Dodaj do ulubionych

Jaka drukarka, pralka i zmywarka?

14.09.22, 08:59
Mam hurtowe pytanie o polecenie sprzętów domowych.

Poszukuje drukarki na potrzeby domowe i szkolne.
- żeby połączyła się bezprzewodowo z komputerem/ regionem i telefonem
- dało się drukować dwustronnie
- skaner
- żeby nie pożerała tonera w Turbo czasie
- czy będzie mi potrzebny kolor? Nie wiem, może?

Pralka
Mam zwykłą pralkę ładowaną od góry. Działa i jest ok ale bardzo gniecie ubrania. Kiedyś miałam jakąś LG i z opcją łatwe prasowanie nie musiałam pasować ubrań.
Czy możecie polecić pralkę z której jesteście zadowolone? Czy powinnam jeszcze nas coś zwrócić uwagę przy zakupie?

Zmywarka
Z Bosha serie 4 przeszłam na jakąś Beko.
Źle oceniam tę zmywarkę. Proszę naczynia są mokre po drugie na ogół sztućce są niedomyte.
Wspomniany Bosh był cudowny nie dość że ogarniał mycie garów w skróconym o połowę trybie eko to generalnie naczynia były suche i czyste. Ale niestety nie znalazłam tej zmywarki z chowanym panelem sterowania pod pełną zabudowę.

Z jakich innych zmywarek jesteście zadowolone. Czy proste modele z Ikea dadzą radę umyć i wysuszyć naczynia? Zmywarka 45 cm
Obserwuj wątek
    • nicknanowyrok Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 09:05
      Bosch i Beco.
    • alpepe Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 09:06
      W ciemno drukarka Brother. Zmywarka, chciałam boscha, bo miał czerwony wyświetlacz, ale nie było na magazynie, wzięłam bliźniaka Siemens z niebieskim wyświetlaczem, w sumie identyko prawie. Pralkę mam boscha, ale nie wiem, czy jestem zachwycona.
      • magia Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:57
        tez polecam Brothera. Mam kilka lat uzywany regularnie. Drukuje po wifi, również z telefonu, dwustronna, czarno biala. Nie ma skanera
    • tilijka123 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 09:32
      Pralki Bosch dość mocno gniotą ubrania. Po praniu w starej pralce mogłam nie prasować ubrać. W obecnym Boschu nawet na programie "mniej zgnieceń" ubrania są bardziej pomięte ale jak porządnie je strzepnę i rozwieszę można je nosić bez prasowania. Inne znane mi osoby mające pralki Bosch też na to narzekają.
      W niektórych seriach pralki Boscha mają wymienne łożysko, a nie wklejone do bębna i to był mój argument, żeby kupić pralkę tej firmy.

Co do drukarki to jeśli macie iphony szukajcie drukarki z airprint.

Zmywarkę mam Bosch, tryb eco trwa 3,5 godziny. Naczynia są czyste ale wilgotne.
    • alina460 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 09:42
      Drukarka - może HP? Moja laserowa drukarka Brother padła po 5 latach nikłego użytkowania - padła płyta główna. Zraziłam się do tej firmy.

Zmywarka tylko Bosch - ja ZAWSZE wybieram program 1h. Naczynia są czyste, lśniące i suche.

Pralka LG - jestem naprawdę zadowolona. Podobno dobre też są Electrolux. Beko - niezbyt byłam zadowolona. Zwróć uwagę na krótkie czasy prania, bo w różnie to bywa w różnych pralkach.
      • alpepe Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 11:25
        A moja stara laserówka Brothera z 1999 bodajże, nadal hula w pewnej kancelarii radcy prawnego. Przewaliła masę dokumentów.
    • berdebul Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 09:45
      Drukarka Brother. Mam laserową, bez koloru, toner starczy mi na jakieś sto lat wink bezawaryjna, nie wypada z sieci, nie zacina się.

Pralka, jeżeli może być pakowana od przodu to polecam Samsunga - eco bąbelki dobrze dopierają, plus opcha dorzucania prania (używamy często, bo a to jakaś ścierka się zapodziała, albo pies coś ukradł i trzeba dorzucić).

Zmywarki nie polecę, bo moja jest ujowa, mało pakowna i ma z dupy programy (Electrolux).
      • alina460 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:02
        Drukarka Brother. Mam laserową, bez koloru, toner starczy mi na jakieś sto lat  bezawaryjna, nie wypada z sieci, nie zacina się.

Też tak myślałam...
    • akn82 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 10:09
      Dziękuję . A jakie macie dokładnie modele drukarek? Skłabi mnie to szukanie. A tak to wpiszę sobie model i kupię wink

Pralka Samsung Eco bubble ( miałam ją kiedyś w wybajmowanym mieszkaniu) gniotła na potęgę. Jak to robicie że nie prasujecie?
      • berdebul Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 10:57
        Brother hl-1222WE.

Strzepuję przy wieszaniu, rozwieszam jak tylko się kończy, nie napycham do oporu (bo kiedyś urwałam bęben😅).
      • tilijka123 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 11:16
        Nie przeładowywać pralki, nie przetrzymywać w bębnie tylko w miarę szybko rozwieszać. Porządnie strzepnąć przy rozwieszaniu i równo rozwiesić.
        Można jeszcze próbować zmniejszyć obroty wirowania ale pranie będzie bardziej wilgotne.

No i można jeszcze pogodzić się z tym, że pranie nie jest idealnie gładkie smile
      • alpepe Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 11:27
        Ja mam staruteńkie, więc nic ci nie powie, ale i tak polecam. Natomiast jestem rozczarowana kyocerą, którą mamy w polskiej firmie, laserówka, skomplikowana w obsłudze i do tego brudzi mimo napraw.
      • magia Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:58
        u mnie hl-l2352dw
    • martishia7 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 11:19
      Po pierwsze, to jest to taktyczny post do obserwacji wątku, bo też szukam drukarko-skanera wink Pytanie jest trochę o budżet, ale też o wielkość. Urządzenie drukujące dwustronnie i jednocześnie skanujące jednostronnie kupisz taniej/mniejsze. Ale jeżeli już chcesz skanu dwustronnego z podajnika, to robi się większe i droższe.
      • martishia7 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 11:25
        I po drugie zapomniałam się wypowiedzieć o zmywarce - patrz na programy! Mam Boscha kupionego razem z mieszkaniem, szkoda mi ją wymieniać, bo była praktycznie nowa, do tego jest cicha, ale programy wkurzają mnie okrutnie. Mam rozrzut od programu który trwa jakieś 20 minut - nie domywa, a do tego zostaje po nim na naczyniach posmak detergentu. Za to pozostałe programy - auto i Eco, trwają jakieś 2:30-2:50. Brakuje mi rozsądnego programu ok. godziny.
        • klaramara33 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:13
          Właśnie ja miałam podobny problem z pralką Bosh, już tej firmy nie kupię, teraz mam Electrolux i jak najbardziej polecam z czasem ustawienia Manager Time o rozpiętości od 3 h do 50 minut na bawełnie. Zmywarka Hotpoint Ariston od 10 lat jest ok, bez zasrzeżeń.
          • martishia7 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:40
            Ja miałam w poprzednim mieszkaniu Siemensa, ma 12 lat i chwalić pana dalej służy. Miała kilka programów o różnej długości, ale też taką funkcję "przyspieszenia", że z programu 2,5 h robiła się 1h15min, bez straty na jakości zmywania.
      • akn82 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:14
        Dzięki! W czym może być potrzebny skaner dwustronny w podajnika? Na ogół drukuje jakaś umowę podpisuję i do skanera. Do tego chyba nowe potrzebuję wymyślnej maszyny. Co jeszcze?

Na pewno zawsze wszystko drukuję dwustronnie ale mogę to klikać w ustawieniach drukowania i tyle.

Czy przydaje się drukarka kolorowa dla ucznia?
        • tilijka123 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:30
          akn82 napisał(a):

> Dzięki! W czym może być potrzebny skaner dwustronny w podajnika? Na ogół drukuj
          > e jakaś umowę podpisuję i do skanera. Do tego chyba nowe potrzebuję wymyślnej m
          > aszyny. Co jeszcze?

W domu raczej się to nie przydaje. ADF przydaje się jeśli naraz skanuje się dużo dokumentów.
        • martishia7 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:43
          Prawdopodobnie do niczego w takim razie wink Jakby co są też takie opcje pośrednie do skanowania dwustronnego, że wskanowujesz najpierw strony nieparzyste, a potem parzyste (przekładając plik papierów zgodnie z instrukcją w odpowiednią stronę), a on Ci z tego złoży jeden plik.
          • martishia7 Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:44
            A kolorową to ja lubię mieć dla siebie, właśnie jak drukuję jakieś pisma czy coś takiego, żeby mieć kolorowe loga itp.
    • folivora Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:29
      Kilka miesięcy temu wybierałam sprzęty AGD i w większości mam Electroluxa. Dobry stosunek jakości do ceny. Zmywarka to kolejny Electrolux w moim życiu i jest super, domywa i suszy bez zarzutu.
      Pralka ładowana od góry? Ja lubię mojego Electroluxa, na plus wyjmowany całkowicie ten panel do wsypywania proszku, można go dzięki temu doczyścić. Jednak ja wybrałam jakąś tańszą (budżet był napięty) i mam lekkie ale, ma tylko kilka stopni wyboru wirowania, tzn. jest 1200, 1000, 800, 400. Poprzednia pralka w innym mieszkaniu miała do wyboru co 100 i wolałam tak. No i jestem zdecydowaną fanką pralek ładowanych od przodu jednak, niestety nigdzie w mieszkaniu nie miałam na taką miejsca.
      • folivora Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 13:30
        A, zapomniałam dodać. Mam trochę znajomych zajmujących się zawodowo remontami/urządzaniem wnętrz. Wszyscy odradzali Beko, podobno bardzo spadło na jakości ostatnio.
    • solarpowerprincess Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 14:09
      Epson Eco tank. Bosz, co za cudowna i wydajna maszyna smile polecam.
    • bywalec.hoteli Re: Jaka drukarka, pralka i zmywarka? 14.09.22, 15:30
      1.Nwm. 2.Nwm. 3.Siemens.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka