Dodaj do ulubionych

Czym w zasadzie jest patodeweloperka?

09.09.22, 14:09
Wiem, że rynek mieszkaniowy obecnie niemalże zamarł, ale tak w odniesieniu do poniższego artykułu o osiedlach niemalże idealnych, czym w zasadzie dla was jest patodeweloperka? Czy to:

* mleczna szyba dzieląca balkon od balkonu sąsiada?
* balkon z widokiem na balkon lub okno sąsiada?
* salon z aneksem kuchennym na 20m2?
* czy inne mankamenty często spotykane w nowym budownictwie?

noizz.pl/spoleczenstwo/nie-tylko-patodeweloperka-wybralismy-10-najlepszych-osiedli-w-polsce/tl2c626
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:15
      Z tych czterech punktów, jeśli miałabym wybrać jeden to okno z widokiem na sąsiada tongue_out
      Salon z aneksem na 20m2 nie.
    • alicjamagdalena Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:16
      To nie patodeweloperka tylko wychodzenie na przeciw oczekiwaniom klienta. Zauważ że 100m mieszkania też można kupić...oczywiście w cenie innej niż 20m.
      Myślę że każdy wolałby mieszkać w dużym mieszkaniu a nie klitce, tylko nie każdego stać.
    • ela.dzi Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:18
      - bardzo duża liczba mieszkań i budynków przypadających na jednostkę powierzchni
      - brak terenów zielonych i infrastruktury na osiedlu
    • bywalec.hoteli Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:19
      mikroplac zabaw
    • bywalec.hoteli Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:26
      A te osiedla zalinkowane, zwłaszcza, że 3 są w Poznaniu nie podobają się mi.
      Widizałem sytuację, że do "Małe Naramowice Rynek" nie była w stanie wjechać straż pożarna (na włączonej sygnalizacji) i tak sobie czekała i czekała i czekała - coś było z bramą albo wjazdem nie tak - ciekawe czy się paliło?
    • laura.palmer Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:27
      To co wymieniłaś plus fatalna jakość samego budynku oraz wykończenia, czyli np. kiepska akustyka czy termoizolacja, częste awarie windy, bramy lub domofonu, nieszczelne okna, itp. Dodałabym jeszcze osiedle typu betonoza, w którym brakuje zieleni, ale mimo zabetonowania nie ma też miejsc parkingowych. Beznadziejne parkingi podziemne typu dwa miejsca jedno za drugim (tak, że samochód z tyłu nie wyjedzie dopóki nie wyjedzie ten z przodu) z obowiązkiem wykupienia obydwu. Pseudo "ogródki" z betonem przykrytym trawą z rolki, więc rośliny można sobie postawić co najwyżej w donicach. Stawianie kilku lub kilkunastu "apartamentowców" na kilkaset mieszkań z beznadziejną drogą dojazdową, dzięki czemu generują się ogromne korki. Budowanie podobnych osiedli w ścisłym centrum dużego miasta, co powoduje identyczny efekt.
      O czymś zapomniałam?
    • stephanie_harper2 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:40
      Często w tych nowych blokach słyszysz pierdnięcie sąsiada. 20 lat temu budowano, nowe dobre budynki, ja u siebie nie słyszę prawie nic od sąsiadów. Salon mam z aneksem ale większy niż 20 m. Poza tym to co napisałaś wychodzisz na balkon i widzisz sąsiada przez szybkę.
    • madami Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:47
      Budynki zbyt blisko siebie, zaglądanie w okno sąsiada, osiedla bez dojazdu, bez parkingu, bez infrastruktury, bez zieleni, stłoczenie, brzydota, stawianie brzydoty w centrach miast bez nawiązania do istniejącej infratruktury. Fuszarki budowalne, jak w latach 80, miktoprzestrzenie, najtaniej wykończyć, okropna akustyka
    • figa_z_makiem99 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 14:56
      Salon z aneksem i widok na okno sąsiada.
    • martishia7 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 15:02
      Po pierwsze, to wyciskanie na maksa powierzchni z działki, oraz lokali z budynku. Pierwsze skutkuje tym, że przez balkon można od sąsiada z naprzeciwka pożyczyć sól, a ewentualny plac zabaw to spacerniak. Drugie skutkuje salonem 20m2 z aneksem kuchennym na ścianie bez okna (to jest realny problem) oraz kawalerka 40m2 z torem do kręgli w charakterze korytarza i trójkątnym "salonem" w którym nie da się postawić żadnego sensownego mebla.
      • dyzurny_troll_forum Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 18:55
        martishia7 napisała:

> Pierwsze skutkuje tym, że przez balkon można od sąsiada z naprzeciwka pożyczyć sól,

Patodeweloperka stara jak budowlanka. W jednym z centro storico...
        • littlesquirrel Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:30
          Tak, Włochy mają swój klimat smile
        • 1matka-polka Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:37
          "W jednym z centro storico..."

To akurat specjalnie tak wasko budowane, bo jeden budynek daje cien drugiemu i uliczki sa w cieniu, poza tym instalacji nie trzeba daleko ciagnac, miasto sie nie rozrasta na tyle, zeby autostrady przez srodek budowac, itp...
    • volta2 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 18:05
      patodeweloperzy przy patoinwestorach w mieszkania na wynajem to małe miki.
      koleżanka wykroiła 16 metrową kawalerkę, w ogłoszeniu daje 18 metrów, i dumna ze swej operatywności jest. oczywiście wykroiła z 30 metrowej kawalerki, żeby nie było.

developer może jej buty czyścić, nawet jeśli jest pato.

sama mam męża u developera, więc z rodzinnej solidarności nie napiszę, co wyprawiają, mimo iż od paru lat nie pracuje dla wiodącej firmy na rynku krajowym, zresztą w mieszkaniówce i tak rzadko rzeźbił.
    • kobietazpolnocy Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 18:10
      Wyciskanie z terenu tyle ile się da, marnej jakości materiały, fuszerki, małe i nieustawne mieszkania.
    • olkka_99 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 18:40
      Pato, to dla mnie:
      -mieszkania nieustawne, na planach jakichś dziwacznych figur, ew dziwadła typu 40m na 2 kondygnacjach z pionowymi prawie schodami, które zajmują pół dolnej kondygnacji
      - mieszkania z "ogródkami" 6m2, mam taki piękny przykład w okolicy - ogródki wychodzą wprost na 4 pasmową ulice i wielki market budowlany
      - widok na sąsiednie budynki z każdego okna, a już największy dramat to jednostronne mieszkania z widokiem na "patio" = zabetonowana mikro studnia, zero prywatności
      - brak jakiejkolwiek infrastruktury, nawet do żabki musisz jechać samochodem

- mój top wszech czasów to jeden z bloków na moim osiedlu - widok z jednej strony na zakład kamieniarski (10m od ściany budynku!), a z drugiej na stację benzynową (5m od ściany....)
      maps.app.goo.gl/Ue76u8YZ4RhQvsR48
      • littlesquirrel Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:25
        Pewnie te nagrobki długo tam nie pobędą jak deweloper postanowi postawić tam blok.
      • littlesquirrel Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:37
        ?
        • olkka_99 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:43
          wilanów! 😂
          • littlesquirrel Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:48
            Te balkony to jakaś porażka. Lepiej, żeby ich tam w ogóle nie było.
    • dyzurny_troll_forum Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 18:46
      littlesquirrel napisała:

> czym w zasadzie dla was jest patodeweloperka?

Dla nas w zasadzie ten termin nie egzystuje.
      Patodeweloperką jest nazywane to wszystko co nie spełnia lewicowych wyobrażeń o miejscu do mieszkania.
      • tanebo001 Re: Czym w zasadzie jest patodeweloperka? 09.09.22, 19:53
        Ten powyżej to ty?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka