Dodaj do ulubionych

Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie

09.09.22, 10:11
wystawiona na widok publiczny.
Pojechałybyście zobaczyć - gdybyście miały taką możliwość?
Obserwuj wątek
    • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:15
      Nie. Nie pojechałabym oglądać trumny baby wyniesionej nagle na piedestał, a która całe życie nie robiła nic. Nawet swojej rodzinie nie potrafiła dać szczęścia, takich dysfunkcji jakie tam były, to ze świecą szukać. Poza tym zawsze robiła na mnie wrażenie odpychającej i niesympatycznej. No i poza tym ja z założenia jestem w obecnych czasach wrogiem monarchii. Kompletnie nie kumam po co naród ma pracować na stado leni i pasożytów siedzących na tronie.
      • sueellen Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:21
        Nie robiła nic? 70 lat pracowała, stawiała królestwo ponad własne potrzeby i zarabiała grube miliony. Tylko 30% zarobionej kasy szło na jej potrzeby i jej rodziny. Reszta do skarbu państwa.
        • balladyna Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:26
          No, ale ona jest przeciwniczką monarchii, to programowo nie przyjmuje do wiadomości takich drobiazgów, że kobieta reprezentowała swój kraj jak inny przez 70 lat.
      • balladyna Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:21
        Patrz, a miliony Brytyjczyków myślą inaczej i nie miały nic przeciwko niepracującej babie, mimo że to ich podatki szły na jej utrzymanie.
        • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:04
          balladyna napisała:

> Patrz, a miliony Brytyjczyków myślą inaczej i nie miały nic przeciwko niepracuj
          > ącej babie, mimo że to ich podatki szły na jej utrzymanie.

A co to za argument? Miliony Brytyjczyków może myśleć inaczej, a ja mogę myśleć tak jak chcę. I tak jestem przeciwniczką monarchii i tak uważam, że cała ta ich rodzina z królową na czele nie robiła nic. Jakieś spotkanka i do widzenia. Zero odpowiedzialności za cokolwiek, zero stresu czy starczy do konca miesiąca. Nawet matką nie potrafiła być dobrą.
          • taki-sobie-nick Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 22:20
            To, że to była królowa BRYTYJSKA, a nie twojego kraju.

• basiastel Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 10.09.22, 07:31
            I tu się jasno wyraziłaś, szlag Ciebie trafia o ten brak stresu czy starczy do końca miesiąca. Wyobrażam sobie ile złych emocji w Tobie buzuje, bo takich żyjących bez stresu, że starczy do pierwszego jest sporo.
          • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 10.09.22, 07:39
            To czy była wystarczająco dobra matka to wiedza jej dzieci
      • woman_in_love Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:37
        która całe życie nie robiła nic

jak to nic? pelnila taka funkcje jak prezydent w Niemczech, czy PL
        • woman_in_love Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:40
          i była 70% tańsza
      • 3-mamuska Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:08
        porcelanaporcelana napisała:

> Nie. Nie pojechałabym oglądać trumny baby wyniesionej nagle na piedestał, a któ
        > ra całe życie nie robiła nic. Nawet swojej rodzinie nie potrafiła dać szczęścia
        > , takich dysfunkcji jakie tam były, to ze świecą szukać. Poza tym zawsze robiła
        > na mnie wrażenie odpychającej i niesympatycznej. No i poza tym ja z założenia
        > jestem w obecnych czasach wrogiem monarchii. Kompletnie nie kumam po co naród m
        > a pracować na stado leni i pasożytów siedzących na tronie.

Tym wpisem pokazałaś jaka jesteś niedouczona….
        Nie robiła nic stado leni 😂
        Dysfunkcje/ zdradzanie niemal w każdej rodzinie.
        • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:33
          3-mamuska napisała:

> porcelanaporcelana napisała:
          >
          > > Nie. Nie pojechałabym oglądać trumny baby wyniesionej nagle na piedestał,
          > a któ
          > > ra całe życie nie robiła nic. Nawet swojej rodzinie nie potrafiła dać szc
          > zęścia
          > > , takich dysfunkcji jakie tam były, to ze świecą szukać. Poza tym zawsze
          > robiła
          > > na mnie wrażenie odpychającej i niesympatycznej. No i poza tym ja z zało
          > żenia
          > > jestem w obecnych czasach wrogiem monarchii. Kompletnie nie kumam po co n
          > aród m
          > > a pracować na stado leni i pasożytów siedzących na tronie.
          >
          >
          > Tym wpisem pokazałaś jaka jesteś niedouczona….
          > Nie robiła nic stado leni 😂
          > Dysfunkcje/ zdradzanie niemal w każdej rodzinie.

Pewnie, wy douczeni wielbicie królowąbig_grin
          Zmuszanie do małżenstwa włąsnego syna z kobietą, której nie kochał i miał gdzieś, a musiał się żenić- bo mamusia miała taki kaprys i tak jej pasowało- no faktycznie cud Elka to cud kobieta. Umieszczenie upośledzonych kuzynek w przytułku- bo psuły wizerunek monarchii- Elka miała złote serce wprost!
          No to poproszę o konkrety -co robili? Elka parę spotkan i do widzenia, Karolek- albo konie, albo lasy, Diana- szalenstwa z coraz to nowymi fagasami, Wiliam- nie wiadomo. Nie dziwię się Harremu, że miał dość tej dysfuncyjnej, chorej rodziny i uciekł na inny kontynent.
          • angazetka Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:36
            U, widzę szeroką wiedzę z serialu wink
            Elżbieta przez 70 lat reprezentowała swój kraj. Jak to jest dla ciebie "parę spotkań", to gratuluję.
            • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:49
              angazetka napisała:

> U, widzę szeroką wiedzę z serialu wink
              > Elżbieta przez 70 lat reprezentowała swój kraj. Jak to jest dla ciebie "parę sp
              > otkań", to gratuluję.

Nie odróżniasz serialu od faktów? Faktem było, że zmusiła biednego Karola do małżenstwa z Dianą, faktem było, że oddała kuzynki do przytułku, faktem było, że w ogóle nie zajmowała się własnymi dziećmi i faktem jest, że Harry zwiał do USA byle dalej od tej rodzinki. " Reprezentowała" swój kraj- pewnie, rauty, bankiety, kolacje, wizyty i przy tym zero odpowiedzialności za cokolwiek.
              • kk345 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 13:48
                Sprzątaczka, sprzątająca nasze biuro też twierdziła, że ona pracuje a my tylko się komputerami bawimy cały dzień 😂
                • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:02
                  kk345 napisała:

> Sprzątaczka, sprzątająca nasze biuro też twierdziła, że ona pracuje a my tylko
                  > się komputerami bawimy cały dzień 😂

Zadam po raz kolejny raz pytanie- co takiego robiła rodzina królewska, poza " reprezentowaniem". Bo póki co przybiegają kolejne emamusie ze złośliwościami i głupimi uwagami, ale żadna nie jest w stanie podać konkretówbig_grinD Naprawdę nie macie żadnych argumentów?
                  • balladyna Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:35
                    Bo nie o tym jest ten wątek. Tak samo jak nie pytano w nim, czy jesteś zwolenniczką monarchii. Zresztą, można być lub nie być zwolennikiem monarchii, natomiast pisać o Elżbiecie II że była leniem, to trzeba mieć naprawdę zakutą głowę. No, ale jednych reprezentuje Elżbieta a innych Andrzej, taki los.
                    • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:41
                      Nie o tym wątek, ale w odnodze można napisać. Ja nie napiszę, bo nie wiem :p, na czym polega ciężka praca całej rodziny królewskiej. W każdym razie jest to robota, z której w odróżnieniu od normalnej trudno wylecieć albo pozbawić się źródła dochodów, nawet jak się narozrabia.
                      • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:44
                        chyba raczej łatwo patrząc po Harrym.
                        • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:03
                          No nie, Harry jednak się postarał, w sumie może nie tyle samym zachowaniem co nietrzymaniem języka za zębami tudzież żony na wodzy. Zresztą coś tam na odchodne dostał.
                          Karol był publicznie cicho i w końcu nawet się ożenił z kim chciał i został królem.

Popatrz na Andrzeja, któremu mimo gorszych ekscesów niż Harry'ego nic się nie stało i całe życie ostro przebalował.
                      • balladyna Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:07
                        Jasne, że można. Ale obowiązku tłumaczenia świata ignorantce na szczęście nie ma.
                        • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:11
                          balladyna napisała:

> Jasne, że można. Ale obowiązku tłumaczenia świata ignorantce na szczęście nie m
                          > a.

Bo nie umiesz wyjaśnić ignorantkobig_grin Za to hojnie sypiesz inwektywamibig_grin Nie przyjęliby Cię do rodziny królewskiej z tą słomą w butachbig_grinDD
                          • balladyna Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 16:56
                            Nigdy nie pretendowałam, więc nie ma problemu. I wolę moją słomę w butach niż twoje braki w edukacji i zawiść.
                  • kk345 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:02
                    Nie pytałaś o rodzinę królewską, tylko o leniwą Elżbietę- ona była głową państwa i kościoła jednocześnie, w zasadzie całe jej życie to było przegarnianie papierów, dyskusje z politykami i doradcami, podejmowanie decyzji, uśmiechanie się do ludzi, z którymi musiała się spotkać, uczestniczenie w przyjęciach, na których musiała być, ściskanie milionów rąk. Ot, dzień jak co dzień takiego naszego Anżeja na przykład, ale pomnożony przez milion. Plus w gratisie oczy śledzące każdy twój krok 24/7, komentujące twoją pracę, wygląd, życie rodzinne i uczuciowe. I tak przez 70 lat- bo jeszcze dwa dni przed śmiercią miała jeszcze służbowe spotkanie z nową premierką... czyli miała cały jeden dzien emerytury.
                    Sam miód.
                  • 3-mamuska Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 18:06

> kk345 napisała:
                    >
                    > > Sprzątaczka, sprzątająca nasze biuro też twierdziła, że ona pracuje a my
                    > tylko
                    > > się komputerami bawimy cały dzień 😂
                    >
                    > Zadam po raz kolejny raz pytanie- co takiego robiła rodzina królewska, poza " r
                    > eprezentowaniem". Bo póki co przybiegają kolejne emamusie ze złośliwościami i g
                    > łupimi uwagami, ale żadna nie jest w stanie podać konkretówbig_grinD Naprawdę nie mac
                    > ie żadnych argumentów?

Np. W czasie wojny była mechanikiem samochodowym.

Nauczyła się rozbierać, naprawiać i odbudowywać silniki oraz zmieniać opony, a także jak prowadzić każdą maszynę, na której pracowała, w tym jeepy, ciężarówki i karetkę pogotowia”. W jednym z powojennych artykułów zaangażowanie Elżbiety opisywano w dość plastyczny sposób: „Jedną z jej największych radości było ubrudzenie sobie paznokci i zrobienie tłustych plam na rękach, co pokazywała później swoim przyjaciołom”.
              • kasiulka25 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:31
                Weź się doucz najpierw - to nie Elka oddała kuzynki do przytułku (nie mogła - była zbyt młoda, i nie była jeszcze królową kiedy to się stało)
                Ty nawet info z Crown nie jesteś w stanie ogarnac - owe kuzynki były przedstawione w wieku królowej Matki, więc nijak Elżbieta nie mogła ich nigdzie "wsadzić".
          • amast Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:33
            > Umieszczenie upośledzonych kuzynek w przytułku- bo psuły wizerunek monarchii- Elka miała złote serce wprost!

I to ona, osobiście, je tam umieściła? Nastoletnią dziewczynką wówczas będąc?
          • jednoraz0w0 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 17:30
            Wiesz błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.
            A Elżbieta była nastolatką kiedy jej kuzynki umieszczono w azylu.
      • angazetka Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:16
        Wyniesiona nagle na piedestał, całe życie nie robiła nic...
        PS Z tego stada leni GB ma dochód przewyższający to, co Brytyjczycy płacą na monarchię (turystyka, gadżety).
      • m_incubo Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:13
        Ty to chyba w jakimś kamieniołomie musisz od lat zapierd@lac (oczywiście ciężko), że nie masz kompletnie wiedzy i kontaktu ze światem.
        • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:49
          m_incubo napisała:

> Ty to chyba w jakimś kamieniołomie musisz od lat zapierd@lac (oczywiście ciężko
          > ), że nie masz kompletnie wiedzy i kontaktu ze światem.

A merytorycznie spróbujesz czy jednak nie dasz rady? Bo póki co, lecą w moim kierunku tylko epitety i złośliwości, ale żadna nie odpowiedziała mi na to, czym się tak ciężko zajmowała rodzina królewska? Myślałam, że mnie oświecicie, a tu zonk. Żadna nie zna konkretów, żadna nie wie- ale wszystkie rozpaczają po królowej " bo tak wypada". I nagle wszystkie wypierają z pamięci, ile złego zrobila królowa w swojej rodziniebig_grinD
          No doprawdy, jakie szlachetne emateczki.
          • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:56
            Nie wszystkie, ja przedłużam wątki, ale nie rozpaczam smile Śledzę z ciekawości.
          • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 13:10

> m_incubo napisała:
            >
            > > Ty to chyba w jakimś kamieniołomie musisz od lat zapierd@lac (oczywiście
            > ciężko
            > > ), że nie masz kompletnie wiedzy i kontaktu ze światem.
            >
            > A merytorycznie spróbujesz czy jednak nie dasz rady? Bo póki co, lecą w moim k
            > ierunku tylko epitety i złośliwości, ale żadna nie odpowiedziała mi na to, czym
            > się tak ciężko zajmowała rodzina królewska? Myślałam, że mnie oświecicie, a tu
            > zonk. Żadna nie zna konkretów, żadna nie wie- ale wszystkie rozpaczają po król
            > owej " bo tak wypada". I nagle wszystkie wypierają z pamięci, ile złego zrobila
            > królowa w swojej rodziniebig_grinD
            > No doprawdy, jakie szlachetne emateczki.
            Ty w jedną stronę panienki w drugą konsensusu nie ma.Jest jedna zasada , o której zapomniałaś . de mortuis aut bene aut nihil [łac.], o zmarłych należy (mówić) tylko dobrze albo (nie mówić) nic. Wszystkie wspomnienia o rodzinie
            Windsorów opublikowała Diana ,można poczytać . Serial "The Crown" oraz biograficzny film "Spencer" tu było wszystko .Dla wieku Brytyjczyków świat się zawalił z odejściem królowej .
            • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:04
              taniarada napisał:

Jest jedna zasada , o któr
              > ej zapomniałaś . de mortuis aut bene aut nihil [łac.], o zmarłych należy (mówi
              > ć) tylko dobrze albo (nie mówić) nic. Wszystkie wspomnienia o rodzinie
              > Windsorów opublikowała Diana ,można poczytać . Serial "The Crown" oraz biogra
              > ficzny film "Spencer" tu było wszystko .Dla wieku Brytyjczyków świat się zawal
              > ił z odejściem królowej .

O zasadach i kulturze naucza stalker, który nękał do urzygu jedną z forumekbig_grinD Paradne !
              • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:29

> taniarada napisał:
                >
                > Jest jedna zasada , o któr
                > > ej zapomniałaś . de mortuis aut bene aut nihil [łac.], o zmarłych należy
                > (mówi
                > > ć) tylko dobrze albo (nie mówić) nic. Wszystkie wspomnienia o rodzinie
                > > Windsorów opublikowała Diana ,można poczytać . Serial "The Crown" oraz
                > biogra
                > > ficzny film "Spencer" tu było wszystko .Dla wieku Brytyjczyków świat się
                > zawal
                > > ił z odejściem królowej .
                >
                > O zasadach i kulturze naucza stalker, który nękał do urzygu jedną z forumekbig_grinD
                > Paradne !
                Właśnie taka jest z tobą rozmowa. Stosujesz hejt i pomówienia .A oburzasz się gdy ciebie hejtują. To było nieporozumienie i dawno wyjaśnione i nie miał bym możliwości pisania.Tak jak napisałem wyżej ,słabe masz argumenty do podważenia zachowania królowej i całej jej rodziny .A twoje zachowanie uważam za paskudne i wręcz chamskie. Bez odbioru. Rozumiem że ten nick masz na specjalne okazje. Ja swojego nie zmieniam bo i poco .Nie mam nic do ukrycia. Za pomówienia jest sąd .
                • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:41
                  Wyjaśnione nieporozumienie? Ciekawe. Niczego z tobą, tani, nie wyjaśniałam. Wystraszyłes się konsekwencji i odpuściłes. Ale nie odwracaj teraz kota ogonem, bo tu ci nikt niczego nie zapomniał.
                  • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:43
                    annaboleyn napisała:

> Wyjaśnione nieporozumienie? Ciekawe. Niczego z tobą, tani, nie wyjaśniałam. Wys
                    > traszyłes się konsekwencji i odpuściłes. Ale nie odwracaj teraz kota ogonem, bo
                    > tu ci nikt niczego nie zapomniał.

No właśnie.
                    • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:14

> annaboleyn napisała:
                      >
                      > > Wyjaśnione nieporozumienie? Ciekawe. Niczego z tobą, tani, nie wyjaśniała
                      > m. Wys
                      > > traszyłes się konsekwencji i odpuściłes. Ale nie odwracaj teraz kota ogon
                      > em, bo
                      > > tu ci nikt niczego nie zapomniał.
                      >
                      > No właśnie.
                      Były już wyjaśnienia z adminami strony i nie zamierzam do nich wracać .Zostałaś to obrzucona błotem i robisz to samo .Podejrzewam że ten nick jest jednorazowy i nie będziesz miała odwagi pod nim pisać .Nie czytam wszystkich pierdół nie śledzę ludzi na necie.Większosci mam dobre kontakty z innymi i na innych forach .Wypowiadanie się i ocenianie ludzi uważam za żałosne. Nie mam nic do zarzucenia sobie .Wystarczyło tylko napisać pomyłka ,a nie robić aferę na całe forum .Bez odbioru .Wypowiadasz się krytycznie wobec zmarłej osoby to grubo nie w porządku. Zacznij od siebie nie od innych w ocenie .Żałosne .
                      • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:20
                        Nie, tani, mój nick nie jest jednorazowy, w przeciwieństwie do miliona twoich smile W szczycie, o ile pamiętam, potrafiłeś zakładać kilkanaście kont dziennie smile NIczego nie wyjaśniałeś z adminami, po prostu dostałeś bana, zgadza się? smile Nie masz Z NIKIM dobrych kontaktow, na wszystkich forach jesteś przepędzany i banowany. Uważaj smile Bardzo uważaj. Jeszcze raz - nikt ci tu niczego nie zapomnniał, nie zaczynasz z czystym kontem, wszyscy pamiętają, co robiłeś i żadną ściemą tego nie odkręcisz.
                      • porcelanaporcelana Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:20
                        taniarada napisał:

> porcelanaporcelana napisała:

> >
                        > > No właśnie.
                        > Były już wyjaśnienia z adminami strony i nie zamierzam do nich wracać .Zostałaś
                        > to obrzucona błotem i robisz to samo .Podejrzewam że ten nick jest jednorazowy
                        > i nie będziesz miała odwagi pod nim pisać .Nie czytam wszystkich pierdół nie ś
                        > ledzę ludzi na necie.Większosci mam dobre kontakty z innymi i na innych forach
                        > .Wypowiadanie się i ocenianie ludzi uważam za żałosne. Nie mam nic do zarzucen
                        > ia sobie .Wystarczyło tylko napisać pomyłka ,a nie robić aferę na całe forum .B
                        > ez odbioru .Wypowiadasz się krytycznie wobec zmarłej osoby to grubo nie w porz
                        > ądku. Zacznij od siebie nie od innych w ocenie .Żałosne .

Nie wkręcaj mnie w swoje paranoje. Przypadek do leczenia, dla mnie EOT.
              • snajper55 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 21:16

> taniarada napisał:
                >
                > O zasadach i kulturze naucza stalker, który nękał do urzygu jedną z forumekbig_grinD
                > Paradne !

To nie byla jedna fotumka. To bylo kilka kotumek.

S.
                • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 21:39
                  Jak zwykle .Ile ty masz w sobie nienawiści .Nie znasz rozmów na priv .Tyle wiesz co zjesz .Żeby tak człowiek się zachowywał jak ty to żałosne.Czytałeś o Forum .Pewnie wiesz.To samo na moderacji .Po prostu zejdź człowieku ze mnie .Wygaszam Cię .
                • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 21:52
                  A nawet kilkanaście. To fakt.
          • m_incubo Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:58
            Nie rozpaczam po królowej, wiem, czym się zajmowała i dziękuję - wolę swoją robotę kilka h dziennie, niż jej 24/7/365.
            Można też zrobić wiele złego swojej rodzinie, będąc zwykłą Grażyną, a nie królową, więc tu nie widzę kompletnie żadnego związku.
            Natomiast podstawowa wiedzą ogólna jest dostępna od ręki, również dla ciebie, a mnie nikt za douczanie ignorantów nie płaci, wolontariaty mnie nie interesują, więc braki w wiedzy musisz uzupełnić sama.
            • kk345 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 23:43
              >wolę swoją robotę kilka h dziennie, niż jej 24/7/365.
              O, to to... za żadne pieniądze nie zamieniłabym się z królową na życia, nawet na trochę... chyba, ze na zasadzie "dwa dni"
      • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:26
        a na mnie zawsze rozbiła wrażenie cieplej i sympatycznej mimo wszystko. Zwłaszcza na zdjęciach rodzinnych i prywatnych.
      • kadfael Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 18:00
        Nagle? 70 lat to nagle, hm...
        Do pozostałego steku bzdur nawet się nie będę odnosić
    • daniela34 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:15
      Ale w sensie, że otwarta? Czy zamknięta trumna wystawiona jak na przyklad u nas pary prezydenckiej w 2010.
      Tak czy siak nie pojechałabym. Nawet gdybym była poddaną brytyjską
      • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:18
        Chyba (mam nadzieję...) zamknięta, bo w planie obchodów mignęło mi to w 8. czy 9. dniu po śmierci.

Nie pojechałabym, ewentualnie przejazdem przy okazji mogłabym rzucić okiem na kolejkę jako zjawisko socjologiczne.
        • hanusinamama Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:23
          Ci królowie to czasami nie są balsamowani??
        • daniela34 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:26
          Też tak sądzę, że zamknięta. Oby.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu ludzi ma potrzebę oddawania hołdu zmarłym osobom publicznym- ja nie mam.
          • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:28
            moja babcia była w otwartej. Wspominam to bez traumy - szkoda ze za życia się nie czesała tak jak ja uczesano na wieczna drogę - bardzo twarzowa to była fryzura.
            • daniela34 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:33
              Nie chodzi mi akurat tutaj o traumę oglądających. W końcu nikogo tam siłą nie ciągną. Raczej o pewne sensacyjne podejście mediów, którego raczej by się nie udało uniknąć. Ale faktycznie zasugerowałam się, pisząc o otwartej trumnie, zdziwieniem wątkodajki- bo tylko kwestia otwartej trumny moim zdaniem tłumaczyłaby takie zdziwienie. Teraz dochodzę do wniosku, że normalnie wystawią zamkniętą trumnę, jak w przypadku wielu oficjalnych pogrzebow.
          • 35wcieniu Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 13:02
            No oczywiście że będzie zamknięta.
    • ritual2019 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:16
      To tradycja. Natomiast nie pojechalabym ogladac.
      • ladymercury Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:12
        Ja też nie, ale tradycję i potrzebę innych osób rozumiem.
    • primula.alpicola Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:17
      Nie, co za pomysł w ogóle.
      • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:20
        Pomysł to jakiś jest, Gorbaczow teraz też był wystawiony, Maradona swego czasu też.
        • cisco1800 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:10
          > Maradona swego czasu też.

przeczytałam "Madonna" i zastanawiałam się, co przegapiłam
          • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:23
            cisco1800 napisał(a):

> > Maradona swego czasu też.
            >
            > przeczytałam "Madonna" i zastanawiałam się, co przegapiłam

Ja też!
            • primula.alpicola Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 17:22
              I ja!!
              • niemcyy Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 17:32
                Haha, cierpliwości, Madonna jeszcze nie! smile
    • konsta-is-me Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:30
      Pojechałabym.
      Ot, tak dla "fun".
      Ale jak myślicie, Karol się zrzeknie teraz dla Williama, czy jednak zbyt długo czekał na bycie królem, żeby sobie to darować ?
      • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:28
        Zrzeczenie się nie miałoby żadnego sensu. Bo poprzedni królowie niby tacy świcie byli? W czym William lepszy od ojca?
        • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:33
          Do tego gdyby Karol się zrzekł tronu musiałby się chyba zrzec wszystkiego - łącznie z majątkiem który jest powiązany z tytułem. Pewnie dostałby inny tytuł i inny majątek ale dość mocno skomplikowałoby mu to życie - zamieniliby się z Williamem miejscami i byłby na jego utrzymaniu (jak teraz Harry co ma stypendium). Jakaś paranoja.
      • jowita771 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 19:22
        A dlaczego miałby się zrzec? Co to w ogóle za pomysł? Karol poczekał, to i William może, korona mu z głowy nie spadnie, że tak powiem.
    • demono2004 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:42

Nigdy nie rozumiałam tych zachwytów rodziną królewską, dlatego bym nie pojechała.
      Po co?
    • arista80 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:54
      Nie. Pamięta, jak w 2005 roku umarł papież. Ja wtedy już mieszkałam we Włoszech półtorej godziny od Rzymu. Nawet mi przez myśl nie przeszło, Rzym i okolice były kompletnie zatkane. Ludzie czekali po kilka dni tylko po to, aby mogli przez kilka sekund zobaczyć zmarłego papieża. W krótkim czasie do miasta nawet nie było jak się dostać. Kolejne autokary zatrzymywały się w okolicznych miastach, bo po prostu nie było możliwości przejazdu.
      Dla mnie to był czysty obłęd.
      • agdzieztam Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:45
        Pamiętam to, też już wtedy mieszkałam we Włoszech i nie mogłam pojąć tego szaleństwa. Ale taka tradycja wystawiania zwłok na widok publiczny. Ewidentnie dla wielu to ma ciągle duże znaczenie i chcą wziąć w tym udział. Myślę, że czują, iż w ten sposób oddają hołd osobie, która była dla nich ważna, choć obca.
    • tol8 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:55
      Nie. Co mnie obchodzi czyjaś babka. W Polsce też nie chodzę oglądać pogrzebów
    • jammer1974 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 10:57
      Jak bym nie musiala stac w kolejce to bym poszla. Ciekawi mnie zawsze jak wygladaja ludzie po smierci. Ale nie na tyle zeby stac w dlugiej kolejce. Brak cierpliwosci jest u mnie wiekszy niz ciekawosc.
      • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:34
        Wszystko zobaczysz na małym ekranie ,a cierpliwość przyjdzie z wiekiem.Pozdrówka .
    • szafireczek Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:09
      Dziwnie kojarzysz - to że trumna na katafalku jest wystawiona, nie oznacza, że się ją ogląda, jak wystawę.
      Idzie się - jak się ma potrzebę - by złożyć hołd i wpisać się do księgi pamiątkowej.
      Poza tym, dodatkowo księgę pamiątkową także czasami wystawia się w Ambasadach - np. było tak po katastrofie smoleńskiej.
      • szafireczek Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:10
        Aha - standardowo zamknięta.
    • iwles Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:13

Widocznie po coś.

Może dla niedowiarków, zeby się naocznie przekonali, że królowa nie zyje, i nie snuli teorii spiskowych.
      Zadowolona?
    • angazetka Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:15
      Nie wiem, po co to komu, ale przecież tak się robi w przypadku wielu osób publicznych, w Polsce również, i zawsze są dzikie kolejki. Zero zdziwienia.
    • berdebul Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:38
      Nie, nie oglądam zwłok, nawet bliskich ludzi.
      • angazetka Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 11:53
        Trumny są zamknięte...
        • ladymercury Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:11
          To tradycyjna ceremonia. Zamknięta trumne wystawia się z warta honorową, ludzie przechodząc w odpowiedniej odległości oddają hołd i wpisują się do księgi kondolencyjnej.
          Nikt nie podchodzi i się nie gapi, co za pomysł. Tak zegna się monarchow, mężów stanu, osoby wybitne.
        • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:34
          czasem są otwarte zależy od woli rodziny
      • m_incubo Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:17
        Przecież to nie zwłoki będą wystawione, tylko trumna, zamknięta 🤦🏻‍♀️
    • ichi51e Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:24
      sa tacy którzy pojada. jak ktoś ma taka fantazje...? Wystawienie zwłok raczej wiele osób praktykuje - wiadomo inaczej się to odbywa jak chętnych pożegnać jest 100 osób a inaczej jak 100 000.
    • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 12:31
      Dla Brytyjczyków to symbol i będą tłumy .Gdybym tam mieszkał to bym był .Wszystko będzie w telewizornii . We wtorek 13 września, trumna zostanie przeniesiona z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, gdzie zostanie przez kolejne trzy dni. Trumna będzie tam otwarta dla publiczności przez 23 godziny na dobę.Na tym forach nic mnie już nie zdziwi. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://dziennikbaltycki.pl/pogrzeb-krolowej-elzbiety-ii-kiedy-i-gdzie-sie-odbedzie/ar/c1-16835925&ved=2ahUKEwjzj5Kxv4f6AhXLl4sKHfmEBlYQFnoECC8QAQ&usg=AOvVaw2HiS7jRKtPtyc2FLK4Ro_g
    • bi_scotti Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 13:59
      W 1972 roku moja wlasna babcia zazyczyla sobie bym jej towarzyszyla w pogrzebie Mieczyslawy Cwiklinskiej. Tlumy byly, cale Krakowskie Przedmiescie pelne ludzi - pieknie ja Warszawa zegnala. I to byl wlasciwie jedyny public pogrzeb, w ktorym uczestniczylam, no bo babci sie nie odmawialo wink
      Sa osoby publiczne, ktorych smierc mnie dotknela/dotyka ... one way or the other ... i przy wielu grobach roznych "slawnych" stanelam/stane i wspomne ale uklon przed trumna czy inne takie zabiegi (classic public mourning) definitely nie dla mnie - nie czuje ... powagi w takich okolicznosciach - za bardzo to dla mnie w kategorii "igrzyska" uncertain Ale to ja tak mam, sadzac z tego jak wielu ludzi jednak odczuwa potrzebe bycia obok tych roznych trumien, moja postawa nie jest az tak powszechna. Peace.
    • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:39
      Nie, brrr. Nie pojechałabym.
    • lilia.z.doliny Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 14:58
      Nie pojadę, nie będę nic oglądać. Oddzielam.mocno dwa swiaty
    • tt-tka Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:02
      Po co to komu, pytasz... jesli cie to rzeczywiscie interesuje, pojedz i popytaj tych ludzi, ktorzy sie tam wybiora. Raczej tlumnie, wiec odpowiedzi uzyskasz mnostwo.
    • cisco1800 Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:05
      ja nie, mnie to jest niepotrzebne. Ale jeśli ktoś czuje potrzebę - nie mnie o tym dyskutować.
    • sueellen Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:07
      Ten ceremoniał został ustalony lata temu. Zatwierdzony przez samą królowa więc nie wiem czemu ematki teraz kwestionują, haha
      • taniarada Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:35
        W 2021 został ujawniony . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kontrowersje-po-ujawnieniu-planow-ws-pogrzebu-krolowej-Elzbiety-II-8182098.html&ved=2ahUKEwi2x5iy6Yf6AhVvo4sKHfYYBA4QFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw2SG1-dQBbLbF25rk0ZHUZ2
    • eriu Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:28
      A jak jest wystawienie trumny na zwykłym pogrzebie w Polsce to ludzie przecież idą. I to jest przecież to samo: wystawienie ciała w trumnie na widok publiczny.

W UK są po prostu ludzie związani z monarchią i to jest szansa dla nich na pożegnanie.
    • annaboleyn Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 15:32
      Żeby było jasne - zakładałam, że chodzi o zamkniętą trumnę i o takiej pisałam - kompletnie mnie nie kręcą takie ceremonie, niezależnie od tego, czy wkładem jest papież, sportowiec, rojals czy celebryta. Wolałabym zjeść torbę na zakupy, niż "żegnać się" czy "oddawac hołd" w ten sposb. Ale rozumiem, że komuś to potrzebne i w porządku.
    • ga-ti Re: Po co to komu? Podobno trumna królowej będzie 09.09.22, 17:28
      Nie, nie mam takiej potrzeby, nawet własnej babci nie poszłam "oglądać".
      Ale są ludzie, którzy pójdą, z różnych powodów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka