Dodaj do ulubionych

Mleczak na boku i nie chce wypaść :/

13.09.22, 17:29
Córce wyrosła stała piątka, jest już na 2/3 docelowej wysokości. Za to mleczny ząb przechylił się cały na bok i tak sobie leży i nie chce wypaść. Byłyśmy z tym na początku czerwca u dentysty to powiedział, że spoko luz, w końcu wypadnie, mamy czekać. Pod koniec sierpnia zadzwoniłam i ponowiłam pytanie ile jeszcze mamy czekać. A dentysta, że luuuuz - wypadnie, ważne że stały wpasował się na swoje miejsce i rośnie prosto. No i nie wiem czy czekać jeszcze czy coś z tym jednak zrobić (może u innego dentysty?). Córka mówi że ten ząb na boku chyba utknął i że ma tam w dziąśle jakieś "kawałki" ale to jej nie boli.
Obserwuj wątek
    • homohominilupus Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 17:36
      A szczepilas córkę na covid?
      Bo wiesz, podobno po szczepionkach dzieci w wampiry die zmieniają. Polecam wykład Dr Martens na YouTube.
    • profes79 Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 17:39
      Iść do dentysty innego, niech spojrzy co i jak. Sam miałem usuwane mleczaki bo się okazało, że ze stałymi walczyły o lepsze i żadna ze stron nie chciała ustąpić.
      • alpepe Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 18:31
        Wiesz, medycyna notuje postęp, kiedyś nikt nie patrzył, tylko się rwało.
        • profes79 Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 18:34
          No właśnie patrzył - też miałem sytuację gdzie stałe pchały się obok mlecznych.
    • alpepe Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 18:31
      Korzenie się wchłaniają i wtedy zęby wylatują. Czyli dentysta miał rację, poczekajcie.
    • 1papryczka.chili Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 19:45
      Idź do innego dentysty, po tak długim czasie powinien być już usunięty.
    • mrs.solis Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 19:59
      Idz do innego dentysty niech jej usunie tego zeba. Kolezanki corka miala podobny problem. Dolne jedynki wyrosly, a mleczaki zostaly z tylu. Po usunieciu zebow okazalo sie, ze te korzenie sie w ogole nie wchlonely tylko byly dlugie jak w stalych zebach.
      • anvalley Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 20:40
        Ale ten mleczak leży całkowicie na boku - przechylił się o 90 stopni. Nie mam pojęcia na czym on się w ogóle trzyma.
        • motyllica Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 20:50
          Ale to jest piątka ten mleczny? One mogą mieć takie jakby korzenie bardzo długie. Moje dziecko miało rwane i te zęby były olbrzymie jak stałe.
        • aandzia43 Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 21:23
          Rusza się?
        • mrs.solis Re: Mleczak na boku i nie chce wypaść :/ 13.09.22, 22:34
          Zeby wiedziec na czym sie trzyma chyba trzeba by bylo zrobic przeswietlenie. Nie wszystkim dzieciom wchlaniaja sie korzenie zebow mlecznych. Kolezanki corka miala takie korzenie jak na zdjeciu.

https://www.cabinetmagazine.org/issues/36/cabinet_036_polson_helen_denise_001.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka