Dodaj do ulubionych

Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochania?

07.09.22, 16:55
ycie lat dwa. Separacja. Jakiś tam związek lat trzy rozpoczęty w wieku 35 lat. Po tym posucha i brak chęci inicjacji... Po prostu mi się nie chce... Macie tak/
Obserwuj wątek
    • mizantropka_20 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 16:56
      Korekta: ślub w wieku 20 lat, pożycia lat dwa
    • pani_tau Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 17:38
      Obawiam się, że nie.
    • koralinaxxxx Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 18:52
      Próg wiekowy zakochania? No gdzie smile Mam 37 lat, od 9 lat w stałym związku partnerskim, ale jakbym została singielką w wieku 60 lat, to w wieku 60 lat bym szukała miłości, w wieku 80 lat również. Mam w otoczeniu sporo love stories 40+, najstarsza para brała ślub w wieku 63 lat. Uważam, że każdy wiek jest dobry na miłość, trzeba tylko mieć chęci. Może potrzeba Ci czasu, na siłę nic nie ma sensu robić.
    • fornita111 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:12
      Jako mizantropka (siostro!) odpowiem tak: zakochiwac sie moge do smierci. Ale zyc z kims tak na powaznie, wybaczac wszelkie ludzkie ulomnosci... no z wiekiem sie coraz mniej chce bawic w to. Dlatego od ladnych paru lat juz nie nawiazuje nowych przyjazni. Znajomosci- ok, ale jakies glebsze relacje- nie. Moze dlatego, ze mnie generalnie kontakt z ludzmi meczy- nawet ten fajny i przyjemny jest dla mnie wyczerpujacy.
      • mizantropka_20 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:33
        Ale ja nawet zakochać się nie umie... A co dopiero...
        • fornita111 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:39
          A po co ci to?
          • mizantropka_20 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:43
            Po nic, takie tam rozkminy
      • agdzieztam Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 12:43
        Mam niby tak jak ty. A jednocześnie w ciągu ostatniego roku poznałam dwie cudowne dziewczyny (panie około 50, z którymi łączy mnie wiele wspólnych przekonań), którym pozwoliłam wejść do swego życia i bardzo sobie cenię te późne bardzo zrównoważone przyjaznie
        • fornita111 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 13:04
          A no to wiadomo, ze jak sie perla trafi, to czlowiek nie wzgardzi wink
    • angazetka Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:36
      Zakochałam się, maja 36,5, teraz mam 39 i wyszłam za mąż i zaraz nie wracam. A nie uważam, że jestem zakochaniową staruszeczką nad grobem uczuć.
    • konsta-is-me Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:49
      Mam 44 lata i nie mam tak.
      Aczkolwiek trochę inaczej się zakochuje niż jak miałam 20 ,no ale też byłam o tyle lat młodsza, więc to niejako oczywiste .
      Ale daleko mi do postawy "jestem stara baba i myślę realistycznie (czyt.kalkuluje) jaka czasem prezentują ematki.
    • 35wcieniu Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 19:54
      Raczej nie. Znam babkę po 70 ohajtaną z panem po 80.
      Wróciła z sanatorium i oświadczyła dzieciom że się zakochała. Ona wdowa, on wdowiec. Są już razem kilka lat.
      Natomiast istnieją ludzie, których to nie kreci w żadnym wieku no i też spoko. Toż nie obowiązek.
    • cegehana Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 20:08
      Zakochania nie. Nie jesteś zakochana po prostu. Zwiazki różnie wyglądają w różnym wieku ale to nie znaczy że nie ma uczuć. Uczucia to nasza podstawowa umiejętność i nawet przy demencji starczej pozostają kiedy pacjent nie umie już nic prawie sam zrobić ani powiedzieć..
    • bistian Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 07.09.22, 21:42
      Myślę, że w wieku 80 lat, takie rzeczy się kończą, ale może być też sytuacja, że nagle poprawia się stan zdrowia i nadal się chce big_grin
    • atenette Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 08:00
      Zakochałam się na zabój mając 36 lat. Nigdy wcześniej nie byłam tak mocno zakochana. Było jak w książkach - nie jadłam, nie spałam, czułam się jak chora i żyłam miłością. Najwspanialsze, że on przechodził to samo - totalnie odjechało nam na swoim punkcie.
      • loginematka Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 08:09
        jest happy end tej historii?
        • atenette Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 11:58
          Tak, jesteśmy już razem 6 lat i dalej szalejemy na swoim punkcie. Jest zdecydowanie miłością mojego życia smile
      • milva24 Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 12:17
        atenette napisała:

> Zakochałam się na zabój mając 36 lat. Nigdy wcześniej nie byłam tak mocno zakoc
        > hana. Było jak w książkach - nie jadłam, nie spałam, czułam się jak chora i żył
        > am miłością.

Przerabiałam to gdy miałam 20 lat i było cudownie ale nie chciałabym powtórki. Gdyby coś sprawiło, że zostałabym singielką nie chciałabym się tak znowu zatracić.
        • atenette Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 12:39
          Jest to uciążliwe to fakt. Ja też już bym nie chciała. Trochę oboje w tym czasie zawalaliśmy pracę, spaliśmy po 2-3h i nie byliśmy w stanie normalnie funkcjonować. Cenię sobie obecny, spokojniejszy czas smile
    • agdzieztam Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 12:37
      Mam 49 lat, męża i jeszcze bardzo małe dziecko, 5 lat. I dwa psy, czasem więcej. Kocham swoją rodzinę i te atmosfere miedzy nami, mąż to fajny chlop. Podziwiam, kocham, jesteśmy sobie ogromnym wsparciem. Ale mam świadomość, że gdyby mąż zostawił mnie albo, nie daj Boże, umarł, raczej bym się z nikim nie związała. Choć nie wykluczam tego totalnie, to jednak raczej nie. Po prostu mamy super układ , który działa, może z kimś innym by nie działał, a przede wszystkim lubię byc sama (z psami). Przyznaje jednak, że to się narodzilo po 45 roku życia, wcześniej nie miałam obsesji, ale jednak lubiłam być z kimś dobrym (w ogóle i dla mnie)
    • agdzieztam Re: Czy istnieje ostateczny próg wiekowy zakochan 08.09.22, 13:26
      Aaaa jeszcze chciałam dodać że największy szal ciał i utratę zmysłów to ja przeżyłam jak miałam 32/34 lata. Wow. Nieporównywalne z niczym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka