Dodaj do ulubionych

Szczepicie dzieci przeciwko grypie?

09.09.22, 20:31
Jeśli tak to donosowo czy domiesniowo?
Obserwuj wątek
    • nutella_fan Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 20:33
      Tak, domięśniowo.
    • memphis90 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 20:48
      W zeszłym roku donosowo i pewnie w tym roku tak samo.
    • triss_merigold6 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 20:52
      Nie upadłam na głowę. Nie widzę potrzeby.
      • ichi51e Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 22:51
        "Po grypie zdarzają się powikłania. Najczęstszym jest zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc. Rzadziej może się zdarzyć: zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, niewydolność krążenia oraz zespół Guillian-Barré, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu czy poprzeczne zapalenie rdzenia."
        • berber_rock Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 08:27
          No i?
        • black_halo Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 12:27
          Moj szwagier i tesciowa zapadli na zapalenie opon mozgowych na drugi dzien po szczepiniu na grype. Jedno w szpitalu 3 tygodnie, drugie 5. Nie, dziekuje.
          • pasquda77 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 12:32
            black_halo napisała:

> Moj szwagier i tesciowa zapadli na zapalenie opon mozgowych na drugi dzien po s
            > zczepiniu na grype. Jedno w szpitalu 3 tygodnie, drugie 5. Nie, dziekuje.
            >
            Zapalenie opon mózgowych po szczepieniu przeciwko grypie?Cuda, panie cuda 🤣🤦
            • black_halo Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 12:46
              Moze byc bez zwiazku a jednak na drugi dzien oboje wstali z lozka w zlym stanie. Lekarze zrzucili na odczyn poszczepienny co opoznilo wlasciwa diagnoze. To bylo z 10 lat temu, dlugo przed koronapierdolcem a w momencie kiedy szczepionki na grype fundowala krewnym i znajomym krolika firma mojego szwagra.
    • malenka9 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 20:56
      headonshouldersbaby napisała:

> Jeśli tak to donosowo czy domiesniowo?

w zyciu

www.medonet.pl/zdrowie,w-tym-roku-zaden-chory-nie-zmarl-na-grype--czy-choroba-znika-z-polski-na-dobre-,artykul,39246458.html
    • sueellen Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 21:10
      Donosów. Co roku
      • triss_merigold6 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 21:12
        I co nie chorują? Moje nie chorują na grypę i bez szczepień. Na covid też nie chorowały.
      • sueellen Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 08:48
        Dodam, że na grypę się nie szczepilam i 35 lat nie chorowałam. Aż dnia pewnego w wieku właśnie 35 lat wylądowałam w szpitalu z gorączką ponad 40 stopni, saturacja 80% i odwodnieniem. Niewiele rozumiałam co się działo, miałam majaki. W szpitalu zobaczyłam wokół siebie wianek lekarzy w maskach i pamiętam że się bardzo bałam. Zareagowałam jednak na leki, antybiotyki i tamiflu. Po 3 dniach wyszłam do domu ale chorowałam jeszcze dluuugie tygodnie. Kaszel utrzymywał się ponad miesiąc, brak energii dokuczał mi jeszcze dłużej, gorączka wróciła po tygodniu i znów zaczęło się leczenie. Od tego czasu szczepimy się co roku wszyscy i bardzo tego pilnuję. Do wszystkich, którzy mi mówią, że się nie szczepią, uśmiecham się tylko z pobłażaniem. Głupcy.

To jest jak z ubezpieczeniem.. prawdopodobnie będzie ok i nic się nie stanie, ale jednak nieubezpieczonych uważa się za głupców. No to ja za głupców uważam niezaszczepionych. Bo oczywiście, szczepienie nie zabezpiecza w 100% ale ubezpieczenie też nie zawsze.
        • spirit_of_africa Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 12:53
          Miałam grypę 2x w życiu, raz jako dziecko i raz jak dorosła i to była masakra.
    • maeve_binchy Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 21:57
      Tak, domiesniowo
    • bib24 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 22:07
      a po co?
    • trut_u Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 09.09.22, 22:42
      Nie, bo nie udało mi się zdobyć. Dziecko zachorowało i przeszlo strasznie, najgorsza infekcja ever, dużo gorzej niż covid. W tym roku bardziej się postaram.
    • majenkir Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 00:01
      Od lat szczepiliśmy się wszyscy w rodzinie. W zeszłym roku pierwszy raz nie i w tym chyba tez odpuścimy.
    • wkswks Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 00:09
      Tak, od lat, domięśniowo.
    • kitka20061 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 00:19
      Nie, siebie tez nie szczepimy. Nie widzę potrzeby.
    • srubokretka Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 03:03
      Nigdy sie nie szczepilam na grype, wiec w tym roku napewno to zrobie ;D
      • srubokretka Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 03:04
        a dzieci? Oczywiscie domiesniowo, zeby zapamietaly, zeby sie trzymac od farmy z daleka.
    • rb_111222333 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 05:06
      Tak donosowo, to ulubiona szczepionka mojej córki z racji sposób aplikacji. Syn będzie musiał zaszczepić się domięśniowo z racji wieku. Szczepię od kiedy córka zachorowała na grypę. Przez 2 tygodnie głównie spała, bo była tak osłabiona dużą gorączką. Lista leków była tak duża, że musiałam zapisywać co i kiedy podałam dziecku, bo nie byłam w stanie tego spamiętać.
      • berber_rock Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 08:31
        Lista leków była tak duża, że musiałam zapisywać co i kiedy podałam dziecku, bo nie byłam w stanie tego spamiętać.

_ w Polsce lista leków zawsze jest duża. W końcu to Krolestwo big pharmy. Polska lista leków nie swiedczy i powadze chorobowy.
        Za to u mnie zapalenie oskrzeli leczy się,,, fizjoterapia, a nie lękami.
        • rb_111222333 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 11:05
          Ależ pitolisz. Dziecko miało niezbujalną gorączkę powyżej 40 stopni. Ty byś to pewnie zbijał cebulą włożoną w skarpetkę
    • stephanie_harper2 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 09:12
      Nie, siebie też nie , miałam grypę (o ile to była grypa) dawno temu , dzieci i mąż nigdy. Na covid też nie szczepiłam i się od nas chłopaki nie zarazili. mam za to w rodzinie osoby szczepiące się co rok i co rok mają grypę.
    • czarna_kita Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 10:28
      Nie. Nikt u nas w rodzinie nigdy nie miał prawdziwej grypy, więc nie widzę potrzeby.
    • solarpowerprincess Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 10:36
      Nie.
    • 1matka-polka Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 11:31
      Nie, bo moje 11 - letnie dziecko w ogole nie choruje. Ja sie przeziebiam ze dwa razy w roku, moj maz ciezko przeszedl covid, a dziecko dwa razy smarknie i tyle.
      • 1matka-polka Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 11:32
        A ja raz w zyciu mialam grype, 3 tygodnie wyciete z zyciorysu, do kibelka nie mialam sily sama isc. Maz i corka nie zarazili sie wcale.
    • paskudek1 Re: Szczepicie dzieci przeciwko grypie? 10.09.22, 11:39
      Tak. Co prawda już pełnoletnii ale recepta właśnie przyszła i wykupujemy zaraz. Zawsze domięśniowo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka