Dodaj do ulubionych

Londyn, rady dla początkujących

14.09.22, 09:47
Witajcie,do Londyn
planuję z rodzinka wybrać sie jesienią na mały wypad do Londynu. Polecimy samolotem na lotnisko Londyn Stansted, bo taki samolot mamy z naszego miasta. Chcemy spedzic w Londynie 3-4 dni (2-3 noclegi), połazić po mieście, zovbaczyć Muzeum Historii naturaklnej, córka marzy o pójściu na jakiś musical na West Endzie.
Jakieś rady dla początkujących podrózników żeby nam ta wycieczka nie kosztowała fortuny?
Polecacie jakiś niedrogi hostel? Nie zależy nam na luksusach, jesteśmy przyzwyczajeni do spartańskich warunków, możemy nie mieć toalety w pokoju i dzielić ją z innymi. Wolimy kasę wydać na wstępy do atrakcji niż na luksusowy nocleg, bo i tak wracać tam będziemy tylko na spanie.
Obserwuj wątek
    • amelia78 Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 11:11
      Dziękuję za ten wątek wink sama miałam założyć podobny- chętnie poczytam, bo też się wybieram z córką (w styczniu- na ferie).
    • sueellen Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 13:33
      Najważniejsze atrakcje są darmowe. Kasa pójdzie na transport i jedzenie. Osobiście lubię te autobusy turystyczne. Wychodzi oczywiście drożej niż metrem na własną rękę ale masz przewodnika ( na żywo bądź nagrania do wysłuchania). Autobus wozi cię po Londynie, wysiadasz i wsiadasz kiedy chcesz. Ostatni raz jechałam takim autobusem w 2007 właśnie dlatego, że Londynu nie znałam i chciałam zwiedzanie w pigułce ( byłam wtedy służbowo). Od tego czasu dużo się zmieniło, ale wspominam te wycieczkę dobrze. W metrze nie masz widoków. No i w autobusie masz przewodnika ( nagrania w różnych językach). Jak nocleg, to w centrum, inaczej masa czasu pójdzie na dojazdy, a 3-4 dni to niewiele. Na jedno muzeum trzeba poświęcić większość dnia.
    • sueellen Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 13:37
      ten autobus to Big Bus
      • apallosa Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 16:04
        Tak, fajne są te autobusy- z tym,że czasem te nagrania szwankowały.
        Były,a może i są do tej pory trojaki, czyli trzy wycieczki razem dużo taniej ,niż osobno,a to: Madame Tusseauds, London Eye i rejs statkiem po Tamizie. Dwie powyższe młodzieży mogą się bardzo podobać, choć w muzeum figur woskowych wiary ( czyli ludzi) od groma ,a rejs statkiem z miłą chęcią powtórzyłabym raz jeszcze.
        Tak czy inaczej- zwiedzać jest co i na dwa miesiące atrakcji starczy🥰
        • sueellen Re: Londyn, rady dla początkujących 18.09.22, 09:53
          Z powyższych poleciła bym jedynie wycieczkę po Tamizie. London eye I muzeum figur woskowych to tania rozrywka dla tłuszczy. Gdybym miała tylko 3 dni, skupilabym się na British, national gallery I history. Dopiero po zaliczeniu tych najważniejszych poszłabym w płatne rozrywki..
          • ingaki Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 10:16
            Zgodzę się z muzeum figur woskowych, weszłam tam za polowe ceny bilety i nawet tyle bym nie zapłaciła gdybym wiedziała co tam w środku jest i ile czekania w kolejce.
            Nic ciekawego, chyba że jest się maniakiem kina i zna się wszystkich aktorów i jest się posiekanym na widok 16 to letniego Biebera. Ja osobiście nie kojarzyłam 80% figur.
            London Eye można się przejechać jest Ok.
    • 3-mamuska Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 17:33
      Sprawdź oferty bo czasem niektóre atrakcje np.we wtorek czy środę maja polowe ceny.
      Niektóre muzea są darmowe. Historii naturalnej i techniki.
      Jeden z autobusów chyba 11 jedzie taka sama trasą jak ten linkowany wyżej.
      Z hostelem nie pomogę, ale płacisz za przejazd kartą bankomatowa lub oyster card w ciągu godziny się przesiadasz pobiera 1 opłatę za 2 autobusy czyli 1.50£. Wiec hostel może być trochę dalej.
      • ingaki Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 10:13
        Jeden przejazd już £1.65
    • pomozeciepomozemy Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 19:59
      Park Villa Boutique Hostel. Obsługa w porządku (pomocny właściciel i ludzie z recepcji), sprzątanie - różnie bywa, wiadomo, standard ematkowy nieosiągalny. Jeden z autobusów ze Stansted ma przystanek przy stacji Mile's End - rzut beretem (zdaje się National Express, ale musisz to sobie potwierdzić). Naprzeciw hostelu włoska kawiarnia i włoska pizzeria, obie polecam. Nie wiem tylko czy taniej nie wyjdzie Ci pokój w jakimś hostelu/hotelu z bookingu, bo nie brałam pokoju, miałam z córką łóżka w pokoju zbiorowym (6-osobowym, łóżka z zasłonkami, szafki na kluczyk, łazienka w pokoju). Z tego co pamiętam w weekendy ceny wyższe więc dobrze przyjechać w poniedziałek i zabrać się w piątekwink
      • pomozeciepomozemy Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 20:01
        Te włoskie przybytki... to jeszcze przed pandemią było... sprawdzam mapę na guglach i już ich nie widzę sad
      • pomozeciepomozemy Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 20:07
        Z mniej oczywistych, a niedrogich atrakcji polecam Sky Garden, darmowy pkt widokowy, a po jego drugiej stronie przez London Bridge świetny bazar z żarciem w przyjaznych, jak na miasto, cenachwink
        • bovirag Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 20:17
          Jesli chcesz z całą rodziną zobaczyc musical na West End to nie będzie to wyjazd który nie będzie kosztował fortuny! Zobacz sobie najpierw ceny i kup bilet wstępu.
          • taki-sobie-nick Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 22:01
            O, zobaczyłam sobie, z ciekawości.

Masz na myśli, yyyy, które miejsca?
            • angazetka Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 22:20
              Wpisałam sobie z ciekawości bilety na "Matyldę" - od 33 funtów od łebka. Dwie stówy.
              Rada: kupić jak najwcześniej, bo potem ci takie po 146 funtów.
          • eliza.hamilton Re: Londyn, rady dla początkujących 18.09.22, 09:48
            Musical, tylko ja z córką. Ceny biletów już widziałam, nie są wcale dużo wyższe niż do naszej warszawskiej Romy.
            • sumire Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 12:21
              Tylko zwracaj uwagę na to, jakie miejsca są w cenach porównywalnych z polskimi smile bo może się okazać, że to trzeci balkon. BTW, jest taka fajna apka TodayTix, która pozwala upolować bilety w promocyjnych cenach, polecam. Wiesz, na co chcesz iść?
              • eliza.hamilton Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 12:26
                Na razie jeszcze terminu nie mamy ustalonego, trwa polowanie na tanie bilety lotnicze smile
                Córka chce iśc na coś czego jeszcze nie widziała więc odpada nam sporo pozycji, plus ma to być coś raczej dla dorosłych. Coś na pewno wybierzemy bo tak naprawdę nie chodzi o musical a bycie na West Endzie smile
                • sumire Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 13:23
                  Cabaret bym polecała, fajne doświadczenie, zdecydowanie dla dorosłych wink bardzo nietypowa adaptacja.
    • nicknanowyrok Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 20:40
      Hostel ze wspólną łazienką to porażka. Tym bardziej jeśli się jedzie rodziną.
      • eliza.hamilton Re: Londyn, rady dla początkujących 18.09.22, 09:52
        Jest porażką bo?
        Ostatnio zatrzymaliśmy sie w takim hostelu w Warszawie. Mieliśmy własny czteroosobowy pokój i łazienkę na korytarzu. A właściwie 4 łazienki. Każda osobna zamykana, czysta. Zupełnie nam to nie przeszkadzało w niczym. To nie była łazienka jak w akademiku.
    • claudel6 Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 21:59
      nocleg to chyba najlepiej airbnb - prywatny pokój, często są z własnymi łazienkami. nie w żadnym centrum, tylko tam, skąd będzie blisko metrem do punktów, które chcecie zwiedzić, więc dobrze już teraz zapoznać się z mapą metra.
      • tenjedennick Re: Londyn, rady dla początkujących 14.09.22, 22:15
        Jak na taki krótki rodzinny wyjazd, to wolałabam wydać więcej na jakiś hotelik z porządnym śniadaniem i własną łazienką, zamiast bawić się w robienie kanapek w pokoju albo szukanie czegoś do zjedzenia w okolicy. W Earls Court jest relatywnie niedrogo i blisko centrum, bo pierwsza strafa metre.
        • pepsi.only Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 10:18
          Zdecydowanie! Hotel/hostel w centrum, ze śniadaniem.
          Żeby nie tracić i czasu, i pieniędzy na dojazd z przedmieścia Londynu.
          Jeśli dobrze trafi się z hotelem, to nawet za bardzo nie trzeba korzystać z metra, bo w ramach zwiedzania warto się przespacerować. Górą. A nie jak te surykatki wink
          Hotel zawsze rezerwowałam przez booking, i prawie zawsze na ostatnią chwilę, wtedy jakoś najłatwiej było mi znaleźć niezły hotel, w niezłej cenie
        • czerwonylucjan Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 13:13
          Sniadanie to moze byc drozdzowka z piekarni i kawa na wynos albo do zjedzenia w cafejce
    • husmus Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 09:55
      Dojazd z lotniska - np. linia National Express, kierunek: Victoria station.
      Komunikacja po mieście - warto zakupić kartę Oyster, w razie potrzeby można na bieżąco doładowywać.
      3-4 dni to bardzo krótki pobyt, jak na Londyn, ale można wybrać kilka spośród poniższych punktów.
      Muzeum historii naturalnej, Muzeum Nauki, Muzeum Londynu, Muzeum Brytyjskie - warto zrobić wcześniej rezerwację, aby uniknąć kolejki przy wejściu - ale są to atrakcje bardzo czasochłonne, przy tak krótkim pobycie proponuję wybrać muzeum historii naturalnej. Wstęp bezpłatny.
      Mitreum - zwiedzanie+pokaz (ok. 40 minut, rezerwacja, wstęp bezpłatny).
      Buchingham Palace i zmiana warty (sprawdzić dzień i godzinę, być długo przed czasem, żeby mieć dobre miejsce widokowe).
      Opactwo Westminster (warto sprawdzić godziny i wejść na ok. półtoragodzinną mszę, inaczej nie wejdziesz do środka, chyba że wykupisz turę z przewodnikiem).
      Oczywiście Big Ben, Parlament, spacer wzdłuż Tamizy, jak ktoś lubi to London Eye.
      Tower Bridge (sprawdzić daty/godziny, kiedy most jest podnoszony).
      Borough market, Camden market, China Town.
      Downing Street 10, Trafalgar Squere, Piccadilly Circus.
      Spacer po City + Katedra św. Pawła.
      Hyde Park, Green Park.
      Cmentarz Highgate (jeśli lubisz stare, zabytkowe cmentarze, rezerwacja+wstęp płatny).
      Harrods, Harry Potter (peron 9 i 3/4), Abbey Road (warto w weekend, kiedy jest mniejszy ruch uliczny - jest wtedy szansa zrobić sobie zdjęcie na osławionym przejściu dla pieszych).
      Miłego zwiedzania!

• angazetka Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 12:28
        > Harry Potter (peron 9 i 3/4)

Czyli dworzec King's Cross wink
    • ingaki Re: Londyn, rady dla początkujących 19.09.22, 10:35
      Zarezerwuj sobie już bezpłatne wejście na Sky garden
      skygarden.london/

Później można płatne ale nie drogo Monument,
      www.themonument.org.uk/plan/buy-tickets

Przejażdżka Emirates airlines wagonikami płaci się otarte card nie drogo, na nie można dojechać DRL Tube czyli pociągiem jedynym który jeździ bez kierowcy, takie tam małe atrakcje,
      tfl.gov.uk/modes/emirates-air-line/?cid=emiratesairline

No i jak coś można zwrócić karte na każdej starcji metra i oddadzą wam za nie pieniądze bo to płaci się depozyt £5 i na koniec można zwrócić plus wszystko co na nich zostało tez oddadzą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka