Dodaj do ulubionych

wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - audio

13.09.22, 19:39
poszukuję dla wybrednej chorej audiobooków z detektywem amatorem płci dowolnej
coś w stylu Agathy Raisin, ale może być mroczniejsze
bardzo liczę na omnipotencję Szacownej Ematki
Obserwuj wątek
    • mrs.solis Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 19:47
      Polecam serie Departament Q Jussi Adler Olsen. Co prawda glowny bohater byl zawodowym detektywem , ale juz jego pomocnicy czyli sprzatacz i sekretarka , ktorzy mu pomagali rozwiklac "cold cases" nimi nie byli.
      • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:00
        O, czuję, że to chwyci, jeszcze czyta Zadura!
        dzięki
    • andaba Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 19:52
      Morawieckiej "Śledztwo od kuchni"?
      Tylko nie wiem, czy się nadaje dla "wymagającej". Ale spełnia kryteria detektywa amatora smile
      • kandyzowana3x Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:00
        Pierwsze 2 tomy z pewnoscia nadaja sie dal wymagajacej. Bardzo fajna, imo dobrze napisana rozrywkowa literatura. Dopiero 3 tom byl juz za bardzo przekombinowany.
        • kandyzowana3x Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:01
          Ale to taki kryminalik humorystyczny, bardzo wlasnie w stylu Agaty
      • andaba Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:05
        Chyba są też audiobooki Kuźmińskich ("Śleboda" i reszta).
        I Małgorzaty Rogali - Kiedyś cię odnajdę, Nic o tobie nie wiem, Opowiem Ci bajkę.

Pierwsze są na poziomie, drugie takie se, ale przeczytać się dadzą, wysłuchać może też.
    • memphis90 Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 19:55
      Anna Kantoch Wiosna zaginionych, Lato kogostam i Jesień tez kogostam.
      • runny.babbit Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:20
        Tak jak lubię te pisarkę, to ta seria mnie tak rozczarowała, jeśli chodzi o główny wątek. Nijak to się kleiło.
    • asiairma Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 19:56
      Nie czytałam Agathy Raisin ale po okładkach wnioskuje że bliżej temu serii Chmielewskiej niż Jo Nesbo. Może w takim razie Sierżant Cuff (bardziej słuchowisko niż zwykły audiobook) lub Garstka z Ustki Anety Jadowskiej?
      • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:01
        dziękuję Wam, będę zaraz sprawdzać
        chora raczej polskich kryminałów nie poważa, ale może będzie musiała się przekonać, zobaczymy
        • angazetka Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:14
          Jakby co, to Kańtoch jest jakościowa.
        • turzyca Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 14.09.22, 10:27
          >chora raczej polskich kryminałów nie poważa, ale może będzie musiała się przekonać, zobaczymy

Jadowska, podobnie zresztą jak Marta Kisiel, nie specjalizuje się w kryminałach, więc te ich książki kryminalne są właśnie raczej książkami z wątkiem kryminalnym niż kryminałami. Moim zdaniem dobrze im to robi.
          Aczkolwiek Jadowska zrobiła parę błędów pozakryminalnych, które mnie akurat irytują niepomiernie (położenie parkingu, finanse pensjonatu, kobieta według narratora wspominająca jakąś tam sytuację za każdym razem, gdy coś się wydarzało, bo wspomnienie dawało jej poczucie bezpieczeństwa, tyle tylko że była martwa już kilka stron dalej. Koncepcja się zmieniła, a redakcja nie wyłapała.)
      • efka_454 Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:35
        asiairma napisała:

> Nie czytałam Agathy Raisin ale po okładkach wnioskuje że bliżej temu serii Chmi
        > elewskiej niż Jo Nesbo. Może w takim razie Sierżant Cuff (bardziej słuchowisko
        > niż zwykły audiobook) lub Garstka z Ustki Anety Jadowskiej?

A dokłądniej: Trup na plaży, Martwy sezon i Denat wieczorową porą smile
    • alicia033 Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:06
      Janet Evanovich
      • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:11
        super, dziękuję
    • bleuet Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 20:42
      Anny Klejzerowicz cykl o Felicji Stefańskiej
    • pelnezdumieniaoczy Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 22:07
      Carolyn G. Hart, seria Śmierć na życzenie
      Carola Dunn, seria Kryminalne przypadki Daisy D.
      Lilian Jackson Brown, seria Kot, który

To niemroczne i lekkie.
      • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 23:22
        szukam tej serii Kot, który... i nie mogę znaleźć wersji audio...
        istnieje?
        • runny.babbit Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 23:43
          Tak, ale po angielsku na audible.
    • mak_z_figa Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 22:49
      Może "Dywan z wkładką" Marty Kisiel? Lekka i przyjemna
      • grey_delphinum Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 22:53
        Ale że jeszcze nie ma profesorowej Szczupaczynskiej?

Koniecznie!
        • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 13.09.22, 23:25
          i znów pytanie - czy istnieje audiobook?
          • ajaksiowa Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 14.09.22, 06:52
            Małgorzata Rogala-seria z Celiną Stefańską👍👍👍
          • kandyzowana3x Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 14.09.22, 06:58
            O audio z procesorowa niestety nie słyszałam sad
            • neospasmina Re: wyzwanie lekturowe: detektyw/ka amator/ka - a 14.09.22, 10:11
              dziękuję wszystkim bardzo
              i czekam jeszcze
              obowiązkowo jako audio, po polsku, natomiast najlepiej jednak nie z autorów polskich (np. moja propozycja serii Matyszczak została zdecydowanie odrzucona...)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka