Dodaj do ulubionych

Wy o kuchniach, ja o lampie

10.09.22, 14:50
A lampa to nie kuchnia, może być trendy wink.
Potrzebuje jedna albo dwie lampy podłogowe do salonu, w którym nie ma oświetlenia sufitowego.
Styl pokoju - ikeowski standard. Nie chce wydać miliona monet na designerskie autentyki. Ostatnio w Ikei spodobała mi się ta, ale nie było więc nie kupiłam. Co ma/kupuje emama?
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 14:51
      I jeszcze - jak dwie to każda inna czy obie takie same?
      • gama2003 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 14:53
        Mój fiś mówi 3 - dwie takie same i jedna inna. Do pokoju gdzie nic nie dynda z sufitu tak bym kupila. Ta pokazana bardzo fajna, zapoluję na nią chyba, bo czegoś takiego potrzebuję.
    • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:08
      Nikt? Nic? A takie?
      • aniani7 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:10
        Te dadzą Ci mało światła.
        • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:18
          Ta da więcej. Ale czy to pasuje?
          • gama2003 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:24
            Te u gory pokazane wygladaja na dobrze doświetlające. Pisałam wyżej, kupilabym dwie takie i jakąś inną. I rozstawila po pokoju. Nie wiem jakie te pokazane wysokie, ale moze na czymś tez by mogly stać.
            • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:34
              Tylko ja nie mam raczej miejsca na trzy...
    • bi_scotti Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:09
      Z lampa nie poradze ale pierwsze skojarzenie gdy ktos wspomina, ze szuka lampy/plans to buy, to dla mnie zawsze poczatek "Wszystko czerwone" Chmielewskiej wink Cheers.
    • kurt.wallander Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:31
      Ja lamp podłogowych uzywam też do czytania (i w ogóle lubie takie z kloszem i światłem skierowanym w dół), więc brałabym pewnie prędzej cos takiego:

https://www.ikea.com/pl/pl/images/products/aroed-lampa-podlogowa-do-czytania-antracyt__0879869_pe660693_s5.jpg?f=s

Natomiast u siebie mam podobną do tej, ma abażur prześwitujący, więc nie daje tak skierowanego światła jak ta wyżej ikeowska, i jest bardzo wygodna w użytkowaniu dzięki temu ruchomemu ramieniu. Nie znudziła mi się od 25 lat, tylko abażury wymieniam jak sie zniszczą.

https://www.lampyiswiatlo.pl/media/catalog/product/cache/415174b86eb9fca9e79f1c0aefa39293/9/3/3130_93700_0.jpg
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:39
        światła w dół nie chce, tam nikt czytać nie będzie. Raczej tak, żeby miło było..
    • littlesquirrel Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 15:58
      Może coś takiego?

• littlesquirrel Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 16:23
        lub?

• majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 17:28
          Myslalam o tych trójnogach, ale boje się, ze zabiorą dużo miejsca..
          • littlesquirrel Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:06
            I lampa 2w1

• majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:19
              Oj, te to nie 😅
              • littlesquirrel Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:30
                I taka co się mniej kurzy smile

• majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:44
                  Taka już była 😅. Trochę za klubowo/nastolatkowo.
                  • dougie_johnes Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 11.09.22, 09:12
                    Piękny dywan!
                    • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 11.09.22, 12:51
                      Ikea 😌
    • raphidophora_tetrasperma Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 16:10
      A ta? Ona jest boska. Sama rozważam zakup ale zachodzę w głowę gdzie ją upchnąć
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 17:29
        Bardzo ładna ta lampa. Skąd jest?
        • raphidophora_tetrasperma Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 17:47
          Evedal, ikea. Na żywo jeszcze piękniejsza 😍
          • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 17:53
            Na całym wschodnim wybrzeżu jej nie ma sad
            • raphidophora_tetrasperma Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:11
              Faktycznie sad kurde, teraz jeszcze bardziej jej chcę, chyba jednak kupię póki u mnie jest dostępna. No namówiłaś 😏
              • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:20
                To Wy mnie miałyście namawiać 🙃
                Tymczasem ja tonę w ciemnościach!
    • nena20 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:05
      Lampy postawione na podłodze nie są praktyczne, osadza się kurz, przeszkadza podczas sprzątania. zdecydowanie lepiej zamontować coś na ścianie.
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 18:24
        A to nie jest nawet głupia myśl.
        Tylko będzie przewód wisiał, bo mojemu staremu nie będzie się chciało wiercić ścian.
        • nena20 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 23:20
          Niech stary wierci. Mój przygotował, nie miał wyjścia.
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 22:28
        Co emama mysli o tych? U mnie w miejscu telewizora okno.
        • raphidophora_tetrasperma Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 23:02
          Dla mnie spoko, zamiast górnego oświetlenia. Może to nie jest szczyt myśli wnętrzarskiej ale swoją rolę spełni. Wtopi się w tło, będzie jasno, efektu WOW nie będzie.
        • koronka2012 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 12.09.22, 10:28
          To coś koło telewizora do lampy czy głośniki? Jeśli te lampy masz na myśli to ja jestem na nie, jak zresztą z większością oświetlenia ściennego. Na tej wysokości światło by mnie drażniło. Z tego samego powodu nie jestem przekonana do tych pseudo starodawnych żarówek. Nie lubię mieć przed oczyma źródła światła, ma być po prostu jasno
    • mikams75 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 22:31
      zmartwie Cie, wiekszosc stojacych ladnych lamp ma niewystarczajace swiatlo jesli to ma byc glowne oswietlenie. Pozostaja ci mniej urokliwe z mocnym swiatlem, min 3tys lumenow, zalezy jak duze jest to pomieszczenie.
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 22:34
        mikams75 napisała:
        zalezy jak duze jest to pomieszczenie.

Foto jest wyżej. Światło idzie ze stołowego i z drugiej strony z przedpokoju. I nie zależy mi żeby było tam super jasno, ale coś jednak musi być wink.
        • mikams75 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 11.09.22, 09:27
          wysoko, swiatlo sie rozejdzie i nie odbije od sufitu jak u mnie, wg mnie dwie by sie przydaly po bokach sofy. Ale popatrz co jest u Ciebie dostepnego co ma naprawde duzo lumenow i t gego wybierz cos, co ci sie podoba i akceptujesz cene. Przynajmniej u mnie nie ma z czego wybierac.
    • mid.week Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 10.09.22, 22:45
      Mam cała armię dolnych oświetlaczy bo nie lubię górnego
      Koło kanapy, do czytania mam coś podobnego:
      https://www.ikea.com/pl/pl/images/products/ranarp-lampa-podlogowa-do-czytania-czarny__0879706_pe611377_s5.jpg?f=xl

W oknie lampa-lampion. Ikeowski biały badyl a na tym papierowy klosz.
      Ale najbardziej lubię klimat jaki daje żarówka-ognisko, wkrecona w drewnianą podstawę i owinięta papierową torebką śniadaniowa smile
    • kura17 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 12.09.22, 10:19
      ja mam ta lampe w wydaniu "lampka nocna" na stoliku przy lozku. bardzo ja lubie smile
    • koronka2012 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 12.09.22, 10:36
      Jeśli ma być szczera to te lampy kompletnie mi nie pasują do twojego wnętrza.

Ja bym poszła w coś takiego, a lampę stojącą dała jako ozdobę, A nie główne źródło światła, bo twój salon jest moim zdaniem zbyt duży żeby dobrze oświetlić go lampami. A ja nie lubię przyciemnionych wnętrz 😉

Niechęć męża do wiercenia zupełnie do mnie nie przemawia - istnieją specjaliści, którzy przyjdą i zrobią to od ręki.
      • majenkir Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 12.09.22, 14:56
        To by u mnie wyglądało jak suszące się pranie😅
      • mikams75 Re: Wy o kuchniach, ja o lampie 13.09.22, 07:54
        takie cos przy wysokim suficie bedzie straszyc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka