Dodaj do ulubionych

Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pytanie

09.09.22, 10:35
Wielka prośba o radę. Dwie bliskie koleżanki i ja trzecia. Chcemy kupić fajny, większy kawałek ziemi (3 ha), jest dobra oferta. Do wykorzystania rekreacyjnego. Ja chciałam normalnie, tzn. że jest trójka właścicieli. A jedna z koleżanek odpaliła temat "a może spółka z o.o.", gdzie będziemy miały udziały, a ziemia na spółkę. Trzecia gada o jakimś "konsorcjum". Nie znam się, wydaje mi się to jakieś podejrzane i generujące dodatkowe koszty, a przede wszystkim głupie. Komplikowanie prostych spraw. Mam rację, czy czegoś nie wiem?
Obserwuj wątek
    • filippa_alexandroza Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 10:39
      "Dwie bliskie koleżanki i ja trzecia."
      To brzmi jak prolog do dramatycznego wątku o konflikcie.
    • kropkaa Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 10:42
      Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki.
    • kot_filemon88 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 10:51
      I po przyjaźni.
    • panna.nasturcja Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 11:15
      Nie masz racji mając pomysł wspólnej ziemi z kolezankami, nie idź w to jeśli masz choć odrobinę rozumu.
    • azalee Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 11:43
      Nie pakowalabym sie w taka spolke.
    • lucadimontezemolo Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:04
      Ale spółka z o.o. wpisana do krs?
      • alpepe Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 19:57
        A są inne spółki z o.o. niż wpisane do KRS?
    • szmytka1 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:07
      Poszukaj sobie działki jednohektarowej, tylko.dla siebie
      • ichi51e Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 20:06
        to chciałam napisac
    • tilijka123 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:13
      Spółka z o.o. wiązać się będzie z pewnymi obowiązkami prawnymi: wpis do krs, księgowość, sprawozdania. To wszystko będzie kosztować.
      Na Twoim miejscu szukałabym mniejszej działki, którą kupisz tylko na siebie. Prędzej czy później robią się problemy przy takich spółkach.
    • madami Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:16
      Też nie pakowałabym się we współwłasność
    • barattolina Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:42
      Pytanie jest zbyt ogólne.

Zależy do chcecie zrobić z taką ziemią, posiadać aby kiedyś sprzedać (sprzedaż z pozycji spółki to inne procedury / podatki niż sprzedaż z pozycji osób fizycznych) z zyskiem czy inwestować?

Jeśli chcecie powadzić działalność i czerpać z niej zyski to też zależy jaką działalność i jakie zyski - bo od tego zależy rodzaj osobności prawnej. To wszystko musi mieć ręce i nogi. Trzeba pomyśleć o podatkach, co się stanie jak Wam interes nie pójdzie? Jakie formy spółek chronią majątek prywatny i co wchodzi w skład majątku takiej spółki. To wątek wielopoziomowy. Poza tym, jest też cały szereg spraw związanych z finansowaniem takiej spółki - będziecie łożyć z własnych kieszeni czy się kredytować? Kto pokryje ewentualne straty finansowe, wszystkie macie zabezpieczenie w postaci własnego majątku?

Developerzy zakładają spółki celowe na każdą kolejną inwestycje, po to, aby w razie bankructwa ta nie pociągnęła za sobą innych.

Trzeba iść do prawnika i się poradzić, albo podać tutaj więcej danych.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:45
      Ale co to znaczy "do wykorzystywania rekreacyjnego"?
      Wy to będziecie wykorzystywać? - to wtedy troje właścicieli prywatnych.
      Czy macie zamiar prowadzić firmę i wynajmować obcym w celu rekreacji?
      W drugim przypadku musicie założyć firmę i kupić na firmę wtedy spółka będzie OK. Ewentualnie można kupić prywatnie a potem wnieść udział do firmy.
      Konsorcjum odpada, bo wtedy najpierw każda z was musiałby założyć własną firmę, kupić po hektarze ziemi, a potem się połączyć w jedną, bez sensu, bo tylko koszty wzrosną i papierologia się rozrośnie, a pożytek żaden.
      Jeśli to ma być firma, to idźcie najpierw do prawnika i ustalcie, jaki zakup będzie najkorzystniejszy.
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:51
        I sprawdźcie najpierw, czy ta ziemia może być tak użytkowana, jak zamierzacie to robić.
        Do planów zagospodarowania w gminie trzeba zajrzeć i mieć zgodę od Gminy na określoną działalność.

Ziemię możecie kupić wspólnie, prywatnie, a dopiero potem założyć firmę, ale najpierw trzeba wiedzieć, co się chce tam robić i czy można to robić.
    • kitty4 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 12:56
      Niech każda z Was kupi po 1 ha i będzie po problemie.
    • m_incubo Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 19:47
      Chyba cię rozum opuścił.
      Z bratem i bratową bym się we wspólną ziemię nie pakowała, a ty chcesz z koleżankami?
      #niemaochotnikow
    • engine8t Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 19:56
      biznesłumenki

ROTFLMAO
    • alpepe Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 19:59
      Ok, te koleżanki to kim są z wykształcenia, lub co robią w życiu? Bo to, co opisujesz albo jest głupotą, albo próbą seksu z tobą, analnego, bez mydła, że tak opiszę.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 20:00
      Te 3ha to jaka działka? Rolna? Budowlana?
    • aniani7 Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 20:34
      To zależy, jak bardzo je lubisz. Jeżeli średnio, wchodź w to.
    • madame_edith Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 09.09.22, 21:01
      Chyba cie bóg opuścił. Nie istnieje opcja, żeby to poszło dobrze.
    • taniarada Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 10.09.22, 06:19
      Każda kupuje po hektarze . Bezcelowe jest kupno na współwłasność ,bo są pózniej koszty i problemy i razem do spółki notariusz .Już nie wspomnę o sprawdzeniu działki .
    • agatazieba Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 10.09.22, 15:57
      Po co wam ta ziemia? Bez tego nie doradzimy. Chcecie tam same postawić domki i korzystać? Wynajmować? Kort zbudujecie czy pole golfowe? Samo rekreacyjne przeznaczenie mówi mi tyle, że powinnyście kupić oddzielne działki. Mogą być obok siebie, ale oddzielne.
    • ginger.ale Re: Prawniczki, specjalistki, biznesłumenki - pyt 11.09.22, 20:57
      Kupcie po 1 ha każda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka