Dodaj do ulubionych

A Elizabeth Truss ani slowa?

07.09.22, 00:44
No to ma UK nowa premierke. Jak tam emamy z UK, cieszycie sie?
Obserwuj wątek
    • szara.myszka.555 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 07:05
      Pomimo wielu lat przeżytych w UK i ogólnego sentymentu, jest mi bardzo "wszystko jedno".
    • generacja.y Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 07:53
      Ja nie z UK, ale z możliwych wyborów to chyba jeden z lepszych.
      • malgosiagosia Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 13:49
        generacja.y napisała:

> Ja nie z UK, ale z możliwych wyborów to chyba jeden z lepszych.

Tez tak mysle, ale pozyjemy , zobaczymy.
    • sueellen Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 08:10
      Nie widzę nikogo innego. Poza tym jak Johnsona nie lubiłam i nie lubię, tak jego rządy oceniam pozytywnie. Ludzie psioczyli oczywiście na zarządzanie pandemią, ale ja mając wgląd na to co się działo w Polsce czy Hiszpanii, uważam że poradzili sobie naprawdę dobrze. Z brexitem też myślałam że będzie gorzej niż jest. Zobaczymy jaka z Liz będzie żelazna dama. Oby nie druga Theresa May 😅
      • ritual2019 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 08:27
        Zgadzam sie. Tez oceniam jego rzady pozytywnie. A nowa PM zobaczymy, chyba lepsza ona niz RS.
        • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:11
          Serio???
          Nie wiem jakim cudem ktoś może oceniać 3 lata rządów tego patologicznego kłamcy i kombinatora w jakikolwiek sposób pozytywnie. Liz bedzie taka sama albo jeszcze gorsza.
          Dobrze, że Piri wywalili, koszmarne babsko, chociaż jej nastepczyni też wyglada strasznie.
          Mam nadzieję, że naród sie w końcu obudzi i wywali Torysów na zbity pysk bo tyle ile oni szkód narobili przez ponad dekade to chyba w historii jeszcze sie nie zdarzyło..(wiem labour nie wyglada teraz najlepiej ale wszystko lepsze od tych patałachów).
          • malgosiagosia Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:19
            kaka-llina napisała:

> Mam nadzieję, że naród sie w końcu obudzi i wywali Torysów na zbity pysk bo tyl
            > e ile oni szkód narobili przez ponad dekade to chyba w historii jeszcze sie nie
            > zdarzyło.

O kazdym rzadzie sie tak mowi.
            • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:26
              Ja nie o każdym ale o dekadzie torysów tak a już Bojo to tragedia, nie jestem w stanie na szybko wymyślić kto był gorszy.
              • malgosiagosia Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:40
                kaka-llina napisała:

> Ja nie o każdym ale o dekadzie torysów tak a już Bojo to tragedia

Ocena zalezy od oceniajacego. Jedni mowia o tragedii, inni o duzych sukcesach.
                • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 16:22
                  Jakich sukcesach? Jedyne co mogę wymyślić to szybkie wprowadzenie szczepionek i tyle, cała reszta to kompletna porazka.
                  • malgosiagosia Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 16:37
                    Teraz beda obnizac podatki. To jest juz cos.
                    • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 16:52
                      Tak najbogatszym... W dupie mam obniżenie podatków przy tak wielkich podwyżkach energii, zarcia i wszystkiego innego, podatki to akurat ostatnia rzecz do obnizenia teraz jak wszystko siada i w cholere ludzi nie da rady tej zimy. (Żeby uprzedzić, płace w chuj podatków).
                      • malgosiagosia Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 17:03
                        >W dupie mam obniżenie podatków przy tak wielkich podwyżkach energii, zarcia i >wszystkiego innego,

Myslisz, ze przy innym rzadzie nie byloby podwyzek energii, zarcia i wszystkigo innego? Dziwi mnie takie myslenie. W USA wszystko drozeje na maksa, a prezydent jak najbardziej demokratyczny.
          • dwa_plus_jeden Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:45
            Zgadzam się (tak jak i większość Szkotow).
            • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 16:25
              dwa_plus_jeden napisała:

> Zgadzam się (tak jak i większość Szkotow).

Ty w Szkocji? Jak tam nastroje (takie wiesz sąsiedzkie, nie chodzi mi o przekaz medialny) chcą wyjść z UK? i jak bardzo?
          • sueellen Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 08:02
            Johnsona nie trawie szczerze. Co ciekawe, dwie osoby z mojego najbliższego doświadczenia znają go osobiście bo z nim pracowały. Mój osobisty chłop współpracował z nim kilka lat i go lubi, moja koleżanka z kolei go nie trawi bo kleił się do niej gdy razem pracowali. Ja go nie znoszę, ale:

Brexit miał być totalna katastrofa gospodarczą, ekonomiczną i rozwaleniem UK od srodka ( nawet były głosy o rozwodzie że Szkocja i Walia). Jak na razie się na to nie zapowiada. Pandemie Wielką Brytania przeszła najlepiej ze wszystkich krajów jakie znam. Polityka energetyczna jeszcze się okaże. Jest ciężko od 2021, ceny rosną szybko ale jak zwykle Anglicy zachowują spokój... Wielka Brytania potępiła agresję rosyjska i bardzo wyraźnie wspiera Ukrainę. Nie ma kluczenia i lawirowania ( jak u Niemców i Francuzów).
            • ritual2019 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 08:56
              This England na Sky Atlantic o rzadach Borisa.
    • woman_in_love Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 08:40
      Jest taka koncepcja, mówiąca o tym, że najlepsi premierzy UK, nie skończyli PPE (politics, philosophy and economics) na Oxfordzie.

Niestety ta skończyła, więc na bank nie będzie żadną nową Margaret T.
      • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 07.09.22, 14:13
        Maggie była świtna jesli chodzi o politykę międzynarodową, wewnętrzna była okropna, bezduszna i w wielu przypdakach po prostu głupia niestety...
    • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 03.10.22, 23:14
      A wykopałam wątek, matki jukejowskie, ciagle sadzicie, ze Liz jest taka fajna bo obnizy podatki itd..?
      Nie wiem czy wolałabym wybory teraz czy poczekać jeszczę chwile aż ona kompletnie partie rozwali (z czego bym sie bardzo cieszyła).
      • al_sahra Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 03.10.22, 23:20
        kaka-llina napisała:

> A wykopałam wątek, matki jukejowskie, ciagle sadzicie, ze Liz jest taka fajna b
        > o obnizy podatki itd..?

Ja nie z UK, ale czytam to i owo

The Economist: How not to run a country
        • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 00:24
          Głupie babsko, której sie wydaje że zrobi z siebie następną Maggie.. 3 tyg i połowa partii juz jej nie chce..
        • taje Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:30
          twitter.com/newsthump/status/1575929001360723968?s=20&t=w_JksMG9MHLMafCQjimuSg
      • kandyzowana3x Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 06:28
        Po wypowiedzi, że BJ we wspaniały sposób zarządzał pandemia myślę, że Liz też niektórzy będą zachwyceni.
        • ritual2019 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 08:58
          kandyzowana3x napisała:

> Po wypowiedzi, że BJ we wspaniały sposób zarządzał pandemia myślę, że Liz też n
          > iektórzy będą zachwyceni.

Akurat UK poradzila sobie z pandemia swietnie w porownaniu z innymi krajami. Oczywiscie ze popelniono bledy, ale i tak bylo lepiej niz w Europie o Polsce nie wspominajac
          • kaka-llina Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:21
            Jaja sobie robisz? Czy już tak kompletnie jesteś oderwana od rzeczywistości?
            • ritual2019 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:38
              kaka-llina napisała:

> Jaja sobie robisz? Czy już tak kompletnie jesteś oderwana od rzeczywistości?
              >

Przeprowadz sie do Polski, moglas to zrobic na poczatku pandemii i doswiadczyc bajzlu i nieudolnosci. Ja sie ciesze ze podjelam wlasciwa decyzje ponad 20 lat temu. Boris ma wady ale owszem wiele rzeczy m.in pandemia poszla lepiej niz w Europie. Oczywiscie ze nie bezblednie, idealnie, ale tak nigdzie nie bylo. Masowe i wczesne szczepienia ktore pozwolily wracac do normalnosci szybciej i sprawniej niz w innych krajach, nie mowiac o edukacji, zdaje sie w Polsce bombelki byly na zdalnym bardzo dlugo.
        • sueellen Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:43
          Wolisz zarządzanie pisowskie? My tu na wyspach nie mieliśmy takich cyrkow jak w Polsce
    • lilia.z.doliny Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:06
      Jak tam emamy z UK, cieszycie sie?
      Nie wiemy jeszcze, ale raczej nie. Cieszyłabym się, gdyby Suski był.oremierem w Pl? A ta pani, intelektualnie, to Marek Suski w spódnicy. Ale wybór był jak między tyfusem a dengą.
      Nie yslalam, że zatęsknię za bojo indifferent
      • ritual2019 Re: A Elizabeth Truss ani slowa? 04.10.22, 09:23
        'Cieszycie sie' to jakas dziwna fraza. Jest rzad, ma rzadzic i tyle. To nie jest kwestia cieszenia sie badz nie, zadna partia nie jest idealna, laburzysci sa o wiele gorsza opcja niz torysi. Poczekamy, zobaczymy, jesli torysi chca wygrac wybory za dwa lata to musza sie postarac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka