Dodaj do ulubionych

Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie

11.09.22, 11:15
Syn uprawia profesjonalnie pływanie w klubie sportowym przy szkole. 12h treningów tygodniowo. Uwielbia pływać. Ale 4 razy kończy o 16:30. Widzę jaki jest zmęczony po szkole. Sport daje mu satysfakcje. Ale po szkole nie ma często siły wyjść na dwór. Czasem wyjdzie na 1godzinę. Zastanawiam się czy to normalne i czy np popełniam jakieś błędy żywieniowe. Czy wasze dzieci, które profesjonalnie uprawiały sport też były takie zmęczone? Na treningach daje z siebie wszystko, nie odpuszcza
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 11:21
      Byłam przekonana, ze "profesjonalnie" oznacza, że coś robi się zawodowo, zarabiając tym na życie.
      • vivi86 Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 11:30
        Jw
        • kk345 Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 12:12
          Pewnie chodzi o "wyczynowo" big_grin
    • sueellen Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 11:28
      Jak profesjonalnie, to chyba jest jakiś lekarz sportowy? O ile wiem, sportowców się bada... Przecież żadna ematka Ci nie powie co jest Twojemu synowi i dlaczego jest zmęczony.
    • berdebul Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 12:56
      Wysypia się? Rozmawiałaś z trenerem i lekarzem klubowym?
      • magdallenac Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 14:41
        O dokładnie, trzeba porozmawiać z trenerem i lekarzem.
      • kagiali Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:23
        Lekarz mówił, że badania w normie
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 13:17
      Badanie mu zrób, może ma anemię.
      A może był chory na covid? Zmęczenie może być jedynym objawem.
      12 treningów w tygodniu, to dużo. Ile on ma lat? Nie ma lekarza sportowego?
      • kagiali Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:22
        12. Lekarz sportowy jest
    • princesswhitewolf Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 14:34
      No ja się nie dziwię że człowiek po szkole ( tam mają wf) i dodatkowych 12 godz treningów jest zmęczony. Nic a nic się nie dziwię.
    • magdallenac Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 14:40
      Moja 14 latka, około 25 godzin tygodniowo gra w siatkówkę- codzienne treningi po szkole plus zawody w weekendy. Aby dziecko zostało dopuszczone do eliminacji musi dostarczyć wyniki wszystkich badań i być przebadane od stop do głów. Dodatkowo musi być na specjalnej diecie dla sportowców. Moja, pomimo morderczych treningów ma niespożytą ilość energii. Wszystko zależy od dziecka.
      • kagiali Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:25
        Myślę, że dieta może stanowić problem. Możesz coś doradzić w tej kwestii?
    • bene_gesserit Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 14:45
      A kiedy miał ostatnie badania krwi dla wyczynowców? Sypia, czy siedzi do pierwszej w nocy z nosem w komórce? Je regularnie zbilansowane posiłki?
      • kagiali Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:21
        Badania krwi pół roku temu. Badania sportowe 3 tygodnie temu. Dość późno chodzi spać, tak jakby nie mógł zasnąć. Kładzie się np o 20:30, a zasypia po godzinie. A następnego dnia rano trzeba wstać
    • afro.ninja Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 20:57
      Problem wielu młodych sportowców w Polsce- przetrenowanie.
      • afro.ninja Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 11.09.22, 21:00
        I nic z tego nie mają. W takich stanach, duże szanse na stypendium, a co w Polsce?! Nic.
    • login.na.raz Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:28
      Ja byłam w klasie sportowej, pływanie codziennie. Nie miałam tak jak twój syn, normalnie wychodziłam po lekcjach na dwór.
      • login.na.raz Re: Profesjonalne uprawianie sportu - zmęczenie 12.09.22, 21:30
        Teraz doczytałam, ile godzin treningu ma twój syn. Ja nie miałam tyłu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka