Dodaj do ulubionych

Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie.

10.09.22, 13:13
Na rozluźnienie atmosfery. Czy ematki, które się malują używają pudru? A jeśli tak, to jakiego: w kamieniu, sypkiego, obydwu? A może tylko pudru bez bazy? Dzisiaj pierwszy raz od dawna przypudrowałam podkład pudrem (mój ulubiony na zdjeciu) I ze zdziwieniem stwierdziłam, że twarz wygląda paradoksalnie subtelniej i naturalniej, niż z samym fluidem. Natomiast nijak mi nie po drodze z pudrem sypkim i brązerem, nad czym ubolewam, bo jestem wiecznie bladą blondynką, a z przyciemnioną skóra bardziej mi do twarzy.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:22
      Jeżeli już czegoś używam na twarz to samego pudru- żadnych podkładów, nigdy.
      I wtedy w kamieniu.
      Ale to od czasu do czasu.
      • 35wcieniu Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:44
        Chociaż w sumie przypomniałam sobie że sypki też mam. Lubię efekt, nie lubię tego że ma większe predyspozycje do syfienia okolicy wink
    • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:26
      #teampudersypki
    • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:28
      Używam pudru w kamieniu do poprawek i sypkiego na codzień, a także różu, a jak mi się zechce to i bronzera do konturowania i odrobiny rozświetlacza na łuk kupidyna.
      Nie lubię efektu twarzy tylko z fluidem, ani wyłącznie z pudrem. To już wolę się nie malować wcale.
    • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:35
      Zawsze sypki - na koniec nosa i powieki, ew. troszkę na skronie. To jako puder, bo rozświetlającego pudru w kamieniu Hourglass używam jako różu wink Identycznie z bronzerem (brązerem?) Diora. Kompletnie niestety nie umiem w konturowanie twarzy.
      Nie używam też podkładu na całą twarz, chyba, że za taki podkład uznajemy Les Beiges od Chanel?
      (Ok, piszą o nim jako o podkładzie, więc chyba tak, choć dla mnie podkład to całkiem inna konsystencja.)
      Nigdy nie wiem - brązer czy bronzer?
      • magdallenac Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:46
        Też mam zaćmienie z on i ą. Balon Hrabiny wylądował, czy wylondował? ZAWSZE wrzucam w Google, zawsze.🤦🏻‍♀️
        • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:47
          Z baląnem wink mam zero problemu, ale ten nieszczęsny kosmetyk mnie konfunduje. TO W KOŃCU JAK??
          • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:49
            I czy te wodne lebejżesy szanela to podkład - czy nie podkład?
            • magdallenac Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:20
              Ja piszę bronzer, a ten lżejszy lebejżes, to fluid, ten nowy to podkład.
          • angazetka Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:58
            To jest śmieszne, bo jeszcze nie ustalono. Wersja z ON jest kalką z angielskiego, z Ą bardziej pasuje do brĄzu. Ta druga jest zatem bardziej poprawna, ale chyba rzadsza. Ja piszę z Ą.
            • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:34
              Więc ja na logikę rozumiem ten brązer, ale jak tak napiszę, to się czuję okrąpnie!
      • nuclearwinter Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:18
        Chyba i bronzer, i brązer jest poprawny a dla mnie oba wyglądają jak z błędem wink Ale chyba bronzer mi się ciut bardziej podoba wizualnie.
        • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:34
          To!
        • jednoraz0w0 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:19
          Można też spróbować brąnzer. Wygląda dystyngowanie i brzmi tak głęboko, jak karnister.
          • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:22
            Albo brąnzęr cool
            • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:36
              Przepraszam Was na momencik, pójdę sobie wydrapać oczy!
              (Wydrąpać?)
              • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:39
                Wydrąpąć!
                • aankaa Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:59
                  wydrąpądź
      • nutella_fan Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:13
        Bronzer.
    • aandzia43 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:36
      Puder w kamieniu nosze w torebce i używam czasem w ciągu dnia jak mi się strefa T zaświeci. Jako młoda osoba używałam tylko w kamieniu i wystarczało, potem przypudrowywałam nim podkład, w średnim wieku stwierdziłam że z samym podkładem wyglądam lepiej.
      • black_magic_women Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:37
        aandzia43 napisała:

> w średnim wieku stwierdziłam że z samym podkładem w
        > yglądam lepiej.
        >

Też tak myślałam do dzisiaj, stąd wątek. Wiek mocno średni, 42 lata, a tu niespodzianka!
        • aandzia43 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:18
          Wiesz, ja dobiegam do sześćdziesiątki smile Po czterdziestce jeszcze przypudrowywałam podkład kamiennym, około pięćdziesiątki zmieniłam strategię. Podkład plus puder zaczął u mnie wyglądać jakoś sucho i niezdrowo, bez pudru teraz jest lepiej.
          • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:49
            Zaprawde, powiadam Ci, to zalezy od pudru (jestem w zblizonym wieku).
            • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:50
              A, i wole sam sypki puder bez podkladu.
            • aandzia43 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:58
              Ha, pewnie od pudru. Ale chyba i tak jestem skazana na podkład, muszę wyrównywać koloryt, przebarwienia, naczynka.
          • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 10:46
            Ja przekroczyłam sześćdziesiątkę. Podkład i puder sypki robią robotę. I delikatne nakładanie go pędzlem.
            Puder w kamieniu na całą twarz nakładany puszkiem daje efekt maski.
            • aandzia43 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 11:23
              Dzięki dziewczyny smile
    • angazetka Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:40
      Jasne, że pudruję. W kamieniu.
    • mia_mia Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 13:43
      Używam pudru w kamieniu na podkład lub bez, wczoraj nabyłam w Rossmanie tani roświetlacz w pudrze, chcę zobaczyć czy się sprawdzi u mnie taki zabieg, bo ciągle się napotykam na spektakularne efektysmile
    • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:16
      Zazwyczaj puder sypki a w pracy czy nas imprezie bibułki matujące ( shiseido) . Teraz jak mam opalona skórę i Chanel wodny, to bez pudru bo psuje cały efekt. Może wieczorem wstąpię po ten drugi podkład Chanel, bo boje się kupić bez przymierzenia, a iść do ch mi się totalnie nie chce...
    • primula.alpicola Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:30
      Przestałam, bo już mi się nie podoba matowa skóra. Krem bb it cosmetics, i finito. Jak okazja i nastrój sprzyjają, to dokładam nieco różu i rozświetlacza.
      • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:37
        Ja też coraz rzadziej używam pudru
      • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:39
        Bb czy CC? Właśnie mi się kończy krem koloryzujący ( pupy, przyzwoity ale bez szaleństw) i chciałam inny kupić
        • primula.alpicola Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:51
          BB. IT mi odpowiada, lubię też Purito.
          Veoli ma nowość, Let's Glow, niestety nie mają próbek, więc nie będę ryzykować online.
          • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:08
            Dzięki jak coś kupię nowego, dam znać 🙂
            • magdallenac Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:26
              Mam dwa cudowne BB i CC, w domu będę za jakieś 8 godzin to wkleję, bo nie pamiętam.
              • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:01
                Super, dzięki
              • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 16:07
                Magdaleno jeśli zajrzysz to pisz co to za kremy , pls.
                • magdallenac Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 20:06
                  Sorry, zapomniałam. Te:
                  • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 20:20
                    Dzięki! Yonelle znam i lubię, to jest inne kosmetyki. Już czytam o tych smile
                  • klaviatoorka1 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 21:00
                    CLIV miałam, używałam, byłam zadowolona z naturalnego efektu i lekkiego, wilgotnego rozświetlenia. Ten krem ma to do siebie, że po nałożeniu wygląda cudownie, ale z każdą godziną jest gorzej
                    Jednak w drogeriach wciąz pojawia się coś nowego co warto wypróbować, więc trafiłam na Eveline BETTER THAN PERFECT a potem an Soraya Plante i Bell Hypoalergenic. ta trójka kosztuje grosze
                    Puder sypki pod okolice oczu tylko Wibo- chyba, że znacie coś lepszego, o popproszę o namiary
    • celandine Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:32
      Puder sypki Lily lolo na krem bb Clarinsa, taki zestaw to mój ulubiony
    • nuclearwinter Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:38
      Ja się nie pudruję, nie lubię matu, używam specjalnie podkładów czy kremów bb żeby lśnić jak latarnia morska, więc nie będę potem niweczyć tego efektu pudrem wink Nawet róże lubię takie z połyskiem.
      • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 14:50
        Ja też lubię glow i bling, ale nie wszędzie! Jak Cię refleks własnego nosa razi w oczy (to chyba u Snopkiewicz było?) to nie jest przyjemnie...
        • nuclearwinter Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:13
          Ze Snopkiewicz to ja kojarzę zwrot, że "każda moja noga, tak z osobna, wyglądała jak obsadka zanurzona w kałamarzu" czy jakoś tak - o chudych nogach w dużych, masywnych butach big_grin Nosa nie kojarzę 🤔

Nie no, masz rację, świecący się nos to może nie jest najpiękniejszy widok, ale jak już cała się tak świecę (lśnię!), to jakoś mi ten upudrowany nos na środku nie pasuje. Może następnym razem się mu przyjrzę uważnie i przypudruję, i zobaczę jak efekt.
          • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:23
            A ja akurat świącacy nos (sam koniuszek) lubię.
            • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:35
              A, bo to inne świecenie, takie młodzieńcze, ale ja mam koniuszek nosa zaczerwieniony i w połączeniu z glow to wygląda b. sygnalizacyjnie big_grin
              • angazetka Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:37
                Tak?
                • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:46
                  Świetnie wyszłam!
                  • angazetka Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:04
                    big_grin
    • kurt.wallander Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:04
      W pewnym wieku stwierdziłam, że moja skóra wygląda gorzej w macie i przestałam uzywac pudru, ewentualnie uzywam odrobinę pudru sypkiego, bardzo drobnego. Mam też w kamieniu i juz chyba nie zużyję...
      • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:28
        No ale.masz pudry matujące i przeciwnie, są takie które sprawią że będziesz się świecić. Rozświetlające. Są też nawet nawilżające
        • magdallenac Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 12.09.22, 03:45
          Podaj jakieś przykłady.
    • violent_green Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:43
      Jako osoba z masakrycznie tłustą skórą używam pudru sypkiego zawsze i wszędzie. Nie rozumiem mody na rozświetlacze.
      • 35wcieniu Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:48
        Moim zdaniem rozświetlacze dobrze wyglądają tylko na zdjęciach i to raczej profesjonalnych, na zupełnie idealnej skórze (albo wyretuszowanej).
        Ale to tylko prywatna opinia, więc spoko, przyjmuje argumenty "nieprawda bo na mnie super a moja skora nawet nie ma porów", luz.
        • violent_green Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 15:59
          Mam dokładnie takie same przemyślenia smile
        • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:04
          Po prostu rozświetlacz rozświetlaczowi nierówny. Są takie grubo zmielone i dające gładką taflę, delikatne i widoczne z kosmosu. Ciemne, różowe, złote i szampańskie. Można dobrać odpowiedni dla siebie.
          • 35wcieniu Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:11
            Na pewno, ja jednak podziękuję.
          • violent_green Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:13
            Wiem, że są różne rozświetlacze, ale i tak każdy z nich podkreśliłby tylko moje rozszerzone pory i nierówną teksturę skóry.
            • daisy Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:25
              FAKTURĘ.
              Nie ma słowa "tekstura" w polskim.
              • violent_green Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:18
                Biję się w pierś. To te bjutijutuberki namieszały mi w głowie.
              • konsta-is-me Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 12.09.22, 13:08
                Ależ jest 😜
                sjp.pwn.pl/sjp/tekstura;2577729.html
      • nuclearwinter Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:02
        Za dużo rozświetlacza to chyba tylko na zdjęciach dobrze wygląda, fakt. Ale taka mocno przypudrowana skóra wg mnie wygląda starzej i gorzej niż skóra z leciutkim glow - niekoniecznie glow z rozświetlacza, zwykły bb wystarczy, ewentualnie odrobina rozświetlacza np. na szczyty kości policzkowych. Jak się ma bardzo tłustą skórę, to pewnie trzeba ją trochę zmatowić, wiadomo, ale taką normalną czy suchą to już niekoniecznie.
        • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:06
          Puder sypki irisée i nie potrzebuje zadnego rozswietlacza wink
        • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:36
          Ale wiecie, że są pudry, które dają lekki glow?smile
          • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:42
            Dawaj
            • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:53
              Naprawdę świetny efekt daje NAM, puder satynowy z mikroalgą. Albo z Eveline Variete. Te nazwy pamiętam z głowy, po droższe musiałabym iść na górę, ale mi się nie chcesmile
              • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:03
                🥀
              • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:07
                pade napisała:

> Naprawdę świetny efekt daje NAM, puder satynowy z mikroalgą. Albo z Eveline Var
                > iete.

O nie! po tym z Eveline moja twarz świeciła się jak nocna latarnia. Koszmar.
                • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 21:59
                  aqua48 napisała:

> pade napisała:
                  >
                  > > Naprawdę świetny efekt daje NAM, puder satynowy z mikroalgą. Albo z Eveli
                  > ne Var
                  > > iete.
                  >
                  > O nie! po tym z Eveline moja twarz świeciła się jak nocna latarnia. Koszmar.

To musiałaś mieć coś tłustego pod spodem.
                  Albo źle nałożyłaś puder, seriosmile Teraz te pudry nie należy "wmasowywać" okrężnymi ruchami pędzla (bo pod wpływem tych ruchów puder staje się błyszczący jak tafla), tylko omieść twarz naprawdę niewielką ilością.
                  Ja nie miałam pojęcia, że to ma takie znaczenie, dowiedziałam się z youtuba, sprawdziłam na sobie i faktycznie tak jest. Odpowiednimi ruchami pędzla można uzyskać kilka stopni rozświetlenia: od delikatnej satynowej poświaty do wrażenia, że się pomyliło puder z rozświetlaczem.
                  • aqua48 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 10:50
                    Ani nie miałam nic tłustego pod spodem tylko normalny podkład, ani nie wmasowywałam pudru. Zawsze nakładam delikatnie, pędzlem. Po prostu ten puder Eveline jest dla mnie zbyt błyszczący. Sądzę, że to bardziej kwestia mojego układu twarzy i kości policzkowych, bo rożświetlaczy na przykład nie unikam..
                    • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 11:22
                      Chyba nie, albo mówimy o zupełnie innych pudrach. Nie mogąc uwierzyć w to, co piszesz wysypałam sobie z pół łyżeczki na dłoń i rozmasowałam. I bardziej się błyszczy moja ręka bez pudru, niż ta z pudrem.
                      Pewnie różnica polega na tym, że ja mam naprawdę suchą skórę.
            • chatgris01 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:18
              extereso napisała:

> Dawaj

Sisley Phyto-Poudre Libre N°1 Irisée. Nakladany duzym pedzlem do pudru, nie puszkiem.
              Bardzo polecam, uzywam juz od prawie 10 lat.
              • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:20
                Dzięki, oba obejrzę
                • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:57
                  Mam ten Sisley i w porównaniu wypada ... gorzej. Serio, to stara generacja pudrów rozświetlających. Dzisiejsze nie mają żadnych drobinek. Ten glow, który dają, to raczej efekt "mam na twarzy tylko krem i to nawilżający, nie tłusty", niż "mam na twarzy makijaż rozświetlający".
                  • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 09:30
                    To jak rzucisz okien, fajnie by było jakbyś podała te co masz na górze 😊
                    • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 11:16
                      Znalazłam starą Beccę i Estee Lauder, chciałam zalinkować, ale okazuje się, że Becca nie istnieje, a tego pudru od Lauder dawno już nie ma. No i Sisley, ale on ma mini drobinki a ja bardziej dojrzałą skórę niż lata temu, dlatego już mi nie pasujesmile
                      Od lat jestem wierna pudrowi różanemu z Vipery, a od czasu do czasu lubię efekt tych dwóch, które wymieniłam wyżej. Mam jeszcze kultową taniochę z Bell Ilumi - ten to się faktycznie świecibig_grin
                      • extereso Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 11:54
                        Dzięki.
          • nuclearwinter Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:47
            Założyłam że skoro Violent pisze o pudrze w kontrze do rozświetlacza, to ma na myśli mat wink Może niesłusznie. Mnie generalnie jeśli się maluję, to zwykle wystarcza sam podkład plus róż, i to najlepiej płynny. Jakoś mnie sypkie czy suche konsystencje mniej podchodzą i gorzej wyglądają na mojej twarzy. Wyjątek to niektóre róże Lily Lolo, ale też położone na maksymalnie nawilżoną pokrytą podkładem twarz, żadnego pudrowania smile
            • pade Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:54
              Nie lubię rozświetlaczy, podkreślają to, co wolałabym ukryćsmile
      • olkka_99 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:51
        Mam to samo. Zrobiłam taki eksperyment za na wyjeździe zapominam pudru albo szczoteczki do zębów. I bez pudru czułabym się o wiele gorzej. Dla tłustej skóry to mus, taki jak czesanie włosów i mycie rąk. Bez tego po prostu nie czuje się komfortowo.
    • beata.1968 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:03
      Używam jedynie pudru Creme Puff - to puder i podkład w jednym , ujednolica odcień skóry no i nie błyszczę się - bardzo tego nie lubię. Odcień translucent , podoba mi się w nim też to że jest produkowany od lat 60 więc jest szansa że za mojego życia będzie cały czas dostępny. Nie lubię jak wycofują produkt do którego się przywiązałam jak np ulubiony szampon Kerabione sad
    • melisananosferatu Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:08
      Ja uzywam punktowo korektora i na to puder sypki. Teraz testuje givenchy prisms (bodajze) i jest super lekki i niewidoczny.
    • nieeznaajoomaa Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:18
      Ja daję punktowo korektor, bo mam trądzik niestety, na to podkład kryjący w płynie i na to jeszcze matujący puder mineralny transparentny w kamieniu

Po samym podkładzie buzia mi się świeci, z pudrem wygląda bardziej naturalnie i w ogóle lepiej

Sypkie pudry to dla mnie koszmar, tylko i wyłącznie w kamieniu

Ogólnie polecam kosmetyki mineralne

Nigdy nie używam żadnej bazy, tylko kremu
    • klaramara33 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 16:56
      Ja na krem tylko po jakimś czasie kładę puder w kamieniu i git.
    • bene_gesserit Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 17:39
      Obstawiam źle dobrany podkład po prostu. Albo zły odcień, albo rodzaj.
      To samo tyczy bronzera.
      • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:30
        Istnieją bardzo jasne odcienie skóry, na których każdy bronzer wygląda jak brud. Ja nie znalazłam odcienia, w którym wyglądałabym dobrze. Od biedy używam w tym celu bardzo jasnego brzoskwiniowego różu, ale takich kolorów nie sprzedają pod nazwą bronzer.
        • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:36
          Antigua Bobbi Brown
          Albo
          Mood Exposure Hourglass
          Bronzer z elementem różu. Bardzo jasnej skórze nadaje zdrowy lekko zarozowiony wygląd. Nie to nie jest róż. To bronzer ale nie w kolorze brązowym.
          W kierunku peach z kolei dla jasnej skóry to Becca Wild Honey

A typowo bronzery brazowe ale dla bardzo bardzo jasnej skóry jasnej to np Two Faced Milk Chocolate Soleil Light albo tańszy ale bardzo dobry Mrumru Butter Blush Physicians Formula Natural.Glow odcień.
          • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 09:52
            princesswhitewolf napisała:

> W kierunku peach z kolei dla jasnej skóry to Becca Wild Honey

Nie. To o wiele za ciemny kolor. Kolorem, który ja mogę używać jako bronzera jest brzoskwinia wpadająca w żółto-złoty a nie różowy. Jak juicy peach Lily Lolo.

• princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 14:31
              No to Two Faced Milk Chocolate Soleil Light

MUA vlogerki o najjaśniejszych skórach właśnie używaja. Jaśniej się nie da. Dla mnie nawet za jasny a używam go tylko na linii włosów, na brodzie its.
              A kupując podkład jestem zawsze najjaśniejszy w lini: Porcelain, Fair albo Ivory. Więc na naprawdę mleczna
              • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 16:55
                Podaruj sobie. Nie ma takiego koloru bronzera, który pasowałby do typu kolorystycznego jasnej wiosny. Wszystkie bronzery są z założenia zbyt zgaszone i jasna, ciepła skóra wygląda wtedy jak brudna. Nie szukam też bronzera, bo nie mam problemu z jasną skórą, a efekty lekkiego "muśnięcia" słońcem, na nosie, skroniach i policzkach uzyskam różem, który nie jest w kolorze kompletenie niepasującego kakao z mlekiem, a żółtawej brzoskwini.
                • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 16:58
                  No daruję sobie bo jednak rozmówca jesteś ty, to Soleil nie jest ciemniejsze

To co wkleias to roz. Pa
                  • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 17:59
                    Soleil jest ZGASZONE. Sprawdź w słowniku, skoro nie pamiętasz znaczenia tego polskiego słówka.
                    A wkleiłam róż, bo od początu pisałam., że zamiast bronzera używam różu, bo ja nie opalam się na brązowo, a na brzoskwiniowo. Twoje rady na temat klasycznego bronzera dawaj więc komuś innemu.
                    • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 21:27
                      E? "Soleil" to nie znaczy "słońce"?
                      • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 23:35
                        Soleil, a właściwie Milk Chocolate Soleil Light to fantazyjna nazwa bronzera, którego jedynym predykatem jest to, że jest drogi i przez to wyrównuje kompleksy niższości princess. Kolory Two Faced są klasyczne, zgaszone brązy w różnych odcieniach. Nie wyróżniają się niczym od konkurencji. Soft autumn ten kolor może podejść, jasnej wiośnie już nie.
                        • annaboleyn Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 23:39
                          Jezu, dobra, zrozumiałam, że "soleil" w słowniku tłumaczone jest jako "zgaszone". Sorry, dziś nie jest ze mną dobrze big_grin
                          • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 23:55
                            Jakby ten kolor był faktycznie "soleil", czyli złoto, (ale nie stare złoto), to by się jeszcze nadał. Ale zrobią jasną przygaszoną, pomarańczową cegłę i myślą, że wszystkim jasnym cerom może coś takiego pasować.
        • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:45
          Tu 15:18 mówi o Antigua kobieta. Ja też mam bardzo jasna skórę tylko a kierunku żółtawym, kość słoniowa i też wyglądam w większości bronzerow jak brudna.

• black_magic_women Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:49
          To ja tak mam jak Snake. Są takie porady makijażystów "muśnij czubek nosa, brodę, policzki, tam gdzie łapie cię naturalnie słońce". Dla mnie zawsze kończyło się to efektem w łaty. Za to różem jak najbardziej mogę, lubię np. podkreślać końcówke nosa.
          • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 23:10
            No to popatrz na któreś z tych co wymieniłam. Są bardzo jasne bronzery a także takie specyficznie różowawe.
            Ja też nie mogę normalnych odcieni bo wyglądam jakbym miała plamy
    • snakelilith Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 18:22
      #teamglow
      Pudru nie używam od lat, tylko lekki kremowy podkład, a na nos podkład w pudrze Lily Lolo, bo daje matowe wykończenie z większym kryciem, nos nie musi się świecić.
      Moim kosmetykiem zmieniającym bladą blondynkę w promieniujący okaz zdrowia jest róż. Mam kilka kolorów i wyjdę z domu raczej bez tuszu do rzęs niż bez różu.
    • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:21
      Pod oczy na concealer to Pat McGrath finest of fine powders. Bardzo bardzo zmielony. Dla utrwalenia makijażu zaś jako finishing/wykańczający to La Mer albo taki różowy Souffle YSL albo Hourglass jeden z palety.
    • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 10.09.22, 22:26
      Pudery masz w dwóch typach setting i wykanczajacy/finishing. Setting sprawia że podkład utrzymuje się w miejscu. Ma to szczególne znaczenie przy tłustych partiach twarzy. Czasami ludzie używają inny puder do setting makijaż pod oczyma, concealer. Stosują bananowy, biały albo po prostu bardzo bardzo miałki. Albo też stosują specyficzną metodę tzw baking

Puder wykańczający zaś ma nacisk na sam wygląd koncowy. I tak może być matujący albo jak najbardziej przeciwnie- rozświetlający.

• bambzgrozja Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 09:27
      Pudruję transparentnym w kamieniu strefę T
    • evee1 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 11:50
      Mój makijaż składa się wyłącznie z pudru sypkiego. Nie używam niczego innego. Lepiej wyglądam z lekkim makijażem, ale niestety makijaż oczu kończy się u mnie egzemą na powiekach.
      • princesswhitewolf Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 14:31
        Kosmetyki hypoalergiczne?
        • evee1 Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 12.09.22, 02:39
          Boszsz, czego ja już z nie próbowałam! Jak podrzucisz jakiś hint, to chętnie spróbuję. A, jakiś czas temu dałaś namiary na ciebie do powiek Lili Lolo. Nie pamiętam już, czy one akurat miały nie uczulać, ale zamówiłam, spróbowałam i niestety też mi nie podeszły. Oddałam córce wink. Kremy oddaję matce smile.
    • hanusinamama Re: Pudrować czy nie Pudrować, oto jest pytanie. 11.09.22, 20:24
      Różnie. Od maja do września jak mam jakieś wyjście to puder ( w kamieniu).
      Zimą jak się zaczynam robić już trochę "szara" wtedy BB i ewentualnie trochę pudru (kamień).
      Pudruję powieki jak mam je malowąc, bo się cienie lepiej trzymają

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka