Dodaj do ulubionych

Co skutecznego na kaszel dla dzieci

12.09.22, 20:57
Kaszel mokry. Syrop stodal na stanie. Czy cos jest lepszego moze jakis syrop lub cos domowego na kaszel mokry . Z cebuli nie przełknie.
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:05
      Mleko z miodem?
      • krwawy.lolo Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:07
        Ponieważ to wyjątkowe obrzydlistwo, dlatego jako lekarstwo skuteczne.
    • gaskama Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:11
      Na mokry, odkrztuśny, produktywny kaszel teoretycznie nic, co hamuje odruch kaszlu. Kiedyś kazano oklepywać, by ułatwiać odkrztuszanie, teraz to podobno pase.
      Jeśli wydzielina gęsta, to mukolityk, by rozrzedzić wydzielinę.
      • black_magic_women Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 00:12
        Nie wiem czy oklepywanie (właściwe!) jest takie passe. 3 lata temu w Szpitalu Bielańskim wszystkie dzieci z RSV, nawet moja 3 miesięczna wtedy córeczka, były klepane.
        • szare_kolory Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 07:26
          Wszystko to prawda, ale chyba akurat nie na noc. Autorka to pisała przed 9 wieczorem. Wykrztuśne w ciągu dnia, a po 18:00, 19:00 już raczej przeciwkaszlowe.
    • b.bujak Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:11
      inhalacje z soli
    • gaskama Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:13
      Z domowych sposobów zalać plaster imbiru wrzątkiem, jak wystygnie, dodać trochę cytryny I odrobinę miodu. Pić
    • hande Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:28
      Syrop Stodal jest na kaszel suchy, fajny jest syrop Grintuss
    • furiatka_wariatka Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:32
      A jak robisz syrop z cebuli, z cukrem? Zauważyłam, że większość tak robi, a o wiele zdrowszy i smaczniejszy jest z miodem.
      • gajmal Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:40
        Prospan
      • kochamruskieileniwe Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 06:48
        Ja robię syrop z cebuli i mniszka lekarskiego (własnej produkcji). Na nogi stawia.
        Do tego syrop z czarnego bzu (własnej produkcji)
    • zielone.pole Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:35
      Syrop Bisolvon jest skuteczny. Ale to na receptę.
    • sol_13 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 21:57
      Levopront?
      • alicigo123 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 22:26
        sol_13 napisała:

> Levopront?
        To nie na suchy kaszel?
        • sol_13 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 18:31
          Moja pediatra twierdzi, że na każdy. Ale rzeczywiście stosowaliśmy przy zapaleniu oskrzeli, więc bardziej na suchy.
          Przy przeziębieniach Grintuss jeszcze się u nas sprawdzał.
          • alicigo123 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 19:43
            sol_13 napisała:

> Moja pediatra twierdzi, że na każdy.

Raczej Levoprond na wieczór, może mieć zastosowanie żeby dziecko przespało noc.
            Przy mokrym kaszlu dziecko próbuje odkrztusić więc trzeba raczej rozrzedzać wydzielinę, a nie hamować odruch kaszlu, a takie działanie ma Levoprond.
        • szare_kolory Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 07:29
          Levopront nie jest ani na suchy ani na mokry. Levopront jest przeciwkaszlowy i jest bardzo skuteczny w hamowaniu odruchu kaszlu.
          Syropów wykrztuśnych natomiast nie podaje się na noc, chyba, że mamy w domu małego wampirka, który śpi w dzień a bawi się w nocy. Na noc ma być przeciwkaszlowy, żeby się wyspać. A rozrzedzanie i wykrztuśne specyfiki w ciągu dnia. I oklepywanie, jak ktoś tu wyżej podał.
    • raphidophora_tetrasperma Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 22:12
      Owiń ziemniakami, poważnie. Ugotowanymi, rozgniecionymi na papkę, muszą być ciepłe ale nie gorące, obłuż klatke piersiowa i plecy takim puree zawiń dziecię w tetrę albo folię. Syropu z cebuli też bym nie przełknęła 🤢
    • sweterwkrate Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 12.09.22, 22:26
      Flegamina
    • marszawka Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 21:24
      Mucosolvan, flegamina.
      • stephanie_harper2 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 11:51
        Mi dziś farmaceutka poradziła właśnie flegamine, byle nie dawać przed snem.
    • happymalina Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 22:49
      Łyżeczka miodu jedzona bo bardzo bardzo powoli tak jak jej się lizaka, ja robię tak że wkładam do Kubeczka i co 1-2 min oblizuje. Zaparzone Rumianek z Lipą i mniej więcej co minutę łyżkę powoli popijać. Rumianek ma to do siebie że zostawia tak jakby śluz na gardle przez co to śluzówka która jest podrażniona i wysuszona obkleja się takim śluzem i mniej drapie. Ssać goździka tak długo aż sie rozmięknie i dosłownie rozpadnie w ustach. Plasterek imbiru lekko posolić i rzuć jak gumę do rzucia ok 20 minut ale uwaga to jest bardzo intensywne, dla niektorych nie do przejścia.
    • kropkaa Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 13.09.22, 22:55
      Oklepywanie, maść Vick (nie wiem, czy na kaszel, ale ogóle przy przeziębieniach), Mucosolvan.
    • rosie Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 05:20
      Na każde przeziębienie smalec gęsi. Smarujesz na noc klatkę i plecy. Syrop jakiś wykrztuśny, rozrzedzający wydzielinę.
      • szare_kolory Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 07:31
        rosie napisała:

> Syrop jakiś wykrztuśny, rozrzedzający wydzielinę.

Nie na noc!

A zamiast smalcu gęsiego są teraz maści wygrzewające. Mają to samo działanie co smalec, a nie trzeba zarzynać gęsi no i zapach lepszy.
      • kropkaa Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 12:26
        I skórka z kota.
    • lily_evans011 Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 07:46
      Sok, syrop z czarnego bzu? Wszystko ładnie się odrywa, q śluzówka nawilża.
    • anvalley Re: Co skutecznego na kaszel dla dzieci 14.09.22, 12:03
      Kup nebulizator i rób inhalacje z soli fizjologicznej. Do tego coś rozrzedzającego wydzielinę np. ACC mini. Na noc jak duży kaszel, to coś przeciwkaszlowego np. Sinecod, lub Acodin Junior, bo i tak jak się leży, to kaszel jest nieefektywny więc nie ma sensu. Oklepywanie też może być. No i dużo pić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka