Dodaj do ulubionych

Nie będzie 3 tys na wyngiel

13.09.22, 15:24
Dzbany z PiS nie doszacowały i pinionszków już brakuje, suweren nie będzie zadowolony 🤷

next.gazeta.pl/next/7,151003,28905152,dodatek-weglowy-to-ile-wyniesie-bo-na-3-tys-zl-juz-nie-ma.html#s=BoxOpImg3
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:28
      Coraz bardziej mam wrażenie, że niczego nie będzie.
      • iwles Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:29

Kononowicz antycypował ?
        • sophia.87 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:43
          Niekoniecznie, on chyba chciał zrobić to samo, ale pis pozazdroscilo i zabrało mu pomysły
          • milva24 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:52
            big_grin
        • angazetka Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:53
          Trudno być prorokiem we własnym kraju.
        • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:57
          Antycypował sąsiad ode mnie z wioski.
          Ma za chałupą stos opon.
          • muireade Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 16:00
            Ale przecież wolno palić wszystkim, tylko nie oponami! Wódz tak powiedział, więc to prawda!
            • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 17:24
              A kto biednemu zabroni?
    • panna.nasturcja Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:50
      Ludzie poskładali po kilka wniosków na rodzinę mieszkającą razem w jednym domu i taki jest skutek.
      A wystarczyło trzymać się zasady, że kto nie zgłosił w terminie (który minął, gdy pisano ustawę) źródła ciepła ten dodatku nie dostanie, bo na co, skoro takiego ogrzewania nie ma.
      Pomijam, oczywiście, bezsens takiego rozdawnictwa.
      • mysiaapysia Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:20
        Ale przecież po nowelizacji dodatki trafią tylko po jednym na dany adres. Pozostałe wnioski będą odrzucane. Po co teraz panikować. Ilość wniosków nie świadczy o tym ile będzie pozytywnych decyzji.
        • panna.nasturcja Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 03:25
          ALe obecne dane wynikają ze złożonych wniosków, bo niby z czego by miały wynikać?
          • mysiaapysia Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 07:49
            To po co panikować? Skoro i tak wiadomo, że spora część wniosków będzie odrzucona. Po co w ogóle publikują takie panikarskie artykuły?
            • alicia033 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 08:31
              mysiaapysia napisała:

> Po co w ogóle publikują takie panikarskie artykuły?

żeby paskudy mogły się przez moment poczuć lepiej.
    • woman_in_love [...] 13.09.22, 15:53
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • pasquda77 [...] 13.09.22, 15:54
    • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:56
      Bardzo mi przykro z powodu ludzi, którzy nie będą mieli czym ogrzać domów. I tych, ktorzy jak ja będą wdychać zatrute powietrze.

Natomiast radością napawa mnie fakt, że wybory - parlamentarne i chyba też samorządowej - już za rok.
      • pasquda77 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:59
        I wierzysz w przegraną PiS?Bo ja już dawno przestałam być w tej kwestii optymistką, wygrają kolejne wybory jak nic...
        • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:03
          Tak, wierzę w cuda.
          Co mi pozostało.
          • pasquda77 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:17
            Wierzyłam przy poprzednich wyborach, naprawdę mocno wierzyłam do ostatniej chwili, teraz przynajmniej nie będę rozczarowana.
            • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:19
              To też jest jakaś strategia.
              Dlatego podjarałam się jak głupia wynikami tegomiesięcznych wyborów w Rudzie Śląskiej big_grin
              • snajper55 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:01
                bene_gesserit napisała:

> To też jest jakaś strategia.
                > Dlatego podjarałam się jak głupia wynikami tegomiesięcznych wyborów w Rudzie Śl
                > ąskiej big_grin

Do Rudy nie chcieli fatygować towarzyszy ze wschodu. Co innego wybory parlamentarne. Nie sądzisz chyba że to nasze Tomki będą liczyć głosy?

S.
        • snajper55 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:59
          pasquda77 napisała:

> I wierzysz w przegraną PiS?Bo ja już dawno przestałam być w tej kwestii optymis
          > tką, wygrają kolejne wybory jak nic...

Wygrają. W końcu to oni liczą głosy, a nikt nie chce iść do więzienia.

S.
        • gdanskamarylka Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 08:27
          pasquda77 napisała:

> I wierzysz w przegraną PiS?Bo ja już dawno przestałam być w tej kwestii optymis
          > tką, wygrają kolejne wybory jak nic...

Obawiam się, że to prawda... Zresztą rozmowa z zatwardziałym elektoratem pisiorów wyglądała tak: "zły Tusk kazał dłużej pracować, dobry PiS pozwolił normalnie, ja teraz idę na emeryturę, a wami niech rządzi nawet Breżniew"...

Głupota widoczna jak na dłoni, nawet nie potrzeba tego komentować.
      • angazetka Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 15:59
        Nie żeby coś, ale PiS już grzebie przy ordynacji wyborczej.
        • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:04
          Bo się boją - nic w tym dziwnego, każdy ma na karku co najmniej kilka paragrafów.
          Ale to przecież w końcu pierd..nie, nie ma innej opcji. Tylko chciałabym tego dożyć.
          • taniarada [...] 13.09.22, 16:20
            • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:21
              Sejm będzie się zajmował
              Senat też.
              Prezydent na pewno podpisze (ktoś ma wątpliwości?).
              Fabryka dodrukuje pieniążki.
              Rząd rozda.
              Ludzie zagłosują.
              • angazetka Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:24
                I pamiętaj: nikt nie będzie siedział! (To akurat niestety pewne, ale jakoś mało mnie cieszy.)
                • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:28
                  Nikt nie będzie siedział.
                  Ci, którzy nie usiądą, będą się cynicznie rechotać innym w twarz.
                  Ale - uwaga - po śmierci trafią do piekła, do kotła w którym siedzi Saddam H.
                  Sprawiedliwość wygra.
        • panna.nasturcja Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:20
          Chcą podobno przełożyć samorządowe, na późńiej.
        • barbibarbi Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:09
          Się nie zdziwię jak zmienią ordynację tak, żeby nie dało się przegrać. A co? Kto im zabroni? Unia im zabroni, że niepraworzadnie wygrali wybory? Ojtamojtam
      • jasnoklarowna Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:21
        bene_gesserit napisała:

> Natomiast radością napawa mnie fakt, że wybory - parlamentarne i chyba też sam
        > orządowej - już za rok.
        >
        I co z tego, będzie inna forma rozdawnictwa.
        A to podwyżka pensji minimalnych (ogólnie potrzebna bo inflacja, ale nie jako kiełbasa wyborcza, od stycznia 3490 a od lipca jeszcze kolejna), a to jeszcze coś wymyślą.
        Niestety ale też nie wierzę w przegraną pis.
        I to nawet nie chodzi o to że wygrają, ale oni nie mają z kim przegrać. Smutne to.
        • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:23
          Nie jestem entuzjastką opozycji, ale nie jestem też symetrystką.
          Noi - moim zdaniem pesymizm niewiele zmieni. Astrolog przepowiedział mi kiedyś, ile będę żyła - kilkadziesiąt lat jeszcze - i muszę bo się uduszę dożyć do chwili zmiany. Muszę. !.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 17:06
        Bardzo optymistycznie zakladasz ze będziesz miala ogrzany dom, u mnie do ogrzewania prad jest niezbędny.
        Mozesz mieć nawet ogniwa ale żeby to działalo to instalacja grid off jest potrzebna.
        • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:10
          Kup sobie agregad najlepiej 400V i trochę ropy .Tak na wszelki wypadek .Taka tu rozmowa .Najlepiej napylac na PIS bez zdania racji. A więksxosci to zawinili wojewodowie .
      • demono2004 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:02
        Wyborów może nie być.
        • alicia033 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:07
          demono2004 napisała:

> Wyborów może nie być.

ROTFL
    • ladymercury Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:08
      Dla mnie bomba.
    • primula.alpicola Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:15
      O fuck, a ja już wydałam!!!
      Nie można dodrukować?
      big_grin
      • primula.alpicola Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:18
        Boże, te debile nie potrafią zliczyć do 11.
        • taniarada [...] 13.09.22, 16:24
    • jdylag75 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 16:39
      Na pewno będzie, PiS obiecał.....
    • awf-33 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 18:57
      Nie przewidzieli, że tyle kombinatorstwa będzieuncertain
      • bene_gesserit Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:00
        W tam nie przewidzieli. Przecież każdy widzi świat na swoje podobieństwo. Po prostu są niekompetentni, ci akurat nie dziwi.
    • borsuczyca.klusek Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 18:58
      Założę się, że tej podwyżki minimalnej w końcu też nie będzie.
      • mia_mia Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:11
        Będzie, przecież to nie oni płacą (nie liczymy budżetówki), a inflacja to podatek, więc państwu to na rękę, wyższe wynagrodzenia równoważą inflację i nakręcają jednocześnie.
      • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:13
        Przecież dodatek na węgiel będzie .Pensja minimalna ustalona .Dlaczego tak wnoskujesz .Większości to narzekania bez pokrycia .
        • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 03:15
          Ja bym była za realizacją postulatu posła Plury - renty socjalne podnieść do poziomu minimalnej.

Podobno kosztowałoby to jedyne 38 razy MNIEJ niż dodatek węglowy.

A propos, czy Dudowa też jest Niemką? Bo wiesz, to filolog germański, czyli znawczyni języka i kultury Niemiec, a przecież przeciętny pisowiec wie, że Niemcy nie mają żadnej kultury... tongue_out
          • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 03:15
            ... mam na myśli kulturę duchową, żeby było jasne.
            • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 06:26
              Bez poznania języka , kultury i zachowanie Niemców nie masz co tam szukać .Nie wiem kto to jest przeciętny pisowiec ,ale masz szóstkę to najniższy stopień oceny tam .Gdy zacząłem tam pracować i zanim nauczyłem się niemieckiego to ciężko było ..Pomagała mi na odległość pewna osoba ,co właśnie studiowała filologię niemiecką .
              • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 21:26
                Ale ja przez kulturę nie mam na myśli mówienia dzień dobry, tylko literaturę na przykład.
                • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:48
                  Ja napiszę że Karl May i teraz zadam pytanie jak nazywał się koń Winnetou.Nie Goethe i Mann.
                  • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:58
                    A kto go tam wie. Nie czytałam książki.
              • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 21:29
                Niemniej Dudzina mówi zdecycowanie lepiej od Tuska, który mówi źle (i to też jest wiadomość od filolog germańskiej, a jakże).
                • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 21:30
                  Zatem jeśli Tusk jest Niemcem, bo mówi po niemiecku, to Dudzina...?
                  • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 21:41
                    Oczekuję też odpowiedzi w sprawie postulatu posła Plury.
                    • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:43
                      Nie za dużo masz tych pytań .Wkręcasz mnie i za co 😥
                      • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:56
                        Dawaj, dawaj. Pisowcem jesteś, zatem:

1. powinieneś uważać, że mówienie po niemiecku oznacza bycie Niemcem , a już zgłębianie niemieckiej kultury to w ogóle;

2. kochasz bardzo niepełnosprawnych, ale niepełnosprawni też muszą z czegoś żyć (i mieć jakieś życie społeczne, jeśli nie zawodowe - o to już prawica nie dba).

Zresztą uważam, że Plura specjalnie zgłosił taką petycję, bo wie, że zostanie ona odrzucona, ale chce wyjść na szlachetnego obrońcę praw niepełnosprawnych i zdobyć stołek.

Niemniej jestem za wprowadzeniem takich rent.
                        • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:19
                          Nie jestem pisowcem i dawno już skończyłem z polityką .
                          • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:22
                            A co się tak wykręcasz, żeby nie odpowiedzieć?

Uważasz, że Tusk jest Niemcem?
                    • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:53
                      taki-sobie-nick napisała:

> Oczekuję też odpowiedzi w sprawie postulatu posła Plury.
                      Zamiast pomagać niepełnosprawnym (co obiecywał startując do Sejmu) to nadal będzie prowadził "kampanię" na rzecz autonomii Śląska i kodyfikacji języka śląskiego .Wiem że Ci ciężko i jesteś czasami rozgoryczona . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/33660%3Bjsessionid%3D5505D3E1C1CD49F38816539F94057C09%3Faction%3Dtable.ToggleExpanded%26did%3D184419%26fid%3D202379%26rowId%3D184436%26state%3DMessages%26tableId%3D30826&ved=2ahUKEwi2upKplJX6AhWKw4sKHazzBWYQFnoECBYQAQ&usg=AOvVaw03nD4ms8gK5R0ExmQKfMTi
                      • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 22:58
                        Nie wykręcaj kota ogonem. Nie uważam Plury za szlachetnego faceta, interesuje mnie twoja odpowiedź w tej kwestii.
                        • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 23:00
                          Ja ich zresztą w ogóle nie uważam za szlachetnych facetów, nikogo. Dana kwestia interesuje ich wtedy, kiedy dotknie ich osobiście, to po co tacy przedstawiciele?

Wszyscy chcą wyłącznie stołków.
                          • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:25
                            A skąd takie podejście do mężczyzn .Zresztą na tym forum to jest jedność .Lubi się tylko.swoich , choć znudzenie nimi jest ogromne i widać to we wpisach .
                            • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:27
                              Jakich mężczyzn?

Miałam na myśli polityków, i to ze wszelkich partii. Niezależnych też.

Mógłbyś wreszcie odpowiedzieć?
                        • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:22
                          Miał bronić niepełnosprawnych .Nie broni .Pisałem Ci kiedyś że moja pierwsza miłość nawiasem nie była wolna ,ma syna niepełnosprawnego i męczy się z nim od lat .
                          • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:24
                            Nawiasem?!

Odczep się od Plury, co ty sądzisz o podniesieniu renty socjalnej do wysokości minimalnej?
                            • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:32
                              Iwona Hartwich o to walczyła, ile tego jest 90 zł .Są posłowie co powinni walczyć o niepelnosprawnych ,ale mało robią krzyku.Ja pracowałem całe życie zagranicą i polskie piekiełko mało mnie obchodziło .Myślałem kiedyś że Prawo i Sprawiedliwość to doskonale ugrupowanie .Ale bez Kaczora wogole nie funkcjonują .
                              • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 00:42
                                Pytanie brzmi:

Czy ty osobiście jesteś za podniesieniem tej renty czy przeciw?

Nie będę odpowiadać na żadne inne uwagi.
                                • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 07:28
                                  Tak jestem .Jestem też za zbawieniem całego świata by nikt nie cierpiał ,by wszyscy mieli dobrze.
      • iwles Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:13

Beńdzie beńdzie. Przeciez oni dajo nie ze swojego.
        To znaczy oni wcale nie dajo, tylko przedsiębiorcy.
    • zabrakloliter92 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 19:02
      Pinioszki wydane na tekturowe ławki
      • krejzi.agusia.lajtova.gerek Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:01
        Jedyna szansa to powrót Balcerowicza, zmniejszenie masy pieniędzy w obiegu, deregulacja gospodarki na wzór reformy Wilczka - co nie zabronione to dozwolone. Wollne rynek uzdrowi wszystko.
      • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 03:09
        1.Tekturowe ławki postawił Bank Gospodarstwa Krajowego.
        2. Bank Gospodarstwa Krajowego nie jest PiS-em.
        3. Tekturowe ławki kosztowały 1,6 mln złotych.
        4. Pula na dodatek węglowy wyniosła 11,5 mld złotych.fdxf
        • anilorak174 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 08:18
          BGK ma państwowy kapitał.
          • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 21:27
            Mimo to nie jest PiS-em.
            • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 10:03
              Myślę że to nie PIS jest przyczyną wszystkiego zła.
            • woman_in_love Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 17:28
              Ocztwiscie ze jest pisem, bo pis tam robi Prywate i Stolki
    • alicia033 Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:03
      ale że co, papieru w NBP zabrakło?
      Bo jak nie, to całe te wypociny redachtora z wybiórczej są g. warte.
      Btw. te wypociny powinny być oznaczone jako "materiał sponsorowany".
    • woman_in_love Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:14
      biedni starcy głosujący na PiS, chyba ich czas się zbliża

i nie będą to wybory
      • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:25
        ????? Daję sobie rękę uciąć że w przyszlym roku też wygrają. Kaczyński już rozpoczął wybory i obiecał stałe ceny prądu ,a opozycja się zajmuje Tupolewem .
        • woman_in_love Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 13.09.22, 20:27
          obiecał

ale czy starcy przeżyją zimę? big_grin
    • skumbrie Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 06:22
      I bardzo dobrze.
      Ale za chwilę i na kolejne dawki dla covidian nie będzie. Jak ty przeżyjesz bez szprycy co kwartał...?
    • taki-sobie-nick Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 14.09.22, 23:02
      Trochę wyngla sprzeda nam Ukraina i to mi coś przypomina, nie powiem co.
      • woman_in_love Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 17:29
        Jak to sprzeda? Twoj rzad dal im kraby, to oni w barterze powinni wegiel.
      • taniarada Re: Nie będzie 3 tys na wyngiel 15.09.22, 21:56
        taki-sobie-nick napisała:

> Trochę wyngla sprzeda nam Ukraina i to mi coś przypomina, nie powiem co.
        Mamy zapasy węgla 500 lat tylko ktoś nam zabronił go wydobywać . To sobie poczytaj. www.salon24.pl/newsroom/1251155,alarmujace-wiesci-ogromna-czesc-polakow-nie-ma-zapasow-wegla-na-zime

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka