Dodaj do ulubionych

Sezon kulturalny 2022/2023

06.09.22, 05:33
Po okresie pandemicznego zastoju dzieje się trochę w różnych dziedzinach. Z drugiej strony kryzys gospodarczy przycina wydatki na kulturę. Z trzeciej strony jesień, zima to czas kiedy więcej czasu siedzimy w domach i chciałoby się gdzieś go fajnie, "kulturalnie" spędzić.
Co w Waszych planach.? Ja np. sprawdziłam ofertę TWON i jestem zawiedziona. Może "Czekoladki dla prezesa" w Polskim? Witkacy w Muzeum Narodowym? To w Warszawie. A w Polsce? w świecie?
Dajcie swoje propozycje
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 06:39
      Wpływ na kulturę w PL będzie też miał nowy system budżetowania samorządów. Miasta będą miały mniej pieniędzy np na teatry sad

Tak na szybko to mogę napisać o imprezach cyklicznych. Niedługo Warszawski Festiwal Filmowy i Afrykamera. Potem Watch Docs, w przyszłym roku Docs Against Gravity, przeglądy kin narodowych w Muranowie. Cały program "Na Żywo w kinach" . Festiwale Literackie - już w październiku Conrada, na wiosnę Miłosza.

Z muzyki nie wiem, bo imprezy cykliczne to zwykle festiwale a za takimi nie przepadam. Jest sporo wykonawców, od których "czekam na sygnał", zobaczymy co będzie. Znowu mam straszną ochotę na Święto Wiosny Strawinskiego, ale nie wiem czy ktoś będzie miał w programie na ten sezon.

Teatr - jeszcze nie patrzyłam na program 2022/2023, ale na pewno coś fajnego będzie.

Sztuki plastyczne - szczerze powiem, że nie wiem.
      • lea_233 Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 08:38
        chococaffe napisała:

> Wpływ na kulturę w PL będzie też miał nowy system budżetowania samorządów. Mias
        > ta będą miały mniej pieniędzy np na teatry sad

I coś jest na rzeczy. Właśnie radio podało, że ceny biletów do obiektów kultury w Warszawie mają pójść w górę.
      • lea_233 Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 08:38
        chococaffe napisała:

> Wpływ na kulturę w PL będzie też miał nowy system budżetowania samorządów. Mias
        > ta będą miały mniej pieniędzy np na teatry sad
        >
        > Tak na szybko to mogę napisać o imprezach cyklicznych. Niedługo Warszawski Fes
        > tiwal Filmowy i Afrykamera. Potem Watch Docs, w przyszłym roku Docs Against Gra
        > vity, przeglądy kin narodowych w Muranowie. Cały program "Na Żywo w kinach" . F
        > estiwale Literackie - już w październiku Conrada, na wiosnę Miłosza.
        >
        > Z muzyki nie wiem, bo imprezy cykliczne to zwykle festiwale a za takimi nie prz
        > epadam. Jest sporo wykonawców, od których "czekam na sygnał", zobaczymy co będ
        > zie. Znowu mam straszną ochotę na Święto Wiosny Strawinskiego, ale nie wiem czy
        > ktoś będzie miał w programie na ten sezon.
        >
        > Teatr - jeszcze nie patrzyłam na program 2022/2023, ale na pewno coś fajnego bę
        > dzie.
        >
        > Sztuki plastyczne - szczerze powiem, że nie wiem.
        >
        • lea_233 Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 08:40
          Bilety do teatru, muzeow mają podrożeć w Warszawie, właśnie usłyszałam w radiu
    • mid.week Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 06:45
      Ja wykupiłam wejściówkę Vip na cały sezon WIBORu.
    • sumire Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 13:44
      W Krakowie w Narodowym wystawa Łempickiej, w Słowackim premiera "Znachora" (wygląda nieźle) i ten nowy hiphopowy spektakl, konferencja Starego ma dopiero być, ale wiem już o dwóch rzeczach, które się pojawią w repertuarze i dobrze się to zapowiada. Muszę jeszcze nadrobić "Salome", bo nie widziałam, a podobno bardzo zmysłowa adaptacja (zdjęcia wyglądają bardzo sexy).
      Teatr Śląski ma super plany, Wierzchowski ma reżyserować, ten od kultowego "Sekretnego życia Friedmanów". No i we Wrocławiu chciałabym zobaczyć "Rap magistra", podobno czad.

W świecie Lily polecała wystawę Kusamy w Londynie, ja z wakacyjnych doświadczeń polecam potężną wystawę o sztuce Niemiec z lat 20., ale już się chyba kończy...

A co do cen - cóż, w Krakowie nie zmieniali ich długo, w tym sezonie podnieśli wyraźnie, ale trudno się dziwić.
      • sumire Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 17:19
        A, i jeszcze bardzo czekam na spektakl o Ewie Demarczyk w Teatrze Nowym Proxima, robi go Katarzyna Chlebny odpowiedzialna za genialną, słynną na pół Polski "Korę.Boską". Jesień się dobrze zapowiada, choć mam nadzieję, że teatry z uciętymi dotacjami będzie stać na ogrzewanie 😉
    • kropkaa Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 14:27
      W TW-ON Będzie premiera Giselle i wróci Tosca z Aleksandrą Kurzak. Mayerling jest świetny, nie mówiąc o Exodus, który to balet jest po prostu rewelacyjny, na bank pójdę drugi raz.
    • angazetka Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 14:30
      Na razie planuję pojechać na "West side story" do Białegostoku, premiera pod koniec września.
      No i już się martwię, że gorący czas okołooscarowy w przyszłym roku mi umknie.
    • woman_in_love Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 17:34
      Niech przestaną do obiektów kulturalnych fundować bilety / dawać rabaty 50% wyborcom PiS: czyli dziadersom i wielodzietnym, to może im wystarczy kasy.
    • annaboleyn Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 17:40
      POLIN ma bardzo fajną wystawę czasową o kuchni żydowskiej, można z dziećmi. Nie omijajcie "eksponatów audio" wink Choć na tle reszty nie robią może wrażenia- to są przeciekawe opowieści, polecam.
      • annaboleyn Re: Sezon kulturalny 2022/2023 06.09.22, 17:40
        I nie idźcie na nią głodni!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka