nie ma się czemu dziwić.
    • dyzurny_troll_forum Re: Poradnik dla najemców mieszkań 06.09.22, 14:40
      porcelanaporcelana napisała:

> On tak serio???? Serio najemcy to wszystko mogą?

To jest inicjatywa młodych lewaków. Młodzi lewacy na niczym się nie znają, ale za to mają mnóstwo praw. Efekt jest jaki jest.

Natomiast nie traktuj tego zbyt poważnie, bo zasadniczo chodzi tylko o to, żeby zaistnieć na zrzutka.pl ...
    • dyzurny_troll_forum Re: Poradnik dla najemców mieszkań 07.09.22, 01:11
      porcelanaporcelana napisała:

> Jakiś koleś, żaden specjalista, żaden prawnik wydał " poradnik najemcy"

Doczytałem do końca.

"Janek Śpiewak chuj nie lewak"

Jutro może się ustosunkuję w szerszym zakresie...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka