Dodaj do ulubionych

Zielone włosy i goły brzuch

09.09.22, 06:57
mamadu.pl/165976,zasady-ubioru-do-szkoly-czy-to-zgodne-ze-statutem-i-prawem
Przeczytałam ten artykuł i złapałam się na takiej reakcji: zielone włosy - ok; goły brzuch i szpony - nie ok, bo nie jest to właściwe ani w szkole ani w pracy.
Stworzyłam sobie analogię do pracownika w banku, taką konserwatywną instytucję wybrałam - i znów to samo: nie mam problemu z zielonymi włosami, gdyby ktoś na takim stanowisku w obsłudze klienta je miał, ale wielki dekolt i bluzka na ramiączka oraz ostry makijaż? Eeee... Niekoniecznie.

I tak sobie myślę, że jestem uprzedzona. Jakie normy co do wyglądu w szkole i pracy powinny Waszym zdaniem obowiązywać w XXI wieku? W ogóle jakieś? A może żadne? Co jest właściwe,a co zdecydowanie nie i od czego to zależy?
Obserwuj wątek
    • kochamruskieileniwe Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 07:05
      Je też jestem uprzedzona, zwłaszcza do długich paznokci na w-f.
      Blizny po szponach koleżanki noszę do dzisiaj. To była koszykówka na w-fie.
      • alpepe Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 07:53
        The same, blizna od oka do podbródka.
        • kropka_kom Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 11:20
          u mnie to samo...byl mocno zdarty naskórek na nosie
      • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:27
        Moja córka też ma bliznę po paznokciu koleżanki. Zdecydowanie jestem przeciwna długim paznokciom na wf
      • ga-ti Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:33
        Też długo miałam bliznę na dłoni po paznokciu koleżanki i też koszykówka.
    • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 07:34
      Jak zielone włosy ok to i szpony ok 🙄
      Jedno i drugie to sposób wyrażania siebie. Nie zgadzam się na dyskryminowanie pazów wobec włosów 😔
      • kamin Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 07:43
        Szpony są niebezpieczne dla otoczenia. Zielone włosy nikomu krzywdy nie robią.
        • saszanasza Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 08:28
          kamin napisał(a):

> Szpony są niebezpieczne dla otoczenia. Zielone włosy nikomu krzywdy nie robią.

Też tak uważam. Przecież te szpony są ostre jak cholera, niech któraś przypadkowo wsadzi je w oko drugiej, albo przetnie skórę podczas gry zespołowej.
          • e-ness Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:10
            Moja tesciowa nie ogarniała, ze jak tak bardzo pragnie zajmować się naszym dzieckiem to ma wypiłować pazury, bo 1,5 cm to „trochę” za dużo do obsługi niemowlaka.
            Były fochy i oburzenie, ze nie będziemy mówić co ma robić
            Wybrała pazury😄
            • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:20
              Też bym wybrała 🙄
              • e-ness Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:28
                Tez się cieszę, ze dokonała takiego wyboru 😄
                • saszanasza Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:32
                  e-ness napisała:

> Tez się cieszę, ze dokonała takiego wyboru 😄

🤣🤣🤣😉
                • jednoraz0w0 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:48
                  🤣
                • annaboleyn Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:37
                  e-ness napisała:

> Tez się cieszę, ze dokonała takiego wyboru 😄

Hyhyy big_grin Win-win!
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:33
              Masakra. Ale przynajmniej pozostała wierna sobie... ;P
      • zuzanna_a Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 08:21
        Uwielbiam ten frazes „wyrazanie siebie”
        Byloby cudownie gdyby ludzie „wyrazali siebie” poprzez zachowanie a nie opakowanie.
        Chyba ze ktos konkretnie napisze co wyraza pol dup.,ska na wierzchu albo szpony na 5 cm. Bardzo jestem ciekawa co konkretnie ktos chcial wyrazić i z jaka cechą osobowosci powiazany jest ten aspekt. Moze jakas lista dla odbiorcow? Np szpony na paznokciach - jestem introwertyczką. Zielone wlosy z wygolonym bokiem - lubie koty. Goly tylek i tatuaz galki ocznej - mam mroczne mysli ale jestem wierna przyjaciolom. Taka lista. Bo skoro to wyrazanie siebie, to chetnie sie dowiem co pracownik/uczen chce konkretnie przekazac, inaczej mamy niezrozumienie - on sie stara, farbuje, tatuuje, kolczykuje, wszczepia sobie np implant rogu albo rozcina jezyk na węża - a ja biedna dalej nie wiem co chcial przekazac o wyrazić.
        • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 08:26
          Ja już nie będę pisac, co dla mnie oznacza w 3/4 gole cielsko i tapeta, bo mnie hm wytną tutaj...
          • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:06
            I jeszcze, zawsze mi się wydawało, że wyrażamy siebie raczej poglądami na różne rzeczy, stylem życia, decyzjami, typu np. rezygnacja z mięsa, chodzenie/niechodzenie w szkole na religię itp. itd. A tu zonk, najważniejsze jest "wyrażanie siebie" ostrą tapetą, pazami na pół metra i bluzką nie sięgającą brzucha. Głupie i płytkie to strasznie.
            • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:12
              lily_evans011 napisała:

> I jeszcze, zawsze mi się wydawało, że wyrażamy siebie raczej poglądami na różne
              > rzeczy, stylem życia, decyzjami, typu np. rezygnacja z mięsa, chodzenie/niecho
              > dzenie w szkole na religię itp. itd. A tu zonk, najważniejsze jest "wyrażanie s
              > iebie" ostrą tapetą, pazami na pół metra i bluzką nie sięgającą brzucha. Głupie
              > i płytkie to strasznie.

Chcesz czy nie chcesz, wyrażamy siebie równiez wyglądem. Np. ktos kto nie je mięsa, często równiez nie korzysta z produktów pochodzenia zwierzęcego, więc kurtką z wypełnieniem poliestrowym i butami z tworzywa innego niz skóra równiez wyraża swoje poglądy. Ktos np. jest religijny i swoje poglądy wyraża nosząc symbole swojej religii na widoku. Ktoś jest fanem jakiegos rodzaju muzyki - ubiera się podobnie do swoich idoli, lub nosi koszulki z ich podobizną. Inna osoba ma konserwatywne poglądy nt rodziny, roli kobiety i wyraża to równiez ubiorem (np. brak makijażu, ubrania długie, bez dekoltów) Itd.
              • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 12:34
                No ok ale ten konkretny wygląd, który opisuję, nie wyraża akurat nic dobrego.
                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:19
                  Nagość wyraża wolność. To nic złego. Odkryty brzuch może być afirmacją własnej cielesności. Długie pazury być może symbolizują gotowość do agresji.
                  Interpretacja więcej pewnie mówi o interpretatorze niż o jej przedmiocie.
                • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:42
                  lily_evans011 napisała:

> No ok ale ten konkretny wygląd, który opisuję, nie wyraża akurat nic dobrego.

dla ciebie

i pewnie dla mnie też, ale jestem świadoma, że moje poglądy nie wyrosły w próżni, tylko są efektem wychowania i dorastania w takim a nie innym społeczeństwie. Więc i mnie, i zapewne tobie, tego typu ubiór kojarzyć sie może z rozwiązłością seksualną. Tylko to, czy rozwiązłość jest zła, to juz wynika z wdrukowanych nam zasad. Bo tak na zdrowy rozum, co złego jest w np. radosnym uprawianiu seksu z różnymi partnerami, jesli przy tym nie robimy nikomu krzywdy i dbamy też o swoje zdrowie.
                  • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:31
                    Serio, wolałabyś żeby córka nastolatka puszczała się z kim popadnie i co chwilę z innym, czy miała udaną relację, uczuciową i także seksualną z jednym chłopakiem? No ja uważam, że z ludźmi uprawiającymi seks dla sportu z kimkolwiek bądź jest emocjonalnie coś nie teges, a przy okazji często robią krzywdę partnerom.
                    • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:45
                      Spoko, zakleję jej pępek, żeby nie było widać i zagwarantuję tym udane życie seksualne z ukochanym partnerem…
                    • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:49
                      Nie uważam, by seks, jak go nazywasz "dla sportu" był złem sam w sobie.
                      • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 01:37
                        Serio? I aprobowałabyś taką postawę nastolatki/nastolatka?
                    • fornita111 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 20:06
                      Lily ty jestes jakas bardzo skrzywiona. Czytac hadko
                      • nutella_fan Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 20:35
                        Lidka właśnie jest normalna, w przeciwieństwie do was. Strach was czytać.
                      • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 08:28
                        Bo nie podoba mi się sportowy seks nieletnich i brak potrzeby wchodzenia w relacje?
                • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 20:03
                  Całe lato chodziłam w bluzkach odsłaniających brzuch. Co złego tym wyraziłam?
              • 7katipo Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 13:30
                Upraszczasz myślę dość mocno.
                Obejrzałam się właśnie krytycznie od czapki po ciżmy, pod kątem tego, co napisałaś.
                I wyszło mi, że wyglądem to ja wyrażam, że zasadniczo zwisa mi, jak wyglądam.
                Li i jedynie.
                Nie zobaczyłam, jakiej muzyki słucham, czy - i jakie książki czytam, itp. 🤔
                • 7katipo Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 13:43
                  Ani co jem.
                  Ewentualnie - że jem za dużo 😛
            • znowu.to.samo Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 13:50
              Ogólnie pojęta popkultura zrobiła ludziom wodę z mózgu, i mamy rezultat
            • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:15
              Chcesz czy nie chcesz, Twoje ciało wyraża Ciebie - sylwetka, sposób poruszania się, mimika, makijaż, włosy, ale też fryzura i ubranie, ozdoby.
              Jeśli ktoś zmusza Cię do jakiegoś wyglądu, to ingeruje w Twoją intymność. Nastolatki przeciw tej ingerencji, a także przyjętym zasadom, się buntują - to chyba normalne?
              • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:19
                Czyli należy pozwolić im przychodzić do szkoły w bieliźnie ( bo akurat taką mają fanaberię)? Czy może należy uczyć co wypada a co nie? Do szkoły, pracy, do restauracji, na spacer w góry czy na plażę - trzeba umieć się odpowiednio ubrać. Żeby potem nie było zdziwienia np, że wyproszą z restauracji bo przyszło się w kostiumie kąpielowym.
                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:01
                  Nie, należy im po prostu wyjaśnić, w czym rzecz, i poprosić, żeby do szkoły w samej bieliźnie nie przychodziły. Spokojnie, bez uszczypliwych uwag, obrażania i wyśmiewania - co często ma miejsce w szkołach.
                  • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:05
                    Jeden zrozumie inny nie. Czyli jednak pozwolić?
                    I zamiast tłumaczenia ( takie rzeczy dzieciaki w liceum już powinny wiedzieć z domu ), dać do podpisania regulamin. Mówimy o nastolatkach a nie o przedszkolakach.
                    • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:20
                      arwena_11 napisała:

> Jeden zrozumie inny nie. Czyli jednak pozwolić?
                      > I zamiast tłumaczenia ( takie rzeczy dzieciaki w liceum już powinny wiedzieć z
                      > domu ), dać do podpisania regulamin. Mówimy o nastolatkach a nie o przedszkolak
                      > ach.
                      A w Ewangelii jak było?
                      Ile razy masz brata napominać, jak zgrzeszy?
                      To ucznia chyba więcej razy, bo młody to durny?
                      Czy nie?
                      • ga-ti Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:39
                        Chyba raczej wybaczać? O upominaniu było coś innego.
                        • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 21:08
                          Mat. 18.15
            • magdallenac Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:17
              lily_evans011 napisała:

> I jeszcze, zawsze mi się wydawało, że wyrażamy siebie raczej poglądami na różne
              > rzeczy, stylem życia, decyzjami (...)

W przypadku dorosłych, zgadzam się. Lata nastoletnie, to czas na eksperymenty, szaleństwa i poszukiwanie własnego stylu, właśnie przez eksperymenty.
          • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:17
            Tak wiemy lily, że dla ciebie każda młoda kobieta, która odstaje od twojej wizji jest dla ciebie dziffką 🙄
            • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:21
              No dobra, ale w jaki sposób przykrótkie gacie i bluzka odsłaniająca pępek, tudzież mocne makijaże itp. itd., wyrażają osobowość? Tzn jakoś tam na pewno wyrażają, pytanie, o czym informują na temat tej danej osoby.
              • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:02
                Mogę mówić tylko za siebie i swoje pazury. Makijaże, tatuaże i krótkie bluzki nigdy nie były w temacie moich zainteresowań.
                No więc dla mnie szkoła była piekłem i to na wielu poziomach. Piekłem, które ledwo przeżyłam i które śni mi się do dziś.
                Nie byłam ładna czy wysportowana, nie miałam bogatych rodziców, drogich ubrań czy modnych gadżetów. A pazury to było coś mojego, coś co mi dobrze wychodziło nawet jeżeli było to TYLKO malowanie paznokci. Taki mój kawałek podłogi.
                Nie chce zabrzmieć zbyt dramatycznie, ale byłam przez chwilę w takim momencie życia, że gdyby ktoś postanowiłby mi to zabrać, bo tak to mogłoby to przechylić czarę goryczy.
                • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 12:33
                  Ale ja Cię świetnie rozumiem i te pazy to teraz taki Twój znak rozpoznawczy wink.
                  Rozumiem jakieś elementy typu kolorowe włosy, pazy, nietypowy kolczyk.
                  Ale jak panna po całości wygląda, jakby wpadła do szkoły bezpośrednio po pracy w nocnym klubie (makijaż, stylówa, doczepione rzęsy, pazury), to słabo jest...
              • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:15
                lily_evans011 napisała:

> No dobra, ale w jaki sposób przykrótkie gacie i bluzka odsłaniająca pępek, tudz
                > ież mocne makijaże itp. itd., wyrażają osobowość? Tzn jakoś tam na pewno wyraża
                > ją, pytanie, o czym informują na temat tej danej osoby.

Oczywiście, że wyraża to osobowośc, czy tam podejście do życia. Dla mnie jest to przede wszystkim sygnał, że ta osoba chce być atrakcyjna (przeważnie dla płci przeciwnej), że to jest dla niej ważne. Mozna sobie tez dośpiewać, że takie "nastaranie" dodaje tej osobie pewności siebie.
                • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 12:31
                  Czyli tak naprawdę nic więcej w głowie poza wyrywaniem osób płci przeciwnej (albo własnej wink).
                  • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:23
                    Powinnaś się zatrudnić w MENie jako łowczyni nierządnic.
                  • 152kk Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:50
                    Dlaczego uważasz, że ktoś komu zależy na "wyrywaniu osób płci przeciwnej" ( na marginesie: a może wcale nie przeciwnej😉 to automatycznie nic w głowie nie ma? Naprawdę można mieć satysfakcjonujące życie erotyczne, a jednocześnie być wartościowym i spełnionym człowiekiem na innych polach. Nawet powiedziałabym, że sukcesy erotyczne pomagają w osiągnięciu ogólnej satysfakcji w życiu i najbardziej popaprani są ci, którzy tego życia erotycznego udanego raczej nie mają (liczne przykłady można znaleźć w obozie obecnie rządzącym, na czele z członkiem rządu odpowiadającym za edukację)
                    • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:00
                      Tylko, że jak gowniaki zajmują się życiem erotycznym i uczuciowym w nadmiernym stopniu, to przeważnie nie ma już w głowie miejsca na wiele więcej. Ile jest osób które potrafią rok szkolny zawalić, bo wagarowaly, żeby spotykać się z "miłością". A w dodatku to i tak wszystko szybko minie, jest bardzo ulotne....
                      Człowiek dorosły jednak potrafi sobie różne rzeczy poukładać i ma w życiu miejsce osobne na związek, inne na pracę i nie zawala tego drugiego z powodu zaangażowania uczuciowego.
                      I generalnie, z im większej patologii są dziewczyny, tym szybciej wchodzą w związki i tym szybciej zaczynają życie seksualne, nawet w podstawowce, więc...
                      • jednoraz0w0 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:05
                        Litości… 😃 (u mnie w klasie pierwsza ciężarna laska to była prymuska, taki żeński odpowiednik Ananiasza, pieszczoszka naszej pani).
                        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 09:58
                          No, tylko ciekawe ile procentowo w ciąże zachodzi prymusek, a ile ledwo zdających do następnej klasy... Bo wydaje mi się, że jednak różnica w tych procentach będzie znaczna i to tych drugich będzie więcej.
                  • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:46
                    lily_evans011 napisała:

> Czyli tak naprawdę nic więcej w głowie poza wyrywaniem osób płci przeciwnej (al
                    > bo własnej wink).

Raczej zawsze jest więcej w głowie, niż widać na zewnątrz.

Co takiego złego jest w "wyrywaniu" osób płci przeciwnej (albo i nie)? tak na zdrowy rozum, abstrahując od wtłaczanych zasad (często opartych na nakazach i zakazach religijnych).?
                  • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:48
                    Albo jest super inteligentna i niezmiernie bawi ją psucie krwi takim panciom, które chciałyby splunąć i poczuć się dobrze, a nie mogą, bo się okazuje ze z pazami i makijażem to nadal najlepsza uczennica w szkole…
                    • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:52
                      Z takimi pazami i makijażem, o jakich ja myślę, to nie widziałam ani jednej dobrej uczennicy, mało tego, osoby mającej cokolwiek w głowie poza sianem.
                      • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:06
                        Ja ze swoimi pazami byłam najlepszą uczennicą, nawet stypendium brałam w LO i 6 z religii miałam 😊
                        Ale fakt makijażu nie nosiłam 🙄
                      • hanusinamama Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:21
                        No to mało widziałaś...
                      • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:44
                        Ty ponoć nie nosiłaś pazow ani dekoltów, a tez niespecjalnie mądrze piszesz…
                    • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 20:08
                      Właśnie mi się przypomniało, jak lubilam szokować tym efektem kontrastu big_grin
                • deszczu_kropelka Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 20:17
                  "American Beauty" mi się przypomniało i Angela, która tak bardzo nie była tym, na kogo starała się wyglądać.
              • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 08:55
                To jest typ dziewczęcia, ktore nie uczy sie w dobrze, bo caly wysilek wklada w wygląd. Czasami z marnym skutkiem.
                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 07:39
                  Jaki znowu "typ"? Nie ma jednego "typu" dziewczynek ubierających się "wyzywająco". Bywają wśród nich bardzo nieśmiałe, bywają repetentki, bywają prymuski. Pełne spectrum zachowań i stosunku do nauki.
                  U Was jest reżym, to nie wiecie, bo nie macie pola do obserwacji.
                  • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:13
                    Prymuski z odkrytym brzuchem w szkole? Jasne. To najczęściej dziewczynki ktore ledwo na 2 lub 3 wyciągają. I jak najbardziej jest to określony typ w zachowaniu i wygladzie.
                    • karme-lowa Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:31
                      fogito napisała:

> Prymuski z odkrytym brzuchem w szkole? Jasne. To najczęściej dziewczynki ktore
                      > ledwo na 2 lub 3 wyciągają. I jak najbardziej jest to określony typ w zachowani
                      > u i wygladzie.
                      Najlepsza uczennica w klasie córki (naprawdę bardzo mądra dziewczyna, znany się bardzo dobrze), chodzi z odkrytym brzuchem, 5 kolczykami w uchu i pasemkami we włosach.
                      • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:36
                        Wyjątki potwierdzają regułę. Uczylam w 3 szkolach i w zadnej nie mialam prymuski epatujacej golizna. Zwykle to dziewczynki, ktore nie uczą sie.
                        • ichi51e Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:45
                          No to trzeba im się kazać ubrać a chęć do pracy i UW wzrośnie 🤣🤣🤣 problem solved.
                          Stawicie siodło przed koniem
                          • ichi51e Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:46
                            IQ*
                          • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:47
                            Gdyby to bylo takie proste. Ten typ kobiety niezaleznie od wieku ma inne priorytety.
                            • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 09:06
                              fogito napisała:

> Gdyby to bylo takie proste. Ten typ kobiety niezaleznie od wieku ma inne priory
                              > tety.

Cudownie. "Typ kobiety".
                              A wiesz, miałam w grupie koleżankę, która się prostytuowała. I była zawsze świetnie przygotowana do każdych ćwiczeń, każdego kolokwium, każdego egzaminu.
                              Jaki to byłby "typ" wg Ciebie?
                              Naklejasz ludziom etykietki "typu", więc ich nie widzisz, nie rozumiesz, nie możesz pomóc.
                              Twoja sprawa, póki robisz to prywatnie. Jeśli to robisz jako nauczycielka, krzywdzisz dzieci, które Ci powierzono.
                              • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 09:50
                                Nie unos sie bo odlecisz. Ludzie od zawsze przypinaja sobie wzajemnie etykiety. Czy ci sie to podoba zy nie oceniaja tez innego przez pryzmat wygladu.
                                Ja nikogo nie krzywdę. Te dzieciaki już do szkol trafiają pokancerowane przez rodziców. Im bardziej odjechany wyglad tym więcej problemow skrywa.
                                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 07:21
                                  fogito napisała:
                                  Ludzie od zawsze przypinaja sobie wzajemnie etykiety
                                  > . Czy ci sie to podoba zy nie oceniaja tez innego przez pryzmat wygladu.

Do dzisiaj myślałam, że ci, którzy mają tego świadomość, chociaż próbują nie etykietować. A ci, co biorą na siebie odpowiedzialność i mają władzę nad słabszymi, w szczególności.

> Ja nikogo nie krzywdę. Te dzieciaki już do szkol trafiają pokancerowane przez r
                                  > odziców. Im bardziej odjechany wyglad tym więcej problemow skrywa.

Każdy problem jest inny. A Ty przed chwilą sprowadziłaś wszystkie do "typu" zainteresowanego jedynie erotyką, małej ladacznicy.
                                  Poza tym to nie jest prawda. Zdarza się, że dzieci z największymi problemami ukrywają się za "porządnym", nie rzucającym się w oczy strojem, nie robią wokół siebie hałasu, nie są żadnymi "drama queen. Robią wszystko, żeby nie dać po sobie poznać, nie wydać rodziców. Są grzeczne i podporządkowane, choć wycofane. "Nie sprawiają problemów wychowawczych."

.
                                  • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 09:39
                                    No nie, powiedziałabym że teraz modne jest epatowanie całego świata swoimi problemami, cięcia, piercingi itp. Z kiepskim domem i kiepskim życiem to ludzie ukrywali się ze 30 lat temu w liceum.
                        • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:49
                          Może uczyłaś w samych słabych. Mieszkam koło LO z wysokimi progami punktów i sporo dziewczyn nosi krótkie topy. Bo są modne. Dokładnie tak samo jak ja 20 lat temu w tej samej szkole smile I moje koleżanki - słabo tam się za bardzo nie dało uczyć, nie ten typ szkoły
                          • fogito Re: Zielone włosy i goły brzuch 11.09.22, 08:54
                            Uczylam w gimnazjum i SP. W liceum wiecej wolno i zapewne wiecej jest zielonowlosych.
                          • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 09:37
                            No widzisz, a ja byłam z córką na rozmowie w najlepszym LO w Polsce w tamtym roku (niestety nie wykorzystała szansy, dała popis totalnego wywalenia na wszystko, a teraz sama jojczy że zamknęła sobie drogę do dobrych szkół swoim wyborem sprzed roku, idzie zwariować powolutku). Dziewczyny typ intelektualistów, delikatne makijaże, dużo okularów i szkolne granatowe podkoszulki. Naprawdę o wiele przyjemniej to wyglądało niż wieczna dyskoteka na korytarzu w słabym liceum (poprzednie LO córki ma dobrze prowadzona stronę na insta i ciągle coś wrzucali z życia szkoły).
        • mikams75 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 08:36
          popieram, tez jest dla mnie niezrozumiale to wyrazanie siebie szczegolnie golizna.
          • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:18
            Golizny sama nie popieram, ale nie spodobało mi się takie rozróżnienie, że włosy tak a pazury nie.
            • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:31
              Włosy nie robią nikomu krzywdy. Pazurami jak najbardziej można zranić, uszkodzić oko. Pamiętaj, że na WF są gry kontaktowe jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka. No chyba, że panna będzie stała jak słup.
              • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:45
                To może czas ograniczyć sporty kontaktowe? Albo jeszcze lepiej dać wybór uczestnikom?
                • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:23
                  To byś musiała zatrudnić 10 nauczycieli do wf. I wszystkie klasy w tym samym czasie powinny mieć zajęcia. O bazie do uprawiania sportów nawet nie wspominam.
                  Moja córka na studiach ( ja też ) mogła wybrać co będzie ćwiczyła. Zapisy były konkretnego dnia. O 23 otwierał się system. I w sumie głównie wybierano pod to aby w wolny dzień nie było zajęć, aby w jakieś okienko wcisnąć. Mojej córce się udało zapisać na to co chciała i w ten dzień co chciała w ostatniej chwili - potem system padł sad. Ale wielu osobom się nie udało.
                  W liceum nie widzę takich możliwości.
                  • wzosia Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 21:15
                    Ależ się da. Moja córka miała taki system w gimnazjum. Na początku roku dostawali listę dyscyplin z datami i godzinami i każdy zapisywał się na to mu się podobało. W jednym roku moja córka chodziła na rolki/łyżwy. W innym na freesbe. 1 wf w tygodniu bul przypisany do klasy i wówczas mieli lekką atletykęwink

A wracając do stroju. W LO dziecia na 1 spotkaniu rodziców z dyrektorem usłyszałam, że szkoły nie interesuje jak ubrani będą uczniowie. Mogą chodzić nawet cosplay. Szkoła za to nie bierze odpowiedzialności za przeziębienia a temperatura zimą rzadko przekraczała 20 stopni.
                    I to działało. Skoro część młodzieży wyraża strojem swój bunt to nie mogli się buntować przeciw zakazom szkolnym w sprawie stroju.
                    • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 21:43
                      Ale twoja córka nie chodzi w Polsce do szkoły, prawda?
                • hanusinamama Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:01
                  Tak moze niech wycofają WF....dla dobra długich szponów. Odpłynełaś borsuczyca...
                  • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:07
                    Można tak zaplanować lekcje wf, żeby nikt nikogo nie musiał dotykać. Opracować programy ćwiczeń ogólnorozwojowych co by wszystkim wyszło na dobre.
                    Ale nie lepiej dać piłkę i niech grają, bo to wymaga najmniej wysiłku od prowadzącego.
                    • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:10
                      Nauczenie dobrze grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną - to jest wysiłek. Mało kto potrafi to dobrze zrobić.
                    • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:21
                      Borsuczyco, ja rozumiem osobiste upodobania i antypatie, ale na litość. Po pierwsze primo, tak długimi paznokciami można zrobić również krzywdę sobie (tak, wiem, ty nigdy, a ja owszem, zadrapałam sobie policzek własnymi, nastolatkowymi, dłuższymi paznokciami). Po drugie primo: ja rozumiem, że Ty akurat nie lubisz gier zespołowych, ale one są dosyć lubiane przez sporą część młodzieży oraz potrzebne, uczą współpracy z innymi, ćwiczą orientację (zwracam uwagę gdzie jest inny zawodnik mojego teamu), planowanie ruchów (ja mam bliżej do piłki czy Zośka), strategiczne myślenie (Zośka szybciej biega, ja celniej rzucam). Nie bez przyczyny różne formy gier i zawodów zespołowych są wprowadzane od przedszkola.
                      I owszem, można i należy popracować nad tym JAK się odbywają gry zespołowe (nie powinny to być tylko tzw."zajęcia na macie"= macie piłkę i grajcie, ale częściowo to też rozumiem, wymeczonym nastolatkom na osmej lekcji może być łatwiej tak grać). Nie powinno być dobierania drużyn przez samych uczniów, bo to może być instrument szykanowania mniej popularnych kolegów. Ale nie, nie należy rezygnować z gier zespołowych żeby uczniowie mogli nosić długie paznokcie.
                      I to pisałam ja, Jarząbek, często zwolniona z wf-u ostatnia noga w grach zespołowych.
                      • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:28
                        Daniela ja pisałam o tym by dać wybór i zachować różnorodność. U mnie w szkole jednej i drugiej 90% czasu to były gry zespołowe, których zasad nawet nikt nam dobrze nie wytłumaczył. I co z tego, że ja np byłam dobra z gimnastyki czy skoków przez kozła jak to była raz w roku.
                        A gdy pierwszy (i ostatni) raz grałam w piłkę ręczną to dostałam zupełnie niespodziewanie tak mocno łokciem między żebra, że wszystkie gwiazdy zobaczyłam. To ja dziękuję za taką grę zespołową i naukę strategiii.
                        Nie każdy nadaje się do wszystkiego.
                        • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:34
                          Ni jednak pisałaś nie o wyborze, tylko o planowaniu WFu tak, żeby nikt nikogo nie musiał dotykać. No to siłą rzeczy odpadają gry zespołowe - to nie jest różnorodności wtedy. Jak zapewnisz różnorodność (popieram!!!) to jednak będą też gry zespolowe= długie paznokcie są niebezpieczne.
                          • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:36
                            Gdyby siatkówka to było 10% czasu nie 90% to osobnik pazurzasty mogłyby przesiedzieć na ławce rezerwowych i świat by się od tego nie zawalił.
                            • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:40
                              A na jakiej podstawie osobnik pazurzasty ma siedzieć na ławce? O ile ktoś jest chory lub niedysponowany to rozumiem, ale na jakiej podstawie zwalniać z udziału w lekcji ucznia - "bo ma pazury"? No jednak nie bardzo to widzę. Następnego dnia pazury będzie miało 100% klasy (zrobią sobie żele), bo WF jest na pierwszej lekcji i nie chcą potem siedzieć spoceni.
                              • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:47
                                Wtedy niech rzucają piłką palantową albo biegają dookoła boiska 🙄
                                • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:50
                                  No ale dlaczego jeśli w programie dla klasy jest siatkówka, koszykowka, pilka ręczna albo nożna? Czy mają medyczne przeciwwskazania do gry? Nie. No chyba, że lekarz wystawi zaświadczenie "na paznokcie." I to nie jest tak (rozumiem, że to twój czuły punkt) że to zawsze i tylko musi dotyczyć paznokci. Wystarczy żeby szkoła miała obowiązkowy basen, basen wymagal czepka, a uczeń miał dredy do pasa.
                                  • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:58
                                    Po prostu uważam, że nakazanie komuś ścięcia paznokci czy włosów, żeby mógł uczestniczyć w zajęciach których nie chce i nie danie mu żadnej alternatywy jest opresyjne i przemocowe. Przyjmuję do wiadomości, że się ze mną nie zgadzasz.
                                    • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:05
                                      Ale WF w szkole nie jest do wyboru. Póki co jest obowiązkowy. Można uznać, że samo istnienie WFu jest opresyjne (nie zgadzam się z tym, choć nienawidziłam tego przedmiotu całą duszą). A WF ma określony program też i o ile mi wiadomo zawarte są w nim gry zespołowe. A nawet gdyby ich nie było to, choć wiem, że będziesz zaprzeczać całą duszą, własnymi paznokciami też można sobie zrobić krzywdę.
                                      • bene_gesserit Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:10
                                        Podobno 30% dzieci jest w Polsce zwolnionych z WFu.

Ja sobie własnymi pazurami robię krzywdę. Jeśli zdarzało mi się zapuścić, bywało, że budziłam się z jakimiś małymi szramami na twarzy. Akrylowe cudo o długości ponad centymetra poza opuszek to jak broń obosieczna. Jeśli za bezpieczeństwo dzieci odpowiedzialna jest nauczycielka czy nauczyciel, nie powinien się na to godzić.
                                    • wapaha Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:08
                                      borsuczyca.klusek napisała:

> Po prostu uważam, że nakazanie komuś ścięcia paznokci czy włosów, żeby mógł ucz
                                      > estniczyć w zajęciach których nie chce i nie danie mu żadnej alternatywy jest o
                                      > presyjne i przemocowe. Przyjmuję do wiadomości, że się ze mną nie zgadzasz.
                                      >
                                      Włosy-długie krótkie kolorowe o ile nie są zawszone nie stwarzają żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia innych
                                      Długie pazury już tak - w sporcie są niedopuszczalne , bo zwyczajnie moga okaleczyć innych .
                        • gaga-sie Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 09:36
                          Myślę, że teraz gdybyś spytała nastolatków o wybór, to duża część wybrałaby komórkę i internet.
                      • magdallenac Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:31
                        Wypowiem się jako ekspertka 😄 i matka córki uwielbiającej długie pazury- u nas wszystkie nastolatki kochają akryl. Dziecko gra w siatkówkę- absolutny zakaz pazurów i jakiejkolwiek biżuterii. Nawet zwykłe wkrętki w uszach out.
                        • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:35
                          No miałam jeszcze dopisać właśnie, że także biżuteria może być niebezpieczna. Z tym ze tu jest latwiej-mozna zdjąć i założyć.
                          • magdallenac Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:41
                            Powinnaś zobaczyć te stosy sznurkowych bransoletek, cienkich płaczących się naszyjników, pierścionki, pierścioneczki, wkrętki, kółeczka. Ja bym w ogóle zrezygnowała z biżuterii, a te biedaczki mozolnie to wszystko wkładają i ściągają i tak dwa razy dziennie, 6 razy w tygodniu 😄
                            • daniela34 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:53
                              Wyobrażam sobie smile
                        • arthwen Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:01
                          Tak, u nas tez kolczyki/łańcuszki/pierścionki mają być zdjęte - nosić mogą, proszę bardzo, ale nie na wf-ie.
                        • annaboleyn Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 17:09
                          Myślę, że każdy rodzic, którego córka własnym pazurem wyrwała sobie/koleżance kolczyk z ucha, ew, synowi septum zaplątało się w długie i rozpuszczone również do ćwiczeń włosy kolegi - błyskawicznie wprowadzi rygor w tej kwestii, a obiekty nie będą szczególnie protestować, to się nie goi przesadnie fajnie wink
                        • hanusinamama Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:24
                          Nie dziwię się zakazowi kolczyków. U nas na wf był zakaz..ale dziewczyny posżły grać po szkole. jedna z tyciusimi kółeczkami (takie co tylko do okoła płatka ucha są, nic specjalnie wiszącego), grały w kosza, jedna drugą koszulką zaczepiła i ucho przerwane....z dziewczyny krew sie lała jak zarzynanego świniaka.
                          • annaboleyn Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:07
                            Jestem przeciwko zakazowi w ogóle, natomiast za pilnowaniem, żeby panny i młodzieńcy jednak zdejmowali wszelką biżuterię przed ćwiczeniami. Albo niech rodzice podpisują, że nie obarczą szkoły odpowiedzialnością za jatkę.
                    • hanusinamama Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:04
                      Ale co jest złego w nauczeniu gry w siatkówkę?? Dzieciaki wolą o niebo bardziej grać w siatkę czy kosza niż skakać przez kozła.
                      Dobór ćwiczen tak aby można było mieć szpony jest dla mnie kuriozalny
                      • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 18:07
                        Nie dobór a wybór czytaj uważnie.
                        • gaga-sie Re: Zielone włosy i goły brzuch 12.09.22, 09:40
                          A jakby to w praktyce wyglądało? Kto realizowałby te różnorodne zajęcia jednocześnie? Kilku nauczycieli? Przecież szkoły są niedoinwestowane, o brakach kadrowych i lokalowych nie wspominając.
                      • kurt.wallander Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:53
                        hanusinamama napisała:

> Ale co jest złego w nauczeniu gry w siatkówkę?? Dzieciaki wolą o niebo bardzie
                        > j grać w siatkę czy kosza niż skakać przez kozła.

Fajnie, jesli mozna spróbowac róznych sportów w szkole. Ja akurat lubiłam (i dobrze mi wychodziły) te skoki przez kozła i skrzynię.

• primula.alpicola Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:01
              borsuczyca.klusek napisała:

> Golizny sama nie popieram, ale nie spodobało mi się takie rozróżnienie, że włos
              > y tak a pazury nie.
              >
              Pazury bywają niebezpieczne, doczytaj o bliznach.
            • hanusinamama Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 13:57
              Wiesz jakie kuku mozna komuś zrobić takim pazurem na wfie??
        • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:05
          Umm, tak czysto teoretycznie jak miałoby się wyrażać w czynie przekonanie np „jestem anarchistą, nie stosuje się do narzuconych zasad”…? Noszeniem grzecznej grzywki z zaczeską na bok i kamizelki w serek na białą koszulę…? Wybór stroju, makijażu itd to tezjest rodzaj działania. Nie każdą ideę czy przekonanie da się wyrazić czynem polegającym na wolontariacie w schronisku dla małych kotków, żeby tylko robić dobrze delikatnej psychice obcych ludzi, mających problem z cudzym wyglądem….
          • mikams75 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 11:41
            to mozna sobie zalozyc koszulke w kotki jak ktos jest takim fanem, ale tu chodzi zazwyczaj o wyzywajacy stroj, golizne czy pazury, ktorymi mozna kogos niechcacy podrapac.
            • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 14:26
              I wszystko to odnosi się do dziewczynek, no nie?
              • mikams75 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:09
                nie, czemu?
                W szkole mojego dziecka zasady dotyczyly i chlopcow i dziewczynek, ale faktycznie, dziewczynki czesciej wybieraja gole brzuchy i szorty niezakrywajace do konca posladkow. Ale chlopcom tez tak nie wolno bylo przychodzic do szkoly. Natomiast wszelkie zakazane obrazliwe napisy na koszulkach to czesto wybor chlopcow.
                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:22
                  Ale o tych napisach tu jakoś do tej pory ani słowa. O to mi chodzi.
              • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:16
                Zauważ, że dziwnym trafem, to damskie czy dziewczęce stroje bywają często silnie zseksualizowane (tak projektowane z klucza, odsłaniające goliznę w wyzywający sposób), męskie nie, a przynajmniej te noszone przez tzw. ulicę.
                • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:23
                  Ale męskie często wyrażają upodobanie do przemocy. Ale co to dla nas, tylko ten seks, ten seks, samo zło.
                  • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:33
                    Nie wiem, ja takich nie widzę, jedno co mnie razi w młodych chłopakach, że często wyglądają jak brudne niechluje w rozmemlanym dresie i brudnych butach.
                    • nangaparbat3 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:35
                      O tym tu też ani słowa.
                      • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 15:48
                        W regulaminach szkolnych jak najbardziej jest mowa o czystym i schludnym ubraniu. A co do tych rozmemłańcow, to serio, mam wrażenie, że to nie jest celowe, tylko oni po prostu nie widzą, jak syfnie wyglądają. Może w domu jest taka "kultura brudu", czy co?
                        • arthwen Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:03
                          Nie, taka moda teraz u młodzieży. Bardzo zadbana mama (ale z klasą), bardzo do tej pory zadbanej dziewczynki żaliła się własnie na zebraniu, pytając inne mamy dziewczynek głównie, czy ich córki też teraz upierają się chodzić w ciuchach "na kloszarda" big_grin
                          • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:05
                            Ale stylówka to co innego niż brudne ubranie jednak i to widać...
                            • arthwen Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:08
                              Ale rozmemłanie może być czyste wink Własnie taki kloszard, tylko świeżo po praniu wink
                              • lily_evans011 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:22
                                No to ja mówię po prostu o brudasach. Przecież to widać, czy rzecz jest świeża i wygniecione, czy wymemlana, bo już noszona ze 2 dni albo rzadko prana.
                • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 20:22
                  Po prostu dziewczyna z odsłoniętym brzuchem jest uważana za wyzywającą, a chłopak bez koszulki to neutralny widok, gorąco jest, o co tu się czepiać
              • zuzanna_a Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 16:31
                A skad zdziwienie, skoro chlopak nie ma czesci intymnych, ktore moze eksponowac.
                Gola klata - nic ciekawego.
                Goly włochaty i pryszczaty tylek? Niby kogo ma krecic?
                Ciezko tez byloby ubrac obcisle spodnie, ktore eksponowaly by genitalia - opięte kulki jądrowe są nieestetyczne a wacuś w stanie spoczynku niewielki.
                Do tego faceci sie nie malują wiec ani paznokciem, ani rzęsą ani czerwonymi wymalowanymi ustami kusic nie będą. To co cie dziwi?
                Za moich czasow chlopakow sie gonilo jak opuszczali gacie i bylo widac gumke z bokserek i chyba za wiele sie nie zmienilo.
            • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:38
              Nie, tu nie chodzi o żadne golizny ani o kotki, tu chodzi o zdanie:

Byloby cudownie gdyby ludzie „wyrazali siebie” poprzez zachowanie a nie opakowanie.
          • rozaliaolaboga Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 09:53
            A jak szkoła się zgodzi na zielone włosy, to co wtedy one bedą wyrażać? Bo już nie anarchizm i walkę z systemem przecież? Czy może chodzi o walkę dla walki i bycie na nie z założenia? Szkoła zgadza się na zielone włosy, to wszczepimy sobie rogi na głowie i będziemy o to walczyć w imię zasad?
            Pewnie można i tak. Dla mnie jest to po prostu głupie i bez sensu, bo nie jest to walka o nic istotnego, tylko o chęć postawienia na swoim. Ale ok, jeśli komuś nie szkoda energii i nie ma innego pomysłu na siebie, to spoko.
            • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 10:44
              A co wyrażają rude włosy nauczycielki? Albo jej balejaż? Po co je farbuje?
              • 1matka-polka Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 11:25
                g.r.uuu napisała:

> A co wyrażają rude włosy nauczycielki? Albo jej balejaż? Po co je farbuje?

Bo chce wygladac mlodziej i ładniej, bo starych bab nikt nie kocha. 😔
                • g.r.uuu Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 11:32
                  Czyli wyraża pragnienie miłości? Tak w miejscu pracy? Zboczeństwo 🙄
                  • 1matka-polka Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 11:54
                    g.r.uuu napisała:

> Czyli wyraża pragnienie miłości? Tak w miejscu pracy? Zboczeństwo 🙄

Ci z zielonymi tez wyrazaja pragnienie milosci, tylko a rebours, bo oni sa tacy inni od innych🙄
        • borsuczyca.klusek Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:13
          Byłoby jeszcze cudowniej gdyby dali żyć innym i nie oceniali po opakowaniu.

I jak rozumiem ty jako dorosła kobieta się nie malujesz, włosów nie farbujesz a na grzbiet zakładasz co bądź?

I jak widzę dla ciebie długi pazur to absolutnie to samo co trwała ingerencja w ciało 🙄
          • arwena_11 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:37
            Ja jako dorosła kobieta podpisywałam w pracy papierek, że zapoznałam się z obowiązującym dress codem. I mimo iż nie pracowałam bezpośrednio z klientami - to włosów na różowo czy zielono nie mogłam zafarbować. Makijaż też miał być dyskretny, a nie jak na nocną imprezę. Było wyszczególnione jaka długość spódnicy, jakie rękawy itd. W sumie trochę mnie to śmieszyło - bo dla mnie było oczywiste, że do pracy nie chodzi się tak jak na plażę czy do nocnego klubu. Ale widocznie trzeba było zasady spisać, bo nie dla każdego było to oczywiste.
            Co do paznokci - mają nie przeszkadzać w pracy i nie stwarzać zagrożenia dla innych.
            • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 09:54
              Ale nie masz obowiązku podjęcia tej konkretnej pracy, jeśli warunkiem zatrudnienia jest dress code wynikający a to z wymogów bhp, a to z polityki firmy, która chce dawać klientom jakistam przekaz - to jest Twoja decyzja. Natomiast dziecko musi chodzić do szkoły.
              • ritual2019 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 10:03
                memphis90 napisała:

>Natomiast dzieck
                > o musi chodzić do szkoły.
                >
                A jakie konkretnej szkody dozna dziecko jesli do tej szkoly bedzie nosic krotkie paznokcie, wlosy naturalnego koloru oraz spodnie do kostek i bluzke zakrywajaca pepek?
                • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 11:33
                  A dlaczego ktoś miałby narzucać innej osobie noszenie spodni do kostek? Sufrażystki walczyły o prawo do noszenia spodni, nie o obowiązek…
                  • ritual2019 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 13:33
                    memphis90 napisała:

> A dlaczego ktoś miałby narzucać innej osobie noszenie spodni do kostek? Sufraży
                    > stki walczyły o prawo do noszenia spodni, nie o obowiązek…
                    >

Dlaczego np pielegniarkom narzuca sie uniform, przeciez moglyby pracowac w czymkolwiek, a te ladniejsze ktore by pezychodzily w crop tops i shortach odlslaniajacych polowe posladkow sprawilyby ze niejednemu pacjentowi by sie poprawil stan zdrowia.
                    • memphis90 Re: Zielone włosy i goły brzuch 09.09.22, 19:42
                      >Dlaczego np pielegniarkom narzuca >sie uniform,
                      Bo zmywanie krwi, rzygowin lub ropy w domowej pralce jest ryzykowne, dlatego pracodawca zapewnia ubiór zgodny z zasadami bhp, który pierze w szpitalnej pralni.
                      nikt natomiast pielęgniarkom nie narzuca noszenia spodni do kostek.
                      • ritual2019 Re: Zielone włosy i goły brzuch 10.09.22, 10:02
                        memphis90 napisała:

> Bo zmywanie krwi, rzygowin lub ropy w domowej pralce jest ryzykowne, dlatego pr
                        > acodawca zapewnia ubiór zgodny z zasadami bhp, który pierze w szpitalnej pralni
                        > .

Tego raczej pielegniarki nie robia a jesli to nie wszystkie ale rozumiem ze sensownych argumentow brak .

> nikt natomiast pielęgniarkom nie narzuca noszenia spodni do kostek.
                        >
                        Jak wyzej, brak sensownych argumentow. Tego sie spodziewalam.