Dodaj do ulubionych

szukam idealnej koszuli damskiej do pracy

11.09.22, 12:37
- bawełna ale z niewielką domieszką elastanu żeby nie czuć się jak w pancerzu
- mało gniotąca się, najlepiej nie wymagająca prasowania (choć rozumiem że to może być niemożliwe)
- klasyczny krój, taliowana
- występująca w różnych kolorach żeby móc się obkupić na 15 lat

polecicie coś?
Obserwuj wątek
    • carriemat Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 13:00
      U mnie brak prasowania to był warunek nr 1.
      Kupilam willsoor. Jest super.
      • swiecaca Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 14:45
        jaki skład?
        • moze_sprobowac_inaczej Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 20:20
          96% bawełna, 5% elastan. Bardzo ładna. Tylko nie wiem, czy miałabym z czym nosićsmile
    • agdzieztam Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 14:59
      Przepraszam, no nie mogę się oprzeć. Podtemat. Dziewczyny, co wy z tymi koszulami? Ok, nie chce się mądrzyc, bo 20 lat w Polsce nie mieszkam, więc z żywym językiem mam niewiele do czynienia, ale koszula to męska, a damska bluzka. Koszula damska to ewentualnie nocna. Albo koszulka w sensie halki. Czy tam czegoś pod bluzkę, żeby ładna koronka wystawała czy żeby zimno nie było. Ktora z was jeszcze tak to rozgranicza? Czy całkiem stałam się "Polka zamierzchła", w stylu "wacpani raczeta całuje i do nóżek się klaniam"?
      • swiecaca Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 15:08
        no nie. bluzka to bardziej ogólne pojęcie - wszystko co zakładamy na górę ciała. a koszula podzbiór bluzki wzorowany na męskiej koszuli, tzn posiada kołnierzyk, zapinana z przodu na guziki, zazwyczaj z bawełny itp...
      • panna_lila Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 17:24
        Nie wiem gdzie mieszkasz od 20 lat, ale np w języku angielskim też funkcjonuje rozróżnienie na women’s shirts and blouses😊
      • niemcyy Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 20:15
        agdzieztam napisała:

> Dziewczyny, co wy z tymi koszul
        > ami? Ok, nie chce się mądrzyc, bo 20 lat w Polsce nie mieszkam, więc z żywym ję
        > zykiem mam niewiele do czynienia, ale koszula to męska, a damska bluzka. Koszul
        > a damska to ewentualnie nocna. Albo koszulka w sensie halki. Czy tam czegoś pod
        > bluzkę, żeby ładna koronka wystawała czy żeby zimno nie było. Ktora z was jes
        > zcze tak to rozgranicza?

Ja, ale też mogę być niemiarodajna. Damska koszula nazywa się bluzka koszulowa wink

To, co carriemat wrzuciła, nie jest podpisane koszula, tylko właśnie bluzka smile
    • moze_sprobowac_inaczej Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 16:45
      Nie wiem czy spełniałaby oczekiwania, ale ja mam już kilka lat koszule od polskiego producenta Wibbs. Załączał link przykładowej, ale mają też rozpinane po całości z kołnierzykiem:
      wibs.pl/produkt/koszula-z-marszczeniem-classic-form/
      • extereso Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 17:22
        Obejrzałam wszystkie, nie są w moim stylu, ale! jedna super mi się spodobała. Tylko nie idzie na tej stronie zamawiać, prawda?
        • moze_sprobowac_inaczej Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 19:55
          Na dole powinnaś mieć maila i telefon do zamówień online. Ja kupowałam przez sklep internetowy z ubraniami damskimi, który ma również te markę, nie przypomnieć sobie teraz.
          • moze_sprobowac_inaczej Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 19:56
            Która? Ta w zebrę może? smile
            • extereso Re: szukam idealnej koszuli damskiej do pracy 11.09.22, 20:17
              Nie, cała biała, odcięta na dole, taki oversize. Dzięki za radę 🥀

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka