Dodaj do ulubionych

Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la

12.09.22, 19:01
Jutro ma byc poddane głosowaniu rozporządzenie o tym , że najniższa krajowa od 1.01. 2023 będzie wynosić 3385zl i od 1.07.2023 2450zl brutto.
Tymczasem zasadnicza pensja n-li to 3329zl brutto.
Szok i niedowierzanie, że ktoś jeszcze chce dobrowolnie pracować w szkole.
Belfry niech moc będzie z Wami .
Obserwuj wątek
    • motyllica Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 19:56
      Tak, nauczyciel początkujący ma straszną miernotę. Nie ma dodatku stażowego ani motywacyjnego.
      Sprzątaczki po szkołach mogą mieć znacznie więcej bo najniższą plus wysługę ewentualnie plus jakąś premię
      • triss_merigold6 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:03
        Ależ może mieć motywacyjny, to zależy od samorządu.
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:05
          I dyrekcji
        • alfa36 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:07
          Większość samorządów narzeka na finanse, a na oświacie oszczędzają.
        • hanusinamama Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:29
          Ileż to tego motywacyjnego możesz mieć. Koleżanka miała równowartośc paczki pampersów. NO szał...
          • mamalgosia Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:27
            W Rybniku wszyscy nauczyciele 1 zl
      • kamin Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:08
        Stażowy przecież może też mieć o ile pracował gdzieś wcześniej.
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:11
          Jak wiadomo, ludzie gromadnie rezygnują z innych posad na rzecz tych w szkole 😀
          • kamin Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:28
            Owszem, teraz dość licznie psycholodzy i pedagodzy połapali umowy w szkołach. Wielu z nich wcześniej pracowało w różnych mopsach, pieczach zastępczych, domach seniora czy wtztach więc na wejściu ten dodatek stażowy mają.
            • kamin Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:29
              Już nie wspomnę o tym, że nawet studenci często pracują i idąc do pracy po studiach mogą mieć już 5 lat stażu.
            • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:34
              A możliwe, w otoczeniu raczej nie widzę takiego trendu.
            • jasnozielona_roslinka Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:03
              wiekszość psychologów nie ma uprawnień pedagogicznych (garstka robi je na studiach) wiec jakoś mi sie nie widzi żeby masowo psychologowie lądowali w szkołach
              kolejna kwestia, psycholog i pedagog to jednak nie wiekszosc nauczycieli
              kolejna kwestia jak ci psycholodzy juz beda po drugim roku szkolenia psychoterapeutycznego to juz ich nikt w tej szkole nie zobaczy za taką stawkę
              • kamin Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 19:36
                Osobiście znam jedną psycholożkę bez przygotowania pedagogicznego, która właśnie zaczyna pracę w szkole. Przypuszczam, że kuratorium wyraża zgodę na uzupełnienie kwalifikacji w trakcie. Dla psychologów "gabinetowych" etat szkolny jest wygodny, bo mają opłacony ZUS i sporo czasu popołudniami na prywatnych pacjentów.
                • jasnozielona_roslinka Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 14.09.22, 19:13
                  tak kuratorium wyraża zgodą a ona musi uzupełnić, natomiast nie jest to powszechne zjawisko, raczej wyjątek. Na podstawie wyjatkowej sytuacji dochodzisz do wniosku że liczni psychologiowie pracujacy w innych miejscach przeszli/przechodzą do szkoły?
                  nie wiem kim są "gabinetowi" psycholodzy według ciebie którzy są na etacie w szkole a potem mają prywatnych pacjentów. Jesli maja pacjentów to są psychoterapeutami i wątpliwe żeby im się opłacało za zus być na etacie w szkole, a dorabiać po. Tez jestem ciekawa w jaki sposób z pensji szkolnej 2500 na rękę mieliby sobie odłożyć 50 tysięcy na szkołę psychoterapii, oraz na jakiej podstawie do tej szkoły mieliby zostać przyjęci (doświadczenie pracy w szkole nie jest podstawą przyjęcia) . Zwykły psycholog żadnej terapii nie prowadzi w gabinecie i pacjentów nie przyjmuje.
                  Ale jeśli twoja teorio o pospolitym ruszeniu psychoterapeutów do pracy w szkole okaże się prawdą to tylko się cieszyć że dzieci będą miec taką wysoko wykwalifikowaną kadrę. Natomiast jeśli tymi psychologami mają byc panie z mopsów i domów seniora jak napisałaś to tylko się smucić, bo żadnego przygotowania do pracy z dziećmi nie mają. I tylko zdesperowany dyrektor przyjął by kogoś bez kwalifikacji (brak PP) i doświadczenia.
      • kafana Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:08
        Dokładnie to mowila dyrektorka naszego przedszkola na zebraniu. Ze był moment kiedy woźne dostawały wyższe przelewy niż nauczycielki.
        • eriu Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:08
          A ile mniej odpowiedzialności...
      • hanusinamama Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:28
        Nauczyciel po 20 latach tez nie ma kokosów....
    • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 19:57
      Obniżą najniższą krajową???
      Żeby nauczycielom nie było przykro? 😁😁😁
      • angazetka Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 19:59
        Na podwyżki na nauczycieli nie mozna przecież dać, bo to rozkręci inflację (rzekł JK jakoś w sierpniu).
      • ga-ti Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:05
        E, to by miało sens! Może by nie przychodziła im do głowy myśl o strajkowaniu? Tak, genialne. uncertain
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:06
          I inflacji nie nakręci. I więcej kasy w budżecie będzie.
      • pulcino3 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:56
        Sorry, błąd się wkradł , powinno być od 01.07.2023 , minimalna 3450. brutto
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:06
          Domyśliłam się, że błąd.😊
          Żarcik taki, mało śmieszny, ale cóż...
          • pulcino3 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:13
            Little uciekaj że szkoły, póki jeszcze masz siły...
            • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:17
              Już chyba właśnie nie mam...
              Za stara jestem na takie totalne rewolucje.
          • jednoraz0w0 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 06:07
            Nie podpowiadaj, te zjeby gotowe uznać że to świetny pomysł.
    • triss_merigold6 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:03
      Najniższa krajowa szokująco wysoka.
      • evening.vibes Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 11:53
        triss_merigold6 napisała:
        > Najniższa krajowa szokująco wysoka.

Chyba się poyebało.
      • g.r.uuu Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 12:00
        2600 netto przy obecnych cenach???
        • cosmetic.wipes Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 18:54
          3600 brutto dla pracownika to koszt 4400 dla pracodawcy.
          • g.r.uuu Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 19:40
            No tak, pracodawcy najbardziej pasowałby koszt 100 zł. Naprawdę uważasz że 2600 zł to jest w obecnych realiach cenowych wygórowana kwota?
            • cosmetic.wipes Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 20:06
              Ja nic nie uważam, podaje tylko fakty. I nauczona doświadczenie wiem, że ludzie, którzy nigdy nie prowadzili działalności i nie zatrudniali pracowników nie mają pojęcia jakie obciążenia ponosi pracodawca.
              • g.r.uuu Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 20:14
                To akurat nie ja powinnam być adresatką tych informacji... Natomiast chyba wszyscy płacą rachunki i robią zakupy, więc nie wiem, jak mogą uważać, że 2600 to dużo
    • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 20:12
      kiedyś napisałam tutaj, że Pani sprzątająca za umycie okien godzinowo wzięła więcej niż nauczyciel licealny za przygotowanie językowe dziecka do matury, wszystkie uznały to za NORMĘ.
      zupełnie było to naturalne dla ematki, że godzina mycia okna z dojazdem jest więcej warta niż godzina przekazywania i sprawdzania wiedzy z dojazdem.
      • joana012 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:42
        Matematyki w podstawówkach zaczynają uczyć katecheci wysyłani na podyplomówki.
        Jeśli najniższa będzie wynosiła 3400 to do kwoty brutto zarabianej przez n. dyplomowanego zabraknie 700 zł a rząd nie zamierza chyba nic z tym robić. Cieszę się że mój syn już jest poza systemem edukacji.
      • homohominilupus Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:45
        mae224 napisała:

> kiedyś napisałam tutaj, że Pani sprzątająca za umycie okien godzinowo wzięła wi
        > ęcej niż nauczyciel licealny za przygotowanie językowe dziecka do matury, wszys
        > tkie uznały to za NORMĘ.

No na pewno nie wszystkie
        • niemcyy Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 23:48
          homohominilupus napisała:

> mae224 napisała:
          >
          > > kiedyś napisałam tutaj, że Pani sprzątająca za umycie okien godzinowo wzi
          > ęła wi
          > > ęcej niż nauczyciel licealny za przygotowanie językowe dziecka do matury,
          > wszys
          > > tkie uznały to za NORMĘ.
          >
          > No na pewno nie wszystkie

Osobiście niedawno się dziwiłam w którymś wątku- chyba o spodziewanych cenach korepetycji w nowym roku szkolnym- że korepetycje mają być tańsze niż spędzenie takiego samego czasu u pani tipsującej.
          • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 23:58
            Kwestia częstotliwości - z panią od tipsów czy panią od mycia okien spotykasz się rzadziej, niż dziecko z korepetytorem. Zatem za okna raz na dwa miesiące jesteś w stanie zapłacić więcej niż za korki raz w tygodniu.
            • niemcyy Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 00:08
              Z tego prosty wniosek, że nauczyciele dla własnego dobra powinni przekwalifikować się na tipsowanie albo przerzucić na szmatę do mycia okien. Dużo mniej pracy, żeby zarobić te same pieniądze / przy tym samym czasowym nakładzie kilkukrotnie większe pieniądze (już nie mówiąc o tym, co trzeba mieć w głowie, żeby dawać korki z matematyki czy angielskiego w porównaniu do machania szmatą).

Polska jest skazana na upadek albo dalsze powolne staczanie się przy tym sposobie myślenia, dobrego poślizgu!
              • extereso Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 06:06
                Cóż moja pani od sprzątania świetna mądra, jest ratownikiem z wykształcenia . Nie opłacało jej się.
                • niemcyy Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 11:44
                  Przykre.
                  • extereso Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:41
                    Bardzo
            • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:14
              Czyli czas nauczyciela jest mniej warty? Przecież to ta sama godzina. Nie godzi o "skłonność klienta do zapłaty", bo ta jest zawsze niska, a o wartość pracy. Myśl.
            • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:06
              Jeśli wyceniasz wiedzę swoich dzieci na mniej niż sprzatanie, które ktoś za was robi, to współczuję temu krajowi.
              • g.r.uuu Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 14:00
                Nie ona wycenia. To korepetytor wycenia swoją pracę
      • balbina1710 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:53
        mae224 napisała:

> kiedyś napisałam tutaj, że Pani sprzątająca za umycie okien godzinowo wzięła wi
        > ęcej niż nauczyciel licealny za przygotowanie językowe dziecka do matury, wszys
        > tkie uznały to za NORMĘ.

A Ty za ile przyszlabys pomyc mi okna? Powaznie pytam - okna brudne...
        • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:00
          Zawołałabym w więcej niż ja mam za godzinę, żeby mi się to opłacało, wiadomo.
        • hanusinamama Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:31
          Tylko ze parę lat do mycia okien znajdziesz chętnego..a nauczycieli nie będzie. I dzieci nasze będą chyba okna myć jak ich nikt uczyć nie bedzie...
          • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:47
            nic dziwnego, jeśli dziecko widzi, ile nauczycielowi daje się za pracę, a ile do ręki pani sprzątającej.
            ale może i lepiej, wiedza wreszcie będzie kosztować! będzie mało nauczycieli i będą bardzo drodzy. do nauczania emigranta się nie będzie dało ściągnąć, a do mycia okien już tak!
    • pure_cashmere Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:51
      a to mozna zarabiać poniżej minimalej na całym etacie?
      • lauren6 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 21:54
        W przypadku nauczycieli to jest możliwe, bo ich zarobki reguluje osobna ustawa.
      • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:07
        Nauczyciele mogą...
      • kafana Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:10
        No i chyba chodzi tez o to, ze ich etat to nie jest 40 h tygodniowo tylko mniej wiec maja osobne regulacje.
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:15
          Etat nauczyciela to jest 40 godzin tygodniowo, w tym 18 godzin (lub więcej) dydaktycznych. I przez całe lata nauczyciele którzy nie osiągnęli pensji minimalnej dostawali z tego tytułu wyrównania.
          • slonko1335 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:40
            Z tymi całymi latami to bym nie przesadzała. Zawsze mogli robić awans i dostawali stażowe po 3 czy motywacyjne.
            • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:07
              Całe lata, w sensie że ileś lat trwała sytuacja, że stażyści zarabiali poniżej minimalnej i dostawali wyrównania. A nie że jeden nauczyciel całe lata dostawał wyrównanie. Mało precyzyjnie się wyraziłam chyba.
        • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:18
          Etat nauczyciela liczony jest w tych nieszczęsnych godzinach "dydaktucznych". Jak widać zrobiło to tyle złego że chyb następne 100 lat tego gówna się nie odkręci.
          • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:26
            Ja bym chciała zobaczyć ten cyrk, gdyby ktoś wreszcie wprowadził ten 40 godzinnym tydzień pracy 🤣
            Właśnie musiałam się określić kiedy będę realizować tę godzinę dostępności Czarnka. Dowcip polega na tym, że w godzinach które miałyby sens z punktu widzenia rodziców moich uczniów nie ma w szkole wolnych sal. Więc mogę tę godzinę bez sensu przesiedzieć, zamiast coś zrobić. Albo ustawić ją na godzinę sensowną z mojego punktu widzenia, za to bezużyteczną dla rodziców. A to tylko jedna godzina w tygodniu
            • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:28
              40 godzin na miejscu w szkole oczywiście 😉
              • kokosowy15 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:34
                Nie zapominaj, że możesz pracować w różnych godzinach, nie tylko 8 - 16, tak jak ekspedientki, energetycy, policjanci , tramwajarze itp.
                • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:36
                  Ależ ja nie zapominam. Dlaczego ci to przyszło do głowy?
                • maslova Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:43
                  Pytanie, czy rodzice byliby zadowoleni, gdyby lekcje odbywały się na przykład po południu.
            • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:16
              Też bym to chciała zobaczyć 🤣🤣. Najśmieszniejsze są re godziny Czarnkowie dla bibliotekarzy i logopedów 🤣🤣. Co śmieszniejsze,Amy do dokumentować w dzienniku papierowym, ale nie tym biblioteki. Dla każdego nauczyciela osobno. Czy ktoś kurwa policzył ile to kasy?
              • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:20
                Dla logopedów akurat sens mają moim zdaniem.
                A czemu macie je dokumentować? Przecież nie ma wymogu
                • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:31
                  little_fish napisała:

> Dla logopedów akurat sens mają moim zdaniem.
                  > A czemu macie je dokumentować? Przecież nie ma wymogu

No nam kazalı. Pewnie żeby potem nie było gadania że ktoś był czy nie był. Dla mnie to bzdura ale cóż. Widać każdy organ prowadzący inaczej interpretuje przepisy. Ale dzięki za info, spróbuję się dopytać.
                  • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:34
                    Nasza dyrekcja póki co nie wpadła na pomysł dokumentowania, ale nie cieszmy się przedwcześnie, w środę rada 😁
                  • skumbrie Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:47
                    I bardzo mądrze wam kazali. Jest udokumentowane, możecie wystąpić o zapłatę. Dziwię się tym, którzy cieszą się z braku dokumentacji. No ale to nauczyciele - najlepiej wyedukowana grupa zawodowa wink
                    • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:52
                      Nie, nie możemy wystąpić o zapłatę geniuszko od spraw orgsnizacji szkoły.
            • manala Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 22:54
              Daj spokój. Ja mam indywidualne. Mogę prowadzić zdalnie. Problem w tym, że nie mam skąd. Wszystkie sale zajęte. Konsekwentnie pewnie będę musiała prowadzić z domu (zamiast na swoich okienkach). Kończę pracę 3x po 16, raz po 15. Jeden dzień wcześniej. To informacja dla tych, którym się wydaje, że nauczyciel odpyknie 4-5 godzin i do domu.
      • slonko1335 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:39
        >a to mozna zarabiać poniżej minimalej na całym etacie?
        nie można, nauczyciele tez nie mogą i nie zarabiają poniżej minimalnej.....
    • pulcino3 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 12.09.22, 22:10
      Oczywiście, na paskach w Jedynie_ Słusznej_ TV, będzie , że to rząd miłościwie nam panujący robi ludziom dobrze i pracownicy będą więcej zarabiać .
      Oczywiście, że rząd nie daje na to ani JEDNEJ zł , bo będzie to kolejne obciążenie dla przedsiębiorcy, ktorzy już teraz mają ciepło w gaciach po ostatnich podwyżkach energii.
      Oczywiście, przy okazji tej pięknej podwyżki dla pracującego ludu, radośnie pomija się milczeniem podwyżki dla n-li, którzy są poniekąd opłacani przez miłościwie panujące nam "państwo".
    • bi_scotti Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 02:28
      www.chalk.com/resources/most-least-paid-teachers-in-world/

Well, ponizej PL sa jeszcze Czechy, Wegry, Slowacja & Estonia - jest jeszcze jakas mozliwosc spadniecia nizej suspicious
      BTW, uwazam zawod nauczyciela za honestly najwazniejszy zawod swiata i diabli mnie biora gdy czytam, ze gdzies (wherever & by whomever) jest on nieszanowany & niedoceniany, rowniez finansowo. Cheers.
    • shellyanna Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 05:32
      O, to ZUS znowu wzrośnie?
      • extereso Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 06:08
        Nic nie mów. Składka zdrowotna to teraz już kuriozum nie mówiąc o reszcie
      • pulcino3 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:33
        Tak
      • kokosowy15 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 07:35
        Myślisz, że dojdzie do 12 % jak w UK?
        • shellyanna Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:50
          Mam rodzine z dg w UK wiec trochę się orientuje wiec zamilcz lepiej.
      • mae224 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 08:52
        o najwyższą kwotę od lat.
        • shellyanna Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 18:44
          Nawet na niezależnej krytykują ten pomysł.
    • bigimax4 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 09:55
      Zajecie dla przegrywow wiec i wynagrodzenie adekwatne
      • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 09:59
        Do szkoły miałeś pod górkę co? Dzieci też pewnie nie masz. Ale moze chciałbyś żeby cię leczyli, obsługiwali wykształceni ludzie? Samochód żeby Ci naprawił fachowiec? Szkoda że nie rozumiesz iż bez nauczycieli to nie zadziała
    • bajgla Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 11:40
      No i nowych nauczycieli nie będzie jeszcze bardziej... Żenada.ru
      • daniela34 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 12:53
        Dziś minister Czarnek znalazł rozwiązanie wszystkich problemów z nauczycielami- otóż będą dwuuprzedmiotowcy. Fajnie, tylko zapomniał, że w Polsce nauczyciele JUŻ uczą często 2 przedmiotów, albo jeśli jednego to mają o wiele więcej niż 18 godzin tablicowych. Nie da się im wcisnąć więcej.
        • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 14:04
          Taak, Amerykę odkrył mać
          • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:27
            A do tego drugiego przedmiotu to będą zmuszać? Bo o ile rozumiem ideę, która już się sprawdza w małych szkołach, że fizyk uczy też chemii, albo matematyk fizyki, czy historyk wos u, ale głównie brakuje ścisłowcow, czyli jak szkoła ma matematyka zapchanego po korek a nie ma fizyka to co? Panią od plastyki wyślą na przymusowe studia?
            • angazetka Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:08
              Te 25 lat temu przez rok historii uczyła nas babka od biologii. Szczerze nie polecam tej opcji.
              • daniela34 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 18:51
                angazetka napisała:

> Szczerze nie po
                > lecam tej opcji.

W liceum moja koleżanka z ławki na chemii pierwszy raz w życiu pisala równania reakcji chemicznych. Albowiem gdyż chemii w podstawówce uczyła ją nauczycielka rosyjskiego jakoś tam przyuczona. No więc oczywiście jedyne czego wymagała to teoria z podręcznika, wykuta na pamięć.
            • daniela34 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 18:48
              A to się musisz ministra zapytać, czy będą zmuszać 😀
              • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 19:16
                Jego to strach o cokolwiek pytać 😱
                Ja mam kilka kwalifikacji, niech się odczepi 😁
            • elenelda Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 21:29
              little_fish napisała:

> A Panią od plastyki wyślą na p
              > rzymusowe studia?

Wystarczy, że warunkiem awansu zawodowego będzie ukończenie kolejnego kierunku. A ponieważ nauczyciele to dość nadgorliwa grupa pracowników, będą karnie studiować i za te studia płacić z własnej kieszeni.
              • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 22:10
                No też piszę o przymusowych studiach. Inna sprawa jest taka, że nawet jeśli w wymaganiach na nauczyciela dyplomowanego umieszczą konieczność zrobienia drugiego kierunku, to nie wpiszą tam przecież jakiego. I se pani od plastyki zrobi technikę i już. Tudzież edb.
              • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 22:11
                "ponieważ nauczyciele to dość nadgorliwa grupa pracowników" - chęć uzyskania lepszego wynagrodzenia to nadgorliwość?
                • paskudek1 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 22:25
                  little_fish napisała:

> "ponieważ nauczyciele to dość nadgorliwa grupa pracowników"
                  - chęć uzyskania le
                  > pszego wynagrodzenia to nadgorliwość?
                  No jasne, nie wiesz o tym? A wypełnianie swoich obowiązków zgodnie z przepisami to frajerstwo.
    • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 15:37
      O właśnie ktoś w wątku obok pisze, że minimalna 3600 od lipca 😁 fajnie
      • zrozpaczona38 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:32
        i chleb po 10 zł tongue_out
    • zrozpaczona38 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:30
      oh gdyby tylko osoby idące na nauczyciela wiedziały jak zarabiają nauczyciele w tym kraju.,..... oh, wait! wiedzą! big_grin
      • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 16:50
        Coraz mniej tych " idących na nauczyciela", więc chyba wiedzą..
      • asia_i_p Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 19:50
        Kiedy "szłam na nauczyciela" nauczyciel przy końcu kariery zarabiał ponad 200% pensji minimalnej. Obecnie zarabia 135% pensji minimalnej.
        • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 13.09.22, 20:11
          No. A jak ja się zatrudniałam to dodatek za trudne warunki pracy był o 10% wyższy...
        • bigimax4 Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 14.09.22, 19:33
          nauczyciel przy końcu kariery zarabiał ponad 200% pensji minimalnej

2x minimalna po 30 latach pracy jako szczyt marzen , nie bardzo umiem to skomentowac
          • little_fish Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 14.09.22, 20:42
            To nie jest szczyt marzeń, tylko odpowiedź na zarzut, że nauczyciele (kandydaci na tychże)wiedzą ile będą zarabiać. Otóż nie do końca wiedzą, gdyż na przestrzeni lat relatywnie ta wartość się zmienia (200% kontra 135% płacy minimalnej).
            No a tak w ogóle, to chyba lepiej zarabiać 200% jakiejś kwoty, niż 135%, prawda?
          • asia_i_p Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 14.09.22, 20:44
            Nie szczyt marzeń. Po prostu lepiej od 135%.
    • kamin Re: Najniższa krajowa vs.zasadnicza pensja n-la 14.09.22, 20:52
      No cóż. Według suwerena początkujący nauczyciel powinien zarabiać 3000-3500 brutto (?)

next.gazeta.pl/next/7,151003,28900085,polacy-uwazaja-ze-nauczyciele-zarabiaja-za-malo-broniarz.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka