Dodaj do ulubionych

Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy?

09.09.22, 16:16
Jakie meble kuchenne sa teraz na czasie? Szukam inspiracji. Jakies strony moze znacie?
Obserwuj wątek
    • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:32
      Nie wiem czy zgodna z trendami, ale mnie się podobają ciemnogranatowe meble i biało-szary kwarcowy/kamienny/granitowy blat plus drewno na podłodze. Na pintereście jest mnóstwo inspiracji. Ja będę miała coś takiego jak na zdjęciu, projektu dokładnego jeszcze nie mam, bo na razie jest wszystko w fazie planowania.
      • agdzieztam Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:51
        Wow cudo!
        • agdzieztam Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:53
          Chociaż wiesz co zgrzyta mi tu ta lampa. Zbyt strojna do takiej kuchni, teraz zauważyłam.
          • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:55
            Pasuje do złotych kranów.
          • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:59
            Lampy też mi się nie podobają i to co jest na ścianach pomiędzy blatem i szafkami też nie. Tylko kolorystyka. Tutaj pierwowzór w czasopiśmie. Mam już cały folder tego typu kuchni.
        • magia Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:12
          Castorama mw ten odcien szafek kuchennych gdyby ktos szukal, choc jako szafek nie polecam
      • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:58
        O, magdalleno, ja mam pytanie na temat gustów wnętrzarskich Amerykanów. Może ty wiesz, dlaczego taką estymą otacza się sprzęty agd ze stali nierdzewnej? Często w programach wnętrzarskich właściciele z dumą prezentują białe, nowiutkie kuchnie, z krzyczącymi tą stalą kuchenkami, czy lodówkami side by side... Dlaczego Ameryka znienawidziła białe kuchenki?
        • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:00
          Bo białe kojarzy się z tanio/rental.
        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:05
          O takie Ci chodzi?😀
          • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:16
            Si. Właściciele są tak dumni z tych srebrnych kobył, a one tak wrzeszczą między tymi białymi frontami. Aż prosiłyby się białe do białych kuchni...
            • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:23
              To ja, ta dumna właścicielka😀Mam białe blaty, ciemnoszare szafki i srebrne kobyły- kuchenkę, lodówkę, zmywarkę i do tego built in trash compactor, który wygląda jak kolejna zmywarka. Te sprzęty są po prostu świetnej jakości, te białe tak jak pisała Majenkir, to najczęściej w wynajmowanych domach się spotyka.
              • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:40
                magdallenac napisała:
                To ja, ta dumna właścicielka
                😀

A ja na jedno co się nie zgodziłam to gazowa kuchenka. A stary od lat jęczy, ze z gazu lepiej smakuje. Ale ma w Maine, niech sobie tam gotuje wink.
                • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:44
                  Gotujemy niezbyt często, ale gaz musi być. Mój stary też twierdzi, że z gazu inaczej smakuje.😀
                  • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:47
                    magdallenac napisała:
                    > Gotujemy niezbyt często
                    ,

I 6 palników big_grinwink.
                    Im kuchnia bardziej wypasiona, tym mniej używana.
                    • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:51
                      No, a co jakbym chciała urządzić przyjęcie dla 50 osób i przygotować je w godzinę?? 6 palników jak znalazł!
                      • melisananosferatu Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:05
                        Ale przedtem musialabys zaliczyc maraton, nie zapominaj!
                        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:10
                          Ja tę historię znam tylko z forumowych opowieści😀. Ale sama swojego czasu popełniłam wątek o ulepieniu tysiąca (sic!) pierogów🤣🤣Poległam przy 5.
                    • kurt.wallander Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:11
                      majenkir napisała:

> magdallenac napisała:
                      > > Gotujemy niezbyt często
                      ,
                      >
                      > I 6 palników big_grinwink.
                      > Im kuchnia bardziej wypasiona, tym mniej używana.

Powiem szczerze, że u mnie 6 palników byłoby bardzo pożądane. Niestety, kuchnia mała i z żalem przy ostatnim remoncie zrezygnowałam z pomysłu (równiez w nadziei, że za kilka lat dzieciaki sie powyprowadzają i wtedy faktycznie juz tylu palników nie będę potrzebowała).
                      >
                  • chersona Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:54
                    ja też twierdzę. cieszy mnie, że są ludzie, którzy to czują
                  • annaboleyn Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 12.09.22, 00:11
                    OCZYWIŚCIE, że na gazie się całkiem inaczej gotuje, a zwłaszcza smaży, dusi, weźcie mi nawet nic nie mówcie!
              • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 23:28
                magdallenac napisała:

> To ja, ta dumna właścicielka😀Mam białe blaty, ciemnoszare szafki i srebrne kob
                > yły- kuchenkę, lodówkę, zmywarkę i do tego built in trash compactor, który wygl
                > ąda jak kolejna zmywarka. Te sprzęty są po prostu świetnej jakości, te białe ta
                > k jak pisała Majenkir, to najczęściej w wynajmowanych domach się spotyka.

Zazdroszczę 6 palników, ale właśnie- nie rozumiem, dlaczego nie robią białych sprzętów świetnej jakości smile Faktycznie, we wszystkich domowych rewolucjach wyrzucają białe, wysłużone kuchenki i wstawiają srebrne big_grin
                • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 23:51
                  Znalazłam! Robią białe, do kompletu jest jeszcze lodówka, zmywarka, piekarniki. Piękne!
                  • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 01:40
                    I jeszcze płytę ma! Kupowałabym!
                    • mysiulek08 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 02:44
                      lofra robi biale kuchenki

lofra.pl/produkt/lofra-kuchnia-gazowa-dolcevita-90-bianco-perla-rbpd96mfte-ci-limited-edition
              • panna_lila Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 16:25
                Czemu to ma aż tyle pokręteł?
            • kurt.wallander Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:09
              kk345 napisała:

> Si. Właściciele są tak dumni z tych srebrnych kobył, a one tak wrzeszczą między
              > tymi białymi frontami. Aż prosiłyby się białe do białych kuchni...

Może po prostu takie lubią? Może kojarzą im sie z profesjonalnym sprzętem?

Ja np. od 25 lat lubię srebrne/stalowe sprzęty w kuchni i jak wymieniam, to też na takie. A białych nie lubię, one z kolei kojarzą mi się ze sprzętami z PRL (bo takie były wtedy u mnie w domu).
          • berdebul Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:01
            Boska❤️❤️❤️
        • tilijka123 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:42
          kk345 napisała:

> O, magdalleno, ja mam pytanie na temat gustów wnętrzarskich Amerykanów. Może ty
          > wiesz, dlaczego taką estymą otacza się sprzęty agd ze stali nierdzewnej? Częst
          > o w programach wnętrzarskich właściciele z dumą prezentują białe, nowiutkie kuc
          > hnie, z krzyczącymi tą stalą kuchenkami, czy lodówkami side by side... Dlaczego
          > Ameryka znienawidziła białe kuchenki?

Bo ciężko byłoby dobrać ten sam odcień bieli i rodzaj połysku w szafkach i agd?
          • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 23:21
            Agd robi się już z reguły w zabudowie więc nie istnieje problem odcieni
            • tilijka123 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 12.09.22, 10:21
              kk345 napisała:

> Agd robi się już z reguły w zabudowie więc nie istnieje problem odcieni

Ale w tym wypadku rozmawiamy o sprzętach wolnostojących. Pytanie było dlaczego ludzie kupują srebrne a nie białe.

W przypdku AGD do zabudowy kolor rzeczywiscie nie ma żadnego znaczenia.
        • al_sahra Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 03:19
          kk345 napisała:

> dlaczego taką estymą otacza się sprzęty agd ze stali nierdzewnej?

Nie wiem, jak inni, ale ja po prostu kocham kolor stali. I o ile zgadzam się, że tanie białe sprzęty kojarzą się źle, to stal wcale nie jest jedynym wyborem do lepszej jakości kuchni. Popularne są sprzęty AGD zabudowane tym samym materiałem co szafki (nie cierpię), przed kilkoma laty przyszła też moda na tzw. “czarną stal” (eee…), mają też zwolenników “profesjonalne” (zwykle tylko z nazwy) sprzęty retro, niektóre b. drogie jak francuskie Ła Cornue.

To też opcja nie dla mnie. Tylko stal!
          • mysiulek08 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 04:25
            tez lubie stal, wielbie moje dwie 'szafy' boscha i zmywarke w inox, swietnie pasuja do 🤬😡 szarosci kuchni i drewna, piekarnik i plyte (gazowa 5 palnikow) mam w czarnym szkle, bo akurat w stali byla tylko lofra dolce vita, ktora by kompletnie nie pasowala
        • kobietazpolnocy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 10:57
          Ja nie ze stanów, ale mnie też biały sprzęt kojarzy się tanio. Najchętniej stal nierdzewna albo obudowa. Co nie zmienia faktu, że jestem dumną posiadaczką białej lodówki.
      • gama2003 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:56
        Granat wielbię od zawsze, ta kuchnia ( meble ) cudo.
        Ale reszta kolorystycznie to dla mnie za dużo.
        Bałagan to ja sobie sama zawsze robię, bazę muszę mieć spokojniejszą. Tu bym brala granat, biel i albo jasne drewno, albo szarosc.
        Lampy nie moja bajka.
        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:02
          Zgadzam się. Chodziło mi o meble i kolor, pisałam wyżej. Nie podoba mi się też łączenie złota ze srebrem.
      • panna_meganna Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 20:07
        Nawet nie wiedziałam, ze się wpisuję w trendy smile Kuchnia mi się właśnie robi, w kolorze granatu burzowego nieba. Do tego szare blaty. I drewno w dodatkach. Ściany białe, bez kafelków, no może jakaś szyba za kuchenką. Kafle mam dość charakterne na podłodze, nie chcę dodawać kolejnej faktury na ścianie. Kuchnię w drewnie już miałam, i zieloną i białą - w wynajmowanych domach w UK przerobiłam całą paletę kolorystyczną. I może będę sobie pluła w brodę, bo szafki w połysku, ale teraz u teściów mam jasnoszare, matowe i każdy odcisk palca widać, więc non-stop latam ze szmatą i tak. Trzymajcie kciuki, bo mnie ten remont wykańcza nerwowo. Byle doczekać do listopada.
        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 20:13
          Pokaż jakieś zdjęcia!!
          • panna_meganna Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 20:19
            magdallenac napisała:

> Pokaż jakieś zdjęcia!!

Pokażę na pewno, jak już będzie zrobione, obiecuję. Na razie to tam dopiero podłoga leży i to jeszcze nawet nie zafugowana. Meble i sprzęty wjadą na początku października. Jasne, że się pochwalę, to mój pierwszy dom urządzany od zera w/g moich pomysłów. A że jestem chwalipięta, to choćby szanowne koleżanki miały mnie tu zeżreć żywcem to się ich nie ulęknę i pokażę co wymyśliłam.
            • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 20:35
              Będę Cię bronić!!😀Nie mogę się doczekać Twojej niebieskiej kuchni. Powodzenia!
              • panna_meganna Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 20:49
                Trzymam za słowo smile Wiadomo, o gustach nie powinno się dyskutować, ale mamy to do siebie, że lubimy oceniać, normalna sprawa. Była kiedyś taka strona ze zdjęciami mieszkań wystawionych na sprzedaż, albo wynajem, rany boskie, jakie tam koszmarki były,- no ale komuś się to podobało, bo przecież nie pierdyknąłby se koloru zupy pomidorowej na ściany w połączeniu z jaskrawą zielenią za karę, nie? Parafrazując znane powiedzenie - gust jest jak dupa, każdy ma swój smile

Poddam się więc szanownemu gronu pod osąd, najwyżej siądę w kąciku tej kuchni i bedę się załośnie kiwać waląc głową w słupek z piekarnikiem smile
                • heca7 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 23:58
                  To chyba było "Aaaaaby sprzedać" ... smile
      • extereso Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 07:41
        Fajne, bezpretensjonalne.
    • szara.myszka.555 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:49
      W pupie mamy trendy. Kuchnia to ogromny wydatek, więc trzeba robić "pod siebie", a nie pod aktualny trend.

Wejdź na pinterest, wpisz "kitchen inspirations" i obczaj, co Ci się podoba.
    • fibi00 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 16:59
      Teraz jest moda na szare, granatowe lub butelkowo zielone (szmaragdowe?) kuchnie w stylu skandynawskim.
      Ale ja tam modę mam gdzieś. Wolę jak coś jest mniej modne ale praktyczne. Akurat jestem po wymianie kuchni. Kolor wybrałam dąb bardolino (coś a la dąb sonoma), fronty gładkie, bez frezów i uchwytów. I jak na razie jestem mega zadowolona bo na frontach absolutnie nie widać odbitych tłustych śladów tak jak na poprzednich meblach.
      • chicarica Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 02:18
        Trochę skandynawskich domów widuję na co dzień i chyba ani razu nie widziałam tu szmaragdowej czy granatowej kuchni. W ogóle to co u Was uchodzi za "styl skandynawski" to trochę jak "śledź po japońsku", w Skandynawii o tym nie słyszeli.
        • fibi00 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 10:33
          chicarica napisała:

> Trochę skandynawskich domów widuję na co dzień i chyba ani razu nie widziałam t
          > u szmaragdowej czy granatowej kuchni.

Ale ja nie twierdzę że w skandynawskich domach są szmaragdowe czy granatowe kuchnie tylko że u nas robią kuchnie w stylu skandynawskim (głównie chodzi o wygląd frontów) w kolorze szarym, granatu lub szmaragdowym. Poniżej zdjęcia kuchni w stylu skandynawskim w różnych kolorach (biała to klasyk a pozostałe to obecne trendy w Pl).
          • kobietazpolnocy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 11:01
            Ale ja tu też nie widzę nic skandynawskiego, no może drugie zdjęcie kolorystycznie jest najbliżej. Jak wy w ogóle definiujecie ten skandynawski styl?
            • fibi00 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 11:21
              Nigdy nie byłam w skandynawskiej kuchni więc nie wiem jak wygląda ale jak wpiszę w wyszukiwarkę kuchnia w stylu skandynawskim to właśnie takie wyskakują. Takie frezowane fronty i górne szafki z szybkami i jakimiś kratkami.
              • heca7 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:35
                Dość przypadkowo kilka lat temu znalazłam się w norweskiej kuchni. Wyglądała na oryginalną z lat 70/80. Tylko była odnowiona.
                Biała, gładkie fronty, blat był nowy z jasnego drewna. I obowiązkowo nad oknem kuchennym wisiały dwie lampki wink
              • magia Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:08
                dla mnie to na zdjeciach to klasyczna kuchnia, nie nazwalabym jej skandynawska.
                Aczkolwiek ogladajac programy amerykanskie to tam oewnoe nazwali by ją nowoczesną smile
              • kobietazpolnocy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:52
                Nigdy nie byłam w skandynawskiej kuchni więc nie wiem jak wygląda ale jak wpiszę w wyszukiwarkę kuchnia w stylu skandynawskim to właśnie takie wyskakują. Takie frezowane fronty i górne szafki z szybkami i jakimiś kratkami.

To zdecydowanie nie jest współczesny skandynawski styl. To nie zarzut, tylko kolejny dowód na to, że internet to (tylko) gigantyczna kopiarka. Wystarczy jeden błąd powtarzany wystarczającą ilość razy..
            • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:29
              kobietazpolnocy napisał(a):
              Jak wy w ogóle definiujecie ten skandynawski styl?
              • kobietazpolnocy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:55
                O, to jest typowa współczesna skandynawska kuchnia. Każdy świeżo wyremontowany dom szczyci się taką.
                I opis też się zgadza - jak najprościej, jak najmniej ozdobników, białe/neutralne kolory...
            • kurt.wallander Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 15:16
              kobietazpolnocy napisał(a):

> Ale ja tu też nie widzę nic skandynawskiego, no może drugie zdjęcie kolorystycz
              > nie jest najbliżej. Jak wy w ogóle definiujecie ten skandynawski styl?

Pewnie jak coś z IKEA, to styl skandynawski wink
              te kuchnie wyżej wyglądają własnie ikeowo.
    • heca7 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:04
      Kuchnię robisz na lata. Coś co jest na czasie za chwilę może być obciachowe. Jak rura do tańca w kuchni na blacie tongue_out Im bardziej udziwniona kuchnia, im więcej szczegółów prosto z katalogów i instagrama tym szybciej się to wszystko przejada.
      Warto pamiętać o tym, że jak się robi kuchnię od zera to niczego nie zostawiać na później. W stylu- a to potem się dorobi jak będzie potrzebne. Zwykle nie dorobi się tongue_out Za udany pomysł uważam podświetlenie górnych szuflad. Kiedy otwierają się, włącza się światło. Biorąc pod uwagę, że nie młodniejemy i nasz wzrok się nie wyostrza to świetne rozwiązanie.
      • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:18
        Ja robiłam moją biało szarą (czyli w ówczesnych trendach)6 lat temu, nadal mnie zachwyca i mi się nie przejadła. 🤷🏻‍♀️
        • alicia033 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:12
          można spytać, dlaczego w takim razie wymieniasz na nową?
          • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:19
            Bo to w innym domu. Zarówno dom, jak i kuchnia na razie w fazie planów i tylko na projekcie😀
            • alicia033 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:46
              Etap projektowy jest najprzyjemniejszysmile
    • bakis1 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:27
      Jestem poł roku po remoncie. Mam na dole szafki białe, na gorze płytka w kolorze dębu z sękami - dąb pradawny. Z kuchni z bieli i granacie zrezygnowałam ze względu na małą powierzchnie lepsza była neutralna. Zainwestuj w szuflady, prowadnice, cargo czy inne rozwiązania dobrej jakości.
    • agdzieztam Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:34
      A ja pozwolę sobie się pochwalić! Taka mam kuchnie! Kocham ją. Pasuje do stylu, bo dom w niedużym miasteczku.
      • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:45
        Bardzo ładna Twoja kuchnia, tylko jakiegoś kwiatka brakuje wink.
        Już drugi raz widzę na forum kuchenkę w rogu. Czy to takie częste rozwiazanie?
        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:50
          U mnie też narożna.
          • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:26
            Kuchenka? 🧐
            • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:30
              Zaćmiło mnie! Ja widziałam tam zlew.😳
              • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:39
                Gotcha! big_grinbig_grin
        • agdzieztam Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:10
          Ja taka chciałam. Mogłam wybrać nie w rogu, ale mnie ten róg zaczarował. Nie widać, ale tam dalej jest już balkon. Z cudnym w tym samym stylu stolikiem kawowym. A kwiatków to ja nie. ... Nie lubię, bo nie umiem o nie dbać. Ale balkon w ziołach.
          • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:48
            agdzieztam napisała:
            >A kwiatków to ja nie. ... Nie lubię, bo nie umiem o nie dbać. Ale balkon w ziołach.

Pewnie jesteś jeszcze młoda, ja tez kiedyś tak mówiłam.
            Przynieś pare doniczek z balkonu i postaw na blacie. Zobaczysz jak będzie pięknie.
            • agdzieztam Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:53
              O dziękuję ci, ale nie jestem młoda. Mam 49 lat. Po prostu nie mam zacięcia do kwiatków. Kiedyś próbowałam, umierały mi , a mnie było źle kiedy to widziałam. No i nie chce. Nawet o te zioła co mam na balkonie dba mąż, jak i o ogród.
              • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 17:47
                To mloda duchem! Ja się tyle lat zarzekałam - żadnych kwiatów. A teraz uwielbiam!
      • kobietazpolnocy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 10:59
        Ta przestrzeń...Tylko pozazdrościć.
    • pupu111 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:35
      Nie rozumiem, na co wam podązanie za trendami, chyba tylko jakby ktoś chciał niedługo sprzedac dom czy mieszkanie, zeby było łatwiej. Kuchnia musi byc nie tylko ładna, ale tez funkcjonalna, łatwa do wyczyszczenia, itp. Kompletnie się nie sprawdzają czarne kafelki, nie wiem tez jak z białymi szafkami na wysoki połysk- pewnie potem widac kazdy ślad na nich? Ja miałam okropnie wyglądającą kuchnię, zrobiłam remont, sciany sa na kolor kremowy - w sumie wygląda na biały i jak dla mnie trochę za jasny, ale nie wygląda zle, pewnie ściemnieje, szafki są w kolorze drewna - okleina, blat nieco jasniejszy - laminat udjacy dąb, przepiekny, wygląda jakby był drewniany, do tego płytki - gres Heritage mix, i razem to naprawde super wygląda, zlew jest granitowy koloru piaskowego, nie chciałabym białego na pewno. blaty tez raczej ani za jasne, ani za ciemne wg mnie. Miałam kiedys kuchenkę wolnostojącą typu inox, czyli taka stakowa, w sklepie to wyglada zachwycająco, w domu zawsze fatalnie, chyba zeby ktos cały dzien przy tym stał i polerował...
      • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:38
        Można mieć piękną, funkcjonalną i ergonomiczną? Po co? Ja np. uwielbiam piękne wnętrza.🤷🏻‍♀️Mam śnieżnobiałe blaty od 6 lat, wciąż w tym samym kolorze.
        • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:43
          Ale straszą, ze biały kwarc jednak może się zaplamić, a nawet od słońca odbarwic. I ze z gorącym trzeba uważać. Masz air fryer na blacie?
          • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:48
            W ogóle nie mam AF. Mam ekspresy do kawy, KA, Blender. Rzeczywiście dbam o te blaty i nie dopuszczam, żeby plamy z wina, czy jakichś innych buraków nie były wytarte od razu. Kuchnia jest bardzo słoneczna i nie ma ani jednego odbarwienia. Blat pozostaje idealnie biały. Zobacz, nawet kota nie widać😂
            • zaspasniegowa Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:30
              Piękna kuchnia i piękny kot.
              • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:41
                Kot cudny, rozumie się, ale widzę, ze biały kwarc jednak nie dla mnie.
                Chyba zostanę z tym swoim granitem do śmierci. Przynajmniej będzie eko wink
                • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 02:16
                  >Chyba zostanę z tym swoim granitem do śmierci. Przynajmniej będzie eko wink

A po śmierci możesz go sobie kazać przerobić na nagrobek, będzie zero wastebig_grin
                  • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:37
                    Nie nadaje się. Za bardzo ciapaty.
                    • kk345 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 16:15
                      Po śmierci nie wypada wybrzydzać...
                      • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 17:49
                        Fakt big_grin. U nas same tablice, z mojego blatu starczyłoby dla całej rodziny i paru znajomych wink.
                  • gryfna-frelka Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 23.09.22, 16:40
                    Bardzo dawno juz tak nie mialam - niemalze oplulam monitor ze smiechu, dzieki! big_grin
            • borsuczyca.klusek Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:18
              Kocia duda na blacie wygrywa wątek 😅
          • al_sahra Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 03:40
            majenkir napisała:

> Ale straszą, ze biały kwarc jednak może się zaplamić, a nawet od słońca odbarwi
            > c. I ze z gorącym trzeba uważać. Masz air fryer na blacie?

Mam kwarc już w trzecim domu i nigdy nic się nie zaplamiło ani odbarwiło, chociaż blaty są w pełnym świetle. Ale jeśli chcesz materiał jeszcze bardziej odporny na plamy, światło i temperaturę, to jest np. Dekton (podobny do kwarcu, ale na bazie szklanej). Jedyna słabość to że jest podobno bardziej podatny na mechaniczne uszkodzenia (ale przecież nie będziesz walić młotkiem w blat). Są też inne materiały specjalnie odporne na UV - my mamy w kuchni na dworze blaty Diresco belgijskiej produkcji. Tyle że był mniejszy wybór wzorów i wszystkie raczej jednolite, takie jakby z cementu w różnych kolorach.
    • po_godzinach_1 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 17:46
      Po co ci trendy. Kuchnia ma być wygodna, funkcjonalna, łatwa do sprzątania i ma się ci podobać.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:18
        po_godzinach_1 napisała:

> Po co ci trendy. Kuchnia ma być wygodna, funkcjonalna, łatwa do sprzątania i ma
        > się ci podobać.
        A czy przeszkadzaloby, gdyby byłaby też ładna?
    • magia Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:11
      trendy caly czas te same. Biale, szare, drewnopodobne fronty, biale, czarne, drewnoane blaty, szklo, cegla, biale plytki miedzy szafki.
      Siedze na kilku grupach wnętrzarskich, sama mam 12 letnia kuchnie i wciaz jest w trendach
      • sonnija70 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:17
        Szukam czegos w stylu modernistycznym i minimalistycznym. Problem w tym , ze sama nie wiem w jakiej kolorystyce mialaby byc. Myslalam o bialej z czarnymi blatami, ale moze to nuda?
        • magdallenac Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:21
          Teść ma czarne, kamienne blaty, są chyba trudniejsze w utrzymaniu czystości niż białe. Widać każdy odcisk palca i każdą kroplę wody. Ale biała z czarnymi blatami jest piękna!
        • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:37
          sonnija70 napisał(a):
          Szukam czegos w stylu modernistycznym i minimalistycznym.

Ja bym leciała na szaro
          • mysiulek08 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 02:02
            mam szara kuchnie, meble ciemnoszary mat, kafle na scianach jasniejsze szare i jasnobetonowe plyty na podlodze (moja zmora), blaty i wyspa z pieknego endemicznego drewna, calkiem fajnie to na fotach wygladalo, w uzytkowaniu troche mniej, dobrze, ze kuchnia bardzo jasna, bo bym w depresje wpadla 😎

mam zrobiona polowe kuchni w drewnie typu teka ( jedna sciana byla niezabudowana) i juz jest lepiej, w planach wymiana calej i jej zamkniecie, nie znosze otwartej na dom kuchni, ale zawsze jest cos pilniejszego i pewnie szybciej sie skonczy nowa chalupa, wtedy poszaleje 🤣
        • ichi51e Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 19:15
          ja mam biała z czarnym blatem. Cały czas chodzimy pucujemy i brudne. Nie polecam. i do tego wcale mi się nie podoba ze wysoki połysk. Ja bym sobie robiła w macie.
    • mamkaantka Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:24
      Z pewnością nie białe, bo wszystkim się takie już opatrzyły i są pase...
      • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 18:42
        Mnie się nie opatrzyły! Mam białe i bardzo je lubię. I jakbym miała wymieniać to tez na białe.
        • dominika9933 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 09.09.22, 19:28
          Od osiemnastu lat mam biała, matowa kuchnię z dębowym, grubym blatem i nic a nic mi się nie opatrzyła.
    • srubokretka Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 03:00
      nie mam czasu na sledzenie trendow, bo za szybko robia sie tredowate. Moja coraz bardziej przypomina pokoj ( nie gotuje tak, zeby wszystko bylo uwalone) . Wisza w niej obrazy, mam sporo kwiatow, ksiazek. Nie lubie typowego wygladu lazienek i kuchn.
      • ania_2000 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 03:17
        Chyba ciezko porownywac amerykanskie kuchnie z polskimi - chodzi glownie o przestrzen jaka ma sie do dyspozycji. Moja rustykalna kuchnia, ciemno brazowa jest w polaczeniu z living room i jadalnia - rowniez w tym samym stylu. Razem jest spojne kolorystycznie, ale tez metrazowo spore, i odpowiednio wysokie.

W Polskich mieszkaniach, nawet domach ten rodzaj raczej nie do przyjecia, no bo nie te wielkosci.

Magdallenac - super stove masz, taki z gornej polki smilei jaki profesjonalny!
        Ja mam blat- tzn.cooktop - i osobno slup z piekarnikami, i mi sie to bardzo sprawdza, bo nie schylam sie do piekarnika, a na moje umiejetnosci i potrzeby 5 palnikow jest ok. No i oczywiscie gaz musi byc, bo inaczej smakuje lol
    • klaramara33 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 06:54
      Ja sobie niedawno zrobiłam czerwona w stylu hiszpańskim, podłoga ruda powtarzana.
      • klaramara33 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 06:55
        Postarzane kafelki włoskiej produkcji piękne.
    • naturella Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 07:38
      Poprzednią kuchnię robiłam 11 lat temu, była biała z czarnym blatem i czarnym pasem płytek pomiędzy, AGD też było czarne. Bardzo udana i bardzo ją lubiłam. W obecnym domu zastałam korpusy, blaty i wyspę czarną. Miałam niezłą zagwozdkę, co ty zrobić, bo ani biała ani szara nie pasowała do korpusów szafek, które byłyby widoczne. Zrobiłam imitację drewna, czarne uchwyty. Miało być budżetowo, na chwilę, a wyszła kuchnia na lata wink Tyle, że marzy mi się biała kuchnia ze złotymi uchwytami i marmurowym białym blatem big_grin
      • naturella Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 07:42
        Kuchnia wyszła taka. Nie narzekam, jest wygodna, ale wolę jasne.
        • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:41
          Porzadnie. no i widać, kot zadowolony wink.
          • naturella Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 13:52
            A owszem, kot jada na tej wyspie, nawet schodki kupiłam, żeby nie musiał skakać wysoko. Teraz zauważyłam, że na zdjęciu nawet uchwytów jeszcze nie ma big_grin
    • marianna1960 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 10:07
      Dla mnie najładniejsze są takie;
      https://www.c-o-i.pl/kopia-koz%C5%82owski?pgid=l53ot0mg-7b1ee376-db1c-446c-a991-29287fc17710
      https://www.c-o-i.pl/kopia-koz%C5%82owski?pgid=l53ot0mg-97624029-f45d-4fbb-9e4c-c887fd265b8a
      a nie szaro białe nudne jakich tysiące.
      • marianna1960 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 10:11
        Jeszcze raz wklejam
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:11
          To chyba kolor kaszmir, chyba, że coś mi się źle wyswietla. Kaszmir teraz top of the top smile też mi się podoba.
    • borsuczyca.klusek Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:20
      Ja mam zieloną z czarnymi blatami i dodatkami. Wszyscy mi odradzali taki koncept, ale się uparłam, postawiłam na swoim i nie żałuję. Na razie minęło 3 lata i nie żałuję.
    • heca7 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 10.09.22, 14:43
      Pytanie gdzie ta kuchnia się znajduje i jaki ma rozmiar. Amerykańskie jak widać mają rozmach pod każdym względem wink Są wielkie lodówki, wielkie kuchenki i ogromne wyspy. W Polsce , nawet w domu jednorodzinnym rzadko można tak wielką kuchnię spotkać (chyba, że w nowych gigantycznych willach). I wstawienie lodówki z podwójnymi drzwiami jest możliwe... o ile nie wstawi się zmywarki i piekarnika wink Ja jestem zwolenniczką zabudowywania wszystkiego tongue_out Lodówkę mam wysoką ale bardzo wąską i w sumie małą w środku. Tyle było na nią miejsca, wyliczone co do centymetra. Nie umiem też sobie wyobrazić gotowania na 6 palnikach wink Rzadko używam więcej niż dwóch na raz wink
      Kuchnię robiłam dwa lata temu i zadowolona jeszcze jestem z piekarnika w słupku- nie trzeba się do niego schylać tongue_out Oraz zabudowy pod sam sufit- eliminacja miejsca na kurzołapy. Jakbym mogła to wywaliłabym zmywarkę Electrolux i kupiła Boscha.
    • enigma81 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 17:05
      Marmur i złote dodatki.
      Szarość cały czas, biel już mniej. Mat, nie połysk.

Tu możesz sobie pooglądać i ew poinspirować się Meble Halupczok
    • shellyanna Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 17:23
      Już chyba kiedyś pisałam. Od 25 lat podobają mi się kuchnie w stylu prowansalskim i takim typowo amerykańskim. Czyli dębowe szafki z frezem w kolorze wanilii lub dębu.
      Są ponadczasowe, piękne i przytulne.
      W pierwszym mieszkaniu urządziłam kuchnie właśnie tak. Łącznie ze stylizowanym na retro okapem i kuchenką oraz piekarnikiem.
      W kolejnym uległam „modzie”.
      Teraz mam znowu klasykę i kombinuje jak zdobyć nowe uchwyty do niej, bo te obecne są wg mnie za nowoczesne.
    • pio-910 [...] 11.09.22, 18:54
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • ichi51e Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 19:23
        jak bardzo nie warto...
      • majenkir Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 22:08
        Już lecę 🙄
    • tol8 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 11.09.22, 19:59
      W nowym domu planuję zrobić kaszmirowe fronty, drewniane blaty i drewnianą podłogę
    • princy-mincy Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 12.09.22, 10:12
      Nie patrzylabym na trendy ale na cos uniwersalnego, co bedzie sie Tobie podobac.

Osobiscie lubie proste meble, zadnych frezow, przeszklen. Moja kuchnia to biale szafki, bialy lacobel, szare blaty i podloga. Ma 7 lat i nic mi sie nie opatrzyla. Jesli bedziemy musieli cos wymienic to zamiast szarego blatu moze wzielabym cos drewnopodobnego ale jasnego. Lubie jasne kuchnie
      • arim28 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 23.09.22, 18:09
        O, ja tez. Wlasnie zrobilam biala, z mnostwem szuflad i drewnopodobnym ciemnym blatem. O ton jasniejszy dalam na sciane. Zeliwne uchwyty przy szulfadach.
    • littlesquirrel Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 23.09.22, 11:42
      Nie goń za trendami, bo zmieniają się dość szybko, tak jak kiedyś modne białe meble niemalże w każdym pomieszczeniu i szare sofy.
      • marianna1960 Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 23.09.22, 11:49
        Te białe meble i szare sofy teraz to tak jak kiedyś wenge obciach, niedługo się znudzą ludzio te apteczne szaro białe wnętrza
    • zwyczajnamatka Re: Nowa kuchnia. Jakie sa teraz trendy? 23.09.22, 17:20
      Nie patrz na trendy, patrz, co się tobie podoba.
      Wiesz, że ja mam teraz od roku kuchnię, którą sobie wymyśliłam ponad 15 lat temu? Mam w d.. trendy, zrobiłam pod siebie i jestem bardzo zadowolona. A jeśli komuś się nie podoba, to jego problem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka