Dodaj do ulubionych

Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje

07.09.22, 12:22
Fanki kwiatków w domu, zapodajcie jakieś pomysły na ładne i dobre dla zdrowia kwiatki doniczkowe do sypialni. Ja dopiero zaczynam przygodę z kwiatami doniczkowymi. Mam w salonie palmę i skrzydłokwiat oraz scheflerę. A co polecacie do sypialni?

Obserwuj wątek
    • mava1 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 13:26
      paprotka, geranium, zielistka.
      Opisy "zdrowotne" mozna znaleźć w internecie, nie chce mi sie kopiować.
      • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 22:07
        Dziękuję, ale żadna z tych wymienionych mi się nie podoba,
    • koko8 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 14:12
      Do sypialni wszelkie astysmogowe: paprocie, draceny, palmy, listopadek (zwany na forum grudnikiem ;p), różne gatunki sansewierii, aloes.
      • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 22:09
        Dziękuję, podobają mj się dracena i sansewieria. Dobry pomysł smile
    • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 14:36
      Peace Lily! Ladna, kwitnąca, wydziela tlen w nocy; wg NASA wink jedna z najlepiej oczyszczających powietrze roślin
      • koko8 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 14:41
        Napisała, że skrzydłokwiat już ma, tylko musi go w takim razie przeprowadzić z innego pomieszczenia.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 14:51
          Nie zalapalam, ze to to samo wink. No to przenieść do sypialni, a do salonu kupić monsterę wink
          • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:15
            O matko, jak mi się marzy monstera! Ale pół salonu zajmuje już fikus beniamin i monstera mi się nie zmieści 😩.
            • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:24
              A ja właśnie kupiłam kolejnà, chociaż też nie mam miejsca na nià, póki co stoi na dworzu. Ale takie ma piękne liście, szkoda mi było zostawić ja w sklepie 🤣
              • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:40
                Ech, zazdroszczę. Ja naprawdę nie mam miejsca 😩
                • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:14
                  Mnie monstera pół pokoju zajmuje. Kupiłam ja małą i mi się skubana w ciągu roku rozrosła
              • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 09:50
                Piekna ta monstera. też zazdroszcze, ale nie mam tyle miejsca.
              • ichi51e Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:34
                ładna
              • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:09
                majenkir napisała:

> A ja właśnie kupiłam kolejnà, chociaż też nie mam miejsca na nià, póki co stoi
                > na dworzu. Ale takie ma piękne liście, szkoda mi było zostawić ja w sklepie 🤣
                >

To wasze kwiaty? Piękne!!!!
      • alicjamagdalena Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:08
        Na jakiej zasadzie wydziela O2 w nocy, to niemożliwe...
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 02:50
          www.fnp.com/article/do-you-know-which-plants-release-oxygen-at-night
        • 123zielona123 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 23:05
          Oczywiście, że niemożliwe. Wystarczy wziąć podręcznik biochemii, czy nawet biologii do LO. Ale taka fałszywa informacja jest powielana. Wszystkie rośliny oddychają tlenowo, czyli zużywają tlen zarówno w dzień jak i w nocy. Gdy mają światło to produkują tlen w procesie fotosyntezy. To tak łopatologicznue

A fake pochodzi stą,że niektóre wyłapują w nocy dwutlenek węgla. A regulacja wymiany gazowej czyli popularnego oddechu zależy od CO2. Niestety, braku tlenu nie wyczujemy podobnie jak czadu. Mniejsze stężenie CO2 tak
      • alfa36 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 20:59
        Nie wiedziałam, że to takie dobre do sypialni. A miałam zanieść do pracy🙂
    • mid.week Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:19
      Epi
    • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:19
      Ja mam plan, że rozmnożę moje zielistki, zrobię makramy i potem te zielistki powieszę w makramach przed oknem w sypialni. Rozmnażanie zielistek idzie mi super, teraz muszę się zabrać za makramy 😁.

Ale doczytałam, że tobie się zielistki nie podobają.
      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:29
        eliszka25 napisała:
        Rozmnażanie zielistek idzie mi super

A mnie nie. Jakiš czas temu znalazłam w sklepie na podłodze malucha i wzięłam do domu. Ukorzeniła się od razu, troszkę urosła i.. stanęło. Chyba z rok czekałam, a to dalej takie małe i rachityczne. I w końcu wywaliłam za karę. 😉
        • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:40
          U mnie zaczęło się od zielistki, którą starszy syn podarował mi na dzień matki. Miał wtedy 5 lat. W przedszkolu najpierw ozdabiali doniczki, a potem sadzili w nie zielistki i taką małą dostałam w prezencie. To było prawie 11 lat temu. Zielistka przeżyła 2 przeprowadzki, upadek z parapetu „na głowę”, przypalenie słońcem na balkonie, po którym zrobiła się biała i już myślałam, że to jej koniec, ale rośnie dalej. Ciągle ma nowe kwiatki nowe odnóżki. Część posadziłam i one też wciąż mają nowe odnóżki. Aktualnie mam w 10 doniczkach, trochę rozdałam, ale teraz wpadłam na pomysł z tymi makramami i będę je wieszać w salonie i w sypialni. Na początek 😁. Chłopaki mówią, że będziemy mieć w domu dżunglę 😄.
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:50
            Z miłościà podarowana, to tak pięknie rośnie ❤️
            • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:04
              Też mówię, że to był prawdziwy prezent od serca ☺️

A jeszcze mi się przypomniało odnośnie wyrzucania kwiatków. Lata temu mąż kupił nieduże bonsai. Siedziało w tej doniczce i w ogóle nie rosło. W końcu zaczęło gubić liście i zrobiło się prawie całkiem gole. Już kilka razy chciałam je wyrzucić, ale mąż nie pozwalał. W ubiegłe lato powiedziałam, że daję tej roślinie ostatnią szansę, po raz ostatni przesadzam i jak nie zacznie rosnąć, to wywalam i koniec. Od tamtego czasu urosło jeszcze raz takie duże, a liści ma tyle, że nawet jako „nowe” tyle nie miało 😄. Tylko przestało wyglądać jak bonsai, ale to mi akurat nie przeszkadza, bo i tak jest bardzo ładne.
          • niemcyy Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:14
            Niech mnie w razie potrzeby poprawi forumka z Chile albo któraś z Hiszpanii, ale zielistka po hiszp. zabawnie się nazywa- mala madre, czyli niedobra matka, bo wyrzuca swoje dzieci na tych odnóżkach smile
            • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:19
              Haha, faktycznie, mean mother. Równie dobrze mogłaby się emama nazywać.
    • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:26
      Sanseweria - są różne odmiany, fajnie wygląda zapleciona w warkocz, mam taką małą wink koleusy, krotony, zamiokulkas, maranta, alokazja, strelicja.
    • gama2003 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 07.09.22, 23:49
      Nie mam ani jednej zielonej ręki i bardzo nad tym ubolewam. Moje rośliny i ja poznajemy się w bólach.

Ale ! Rosliną pancerną o wielu ciekawych odmianach jest sansewieria. Odmiany cudaczne i wyglądają jak kompletnie inne rosliny. Łatwe w obsłudze.
      I dzięki ematkom i ich radom mam sansevierie w bezokiennej łazience i rosną jak glupie. Na wilgoci z powietrza, nie podlewam wcale a one się podwoiły na gęstość i ciągle puszczaja nowe liście 😀. Nie robię rotacji, siedzą tam na stałe i pięknie rosną. Prawie po ciemku 😉.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:09
      Lubię duże w duzych ładnych donicach.
      A że u mnie albo pełne słonce albo mrok to mam pierdylion sansevier i gruboszy albo mirty ;P
    • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 00:24
      Mam ponad 60 kwiatów, ale połowy nazw nie znam.
      I w sumie nie wiem, które najbardziej oczyszczają powietrze, ja wierze, ze wszystkie.
      • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 09:55
        To pomogłaś smile
        • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 15:27
          To proszę.
          Ten jest piękny, mój ulubiony, oczyszczający powietrze. Zwyczajowo mówi się na niego Chinese Money lub Pancakes plant. Jest trochę zmanierowany, lubi dużo światła, ziemia musi wyschnąć przed kolejnym podlaniem
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:42
            A ja dalej rozmnażam, nie wiem po co, bo więcej nie chcę, a wszystkim koleżankom już wcisnęłam 😅
            • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:27
              Mój się na mnie obraził, bi jest dość marny, a pięknie mi rósł.
            • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:12
              majenkir napisała:

> A ja dalej rozmnażam, nie wiem po co, bo więcej nie chcę, a wszystkim koleżanko
              > m już wcisnęłam 😅
              >

Ale rodzinka big_grin
        • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 15:35
          Kolejny Lemon Limę Philodendron.
          Rośnie jak na drożdżach, mało wymagający. Lubi wisieć przy oknie, nie lubi przelania, lubi kiedy ziemia wyschnie przed kolejnym podleganiem
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:06
            Śliczne te lemon. U mnie nie przeżył. Za to markurowe pothos rośnie jak na drożdżach. Nawet dzieci się dochowało.
        • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 15:42
          A tu moja dracena i monstera
          • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:01
            Dziękuję, bardzo ładne te Twoje kwiatki. Zwłaszcza dracena. Dzięki
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:47
            A ja mojà najstarszà wyniosłam na dwôr i od razu trzy nowe liście jej wyrosły! Tylko się trochę zwichrowała i nie wie gdzie ma tył a gdzie przód 🙃
          • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 06:32
            Jeszcze mam monsterę swiss cheese
    • pepsi.only Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 06:43
      Przestrzegam, przed monsterą.
      Dostałam LIŚCIA do ukorzenienia, od teściowej. Przysłała poczta polską. Takie miała kobieta pomysły.🤷
      Teściowej od 3 lat nie ma, a monstera zaraz wyprowadzi nas z mieszkania. Nie wiem kiedy się to stało, że tak urosła....

W sypialni mam garanium, czyli anginke, bluszczyk, ze 2 storczyki i focus Benjamina ( maleństwo kupione za 3 zł w Biedronce i już ma pół metra wysokości,)
      Jak twoje makrame to powieszę przy oknie jeszcze zielistke lub scindapsusa.
      • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 09:55
        Monstera - pięknie wink

Nie podobająmi sie rośliny typu: paprotka czy te przypominające paprotkę, anginka, bluszcz. nie znosze storczyków, bo to takie badyle. Focus Benjamin to taka starodawna roslina, nie podoba mi sie, jest jakaś taka smutna. No wiem, wybredna jestem.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:48
          Benjamin starodawny i smutny?? Nie grzesz kobieto! To jest chyba moja nr 1 roślina.
          • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:06
            majenkir napisała:

> Benjamin starodawny i smutny?? Nie grzesz kobieto! To jest chyba moja nr 1 rośl
            > ina.
            >

Mnie też się Benjamin bardzo podoba.
        • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:13
          Mój beniamin wcale nie wygląda na smutnego, wręcz przeciwnie, rośnie sobie radośnie. Rozrósł się na pół pokoju i jest wyższy ode mnie. A monstera, to też nie jest jakiś nowoczesny kwiat. Moja mama miała taką ogromną, jak byłam dzieckiem. Potem oddała ją do szkoły, gdzie stała na korytarzu, bo u nas w domu już się nie mieściła.
          • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:15
            eliszka25 napisała:

> Mój beniamin wcale nie wygląda na smutnego, wręcz przeciwnie, rośnie sobie rado
            > śnie. Rozrósł się na pół pokoju i jest wyższy ode mnie. A monstera, to też nie
            > jest jakiś nowoczesny kwiat. Moja mama miała taką ogromną, jak byłam dzieckiem.
            > Potem oddała ją do szkoły, gdzie stała na korytarzu, bo u nas w domu już się n
            > ie mieściła.

WOW. Piękny !!!
            • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 06:57
              Odwdzięcza się za to, że mąż go uratował przed śmietnikiem i zabrał do domu, kiedy jego firma likwidowała biuro.
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 23:05
            OMG jaki olbrzym!!! <3
            • eliszka25 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 06:59
              No olbrzym i dlatego nie mam już miejsca na monsterę, bo pół pokoju zajmuje beniamin. Ale przecież nie wyrzucę takiego pięknego kwiata 🤷‍♀️
      • gama2003 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:49
        Co robisz monsterze, że tak rośnie ? Mam dwie i stoją. No, po listku puściły i tyle.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:14
          Zaczynam Wierzyc, ze trzeba mieć po prostu szczęście. Najpiękniejsza monstera jaka widziałam na żywo była u ludzi, którzy nawet nie wiedzieli jak to się nazywa i nic specjalnego przy niej nie robili. Tacy całkiem niekwiatkowi wink. A roślina cudo!
        • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:34
          Monstera lubi, kiedy zostawia się ja w spokoju. Nie lubi mieć stałe wilgotnej ziemi. Trzeba poczekać, aż troszkę wyschnie.
          • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 20:14
            Dokładnie. Nie przestawiać, nie kręcić doniczką, dać spokój. Jak będzie miała za dużo wody to będzie płakać (krople wody na lisciach)
        • pepsi.only Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 21:45
          gama2003 napisała:

> Co robisz monsterze, że tak rośnie ? Mam dwie i stoją. No, po listku puściły i
          > tyle.

Właśnie niewiele robię tej monstarze.
          Jak wspomniałam ukorzeniła się z liścia, w wazoniku, i ją posadziłam do dość dużej donicy, i przez długiiii czas stała, wcale nie rosła. A potem jak ruszyła, to nawet nie wiem kiedy. Mam wrażenie, że w ostatnim roku podwoiła rozmiary (jest mojego wzrostu, mniej wiecej. )
          W miedzy czasie , jak zobaczyłam, ze zaczyna rosnąć, to ją przycięłam, żeby mieć wiecej sadzonek, i przesadziłam do dużej donicy.
          Stoi w oknie zachodnim. Takim od podłogi do sufitu, ogólnie wisi tam cienka firanka, a latem w środku dnia muszę zasłaniać zasłonkę. Wiec na takie ostre słońce nie narażam jej.
          I podlewam raczej rzadko, raz w tygodniu? , za to z 1- 2 litry to jej wlewam do tej donicy.
          Nie myję, nie zraszam, nie nawożę (no raz w roku jakiś nawóz dostaje) .
          Ona sama rośnie.

Jak nie zapomnę, to jutro ciągu dnia zrobię zdjęcie
    • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 17:52
      A czy ktoš wie jak to się nazywa? Mam od paru lat i dalej nie wiem.
      • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:05
        A to nie jest kasztanowiec "jakiś tam"?
        Podobne do mojego, zaraz wrzucę foto
        • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:06
          Foto
          • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:07
            Hm.. Teraz tak patrzę i Twój ma większe liście. Mój młodziak jest.
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:16
            Nie, u mnie liście sa okràgłe, a u Ciebie podłużne..
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:19
            Ale widzę tam więcej kwiatków. Pokazuj! smile
            • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:27
              Teraz mam część "na kupie" a część wywieziona do pracy, mam od 2 mcy remont I moje krzaczki są w opłakanym stanie. Pokażę jak już się remontowo uspokoi i znajdę im nowe kąciki 😊
              • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:32
                Trzymam za słowo! Uwielbiam oglądać kwiatki u ludzi,
                • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 18:36
                  Ja uwielbiam mieć kwiaty ale nie potrafię o nie dbać, zawsze albo przeleję albo przesuszę, nie znam się też na rodzajach ziemi więc wszystko rośnie w jednej 😉 na szczęście rzadko zdychają totalnie, ale czasem zdarza się ze rosną gorzej. No i mam taki nałóg, że raz na kwartał kupuję kilka maluchów 😀
                • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:30
                  To masz zdjęcie kwiatuszka, a nawet dwa 😉
                  • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:53
                    E no, u Ciebie na bogato! Co to te pomarańczowe? jakaś ekskluzywna odmiana storczyka?
                    • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:59
                      Bird of Paradise
                      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 20:06
                        On wielki rośnie? bo miałam kiedyś white Bird of Paradise, liście duże, ale nigdy nie kwitł...
                        • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 05:57
                          Do 6 stóp rośnie, ale rzeczywiście, cudem zakwita. Swój kupiłam już z kwiatami w Home Depot.
                          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:52
                            nanuk24.0 napisała:
                            >Swój kupiłam już z kwiatami
                            > w Home Depot
                            .

Teraz mi smaka narobiłaś. A niedawno odkryłam bardzo kwiatowo wypasiony home depot nie tak daleko od nas… może dzisiaj pojadė po kwiatki, których wcale nie poterzebuję? 😉😅
                            • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:16
                              Jedź koniecznie. Home Depot wrzuca rotacyjnie rzadkie okazy w cenie zadowalającej.
                              • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:37
                                Juz się nauczyłam wszystkie monstery oglądać dokładnie, bo ludziom zdarza się znaleźć variegaty w cenie zwykłych!

Nanuk, a Ty skad klikasz?
                                • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:50
                                  Z Illinois.
                                  • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 18:21
                                    Oj, to uważaj 😅
                                    www.tiktok.com/t/ZTR5MMd9G/
                                    • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 21:21
                                      Oj tak, wiem. Shit hole.
                                      Marzę, żeby stąd wyjechać.
                  • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 20:05
                    Też mam strelicję, ale póki co nie kwitnie tylko jak wściekła wypuszcza ogromne liście.
      • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:26
        Ściągnij sobie aplikację PlantNet.
        Robisz zdjęcie i wyszukuje ci nazwy kwiatów.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 20:31
          Jak dobrze z màdrm porozmawiać? Zawsze się człowiek czegoś nauczy. Wychodzi na to, że mam Schefflerę Actinocośtam. A jak to zdrożało! 😱
          • senin1 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 12:42
            O, umbrella tree (tak to u nas nazywaja) - rosnie za plotem u sasiada i jak juz te jego "kwiatki' spadna na moj trawnik, to musze wrzucic na taczke, bo nie da sie tego uniesc (tak z 10-15 kilo waza), wlasnie uzggodnilam z sasiadem ze trzeba przyciac to cholerstwo do jakichs 3 m3trow, bo juz sily nie mam na te "kwiaty" no ale u mnie tropiki, ...

do wnetrz polecam difenbahie (rozne jej odmiany) - ladna, tropikalna roslina z 'kl;orowymi" liscmi, woli cien niz slonce
            • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 13:18
              Gdzie mieszkasz, że na dworzu to macie?
              • senin1 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 20:17
                W Ausralii, polnocny -wschod
                • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 21:29
                  Ale się tu międzynarodowo zrobiło! 🤪
      • n-ell Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 21:41
        Wyglada trochę jak avocado
    • ichi51e Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 19:33
      ja chce zebrine. na razie znowu ziemiorki uncertain
      • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 21:55
        Niestety jest trudna w utrzymaniu.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:53
          To odpada. U mnie to one maja się starać, nie ja.
    • ms.piggy Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 20:37
      to i ja sie pochwale smile

a oprócz niego mam 3 krolowe nocy i sansewierię
      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 21:14
        Sansewiera Ci zakwitła smile. Pierwsze zdjęcie piękne; jak z katalogu wink
    • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 21:49
      A zobaczcie jaki mam teraz piękny widok za oknem 🌼🤍
      • gama2003 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:13
        Czad ! Przepieknie !
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:16
          A tak wyglàda na zewnatrz ☺️
      • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 06:00
        Ja na zewnątrz mam gorzej niż w domu
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:54
          Ja też, bo nic tam nie robię. Ale co było przed nami to rośnie dalej.
    • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 22:00
      Może Philodendron 'Green Princess'?

https://i.etsystatic.com/11562651/r/il/4ba0af/2625390329/il_794xN.2625390329_t5yx.jpg
      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 08.09.22, 23:08
        A czy jest tu jakaś szczęściara,, która ma philodendron pink princess?
        • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 00:20
          Ja mam pink, white, monstere variegate, parę innych innych "kolekcjonerskich", chociaż uważam, że zrobiły się już dość pospolite. Na niektóre czekałam w kolejce na tematycznym forum.
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 02:55
            Milionerka 😎
            Pokaż monsterę!! Będziemy zazdrościć 😭😭😭
      • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 06:49
        Piękny!
      • nanuk24.0 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:36
        Ja mam Green Princess
        • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 18:27
          Bardzo ładna. Ja też mam i jest kompletnie niekłopotliwa.
    • potworia116 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 10:20
      Zestaw z sypialni.
      • potworia116 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 10:25
        Zapomniałabym o xięciu i xiężnej🙂
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:35
          Ta księżna to fikus? bo słabo widać.
          • klaramara33 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:57
            majenkir napisała:

> Ta księżna to fikus? bo słabo widać.
            >
            Fikus Benjamin wdg mnie.
            Bardzo ładna sypialnia.
          • potworia116 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:25
            Areka i Beniamin
      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:32
        Swiss widzę popularny na forum smile
      • klaramara33 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:55
        Ładny kolor ściany.
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 15:00
          😅 biały?
          • klaramara33 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 16:35
            Widzę ciemną zieleń.
    • enigma81 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 13:34
      Jak masz miejsce to trzykrotka.
      Świetnie wygląda, fajnie się rozrasta - dostałam w prezencie i byłam zaskoczona jaki z tego fajny kwiat.
    • klaramara33 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 13:48
      Do sypialni warto aloes i draceny.
    • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:58
      Alina, jak jeszcze czytasz swój wątek wink, może ponytail palm? całkiem są bezproblemowe.
      • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 14:59
        U mnie sa dwie, zapominam o ich istnieniu, takie niekłopotliwe.
        • alina460 Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 16:20
          Dziękuję, ale mam już jedną palmę.
          • paniusiapobuleczki Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 09.09.22, 17:25
            Ale to jest nolina.
    • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 22:11
      A ja właśnie kupiłam moją pierwszą paprotkę rabbit foot. Piękna jest!
      • littlesquirrel Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 22:20
        O kurczę, nie widziałam jeszcze takiej. Aż mnie dreszcze przeszły jak popatrzyłam na te "nogi" smile
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 22:21
          Ludzie mowia, ze to tarantula nie żaden bunty big_grin
          • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 22:21
            *bunny
      • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 23:18
        Czadowa 😀 ja teraz na cito szukam czegoś co będzie ładnie zwisało z boku szafy, nie będzie przerzedzonymi sznurkami i nie bedzie wymagało częstego podlewania.
        Oby szybciej do końca remontu bo mi tęskno za moimi krzaczorami
        • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 23:48
          Pothos sa w tym bezkonkurencyjne.
          • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 11.09.22, 00:08
            Mam kilka epi, chciałabym coś innego wink brałam pod uwagę starca ale ciężko dorwać wypasionego wink
            • majenkir Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 11.09.22, 00:15
              co to takiego?
              • aurinko Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 11.09.22, 08:58
                Zdjęcia z netu.
      • umi Re: Kwiatki doniczkowe - poproszę o inspiracje 10.09.22, 23:50
        Zgon na miejscu O-O. Żaden rabbit tylko spider.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka