Dodaj do ulubionych

Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas burzy?

08.09.22, 17:47
I czy komuś wyładowania taki sprzęt uszkodziły? (w ostatnim czasie, a nie 30 lat temu)
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 17:50
      Tak, parę lat temu coś tam się popaliło koledze, od tamtej pory mamy upsa.
    • agnes_gray Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 17:53
      Miałam uszkodzony dekoder z tv kablowej - wyłączony z prądu - ale podłączony do anteny.
      Czyli samo wyłączenie z prądu nie zawsze jest wystarczające.
    • sumire Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 18:02
      Tak. Moim rodzicom kilka lat temu podczas nawałnicy piorun strzelił w dach. Telewizor, lodówka i piec poszły na złom.
      • niemcyy Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 18:56
        Hm, akurat lodówki nie wyłączałam, ale w takim razie zacznę. Burza przeważnie nie trwa długo, a byłoby szkoda.
    • kaki11 Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 18:07
      Tak, laptop mojego męża ze 2-3 lata temu. Kiedyś też lodówka i kuchenka mojej matki, ale to było lekko licząc 10 lat temu, może więcej, więc nie wiem czy się liczy.
      Jeśli mamy możliwość wyłączamy - zwykle nie lodówkę, ale już tv, komputery i telefony tak. A wyjeżdżając też nie zostawiamy takich rzeczy w gniazdkach.
    • marzeka11 Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 18:46
      Tak, zawsze wtedy wyłączam. Mnie akurat nic nie dotknęło, ale koleżance z pracy spalił się laptop.
    • prawackie_trolliszcze Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 19:01
      Czasem warto użyć wyszukiwarki.
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,168278500,168278500,Na_haslo_burza_wylaczacie_elektronike_z_pradu_.html#p168279890
    • beata985 Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 19:29
      Jak fest napieprza to wyłączam
    • sueellen Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 19:31
      Zawsze. Jeszcze nie zgłupiałam by narażać się na problemy mimo ubezpieczenia domu.
    • lilia-anna Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 19:33
      Moim rodzicom zeszłego lata tv spaliło.
      • gajmal Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 20:39
        Dlatego zawsze wykupuję przy ubezpieczeniu mieszkania opcje uszkodzeń przepięciowych.
    • arthwen Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 20:58
      Nam kiedyś (z 5 lat temu? coś w ten deseń) sfajczył się modem, nie był podłączony do listwy antyprzepięciowej. Ale nie, nadal nie wyłączam sprzętu rtv, ani agd, ani niczego innego w czasie burzy.
    • joyce_byers Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 21:05
      Tak, ostatnia burza u nas. I piorun uderzył w pobliskie pole. Mieszkam na obrzeżu miasta. Ta część mieszkańców doświadczyła spalenia sprzetow. Firma ,która doprowadza tv miała robotę zapewnioną na 4 doby (wymiaby kabli podziemnych ,jakiś skrzynek na budynkach).
      Ja jako jedyna osoba w bloku miałam odłączone kompletnie wszystko ,co zawsze czynię. Reszta sąsiadów straciła lodówki, pralki, telewizory, komputery i drobne sprzęty. Uderzenie piorunami było w odległości ok 1,5 km od nas i jak widać wyrządziło mnóstwa szkód. Większość nie miała ubezpieczenia. Ja mam między innymi od wyładowań. Ale i tak odłączam wszystko.
    • krejzi.agusia.lajtova.gerek Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 08.09.22, 22:31
      Nie, przy prawidłowej instalacji i odpowiednio skonfigurowanych bezpiecznikach w skrzynce, ryzyko przepięcia jest śladowe.
      • stasi1 Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 09.09.22, 07:48
        Tylko kto wie czy ma dobrze skonfigurowane bezpieczniki? Ja raczej wyłączam
      • bywalec.hoteli Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 09.09.22, 10:09
        Można mieć w bezpiecznikach zabezpieczenie przeciwgromowe ale słyszałem, ze nawet ono nie zapewnia takiej ochrony.
    • mrawka Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 09.09.22, 07:34
      Mnie w ciągu ostatnich 5 lat dwukrotnie spalił się modem, a burza nie była zbyt blisko, więc teraz wyłączam w czasie burzy.
    • mid.week Re: Czy ktoś jeszcze wyłącza sprzęt RTV podczas b 09.09.22, 08:08
      Nie, nigdy niczego nie wyłączam, w mieście sieć elektryczna biegnie pod ziemią

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka