Dodaj do ulubionych

Wasi studenci mają już lokum😀?

09.09.22, 11:27
Nam w końcu udało się znaleźć sensowne mieszkanie w Krakowie, uff😄. W zasadzie poszukiwania prowadziła nasza świeżo upieczona studentka ze swoim chłopakiem. 1,5 m-ca przeglądania ofert, dzwonienia, pisania i co jakiś czas oglądania na żywo. Kto szukał ten wie🤣. Ostatecznie stanęło na dwóch do wyboru. Wybrano mniejsze ale lepiej skomunikowane i z normalnie zachowującymi się właścicielami. Kryterium były dwa umeblowane pokoje, miejsca na dwa biurka, ogrzewanie CO i dobra komunikacja z dwiema uczelniami bo studiują na różnych. Oczywiście cena. No i nie syf🤣. Umowa podpisana. Mieszkanie od października. Pierwszy raz w życiu coś wynajmuję, do tej pory ja komuś wynajmowałam. Młodzi dzielnie się spisali szukając, nie raz na darmo jechali bo już okazywało się że nieaktualne albo odwoływano ich rezerwację. Ciężki rok, ceny poszybowały, zainteresowanie ogromne, dużo Ukraińców w Krakowie.
A jak u was? Studenci polokowani?
Obserwuj wątek
    • gamma76 Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 11:37
      Nasz ulokowany w Warszawie, taki mieliśmy stres że będzie mały wybór i drożyzna, że spieszyliśmy się z poszukiwaniami i umowę podpisywaliśmy już w lipcu. Pokój wynajety od 01.09. , teraz myślę, że może można było poczekać, bo na olx ciągle pełno ofert, no ale jest jak jest, za rok może coś lepszego trafi.
      • kaskaz1 Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 16:24
        Student dostal akademik. Matka robi w portki ze sobie nie poradzi zawału albo umrze z głodu
        • little_fish Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 12.09.22, 18:12
          Mój też dostał akademik. W portki nie robię, ale mam nadzieję że dobrze trafi, jak mamusia prawie 30 lat temu 😁
    • joaz Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 12:00
      Tak- moja córka dostała pokój w akademiku. Nie w tym, o który wnioskowała, ale pierwszakom zawsze dają te najdalej położone.
    • dyzurny_troll_forum Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 12:13
      sylwianna2018 napisała:

> Kr
      > yterium były dwa umeblowane pokoje, miejsca na dwa biurka, ogrzewanie CO i dobr
      > a komunikacja z dwiema uczelniami bo studiują na różnych.

A jak się rozstaną to jak to mieszkanie podzielą? I jak jest zrobiona umowa?
      • sylwianna2018 Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 13:04
        Umowa z różnych względów jest na córkę. Oboje są wpisani jako uprawnieni do mieszkania tam. Będziemy się martwić jak zajdą takie okoliczności. W końcu umowa jest tylko na rok a nie na całe życie.
    • mamkaantka Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 18:13
      Tak, w dodatku bardzo fajne mieszkanko z dwiema sypialniami i małym salonem z otwartą kuchnią i i oczywiście łazienką Koszt 1800 zł plus prad i woda - Poznań Oferta super moim zdaniem, zamieszka tam z kolegą z roku.
      • mamkaantka Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 18:22
        Umowa od 1 X do końca czerwca, nie wynajęlibyśmy mieszkania na cały rok, bo przez 3 miesiące wakacyjne stałoby puste i osobiście dxiei mnie jak ktoś nie zwraca ba to uwagi podczas podpisywania umowy.
        • kamin Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 12.09.22, 18:04
          Czyli w czerwcu cały dobytek zwozi do domu rodzinnego i za chwilę znowu szukacie mieszkania?

Swoją drogą bardzo tanio udało się znaleźć jak za trzy pokoje.
          • mamkaantka Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 14.09.22, 18:59
            Tak, trzeba było zabrać rzeczy ale to nie byl jakiś duzy oroblem, bo meble i wyposazenie nalezalo do wlascicielki mieszkania. Udało się od października znowu wynająć to samo mieszkanie i podpisać kolejną umowę do końca czerwca.
    • tokyocat Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 09.09.22, 19:24
      Tak, w swoim pokoju, jak dotychczas. Plusy mieszkania w duzym miesciez gdzie sa na miejscu wszytkie uczelnie i uniwerki.
      • mamkaantka Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 12.09.22, 17:59
        Z jednej strony plus z innej minus, wybycie z domu studenta sprzyja jego samodzielności dlatego wielu wybiera uczelnię z dala od domu, mimo że ma je na miejscu...
    • bambzgrozja Re: Wasi studenci mają już lokum😀? 12.09.22, 18:27
      Tak , akademik Kraków. Cena poniżej 500 zł.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka