Dodaj do ulubionych

Film - kto pomoże odszukać?

07.09.22, 11:16
Była sobie kobieta, żona pewnego bardzo szanowanego psychiatry. Nie pamiętam czy ona też była psychiatra, czy nie, ale kobieta zaczęła mieć paranoje i chyba wylądowała w szpitalu. To był jakby thriller, bo nie było do końca wiadomo, czy to ona zwariowała, czy to mąż z niej robi wariatkę. Pamiętam że ona lubila pływać, a mąż (chyba) był duży i czarny. Czy ktoś pamięta co to za film?
Obserwuj wątek
    • mama-ola Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 11:36
      A był tam taki motyw, że ona pragnęła dziecka, zaszła w ciążę, ale niestety poroniła. To znaczy mąż jej ze łzami w oczach powiedział, że niestety poroniła. Potem wyszło na jaw, że gdy była nieprzytomna, zarządził aborcję (w tym celu, żeby jeszcze bardziej psychicznie podupadła z powodu straty dziecka). Bo taki film mi się kojarzy.
      • sueellen Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:06
        Nie pamiętam motywu dziecka...
        Pamiętam basen, szpital psychiatryczny, halucynacje. Ona chyba próbowała uciekać. I on, wielki, spokojny, opanowany i lagodny.
    • qwirkle Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:27
      Przychodzi mi do głowy 'psychopata', gdzie bohaterka, grana przez Sigourney Weaver, boi się wyjść na zewnątrz mieszkania.
      Ale faktycznie, był taki film, o którym piszesz
    • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:33
      Kurczę, coś mi świta, kojarzę, ale nie na tyle, by rozpoznać tytuł uncertain
      Tak, ten mąż był czarnym psychiatra, czy żonę, aby nie grała Michelle Pfeiffer? W ten sposób może do czegoś dojdziemy.
      • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:40
        Dobra, żadna Michelle Pfeiffer, chyba wiem, o jaki film chodzi.
        Gothica!
      • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:41
        Trochę pasuje do filmu Gothica
        • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:45
          Jednomyślność smile
          Chyba o ten film chodzi, tylko autorka nie wspomniała o ważnym szczególe - bohaterka tego męża zabiła, ale miała powód. Ogólnie bardzo mi się ten film podobał, mimo ze nie lubię horrorów.
          • sueellen Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 22:42
            Zupełnie nie pamiętam morderstwa męża ani żadnych zjawisk paranormalnych. Zapamiętałam ten film jako thriller a nie horror 😅. Całkiem możliwe, że to ten . Dzięki
            • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 23:03
              Mi on tez się zawsze bardziej z thrillerem kojarzył niż z horrorem, dlatego mi się podobał.
    • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:41
      Fabuła trochę pasuje do filmu Gothica
      • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:53
        Heh, miałam racjęwink Ja poszukuję od lat filmu, który jak mi się wydaje,oglądałam. Ale już dawno zaczęłam wątpić, czy przypadkiem sobie nie dośniłam jakiegoś fragmentu do innego filmu. Chodzi o film bardzo podobny w fabule do filmu Co kryje prawda z Michalle Pfeiffer, natomiast ja pamiętam że tam wątek był inny- żona miała halucynacje, słyszała głosy, włączające się radio a niby kochający mąż wmawiał jej, że wariuje. Natomiast wszystko było zaplanowane przez niego i jego kochankę/ sąsiadkę czy też przyjaciółkę żony w wiadomym celu. Jak zaczęłam oglądać Co kryje prawda i doszło do rozwiązania zagadki, to byłam w szoku- bo byłam pewna, że to ten film,który już widziałam ale z innym zakończeniem, takim jak opisałam powyżej. W związku z czym, po latach poszukiwań, stwierdziłam, że chyba sobie opisany przeze mnie film wymyśliłam lub przyśniłam. Ale może Wam coś świta?
        • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 12:59
          No właśnie Co kryje prawda z Michelle Pfeiffer smile
          Ja tez sobie chyba jeden film wyśnilam, bo nigdzie nie ma o nim żadnej informacji sad a oglądałam go w tv za młodu wiec lata 90-te, był dosyć erotyczny, miał tytuł „Błękitny pokój”, a internet znajduje pod tym tytułem tylko film meksykański z lat 2000… To jest moja największa tajemnica filmowa - film, którego nawet tytuł pamietam, a najwyraźniej nie istnieje…
          • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:06
            Opisz trochę fabułę, może coś się przypomniwink Ja natomiast pamiętam bardzo wyraźnie jedną scenę z filmu, jak żona jest chyba w kuchni, włącza się samo radio, a potem mąż i ta przyjaciółka utwierdzają ją w przekonaniu, że chyba ma ona coś z głową, kiedy w rzeczywistości jest to ich intryga. No nie wiem, może po prostu połączyłam w głowie jakieś wątki z różnych podobnych w fabule do siebie filmów.
            • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:10
              W tym moim „Błękitnym pokoju” spotkała się para kochanków, spędzili ze sobą weekend, na końcu, gdy mieli go opuścić facet zaczął ubierać partnerkę tłumacząc to tym, ze skoro dwa dni temu ja rozbierał, to teraz ja ubierze 😀😳
              Albo mi się hormony okresu dojrzewania wtedy włączyły i jakiś sen erotyczny sobie wysnilam, albo nie wiem, o co chodzi.
              • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:12
                He he, chyba niestety nie oglądałam 😅
            • quilte Re: Film - kto pomoże odszukać? 12.09.22, 18:52
              Skojarzyło mi się z "Diabolique" z Isabelle Adjani, ale przeczytałam opis i to chyba nie to... Może zerknij smile
          • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:09
            Jakieś szczegóły fabularne? Może coś się uda skojarzyćsmile
            • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:10
              Coś to forum szwankuje, w sensie nie wyświetlają mi się posty, a jak dodam kolejny to pojawiają się dwa. Nie wiem jak usunąć post zdublowany
              • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 13:25
                A żeby opublikować post ja muszę kliknąć wstecz i czekać aż wyświetli się komunikat o powtórzonym błędzie… tak ze tez mi forum szwankuje niestety.
                • mymilusia Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 15:24
                  A to?
                  pl.m.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kitny_pok%C3%B3j_(film)
                  • manon.lescaut4 Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 18:47
                    Myślałam o tym! Co prawda polski i czarno-biały, nie taki jak zapamiętałam, ale jest dostępny na YouTube wiec sprawdzę. Dzięki! ):
    • melisananosferatu Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 20:52
      Z Halle Berry? Gothica?
    • majenkir Re: Film - kto pomoże odszukać? 07.09.22, 21:04
      Pewnie, że Gothika. A jakie zakończenie! 👌🏻
    • mizantropka_20 Re: Film - kto pomoże odszukać? 12.09.22, 17:21
      Gothica
    • zabrakloliter92 Re: Film - kto pomoże odszukać? 12.09.22, 17:29
      Ja bym powiedziała, że Co kryje prawda

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka