Dodaj do ulubionych

Zajęcia na basenie dla roczniaka+

06.09.22, 12:00
Pytanie do matek, które korzystają lub korzystały. Czy jest sens zapisywać roczniaka na indywidualne zajęcia z instruktorem i mamą na basen? Wcześniej chodził z mamą na zajęcia grupowę, ale trochę zbyt liczna grupa się zrobiła i mama rozważa zajęcia indywidualne. Czy któraś może się podzielić swoją perspektywą? Ewentualnie polecić kogoś z Warszawy (na e-mail)? Dziękuję, pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 12:04
      Po prostu poleć te zajęcia "dla mamy". Miejmy za sobą.
    • azalee Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 12:05
      Wedlug mnie nie ma najmniejszego sensu. Dla roczniaka zajecia grupowe sa w zupelnosci wystarczajace.
    • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 14:56
      Indywidualne z roczniakiem?
      No jak ktoś cierpi na nadmiar kasy... ewentualnie jak ta mama planuje romans z niezwykle przystojnym, ale o wątpliwej moralności instruktorem, to czemu nie.
    • kanna Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 15:40
      Tak technicznie.. ten " instruktor" to w jakim celu?? jak dzieciara w kółko zapakować?
      • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 15:43
        kanna napisała:

> Tak technicznie.. ten " instruktor" to w jakim celu?? jak dzieciara w kółko za
        > pakować?
        >
        technicznie zajęcia z nauki pływania z niemowlakami i małymi dziećmi polegają na nauczeniu rodzica jak pracowac z dzieckiem w wodzie - oswajanie, nauka oddychania, poruszania w wodzie, nurkowania, bhp w wodzie i poza nią itd
        • hanusinamama Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 15:46
          NO i takie rzeczy są na grupowych spotkaniach. Aczkolwiek z roczniakiem...ale co tam kto lubi.
          • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 15:48
            autorka nie pytała co jest na grupowych spotkaniach czego nie ma na indywidualnych tylko co technicznie robi "instruktor"

a zajęcia indywidualne to fajna sprawa w przypadku dziecka problemowego, trudno współpracującego, nie odnajdującego się w grupie -
            • hanusinamama Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:00
              Wiem na czym polegają i jakie mają plusy zajęcia indywidualne, bo obie moje córki miały...aczkolwiek nieco smile starsze były. Jednorazowe takie jeden na jeden (plus bobas) ok fajne, intruktor pokaże co i jak, popatrzy czy rodzic robi dobrze ale tak cały rok regularnie???
              • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:07
                hanusinamama napisała:

> Wiem na czym polegają i jakie mają plusy zajęcia indywidualne, bo obie moje cór
                > ki miały...aczkolwiek nieco smile starsze były. Jednorazowe takie jeden na jeden (
                > plus bobas) ok fajne, intruktor pokaże co i jak, popatrzy czy rodzic robi dobrz
                > e ale tak cały rok regularnie???
                >
                zajęcia u tak małych dzieci są krótkie 15-20 min - zazwyczaj raz /dwa w tygodniu - czasami kilka zajęć trzeba by oswoić dziecko z wodą w oczach/uszach/temperaturą ( mimo ze woda znacznie cieplejsza dzieciaczki różnie reagują ). No i przecież to nie jest tak, że na każdych jest to samo...celem jest progres i nauczenie dziecka pływać i w tym celu realizowane sa różne ćwiczenia. Mozna i cały rok a potem nawet dalej. Przecież instruktor jednorazowo realizuje taki sam program/plan jak w grupie wink
                Co kto lubi ( i na co kogo stac )
        • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:06
          >bhp w wodzie i poza nią
          Nie biegac, po kaflach lepiej dzieciora prowadzić, niż nosic, w wodzie kudłatą stroną do góry trzymać. Voila.
          • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:09
            memphis90 napisała:

> >bhp w wodzie i poza nią
            > Nie biegac, po kaflach lepiej dzieciora prowadzić, niż nosic, w wodzie kudłatą
            > stroną do góry trzymać. Voila.
            >
            nie tylko - nauka wejścia do wody ( po drabinkach) , nauka chwytów -( jest ich kilka rodzajów ), zachowanie w przypadku zachłyśniecia dziecka
            może dla ciebie to są kwestie oczywiste - jednakże trzeba je powtarzać by się utrwaliły
          • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:12
            Ee, półrocznia chcesz po płytkach prowadzić? Chyba ślizgiem...
            • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:12
              *półroczniaka
              • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 18:31
                No nie, w wątku jest roczniak plus. Ale półrocznego to rzeczywiście najbezpieczniej metodą curlingowa…
      • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:03
        Ja myślę, ze oddaję roczniaka w ręce instruktora i idę do sauny…
        • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:09
          memphis90 napisała:

> Ja myślę, ze oddaję roczniaka w ręce instruktora i idę do sauny…
          >
          wink
          jak dzieciak pozwoli to pewnie wink
          • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 18:33
            Jak nie pozwoli —> patrz metoda curlingowa…😆
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 15:52
      Nie widziałam komercyjnych.
      Tylko nasza instruktorka uczy swoje dziecko 1:1. Ale to 15 min. Nauka polega na podskakiwaniu z dzieckiem i zanurzaniu się z nim, żeby nauczyl się regularnie zamaczać glowę, czyli wdech/wydech, i rózne kombinacje cwiczeń z tym zwiazane: dziecko przytulone do mamy, dziecko ciagnięte po wodzie na ręce mamy itp i ciagle nad wodą/pod wodą.
      U nas wszystkie szkólki sa od 4 lat
      • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:00
        Myśmy chodzili z młodym od 6 miesiąca życia, przyjmują dzieci od 3 wink
        Ale jednak grupowe, indywidualne to tak trochę przerost formy nad treścią w przypadku takich maluchów.
        Zwłaszcza, że specjalnie na te zajęcia woda w małym basenie była dodatkowo podgrzewana - indywidualnie instruktor tego raczej nie załatwi. Taki kilkulatek, zwłaszcza jak potrzebuje bardziej indywidualnego podejścia - to jasne, ale niemowlak?
        • daszka_staszka Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 17:44
          Serio ktoś do tej wody wkłada malucha 3 miesięcznego? Nie macie pojęcia co w tej wodzie jest cała mikrobiologia plus chemia, bleeh.
          • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 18:36
            Dopiero co przeszedł przez wagine, nic mu nie będzie.
          • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 19:59
            A kąpiesz to dziecko w czym? Wodzie butelkowanej, przegotowanej? Bo ja kąpałam w takiej normalnej z kranu, niby mniej dodatków niż na basenie, ale też bez przesady, mamy w domu koty, sami wychodziliśmy na zewnątrz, "mikrobiologia" pewnie była bogata.
            I tak, przychodzili też ludzie z młodszymi niż nasz, niewielka różnica zresztą te 3 miesiące tongue_out
            • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 22:37
              I gorzej jeszcze - półroczne dziecko wsadziłam do morza! Tam to dopiero życie biologiczne hula big_grin
              • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 15:55
                I ryby kupę robią...
                • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 16:32
                  Ryby, tam ryby. Ludzie!
                  • memphis90 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 20:32
                    I walenie. Wiesz, ze kupa walenia jest większa od samego walenia...?
                    • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 20:37
                      Jak to fizycznie możliwe? Tzn widzę tylko jedną możliwość - puchnie w kontakcie z wodą, czy coś?
    • iliri Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:04
      Ze swoimi dziećmi chodziłam odkąd skończyły 6 miesięcy ( chociaż młodsza miała problemy ze skórą i musiałyśmy po jakimś czasie przerwać) na zajęcia grupowe. Były świetne i do dziś każdemu polecam. Ale w tym wieku indywidualne bym sobie darowała. Chyba że nie byłoby tych grupowych, to wtedy może bym rozważyła.
    • mikams75 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 06.09.22, 16:14
      chodzilam z rocznym dzieckiem na grupowe i polecam, idywidualne wg mnie w tym wieku sensu nie maja. Indywidualnie to mozna sobie samemu isc na basen i sie pobawic z dzieckiem w wodzie.
    • sol_13 Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 07.09.22, 22:41
      Jest sens, jak będzie miał z 6 lat.
    • trut_u Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 00:34
      Nie widziałam takich maluchów na indywidualnych. Jak pytałam, to instruktorzy mówią, że min. 5 lat, no wyjątkowo można próbować 4.

Chodzimy na grupowe i to mi się wydaje sensowniejsze w tym wieku. To taka ukierunkowana zabawa pod okiem rodzica. Nasza szkoła jest tak zorganizowana, ze każde zajęcia wykorzystują inne zabawy i akcesoria. Raz maty, raz dmuchance, raz puzzle piankowe itd. To jest dla dziecka atrakcyjne i faktycznie przez pół godziny wykonuje mniej lub bardziej zaplanowane ćwiczenia. Bez tej atrakcyjnej otoczki - wątpię. A pojedynczy instruktor nie da tak rady. Szkole po prostu opłaca się kupić to wszystko, dowozić czy tam trzymać na miejscu dla iluś dzieciaków. Poszukałabym jednak innej szkółki, w grupie.
      • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 07:54
        trut_u napisał(a):

> Nie widziałam takich maluchów na indywidualnych. Jak pytałam, to instruktorzy m
        > ówią, że min. 5 lat, no wyjątkowo można próbować 4.

inaczej - jeśli dziecko nie zapoznało się z wodą to faktycznie te 5-6 lat jest "lepsze" niż zaczynanie od 3-4 . Wiadomo, wszystko jest osobnicze ale niemowlę zapoznane z wodą świetnie reaguje na nią i szybko łapie poruszanie się w niej-a później łatwiej i chętniej wykonuje już konkretniejsze "zadania"
        2-3-4 rż- to fizjologicznie trudny czas na pierwszy kontakt z woda bo wchodza i lęki separacyjne, cżęsto dają o sobie znać zaburzenia SI różnego rodzaju, pojawia się okresowy bunt i niezależność itd., nieumiejetność koncentracji
        5-6 lat z kolei- to już dziecko mające świadomość co lubi, co chciałoby robić, potrafiące się skupić i skoncentrować
        >
        > Chodzimy na grupowe i to mi się wydaje sensowniejsze w tym wieku. To taka ukier
        > unkowana zabawa pod okiem rodzica. Nasza szkoła jest tak zorganizowana, ze każd
        > e zajęcia wykorzystują inne zabawy i akcesoria. Raz maty, raz dmuchance, raz pu
        > zzle piankowe itd. To jest dla dziecka atrakcyjne i faktycznie przez pół godzin
        > y wykonuje mniej lub bardziej zaplanowane ćwiczenia

extr smile

Bez tej atrakcyjnej otoczk
        > i - wątpię. A pojedynczy instruktor nie da tak rady.

oczywiście, ze da radę wink kwestia ciepłego basenu - który często wyposażony jest w różnego rodzaju sprzęty ( pomijam fakt, wynajęcia instruktora na godzinę indywidualną co jest korzyścią dla wszystkich poza kieszenią rodzica ) CCC wink

Szkole po prostu opłaca si
        > ę kupić to wszystko, dowozić czy tam trzymać na miejscu dla iluś dzieciaków. Po
        > szukałabym jednak innej szkółki, w grupie.

Szkółki mają swoje rzeczy na basenie, nie muszą wozić. Są kosze, do których każda szkółka wrzuca swoje akcesoria i pomoce
        Nie spotkałam się ze szkółką która wozi wszystkie swoje bambetle
        • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 09:50
          Co do sprzętu to jak najbardziej się zgadzam, zwłaszcza, że nie spotkałam się z tym, żeby ten indywidualny istruktor prowadził TYLKO zajęcia indywidualne. Zazwczaj jest to jednak jakaś szkółka, która oprócz zajęć grupowych oferuje tez opcję zajęć indywidualnych i ten sprzęt po prostu ma.

Natomiast nie spotkałam sie również z tym, żeby indywidualne zajęcia mogły się odbywać w specjalnie podgrzewanym basenie (chyba, że jest to basen grzany stale) - u nas było tak, że zajęcia odbywały się ciągiem, dla różnych grup, w specjalnym małym basenie, w którym woda dla tych niemowlaków była dodatkowo podgrzewana. Żaden basen nie pójdzie na to, żeby grzać wodę dla indywidualnej osoby z instruktorem (tzn może i by poszli, ale koszt byłby nieziemski, tak to się rozkłada na kilkadziesiąt osób!).
          • wapaha Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 10:00
            dokładnie
            -indywidualne zajęcia to indywidualny instruktor i praca 1:1 a nie indywidualny basen wink
            • arthwen Re: Zajęcia na basenie dla roczniaka+ 08.09.22, 11:49
              To zależy, u nas był właśnie mały basenik (normalnie tam był basen do gry w siatkę, ale na pewno nie o pełnych wymiarach tylko taki mini, ja wiem z 5x6?7?), bo z niemowlakami nikt nie lazł przecież do basenu pełnowymiarowgo wink
              Nie bardzo sobie wyobrażam jak na indywidualnych zrobić z niemowlakiem, bo przeciez instruktor nie wyprosi tych grajacych w piłkę - jeśli nie ma rezerwacji, na grupowe była, na indywidualne koszt byłby zaporowy, ani też nie pójdzie przecież do basenu sportowego, a z kolei w brodziku dla dzieci zajecia nie mają sensu, bo tam rodzic ma wody od po kostki, do po kolana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka