Dodaj do ulubionych

Czy to jest normalne?

07.09.22, 21:06
Otóż mam faceta. Kilka lat temu pożyczyłam mu kasę na wkład własny. Najpierw spłacał, potem było ciężko, więc spłacał rzadko. Po jakimś czasie ze sobą zamieszkaliśmy. Wtedy myślałam że będziemy żyli coś jak rodzina, mniej więcej wspólna kasa (mam dzieci więc wiadomo że ja je utrzymuje, w d niego nic nie chcialam). Skoro ze sobą zamieszkaliśmy to głupio było mi mówić oddawaj kasę, więc umorzyłam mu jakieś 50 tys długu (raczej więcej bo byłam zawsze szczodra w podsumowaniach).
Teraz sytuacja wygląda tak że on zarabia dwa razy tyle co ja plus ma kasę z wynajmu tamtego mieszkania. Nadpłaca z tego kredyt. Mi daje do czynszu 300 zł i koniec. Wszelkie wydatki na pół (jak bez dzieci) lub ja 2/3 on 1/3 (mam opiekę naprzemienna na dzieci więc place jakbym miała jedno dziecko na utrzymaniu).
Rzeczy do domu głównie kupuje sama, mieszkamy oczywiście u mnie.
Sprzedał swoje auto i mówił że będzie dokładał połowę do mojego, teraz dostał służbowe więc już nie chce dokładać mimo że jak jeździmy wspólnie to moim bo on nie może korzystać ze swojego dla własnego użytku.
Mówił że w ramach rewanżu za umorzenie mu pożyczki będzie nas zabierał na wyjazdy i płacił za wyjścia. Na początku faktycznie coś tam płacił.za wyjścia ale szybko się skończyło.

Od dwóch dni wkurza mnie gadaniem że wydał w sklepie pod domem 20 czy 30 złotych i że na nastepne zakupy mam mu dać kasę. Mimo że ja w tym miesiącu na żarcie wydałam dwa razy tyle co on ale tego nie pamięta.

Jestem frajerką?
Obserwuj wątek
    • bene_gesserit Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:08
      Nie jest normalne, że się na coś takiego godzisz.
    • magdallenac Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:10
      Nie wierzę w to.
      • 35wcieniu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:12
        Bo się nie da, wycieczki za umorzenie i "nie mówiłam nic bo mieszkaliśmy razem", błagam.
        • m_incubo Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 14:27
          Wiesz co, gdybym nie miała bardzo podobnego przypadku w dość bliskiej rodzinie, też bym wyśmiała koncept.
          I, ciekawa rzecz, też chodzi o 50 tys. tylko tło historii trochę inne.
      • hanusinamama Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:13
        Nie no coś ty...samotna matka prezentuje w sumie obcemu chłopu 50 tysięcy....no przeciez kazda tak robi smile
        • novembre Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 13:35
          Na biedną nie padło, jak to mówią.
          Nie wierzę, frajerka albo troll. Tyle kasy na ładne oczy pożyczyć??
          • mondaymorning1987 Re: Czy to jest normalne? 10.09.22, 09:46
            novembre napisała:

> Na biedną nie padło, jak to mówią.
            > Nie wierzę, frajerka albo troll. Tyle kasy na ładne oczy pożyczyć??

Towarzystwo tego pana jak widać jest kosztowne😃
    • 35wcieniu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:10
      Skoro ze sobą zamieszkaliśmy to głupio było mi mówić oddawaj kasę

Prosta sprawa, nie można rozmawiać jak się ze sobą mieszka. Kto to widział.

PS. Tak, frajerzysz się.
    • angazetka Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:11
      Jesteś, niestety.
      Pan cwaniak nieziemski.
    • skarolina Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:14
      Jeśli nie jesteś trollem, to tak, jesteś frajerką.
      • ritual2019 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:17
        skarolina napisała:

> Jeśli nie jesteś trollem, to tak, jesteś frajerką.
        >

Zgadzam sie.
    • primula.alpicola Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:14
      Tak, nie z tej ziemi.
    • panna.nasturcja Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:16
      Po co z nim jesteś?
      • primula.alpicola Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:07
        Żeby odzyskać kasę w wyjazdach i wyjściach?
        • m_incubo Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 14:28
          Tyle, że z każdym miesiącem traci dużo więcej, niż czasami odzyskuje, więc gdzie tu interes?
    • randomstory Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:17
      Chciałabym być trollem
      Mnie stać żeby samej za wszystko płacić i nie żądać zwrotu. Robiłam to bo myślałam że to jego mieszkanie jest dla naszej przyszłości. Że przecież robi to żeby nam było kiedyś lepiej.
      Po co miał spłacać mi dług jak lepiej spłacać więcej kredytu.

Ale dziś mi się ulało, stwierdziłam że okradam własne dzieci i zażądałam zwrotu.

• 35wcieniu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:18
        XD a nie no jak Cię stać to luz. Daj mu drugie tyle.
      • arthwen Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:20
        I dobrze. Powinnaś chyba zażądać jeszcze kluczy, bo pan nie rokuje.
      • borsuczyca.klusek Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:21
        Miłości i szacunku nie kupisz a wygląda na to, że właśnie na coś takiego liczyłaś.

> Ale dziś mi się ulało, stwierdziłam że okradam własne dzieci i zażądałam zwrotu.

Jak to możliwe, że nie zobaczyłaś tego wcześniej?
      • milva24 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:21

> Ale dziś mi się ulało, stwierdziłam że okradam własne dzieci i zażądałam zwrotu
        > .
        >
        No niestety tak to trochę wygląda. Rozumiem, że dobrze zarabiasz i Cię stać ale on zarabia jeszcze lepiej a dodatkowo pasożytuje na Tobie.
      • mamkotanagoracymdachu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:21
        I co on na to?
        • randomstory Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:23
          Chce oddać ale jest obraza, że traktuje go jak oszusta. Ja czuję się wykorzystana
          • eriu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:44
            No ale jakoś nie spłaca kasy co? I robi problem z 20 złotych.
          • hosta_73 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 13:42
            randomstory napisała:

> Ja czuję się wykorzystana

I słusznie. Zostałaś i nadal jesteś wykorzystywana.
          • jowita771 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 16:23
            Obraził się, ale tylko trochę, żeby nie stracić dojnej krowy. Jak będziesz naciskać, żeby spłacił, to się całkiem obrazi i będzie czuł się usprawiedliwiony, że nie oddaje, bo przecież się nie odzywacie.
          • jednoraz0w0 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 16:30
            randomstory napisała:

> Chce oddać ale jest obraza, że traktuje go jak oszusta.

Powiedz mu stare przysłowie pszczół „uderz w stół, a niższe się odezwą”. Niby dlaczego czuje się traktowany jak oszust? Powiedz mu po prostu ze masz plany dotyczące tych pieniędzy i tyle.
      • eriu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:47
        I bardzo dobrze. On sobie nadpłaca kredyt, ale mieszkanie jest jego. A Ty swoich pieniędzy nie masz. I jeszcze straciłaś na tej pożyczce bo nie masz żadnych odsetek przez lata.
      • hanusinamama Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:15
        Jak myślałaś ze wspólna przysżłośc trzeba było zadbać aby notarialnie te 50 tysiecy spisać. Stać cie utrzymywać siebie i dziecko ok...ale ty utrzymujesz jeszcze tego kolesia kosztem dzieci. O tym ze sprezentowałaś mu 50 tysiecy to nawet mi sie pisac nie chce. Tak dobry jest w seksie ze mu tyle za to płacisz?
      • leosia-wspaniala Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:22
        >Mnie stać żeby samej za wszystko płacić i nie żądać zwrotu.

Stać cię na umorzenie komuś 50 tys. długu big_grin ? Albo trollujesz albo jesteś frajerką (to mało powiedziane) albo pochodzisz z naprawdę mocno dysfunkcyjnej rodziny. Albo odwrotnie, śpisz na kasie.

>Po co miał spłacać mi dług jak lepiej spłacać więcej kredytu.

Hmm, bo to jego kredyt i jego mieszkanie?
      • jednoraz0w0 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 01:25
        > Robiłam to bo myślałam że to jego mieszkanie jest dla naszej przyszłości.

Pojebało cię??? Nawet gdyby tak się stało (a nie stanie) i nawet gdyby on się z tobą ożenił, to to byłby jego majątek odrębny kupiony za twoja kasę.
      • agniesia331 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 12:49
        Bo okradkas własne dzieci dla obcego cwanego dusigrosza!!! Okradlas i nie rób tego więcej. Te 50 tys to mogły być ich obozy językowe za granicą ( polecam) to mógł być samochód,prawo jazdy. Odzyskaj ta kasę a wtedy jak się zaczniesz szanować to może on zacznie Ciebie szanować. Bo teraz jest twoim utrzymankiem. Rzeczywiście jesteś aż tak nic nie warta że za niegonolavisz?
      • imponderabilia22 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 15:41
        randomstory napisała:

> Chciałabym być trollem
        > Mnie stać żeby samej za wszystko płacić i nie żądać zwrotu. Robiłam to bo myśla
        > łam że to jego mieszkanie jest dla naszej przyszłości. Że przecież robi to żeby
        > nam było kiedyś lepiej.
        > Po co miał spłacać mi dług jak lepiej spłacać więcej kredytu.
        >
        > Ale dziś mi się ulało, stwierdziłam że okradam własne dzieci i zażądałam zwrotu
        > .
        >

Jak moglo Ci przyjść do głowy, że facet będzie robił cokolwiek dla przyszłości obcych dzieci? No nie mogę normalnie.
      • kira02 Re: Czy to jest normalne? 10.09.22, 07:26
        Troll harder. Tak 1/10.
    • balladyna Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:18
      Nie wierzę. Nie wierzę, że musisz pytać i sama nie wiesz, że twój facet frajerkę znalazł. Ty tę pożyczkę, mam nadzieję, przynajmniej oficjalnie mu dałaś? Masz papier?
      • randomstory Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:21
        Mam papier, wszystko oficjalnie.

Pytanie było retoryczne, wiem że jestem głupia.
        • hanusinamama Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:16
          Skoro masz papier to żadasz zwrotu. Mieszkacie u ciebie, pan rozumiem nie płąci za wynajem. Zrobił cie w kuku a ty mu pewnie ejszcze gacie pierzesz.
        • mid.week Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 06:07
          randomstory napisała:

> Mam papier, wszystko oficjalnie.
          >
          > Pytanie było retoryczne, wiem że jestem głupia.

Wszystko oficjalnie, umowa pożyczki, a Pan zwraca w wyjściach i wycieczkach? No tak, na pewno smile
          • magdallenac Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 14:00
            Może pan ma kosztorys na każde wyjście, a później, randomstory podpisuje po wycieczce i potrąca mu z długu.🤷🏻‍♀️
            • mid.week Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 14:22
              Przypomniało mi sie, że mam takiego gagatka w znajomych. Zlecił mi drobną fuszkę do wykonania, taka na kilka stówek. Wypłaty nie było. Gagatek w miedzyczasie zaproponował, że użyczy mi do testowania pewien sprzęt. No taki wypaśny i drogi. Ok, mówię, dzięki za propozycje, umówimy się jakoś na odbiór. Nic z tego nie wyszło, nie po drodze mi było, na samym sprzęcie aż tak mi nie zalezało, olałam to a o kasie w sumie zaomniałam. Ostatnio mi wspólna koleżanka uświadomiła, że gagatek tym wypożyczeniem swojego dobra luksusowego chciał spłacić moją pracę. Cennika nie dostałam, wiec dobrze, ze nic z tego nie wyszło, bo jakbym przetrzymała towar to mogłoby sie okazać, że jeszcze muszę dopłacić big_grin
    • alexis1121 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:19
      Jeszcze powiedz, że do tego z nim sypiasz 😵‍💫
    • beneficia Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:20
      Idź do prawnika, i zapytaj, czy jest jakikolwiek sposób, żeby gość oddał Ci kasę, a z panem się pożegnaj.
      Masz na to wszystko jakiś papier, przelew z konta?
    • cegehana Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:21
      Nie jest 😁 . Myślę że trollkng bo w prawdziwym życiu facet by Cię rzucił po umorzeniu długu.
      • kaktusowepole Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:03
        Tu facet czeka aż spłaci sobie cały kredyt.
        • beneficia Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:06
          Też tak sądzę.
    • brubba Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:23
      Tak
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:26
      Jeśli lubisz mieć utrzymanka, to tak to jest normalne.
      Ale dlaczego cię w takim razie wkurza, jak chce 30 zł na zakupy?
    • figa_z_makiem99 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:30
      Jesteś. Nauczyłaś go, że może z ciebie ciągnąć i przestał się już nawet maskować.
    • marzeka11 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:31
      Nie jest normalne na żadnym poziomie.
    • ritual2019 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:34
      Zmieniam zdanie: tak, to jest normalne.
    • annaboleyn Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:36
      Oj.
      Skarb.
      • daniela34 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:12
        Zakopać głęboko!
        • chatgris01 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:17
          Tylko lilij niech nie sieje...
          • muireade Re: Czy to jest normalne? 09.09.22, 19:11
            Jakby te lilie były ostatnim wydatkiem na jaśniepana to niech sobie sieje.
    • pupu111 Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:38
      Może on myśli, ze jak masz dzieci, to jestes zdesperowana, i zrobisz wszystko żeby go przy sobie utrzymać.
    • extereso Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:40
      Ja raczej jestem ciekawa czy gdybyś normalnie od niego wymagała też by ujawnił takie ... Już nie wiem jak to nazwać. Czy może żylibyście normalnie i on był porządny. Czasem mam wrażenie, że takie super naiwne zachowania nie tylko ujawniają, bo to jasne, ale wręcz uruchamiają to i owo.
      • randomstory Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:48
        Możliwe że nie. On po prostu nie widzi że to on korzysta finansowo na naszej relacji ale udaje że nie widzi. Tak naprawdę dzięki mnie kupił mieszkanie które wynajmuje. Mieszka tu więc jego koszty życia są znikome.

Ja zyskuje jedynie uczuciowo, finansowo tracę a za każdym razem gdy poruszam ten temat to jest kontratak że traktuje go jak wyzyskiwacza i oszusta i że jak chce to on mi odda pieniądze. Więc dziś powiedziałam że ok, ma oddać
        • annaboleyn Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:49
          Jak zyskujesz uczuciowo, skoro on Cię wykorzystuje i okłamuje? Gdzie tu "emocjonalny zysk"? Już nie wspomnę, że szantażuje emocjonalnie.
        • eriu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:00
          Jaki manupulant. Nagrałaś tę rozmowę o zwrocie pieniędzy? Żeby Ci się aniołek nie zawinął teraz i nie zniknął.
        • magdallenac Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:02
          Jak to uczuciowo zyskujesz??
          • 35wcieniu Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 06:23
            Normalnie. Ma gacie w chałupie. Jest tu (i nie tylko tu) sporo kobiet, które uważają to za wartość nadrzędną i żaden ból istnienia ani krzywda fizyczna nie są tak dotkliwe jak brak gaci. Są gacie- jest zysk emocjonalny bo największa życiowa potrzeba zaspokojona.
            Jest to dość obleśne, ale powszechne.
            • magdallenac Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 14:08
              Mnie się wydaje, że szczególnie tutaj na ematce takich kobiet nie ma wiele. Istnieje maleńka możliwość, że historia jest prawdziwa i autorka pisze o rzeczywistym problemie- taki ematkowy kubeł zimnej wody, może naprawdę pomóc. Gdyby randomstory była bezdzietną lambadziarą, określiłabym ją jako zwyczajnie głupią, ma jednak dzieci i zwyczajnie je okrada i daje im bardzo zły przykład.
        • hosta_73 Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 13:47
          "a za każdym razem gdy poruszam ten temat to jest kontratak że traktuje go jak wyzyskiwacza i oszusta i że jak chce to on mi odda pieniądze"

Ktoś go złapał za rękę a on krzyczy, że to nie jego.

"Więc dziś powiedziałam że ok, ma oddać"

No i dobrze, tylko się z tego nie wycofuj.

Ale gnida.
        • sweterwkrate Re: Czy to jest normalne? 08.09.22, 15:57
          randomstory napisała:

> Więc dziś powiedziałam że ok, ma oddać

I bardzo dobrze, niech oddaje. Gra na Twoich uczuciach, nie odpuszczaj.
    • kadfael Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:42
      Ty nie możesz być prawdziwa...
      I tak. Okradasz własne dzieci.
    • iwles Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:43

On się wprowadził do ciebie i w nagrodę umorzylas mu dlug? Fajna jesteś 😁
    • eriu Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:43
      Tak jesteś straszną frajerką. Odpuściłaś mu 50 tysięcy, bo z nim zamieszkałaś? Teraz jeszcze koleś żałuje 20 czy 30 złotych, bo wydał ze swoich. Mam nadzieję, że chociaż seks jest warty tych pieniędzy które wydałaś.
      • beneficia Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 22:04
        Odpuściłaś mu 50 tysięcy, bo z nim zamieszkałaś?

I to u siebie big_grin

> Mam nadzieję,
        > że chociaż seks jest warty tych pieniędzy które wydałaś.
        >
        No proszę Cię, żeby co drugi dzień prostytutka zamawiała to by jej przez lata wyszło taniej, a jeszcze nie musiałaby go utrzymywać.
    • daszka_staszka Re: Czy to jest normalne? 07.09.22, 21:52
      Jesteś, przykro mi

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka