Dodaj do ulubionych

"Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gust...

07.09.22, 09:25
A więc dlaczego pytamy innych o zdanie... ?
Mnie się coś podoba, innemu może nie podobać się.
Pytanie "ładny/ładna/ładne ?" - w sumie trochę bez sensu wink
Pytacie innych o ich zdanie? Kierujecie się zdaniem innych ( np siostry, znajomej, mamy) jeśli chodzi o zakup biżuterii/sukienki/butów...??
Przyznaję, są rzeczy ogólnie ładne i podobające się chyba wszystkim - ale nie jest to częste.
Obserwuj wątek
    • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 09:29
      Jeśli wiem, że ktoś ma dobry gust i ocenia zarazem czy dobrze leży(to w pytaniu o ładne jest zawarte, gdyż pytam tylko jak przymierzę), to wtedy interesuje mnie zdanie tej osoby.
      • taniax Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:40
        Nie masz racji ponieważ jest wzorzec tym bardziej w naszym kręgu kulturowym jest on dość konkretny i jakby zapytać ludzi to okazuje się że podoba im się to samo, mimo jakiś indywidualnych preferencji inawet biorąc pod uwagę fakt że np osoba niemiła lub z paskudnym charakterem traci i wydaje się nam mniej atrakcyjna w ogólnym odbiorze. Są popkulturowe kalki którymi ciągle jesteśmy bombardowani i możesz mówić że jesteś taką indywidualistką bo większość tak twierdzi a na końcu instagram wygląda podobnie co się przekłada w jakimś stopniu na to jak chcą wyglądać kobiety, oczywiście nie będą tak perfekcyjne i gładkie jak na wyretuszowanych zdjęciach ale czerpią z tego.
        • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:43
          Wzorce są we wszystkim co dotyczy ludzi, gdyż mamy w ponad 99% ten sam kod genetyczny więc o różnicach stanowi ułamek kodu genetycznego. Gusta się dziedziczy jak nieraz nauka odwodniła.
          • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:46
            Natomiast twierdząc,że ktoś ma dobry gust, biorę pod uwagę ułamek różnicy. Uważam ,że fakt posiadania wzorca nie wyklucza indywidualizmu w jakimś stopniu.
            • taniax Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 10:01
              U nas jest on typowo amerykański, czyli najbardziej podoba się wygląd Hailey Bieber/ Kardashianki Brwi i rzęsy na pierwszym planie,potem pełne usta i długie włosy ale nie mogą być w nieładzie bo to świadczy o niechlujstwie, włosy to podstawa a ciuchy mogą być z Chin byle w trendzie najczęściej są z sieciówek.We Francji kobiety wyglądają jakby były niezrobione, prawie bez makijażu bez zrobionych brwi i rzęs, włos rozwiany, nonszalancki, za to dobre ubrania, począwszy od YSL. W Polsce przeciętna francuska wygląda na lekko zaniedbaną więc taki wygląd nie wzbudza entuzjazmu, my lubimy amerykę.
              • aandzia43 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 11:51
                .We Fra
                > ncji kobiety wyglądają jakby były niezrobione, prawie bez makijażu bez zrobiony
                > ch brwi i rzęs, włos rozwiany, nonszalancki, za to dobre ubrania, począwszy od
                > YSL. W Polsce przeciętna francuska wygląda na lekko zaniedbaną więc taki wyglą
                > d nie wzbudza entuzjazmu, my lubimy amerykę.

Raczej na naturalnie ładną i świeżą mimo braku zrobienia. Oczywiście jest zrobiona, ale dyskretnie wink
          • bene_gesserit Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:48
            Dziedziczy się gusta genetyczne?
            Sorry jeśli źle zrozumiałam. Gdzie można o tym poczytać?
            • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:52
              Gusta się dziedziczy, to jaki mamy gust jest zapisane w DNA.W prasie naukowej, czytałam ,że na postawie przebadania wielu bliźniaków wyszło, że gusta są dziedziczne.
              • bene_gesserit Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 10:08
                No nie wiem.
                Przecież bliźnięta dziełą nie tylko geny, ale i środowisko, wiec jak wykluczyć jego wpływ? Chyba, że chodzi o badania na bliźniętach rozdzielonych zaraz po urodzeniu, ale takich praktyk już się raczej w cywilizowanym świecie nie stosuje, więc badana populacja byłaby bardzo mała. Chyba, że to jakaś nowa, epigenetyczna perspektywa?
                • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 11:34
                  Tak właśnie chodzi o rozdzielonych nistety, co kiedyś było popularne., a teraz zakazane.
        • chococaffe Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 09:46
          Są popkulturowe kalki którymi ciągle jesteśmy bombardowani i

ale wiesz, że tych "kalek" są setki, jeżeli nie tysiące? I dlatego wybór tej jednej z tysiąca może świadczyć o indywidualizmie (każdego)
        • bene_gesserit Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 10:03
          taniax napisała:

> Nie masz racji ponieważ jest wzorzec tym bardziej w naszym kręgu kulturowym jes
          > t on dość konkretny i j

Niby tak, ale ilość odstępstw jest w granicach wzorca spora. Właśnie dlatego każda potwora znajdzie...
          Wzorzec z grubsza polega na podkreślaniu zdrowia i płodności. Sylwetka kobiety, która się podoba pod każdą szerokością geograficzna, to sylwetka, w której stosunek objętości do talii do bioder to 0,7. To o wiele istotniejsze przy określaniu atrakcyjności, niż qaga. Atrakcyjne są lśniące, bujne włosy, zdrowe zęby i skóra. Itd. Cała reszta to właśnie pole do różnic indywidualnych. Sporawe.

akby zapytać ludzi to okazuje się że podoba im się to sa
          > mo, mimo jakiś indywidualnych preferencji inawet biorąc pod uwagę fakt że np os
          > oba niemiła lub z paskudnym charakterem traci i wydaje się nam mniej atrakcyjna
          > w ogólnym odbiorze. Są popkulturowe kalki którymi ciągle jesteśmy bombardowani
          > i możesz mówić że jesteś taką indywidualistką bo większość tak twierdzi a na k
          > ońcu instagram wygląda podobnie co się przekłada w jakimś stopniu na to jak chc
          > ą wyglądać kobiety, oczywiście nie będą tak perfekcyjne i gładkie jak na wyretu
          > szowanych zdjęciach ale czerpią z tego.

A ja widzę miła zmianę wśród młodych kobiet, zwlaszcza po pandemii. Spora część ubiera się, jak chce, w nosie ma stereotypowo rozumianą atrakcyjność. Paradoksalnie - a może i nie - jest to ultraseksi.
    • bene_gesserit Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 09:45
      Chłopa się pytam, bo chociaż śliwka dla niego to owoc, a nie kolor, jemu się chce podobać. Cała reszta ludzkości może sobie myśleć, co chce.

Poza tym, jestem zwolenniczkæ poglądu i praktyki, że jak się coś nosi z lubością i przekonaniem, to zbiera się komplementy, bo najbardziej liczy się wkład, a nie ciuch.
    • daniela34 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 09:54
      Przez lata chodziłam na zakupy z mamą. Ona doradzała mnie, ja jej. Czasem nam się zdarzały różnice zdań, ale rzadko. Z koleżankami rzadko chodziłam, jeśli już to w roli doradzającej niz szukającej rady. Teraz już sama widzę, co mi pasuje, dlatego o zdanie nie pytam.
      • aqua48 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 13:20
        daniela34 napisała:

> Przez lata chodziłam na zakupy z mamą.

Ja w wieku 13 lat przestałam chodzić na zakupy z Mamą. Pamiętam ten dzień bo potrzebowałam butów zimowych i nie mogłyśmy się dogadać, bo podobało nam się co innego, nieco zbuntowana wzięłam od niej pieniądze i poszłam sama. Mama mi potem powiedziała, że bała się co wybiorę (kwota była spora), ale jak zobaczyła buty, które przyniosłam uznała że jednak mam gust i mogę odtąd samodzielnie dokonywać wyborów ubraniowych. smile
        • daniela34 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 13:25
          Dla nas te wspólne zakupy to już potem był po prostu rytuał babskich wypadów i rady działały w dwie strony (ja jej, ona mnie).
          • aqua48 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 17:55
            My robiłyśmy tour po księgarniach. Moja Mama nie była specjalnie kobieca, tzn nie interesowały ją takie typowo "babskie" sprawy i zajęcia, za to pogadać z Nią można było zawsze smile
    • mava1 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 11:29
      Nigdy nie pytam. Kupuję to, co mnie się podoba.
      I akurat tu nie mam sobie niczego do zarzucenia bo czesto zdarzało mi sie słyszeć, że cos jest 'ładne', "skąd to masz" a nawet wzorowanie sie na moim stylu ubierania.
      I to sobie chcę sie podobac a nie chłopu, ze nie wspomnę o obcych. To ja mam sie dobrze czuć, nie "inni".
    • arthwen Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 11:36
      Ja nie pytam, serio. To co mi się podoba, to mi się podoba i juz. Zdanie innych tgo nie zmieni.
      Dlateego jestemm też złym odbiorcą prezentów (zwłaszcza niespodzianek), bo jak mi się coś nie podoba, to też tego nic nie zmieni. A że do tego zwracam uwagę na szczegóły, to mąż się lata temu nauczył, że "podobne" nie wystarczy, musi być dokładnie jak w opisie wink
    • sattwaguna Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 11:41
      Nie pytam. Ciuch ma mi się podobać. To jedyna zasada.
      Mało tego zasada "ciuch ma mi się podobać" jest ważniejsza od "mam w tym ładnie wyglądać".
      Czyli założę ciuch z radocha nawet jak nie wydłuża, skróca, spłaszcza czy podnosi. Widać tak musi być smile
    • tojaba Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 11:55
      babie.lat0 napisała:

> A więc dlaczego pytamy innych o zdanie... ?
      > Mnie się coś podoba, innemu może nie podobać się.
      > Pytanie "ładny/ładna/ładne ?" - w sumie trochę bez sensu wink
      > Pytacie innych o ich zdanie? Kierujecie się zdaniem innych ( np siostry, znajom
      > ej, mamy) jeśli chodzi o zakup biżuterii/sukienki/butów...??
      > Przyznaję, są rzeczy ogólnie ładne i podobające się chyba wszystkim - ale nie j
      > est to częste.

Pytanie innych o zdanie ma na celu poznania tego zdania. Znajomość czyjegoś gustu może być
      przydatna np. przy wybieraniu prezentu dla tego kogoś.
      Czasem zresztą spojrzenie z boku na jakąś rzecz przed kupieniem pozwoli dostrzec jakieś cechy
      nie mieszczące się w kategoriach ładne/brzydkie.

To podobne jak rzucenie na forum pytania "co o tym sądzicie? chcę się dowiedzieć, jak to z boku wygląda"
      Można to wykorzystać do poznania innych (i przy okazji dowiedzieć się czegoś o sobie), a można wkurzać się każdym negatywnym sądem, albo dziwić, że w ogóle można coś takiego pomyśleć...
    • aandzia43 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 11:56
      Co z tego że są rzeczy "ogólnie ładne i podobające się wszystkim" skoro ja w nich ładnie nie wyglądam?
      Jak mam cięższe dylematy typu "w której sukience/butach mi ładniej" to radzę się koleżanek albo ekspedientek.
      • wbka1 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 13:28
        Ekspedientek?! Nigdy nie pytam ekspedientek o cokolwiek, taka ze mnie nieufna kobita.
    • majenkir Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 17:38
      A to sie podepne: które lepsze?
      • ms.piggy Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 18:14
        2 fajniejsze
        • majenkir Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 20:58
          To już 2:0 dla drugich, a myślałam, że pierwsze ładniejsze. Pojechałam do stacjonarnego, ale ich nie było, za to przy okazji kupiłam te 😅
          • majenkir Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 20:58
            Te drugie pięknie się świecà ✨✨✨
      • bene_gesserit Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 18:26
        Wszystko przy takich masywnych i w dodatku bialych butach zależy od sylwetki. Jeśli jesteś niska i/lub bardzo szczupła będziesz wyglądać, jakby coś ci się przykleiło do stóp.

Takie przesadzone, rzucające się w oczy buty najlepiej będą wyglądać na kobiecie wysokiej i postawnej. Oczywiście, tak naprawdę zależy, jak się ty w nich będziesz czuła. Mi się wydają okropne smile
        • majenkir Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 18:40
          Mam 168 a wszyscy myślą, ze jestem wyższa, bo wszystkie buty mam na grubych podeszwach.
          co pieknie się wpłata w ten wątek wink
          • klaramara33 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma 07.09.22, 20:47
            Drugie lepsze.
    • black_magic_women Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 20:28
      Nigdy nie pytam o zdanie w kwestii wyglądu. Biorę jednak pod uwagę, w czym najbardziej podobam się mężowi, chociaż on jest nieobiektywny i najbardziej lubi mnie nago. Był jednak w moim życiu wyjątek, kiedy spotykałam się z młodszym, nomen omen chłopakiem i wtedy faktycznie bardziej się ubraniowo naginałam. Miało to jednak swoje dobre strony, bo uwierzyłam, że naprawdę jestem atrakcyjną kobietą.
    • ritual2019 Re: "Czy ładne/ładny/ładna ?" - każdy ma inny gus 07.09.22, 21:49
      babie.lat0 napisała:

> Pytacie innych o ich zdanie? Kierujecie się zdaniem innych ( np siostry, znajom
      > ej, mamy) jeśli chodzi o zakup biżuterii/sukienki/butów...??

Nie, nie pytam, a juz na pewno nie na forum.
      Wiem co mi sie podoba, w czym mi jest dobrze i to wystarczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka