Dodaj do ulubionych

bagaż podręczny w tanich liniach

14.09.22, 15:40
czy są emamy, którym udało się spakować do standardowego bagazu podręcznego 40x30x20 na 2 tyg.do ciepłych krajów? Szukam miejscówek takich, aby miały zapewnione ręczniki. Kosmetyki kupię na miejscu (krem do opalania, szampon, żel), długie spodnie, polar i ciężkie buty będę miała na sobie. Koleżanki mówią mi, że nie ma szans, a ja mam ciągle w głowie, że z każdego wyjazdu wracam z masą ciuchów, w których w ogóle nie chodziłam. Więc może jednak?
Znalazłam fajne ceny biletów do miejsca, które zawsze chciałam zobaczyc. Ceny apartamentow dość wysokie, ceny na miejscu też więc mogłabym zaoszczędzić jedynie na locie i tak mnie kusi właśnie smile
Obserwuj wątek
    • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 15:47
      Do takiego to nie. Do takiego na 3-4 dni się pakowałam tylko (z kosmetykami i ręcznikiem).
      Na 2 tygodnie ten większy podręczny 55 cm x 40 cm x 20 cm
    • primula.alpicola Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 15:52
      Nie, na dwa tygodnie nie dałabym rady. Udało się na 5 dni, miejsce bardzo ciepłe, więc ubrania/buty zajęły niewiele miejsca.
    • aqua48 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 15:54
      Do ciepłych krajów spokojnie. Tylko po co Ci tam ciężkie buty? Klapki na plażę i tenisówki wystarczą. Spodnie długie, krótkie spodenki, dwa kostiumy kąpielowe, cztery bluzki, 3 komplety bielizny, dwie sukienki, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, ręcznik kąpielowy, piżamka i finito. Masz w tym bagażu jeszcze masę miejsca na ulubiony szampon, krem czy żel.

Ja się pakuję do podręcznego na 10 dni pobytu w stolicach europejskich, jeśli mam możliwość zrobienia przepierki bluzek i pożyczenia deski do prasowania oraz żelazka w miejscu zamieszkania.
      • simply_z Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:22
        zalezy gdzie. Np. na Krecie jest wawoz, do ktorego warto zalozyc typowo gorkskie buty (przydaja sie na kamieniach itp.). Wtedy wystarczy po prostu jechac w takich butach i po przylocie zmienic na lzejsze obuwie.
      • kamin Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:45
        Nie biorę na wyjazd ręczników, kapelusza czy okularów, ale w podręczny na 2 tygodnie bym się nie dała rady spakować.
      • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:54
        Ale pakujesz to wszystko do tego podręcznego 40x30x20?😳😳😳 Weź sobie sprawdź te wymiary co?
        • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 19:58
          napisałam niżej - ja się spakowałam i przezyłam aczkolwiek fakt, brakowało różnorośności ( lubię codziennie wyglądać inaczej w zależności od humoru) i niestety przez ten kilkunastodniowy czas nie mogłam folgować przyjemnościom wink
      • koronka2012 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:05
        I to wszystko zamierzasz zmieścić w plecaczku 40x30x20?! 😳 to nawet nie jest walizka

nawet gdyby miała rozmiar 36 to by się to nie zmieściło.
        • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:21
          Na pewno pisze o większym podręcznym, sprzed rewolucji Ryanabig_grin
      • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 14:31
        Do 55x40x20 to w sumie żaden wyczyn.
    • gris_gris Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 15:55
      Moim zdaniem nie da sie, jezeli nie bedziesz miala pralki; ewentualnie jezeli to jest wyjazd typowo plazowy i bedziesz nosic bikini i narzutke, a tylko wieczorem jakas sukienke (wtedy wystarcza ci moze cztery). Same buty - klapki na plaze + sandaly zajma duzo miejsca w takiej malej walizce.
      • leli1 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:05
        to nie problem-zabieram zwykle proste japonki plażowe, sandały sportowe,a na sobie będę miała nie tyle ciężkie buty co zabudowane, typu trampki/wyższe tenisówki. Pralka w apartamencie jest więc cos mozna przeprać. Wyjazd nie typowo plażowy, ale zwiedzam zwykle w szortach i koszulce plus jakaś narzutka lekka na wieczor. Recznik szybkoschnący z mikrofibry zwijany w rulon. Zadnych sukienek bo ich nie zakładam-za każdym razem przywoże nienaruszone. Lekkie przewiewne szorty sztuk 3, z 5-7 koszulek, piżamka cienka którą na szybko można przeprać, 2 stroje kąpielowe, narzutka plażowa i finito. Albo tylko tak mi sie zdaje.... wink
      • primula.alpicola Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:11
        To nie będzie walizka, tylko mały plecak do wepchnięcia pod fotel.
      • aqua48 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:25
        gris_gris napisała:

> Moim zdaniem nie da sie, jezeli nie bedziesz miala pralki;

Potrzebna Ci pralka do czterech bluzek? Ja piorę w rękach.
        • gris_gris Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:51
          aqua48 napisała:

> gris_gris napisała:
          >
          > > Moim zdaniem nie da sie, jezeli nie bedziesz miala pralki;
          >
          > Potrzebna Ci pralka do czterech bluzek? Ja piorę w rękach.

Nie chcialoby mi sie prac w rekach 2 tygodnie, ale faktycznie, do bagazu o opisanym rozmiarze wejda ubrania na dwa dni, wiec i tak musialaby prac co drugi dzien praktycznie, czyli pewnie w rekach praktyczniej.
        • 3-mamuska Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:19
          aqua48 napisała:

> gris_gris napisała:
          >
          > > Moim zdaniem nie da sie, jezeli nie bedziesz miala pralki;
          >
          > Potrzebna Ci pralka do czterech bluzek? Ja piorę w rękach.

Jeśli jadą we 2/3 osoby to raz wrzucą całą pralkę ubrań.
          • aqua48 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:29
            3-mamuska napisała:

> Jeśli jadą we 2/3 osoby to raz wrzucą całą pralkę ubrań.

Albo każdy sobie co wieczór ręcznie przepierze te majtki i koszulkę i na rano będzie miał czyste, to kwestia paru minut przecież.
            • kropkacom Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 05:34
              big_grin
      • ichi51e Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:47
        no właśnie pralka...
    • turzyca Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:08
      40*30*20 to malenstwo, zobacz sama, damskie torebki sa wieksze. Ale teoretycznie, jesli zrobisz sobie szafe kapsulowa i nastawisz sie na pranie na miejscu? Bez prania na miejscu, to masz male szanse. Rozwaz takie gumowe sandaly typu crocs tulum, zeby miec dwa w jednym.
    • ingaki Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:15
      m.youtube.com/watch?v=P1yUfzvoDIk

Tu masz podpowiedz 👍 powodzenia
    • 1012ja Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:15
      Tak. Na 8 dni w listopadzie we Włoszech. Oczywiście sporo na siebie włożyłam. Bieliznę prałam i chyba jakąś koszulkę, ręczniki były. Kupiłam parasolkę. Jak dobrze zaplanujesz dasz radę. A, i nikt nie mierzył bagażu. Plecak był trochę większy.
      • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:29
        Uwielbiam takie wpisy. Warto zaktualizować wiedzę na temat AKTUALNYCH wielkości bagażu podręcznego w Ryanie np. to jest dokładnie 40X30X20 cm- zmierz to sobie choćby na stole i jak spakujesz się w to na 8 dni w listopadzie, to osobiście ufunduję ci nową walizkę z zawartością.
        Ja wiem, ze to jest ematka, ale może nie przeginajmy...
        • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:48
          Mogę przyjąć ten zakład też? Jak się postaram, to dam radę tongue_out
          • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:54
            Dajesz, ale pamiętaj, ze to listopad we Włoszech, więc japoneczki na 10-15 stopni nie przejdą. Pomysł "8 dni latam w tych samych dżinsach" też litościwie odpuśćmy, szanujmy się big_grin
            • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 10:35
              Jade w niskich trekach, dżinsach, bluzie i kurtce, szaliczek na sobie.
              Do plecaka pakuję: klapki pod prysznic (takie mam cieniusieńkie), trampki, zapasowe spodnie, 4 koszulki, koszulkę do spania, zapasową bluzę, bieliznę na 4 dni (zakladam jedno pranie w połowie wyjazdu). Do tego czytnik, ładowarka, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, dezodoratnt (mydło kupię na miejscu) i kubek termiczny. Na upartego tyle mi wystarczy i powinno się zmieścić.
              • ichi51e Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 10:39
                przyznam się ze w życiu nie weszłam w klapkach pod prysznic. Muszę dopisać do wątku o wstydliwych wyznaniach
                • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 11:18
                  Ja zależy gdziie.
                  Ale też w takich japonkach wolę chodzić po mieszkaniu niż na boso.
                • elenelda Re: bagaż podręczny w tanich liniach 17.09.22, 17:49
                  ichi51e napisała:

> przyznam się ze w życiu nie weszłam w klapkach pod prysznic. Muszę dopisać do w
                  > ątku o wstydliwych wyznaniach
                  >
                  Ja mam odwrotnie. To pierwsza rzecz, którą pakuję. No, ale ja mam lekki zboczenie w tej kwestii. Po przylocie/przyjeździe zawsze szukam sklepu z chemią, kupuję domestosa i zlewam brodzik. Dokładnie też oglądam materac i to co pod nimsmile
              • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 14:41
                pyza-wedrowniczka napisała:

> Jade w niskich trekach, dżinsach, bluzie i kurtce, szaliczek na sobie.
                > Do plecaka pakuję: klapki pod prysznic (takie mam cieniusieńkie), trampki, zapa
                > sowe spodnie, 4 koszulki, koszulkę do spania, zapasową bluzę, bieliznę na 4 dni
                > (zakladam jedno pranie w połowie wyjazdu). Do tego czytnik, ładowarka, szampon
                > , szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, dezodoratnt (mydło kupię na
                > miejscu) i kubek termiczny. Na upartego tyle mi wystarczy i powinno się zmieśc
                > ić.
                zamiast spodni daj legginsy, zamiast bluzy cienka bluzke z dl rekawem, ale z welny. zamiast trampek cos cos sie da totalnie splaszczyc, czyli Tomsy albo inne szmaciane mokasyny, do mycia wszystkiego naraz- delikatny szampon w kostce.
                • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 19:58
                  georgia.guidestones napisała:

> pyza-wedrowniczka napisała:
                  >
                  > > Jade w niskich trekach, dżinsach, bluzie i kurtce, szaliczek na sobie.
                  > > Do plecaka pakuję: klapki pod prysznic (takie mam cieniusieńkie), trampki
                  > , zapa
                  > > sowe spodnie, 4 koszulki, koszulkę do spania, zapasową bluzę, bieliznę na
                  > 4 dni
                  > > (zakladam jedno pranie w połowie wyjazdu). Do tego czytnik, ładowarka, s
                  > zampon
                  > > , szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, dezodoratnt (mydło ku
                  > pię na
                  > > miejscu) i kubek termiczny. Na upartego tyle mi wystarczy i powinno się
                  > zmieśc
                  > > ić.
                  > zamiast spodni daj legginsy, zamiast bluzy cienka bluzke z dl rekawem, ale z we
                  > lny. zamiast trampek cos cos sie da totalnie splaszczyc, czyli Tomsy albo inne
                  > szmaciane mokasyny, do mycia wszystkiego naraz- delikatny szampon w kostce.
                  Uh, ja mam torbe kostke 40 na 20 na 20, dlatego napisalam o ograniczaniu zawartosci, ze jeansy nie wchodza, ani bluza.
                  • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 23:50
                    No ja cały czas piszę o tej ryanowskiej kostce 40/25/20, a tu wszystkie wymieniają, ile to bluz wejdzie, plus ze dwie pary butów. Czekam, aż weźmie wreszcie jedna z drugą miarkę krawiecką do ręki i zmierzy to sobie, wtedy pogadamy.
                    • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 00:13
                      Moze maja stopy,a raczej podewszy buta krotsze niz 25cm? Ja niestety nie.
                      Wtedy to pewnie takie buty+japonki z paseczkami ze sznureczka wejda spokojnie.
                      Ale obszerna bluza z kapturem i jeansy do tego, plus cala reszta, nope. Dlatego pisalam o legginsach i dopasowanym sweterku.
                    • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 08:17
                      Kostka wizzair ( wymiary te same)
                      Mój plecak :
                      1 buty do biegania, 1 japonki crocs,1x sandały ( cieniutkie, skórzane paski)
                      1 spodnie jogger ( materiał miękkie) 1 haremki ( miękkie)
                      1 spodenki materiałowe 1 sportowe luźne 1 sportowe obcisłe
                      2xtshirt 2xkoszulka na ramiączkach 2xkoszulka do biegania
                      1 bluza na długi rękaw
                      1 kurtka przeciwdeszczowa (składana do wielkości pięści)
                      1xkombinezon na ramiączkąch ( składany do wielkości pięści)
                      2x cieniutka sukienka ( dwie pięści)
                      1kplxdyski slide, 1 xminiband
                      1 strój pływacki+okularki+czepek
                      4xmajtki,1stanik biegowy,1stanik , 4xskarpetki
                      spodenki+koszulka ( dwie pięsci)
                      2xmała kosmetyczka ( żel+szampon+odzywka) i ( 4x krem ( tubki 50ml,tampony podpaski)
                      1 filter/kubek + filtry papierowe
                      1xksiążka, 1 x okulary
                      3xkabel, 1 x kostka
                      prowiant
                      Na sobie :sukienka dresowa, top sportowy, majtki, skarpetki, buty sportowe + torebka/saszetka :telefon,powerbank,kindle, chusteczki, dokumenty

Z powrotem jeszcze przywiozłam szklaną ładną butelkę po brandy znalezioną na wysypisku i trochę słodyczy

To nasza plecaki ( syn spakowany w podobny sposób tylko miał 1 długie spodnie i 2 długie bluzy ) - jego plecak jeszcze miał trochę miejsca więc zmieścił się prowiant ( początkowo w osobnej płóciennej torbie)

Ten wyjazd udowodnił mi to co podejrzewałam zawsze- ale jak ta sroka lubiłam MIEĆ - nie wcale nie muszę mieć, i wcale nie musze mieć innego zestawu ubrań codziennie zwłaszcza że i tak wszystkich nie wykorzystuję
                      • leli1 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 08:48
                        wczoraj przyszedł mój plecaczek. Zapakowałam zrolowanych 5 koszulek z krótkiem rękawem, 3 na ramiączkach, 3 pary spodenek materiałowych cienkich, koszula batystowa z długim rękawem, sukienka bawełniana, chusta na plaże, recznik z mikrofibry i strój kąpielowy miękki. Klapki plażowe, sandały -same paseczki. 5 par skarpet-stopek, 2 miękkie biustonosze i 6 par majtek. Na plażę biorę bawełnianą torbę zakupową bo da się ją zwinąć do wielkości pięści. Na ew.deszcz mam bluze p/deszczową, taką co zwija się do małego woreczka. Na sobie będe miec długie materiałowe spodnie, koszulkę sztuk 1 i cienki polar, czapkę z daszkiem plus wygodne zabudowane buty do chodzenia. W plecaku zostaje mi miejsce na kosmetyczke i ew.małą elektronikę. Wszystkie ubrania da się przeprać w rękach i szybko wyschną. Jak biorę walizkę, to też przepieram rzeczy, nie jest dla mnie to jakieś szczególnie uciążliwe.
                        Na razie wygląda na to, że mi się spokojnie uda. Na jednym z blogów podróżniczych przeczytałam mądre zdanie w stylu "nie bede płacila za bagaz tylko dlatego ze nie potrafię się spakować" no i to w sumie racja. \Nigdy nie było tak, że wykorzystałam z walizki wszystko co tam spakowałam. Brałam też zwykle jakies planszówki na wieczór, ostatnio jednak w ogóle ich nie wyjełam. Książki przeszły mi na kindla, dużo miejsca zajmowała sztywna torba plażowa, buty eleganckie sandały do eleganckich sukienek, których nie założylam. Wyjazd jest w formule turystycznej, dużo zwiedzamy, ale też i kilka dni na plaży będzie. Nie lubię strojenia się, na wakacjach zwykle występuje w koszulce i spodenkach/spodniach. Plecaki są super i naprawdę pakowne. Dzięki za wpisy, fajnie było poczytać, zwłaszcza te o ubieraniu na siebie kilku warstw i dziadowaniu.....jak to łatwo ludziom przychodzą takie teksty. Wolę kasę za bagaż przeznaczyć na jakąś wycieczkę na miejscu, a spakować się z głową, żeby nie wozić rzeczy (bo mam kupę miejsca) których nie założę.
                        • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 08:57
                          leli1 napisała:

Dzięki za wpisy, fajnie było poczytać, zwłaszcza t
                          > e o ubieraniu na siebie kilku warstw i dziadowaniu.....jak to łatwo ludziom prz
                          > ychodzą takie teksty. Wolę kasę za bagaż przeznaczyć na jakąś wycieczkę na miej
                          > scu, a spakować się z głową, żeby nie wozić rzeczy (bo mam kupę miejsca) któryc
                          > h nie założę.

przestań, nie przejmuj się
                          z jednej strony nawoływanie do bycia eko i minimalizmu z drugiej strony nazywanie tegoż dziadowaniem - uroki ematki wink
                        • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 09:47
                          leli1, po prostu forumki nie mają pojęcia, jakie są teraz dopłaty do bagażu (tak, inne niż w zeszłe wakacje, tak, rozmiary bagazu też się zmieniły) i że potrafią wyjść sporo drożej, niż bilet. Sporo piszących opiera swoje wpisy na mocno przeterminowanych doświadczeniach.
                          • angazetka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 11:59
                            No ja właśnie kupiłam bilety w Ryanairze - za dodatkowy bagaż podręczny (normalnych rozmiarów, 55 na 40 na 20) niecałe 100 zł.
                            • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 12:10
                              angazetka napisała:

> No ja właśnie kupiłam bilety w Ryanairze - za dodatkowy bagaż podręczny (normal
                              > nych rozmiarów, 55 na 40 na 20) niecałe 100 zł.
                              >
                              55x40x20 to nie jest bagaż podręczny
                              • angazetka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 13:47
                                Głupia sprawa, ale w Ryanairze jest, ta druga sztuka może mieć takie wymiary i 10 kg.
                                • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 14:24
                                  angazetka napisała:

> Głupia sprawa, ale w Ryanairze jest, ta druga sztuka może mieć takie wymiary i
                                  > 10 kg.
                                  >
                                  Za min kilkadziesiat dodatkowych zl, cos z 80-90. Zalezy za ile ktos ustrzelil lot bez tej doplaty i jaki % ceny pierwotnej ona stanowi.
                                  • angazetka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 14:37
                                    No przecież to napisałam.
                              • mamkotanagoracymdachu Re: bagaż podręczny w tanich liniach 17.09.22, 03:08
                                wapaha napisała:

> angazetka napisała:
                                >
                                > > No ja właśnie kupiłam bilety w Ryanairze - za dodatkowy bagaż podręczny (
                                > normal
                                > > nych rozmiarów, 55 na 40 na 20) niecałe 100 zł.
                                > >
                                > 55x40x20 to nie jest bagaż podręczny

Jak najbardziej jest - walizka kabinowa, która możesz zjeść na pokład.
                                • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 17.09.22, 09:50
                                  Kabinówka to coś innego niż bagaż podręczny..
                                  Kabinówkę wrzucasz na półkę nad siedzeniami, podręczny pod siedzenie
                                  • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 17.09.22, 11:05
                                    Akurat nazwa jest myląca, bo obie rzeczy są bagażem podręcznym nazywane przez linie. Kabinówka też jest bagażem podręcznym. Po prostu jest teraz darmowy mniejszy i dodatkowo płatny większy bagaż podręczny. Więc właściwie najczytelniej jest pisać "mały/darmowy podręczny" i "większy/płatny podręczny".

Zresztą ja zawsze wkładam ten darmowy też na półkę.
                            • leli1 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 16:01
                              no i ok, ale nie znaczy ze do wszystkich biletow jest taka cena. Ja do mojego biletu za 149 zł musiałabym za bagaz kabinowy zapłacic 289 zl, a za dużą walizkę aż 536.No to chyba jest spora różnica. Oczywiscie dokupiłabym/dokupię, jeśli się okaże że nie mam innego wyjścia, ale jak się spakuję do plecaka o wymaganych przez linie wymiarach, to tylko zyskam i finansowo i na czasie trwania calej podrózy (nie musze oczekiwac na bagaze po skonczonym locie, a z tym jak wiadomo bywa roznie).
                      • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 09:45
                        wapaho, ja nie neguję, ze ty się tak spakowałaś, spokojnie można- ale na litość, nie na LISTOPAD w Rzymie, bo właśnie z tym postem polemizuję. Jakakolwiek wersja, inna niż plaża i upał, odpada bo tu już nie zapakujesz sukienek, czy kurtek składanych do wielkości pięści...
                        • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 10:02
                          Dlaczego nie ?
                          Zamiast letnich kiecek , spodni i spodenek - 2x spodnie casual+tshirty x 4+ sweter/kardigan i 2x bluzka na długi rękaw +bielizna, 1 x buty na zmianę i 1x klapki, 1 xleginsy + bluza .kosmetyczka
                          Po prostu przeliczenie ilości i realnego czasu noszenia
                          Ja jestem z frakcji : ubiór domowy - więc te same spodnie/leginsy i bluzkę w domu noszę kilka dni nawet , na wyjście ( 2-3-4 godz ?) inny ubiór który można jeszcze 1-2 x wykorzystać na spokojnie
                          Jesli na miejscu jest pralka, ogrzewanie- to serio, nie jest to problemem
                          • droch Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 14:31
                            Zamiast letnich kiecek , spodni i spodenek(...)

No tak, ale skoro np. nie bierzesz parasolki, to zapewne kupiłabyś na miejscu (w listopadzie w Rzymie lubi padać).
                            • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 16:37
                              nie, nie kupiłabym wink
                      • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 11:31

>
                        > Ten wyjazd udowodnił mi to co podejrzewałam zawsze- ale jak ta sroka lubiłam MI
                        > EĆ - nie wcale nie muszę mieć, i wcale nie musze mieć innego zestawu ubrań codz
                        > iennie zwłaszcza że i tak wszystkich nie wykorzystuję
                        Wiesz ja w takich sytuacjach moge najwyzej zalowac, ze ani nie jestem niska ani nie mam stóp calineczki. Wiec upycham to co moge ☺
                        • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 11:54
                          mój rozmiar buta to 39/40 wink
                          a sukienka XS/S zajmuje tyle samo miejsca co M/L wink
                          • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 14:34
                            wapaha napisała:

> mój rozmiar buta to 39/40 wink
                            > a sukienka XS/S zajmuje tyle samo miejsca co M/L wink
                            Buty sportowe 41 1/3, sukienki raczej m/l i glownie maxi. Jak zwiedzanie roznych dretwawych miejsc to mam chustonarzutke, 2w1 rowniez plazowa. Na szczescie legginsy i sweterek merino tez sa ok.
                      • iwo_nka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 14:23
                        wapaha jak oceniasz te plecaki? Zastanawiam się nad ich zakupem, bo sama planuję wyjazdy z podręcznym, czy one mają choć średnią jakość? Dzięki
                        • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 16:36
                          tak, są w porządku , będę używać wakacyjnie ( nie tylko na przeloty)
        • sanciasancia Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 09:17
          Będę się pakować na tydzień do Malagi na przełomie października i listopada, też poproszę o nową walizkę z zawartością (może być pełna książek).
          • kk345 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 09:49
            Pamietaj tylko o róznicach temperatur między listopadowym Rzymem, a Malagą i zasymuluj pakowanie się na 10-15 stopni, nie ma hiszpańskie 20, ok?
    • leosia-wspaniala Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:16
      Spokojnie. Podstawowe kosmetyki - dezodorant, pasta do zębów, krem do opalania (bywają drogie), mini balsam. Zestaw bielizny - można robić ręczne przepierki co kilka dni, lekkie szorty, parę koszulek, 2-3 lekkie sukienki długie spodnie i bluza na sobie. Po co ci ciężkie buty, będziesz tam po górach chodzić? Weź jakieś adidasy, na plażę lekkie sandałki albo klapki. Możesz też dokupić dodatkowy podręcznym to nie jest wielka kasa, z zawsze masz jeszcze kabinówkę ze sobą.
      • una_mujer Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:31
        Do większej kabinówki tak, do tego maleństwa nie. Ale jeśli jedziesz do apartamentu bez wyżywienia z kuchnią, to ja bym się zastanowiła, czy taniej nie wyjdzie zapłacenie za walizkę i wrzucenie tam jakiejś kaszy, ryżu, małej buteleczki oliwy i paru puszek, niż pełne zakupy na miejscu. Zależy oczywiście, gdzie jedziesz. Do przemyślenia.
        • aqua48 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:58
          Jeżdżę najczęściej do apartamentów z kuchenką i nie biorę do jedzenia nic prócz ulubionej kawy i herbaty (parę razy się nacięłam i w sklepach były tylko duże opakowania, oraz soli. Całą resztę można w razie potrzeby dokupić na miejscu i nie ma sensu kaszy, ryżu czy jakiś puszek ciągnąć ze sobą na wakacje.
          • una_mujer Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:39
            Wszystko można, pewnie, ale autorka wątku wyraźnie pisze, że celem całego ćwiczenia jest oszczędność. A skoro tak, to warto porównać koszty obu rozwiązań. Dokupić kosmetyki, jedzenie, itp., to określony koszt, który porównałabym z kosztem bagażu.
      • nuta15 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:38
        Uda się pod warunkiem, że zaparkujesz rzeczy cienkie, mało ważące i uniwersalne, takie które. wykorzystasz idąc na plażę, jadąc na wycieczkę i idąc na wieczorną kolację. Kiedyś zrobiłam eksperyment i spakowałam się na podobny wyjazdy do małego miejskiego plecaka, byłam zaskoczona ile rzeczy się zmieściło. Sprawdź ile waży plecak , przy takich rozmiarach limit to 5 kg.
      • hanusinamama Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 10:06
        Ale to do kabinówki a nie do małego plecaka...
    • palacinka2020 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:32
      Tak, potrafie sie spakowac w tski bagaz zawsze.
    • ichi51e Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:46
      jak cieple kraje to po co ci polar i buty? Możliwe bierzesz sukienki plażowe po prostu.
      - 2 tshirty
      - koszula do spania
      - krotkie spodnie
      - sukienki plazowe
      4 pary majtek
      - kostium
      -kapelusz
      na siebie spodnie lniane, shirt, cardigan, tenisowki na nogi

zawsze się tak pakuje.
      • aqua48 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:59
        ichi51e napisała:

> jak cieple kraje to po co ci polar i buty?

Na powrót jakby akurat w Polsce jesienią lało i było zimno.
        • droch Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:58
          W sumie patrzę teraz za okno i aktualna pogoda również nie zachęca do paradowania w japonkach wink
        • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:32
          My zabunkrowalismy ciepłe ciuchy w aucie na lotnisku… 😁
    • clk Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:51
      Nie. Ten mały bagaż to raptem plecak. Który nota bene lina lotnicza może zważyć.
      Pomijam fakt ze teraz wszyscy każą sobie płacić za „normalny” bagaż podręczny 🤦‍♀️🤦‍♀️
      • amast Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 11:25
        Bez przesady z tym wszyscy smile Wszystkie tanie linie to może tak.
    • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:52
      tak-spakowałam siebie w jeden, syna w drugi i wcale nie do ciepłego kraju wink - jadąc do ciepłego zadanie miałabym jeszcze łatwiejsze wink
      p.s. miałam w tym również ubrania do biegania, buty biegowe, kostium_okularki i czepek, dyski slajd, urzadzenie do ems, filtr kubek do kawy, ksiązke ( +kindle)
      • gris_gris Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:00
        wapaha napisała:

> tak-spakowałam siebie w jeden, syna w drugi i wcale nie do ciepłego kraju wink -
        > jadąc do ciepłego zadanie miałabym jeszcze łatwiejsze wink
        > p.s. miałam w tym również ubrania do biegania, buty biegowe, kostium_okularki i
        > czepek, dyski slajd, urzadzenie do ems, filtr kubek do kawy, ksiązke ( +kindle
        > )

To wszystko w bagazu wielkosci szkolnego plecaka? Na dwa tygodnie?

• wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:02
          prawie na 3 tygodnie
          tak, do takiego plecaka
          na miejscu ,miałam mieszkanie w pełni wyposażone -( z pralką etc )
      • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:01
        p.s. mieliśmy takie plecaki - bardzo pakowne i wygodne
        • troompka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:21
          Tako właśnie kupiłam i jak przyjdzie to zrobię przymiarkę. Jak się nie uda to trudno, dokupię kabinówkę, tyle że to nie jakieś 100 zł jak ktoś tu rzucił, tylko 280, to raz tyle co sam bilet no więc jest różnica. A w planach mam 2 takie wyjazdy bo istotnie ceny biletów z bagażem podręcznym kuszą😊
          • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 08:27
            finanse to jedno, wygoda to drugie - zarzucasz plecak na plecy, przez ramię torebeczka/saszetka z dokumentami i tyle , nie ciągasz się jak żyd tułacz z walizką a samolocie zajmujesz swoje miejsce bez konieczności szukania miejsca na walizkę ( nie zawsze jest nad siedzeniem bo ludzie randomowo wsadzają )
            ten plecak jest idealny- dosłownie do zapakowania po brzegi, każdy cm jest wykorzystany wink
    • trampki_w_kwiatki Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 16:59
      Tak, kiedyś leciałam do Włoch na taką objazdówkę pociągiem i musiałam się spakować do podręcznego WizzAira. Dało radę. Brałam bluzki z szyfonu, same cienkie krótkie spodnie, jedyne buty miałam na sobie a z kosmetyków pakowałam tylko próbki smile dało radę!
    • zielonecurry Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:07
      Pojechaliśmy na 2 tygodnie do Tajlandii tylko z bagażem podręcznym. Ale założenie było takie że przynajmniej 2 razy robimy pranie. W Tajlandii w każdym hotelu można oddać rzeczy do prania. Ta usługa jest tak śmiesznie tania że grzech nie skorzystać.
    • 35wcieniu Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:12
      Tak, spokojnie, ale nie przeraża mnie opcja przeprania lekkiej bluzki. Zresztą zawsze i wszędzie biorę wersję minimum.
    • 3-mamuska Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:16
      Ja, ale co prawda na tydzień.
      2 narzutki na plaże, 2 stroje , bielizna, 1 p legginsów 3/4 , 3 topy, 5 sukienek. I miałam swój ręcznik plażowy i kosmetyki.
      Części nie ubrałam, bo cały dzień w stroju. Najwyżej przepłuczesz coś na wieczór i rano będzie gotowe.
      Zabrałabym wystarczająco bielizny.
    • shellyanna Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 17:38
      Zastanów się czy oszczędzając na bagażu nie wydasz na miejscu tyle samo. Kosmetyki są często droższe - zwłaszcza te do opalania. Nie kupisz sobie niczego na miejscu? Pamiątki? Ciuchy właśnie?
      Ile na tym bagażu oszczędzisz? 100? 200 zł?
      Moim zdaniem nie warto się stresować.
      • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:26
        Do opalania i tak nie weźmiesz w podręcznym, chyba, że chcesz się bawić w przelewanie olejku w buteleczki.
      • clk Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:10
        Potwierdzam. Kremy do opalania w Grecji kosztowały ponad 20€ smile na miejscu w DM Płaciłam 4€, a miałam 3 różne. To akurat już koszt walizki
        • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:33
          No weź, ja płaciłam w wizz za podręczny z 250zl, zwykły bagaż był po 500..
          • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 08:29
            a ja miałam bez żadnych opłat za podręczny ( wizz)
            • ichi51e Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 08:32
              ciężko za liniami nadążyć ale chyba w wizie podręczny za darmo to torebka lub plecaczek dziecięcy - jak ktoś chce wziąć mała walizkę (również podręczna) to płaci.
              Ja tam latam z prawdziwym podręcznym (toreba plus rzeczy na lot) i tez nie płace ale widzę ze dużo ludzi ma de facto walizkę jako podręczny.
              • wapaha Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 08:34
                Wizz wyraźnie określa co jest bagażem podręcznym, i jako taki są sprzedawane torby/plecaki dokładnie pod wymiar
                Miałam 2 plecaki podręczne ( jeden ja, jeden młody) + torebkę + młody miał nerkę.
            • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 14:26
              Za ten normalny podręczny wink
        • 3-mamuska Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:56
          Ja kupowałam tez w Grecji i nie kosztował 20€. 7.99. Zdaje się 200ml.
          Miałam 2 jeszcze z Londynu , wiec przewiozłam po 100ml. Starczyło na naszà 3.
    • sumire Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:34
      Tak, dużo się najeździłam z podręcznym. W ciepłe miejsca - żaden problem.
      • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:59
        sumire napisała:

> Tak, dużo się najeździłam z podręcznym. W ciepłe miejsca - żaden problem.

Ale na 2tyg?
        • georgia.guidestones Re: bagaż podręczny w tanich liniach 16.09.22, 11:33
          Ten ,"stary" podreczny limit z ryana to az 48l, nowy to pół tego.
    • arkanna Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:40
      Nie dwa ale tydzień w Mediolanie z bagażem 25 l, dało się. Kosmetyki tylko próbki, plus piżama, bielizna razy ilość dni, jeansy, sukienka, szorty i kilka koszulek. Na sobie wygodne kolejne jeansy, koszulka, bluza i płaszczyk bo kwiecień. Plus miałam małą torebkę z dokumentami. Aha i jeszcze woreczek kawy, herbaty i cukru .
      • rozaliaolaboga Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:52
        To fajnie ale bagaż mieszczący 25l jest ze 3 razy większy niż ten, o którym pisze autorka posta..
        • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:29
          Eeee, 40x30x20cm to są dokładnie 24 litry... big_grin
    • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 18:56
      Do 3-4 dni na upartego i dla kreatywnych- da sie.
      Na 2 tyg na pewno nie porywalbym sie z plecaczkiem- bo te Ryanowskie rozmiary teraz to plecaczek, nie plecak.
      Najlepiej jak zrobisz symulacje i spakujesz sobie jakikolwiek taki nieduzy i upchniesz kilka must-have rzeczy (w tym jakas zapasowa pare butow/sandalow-m/klapkow jesli chcesz miec druga pare) i zobaczysz o chodzi, ze to naprawde w zasadzie nic.

Nawiasem mowiac jest tez malo znany myk , ktory pozwala wziac ok 3-4kg ciuchow ekstra gratis.
      I nie, nie chodzi o zwykle nakladanie na siebie X warstw spodni smile
      Sprawdzone dwa razy, w te wakacje, z Ryanem ktory najbardziej sie z moich doswiadczen lubi przypier*}*#. I oba razy eksperynent przeszedl pomyslnie smile
      a przyznam, mialem watpliwosci czy sie uda - zbyt piekne zeby prawdziwe smile
      Ale to z serii “wiem, ale nie powiem”.
      Znaczy moge powiedziec, ale nie tu.
      Gdy tylko bedzie to masowo stosowane, linie pewnie to ukroca ..uncertain
      Jak cos to na maila smile

A z metod mniej “tajnych “- po prostu 10kg na poklad w Ryanair (Jesli to o nim mowisz ) nie kosztuje tak duzo - a tu juz na 2tyg sie mozna zapakowac bez wiekszych wyrzeczen.
      To nie waliza, ale taka torba podrozna.
      Tylko nie brac pianek, kosmetykow, kremow >100ml.
      • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:32
        >jest tez malo znany myk , ktory pozwala wziac ok 3-4kg ciuchow ekstra gratis.
        Czy ten tajemniczy mega myk, który można tylko na priva i szeptem to znane upchanie ciuchów w poszewkę od jaśka i udawanie, że to poduszka...?
        • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 11:28
          Pomidor smile

P.S. Tak "znane" ze na ponad 90 wpisow, kilkudziesiat osob zero podzielenia sie ta znana wiedza. A to ze Ty teraz to jedynie jako odp na moja wzmianke smile
          • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 14:28
            Eee? Ale sądziłes, ze ematki zaczną się przekrzykiwać, by odkryć Twój sekrecik…?
            • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 17:41
              Dlaczego moj?
      • clk Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:12
        To ten myk ze kupujesz coś w bezcłowej (wode, gumę do życia, czekoladę etc) i pakujesz tam inne rzeczy? Znane smile
        • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 11:30
          Pomidor smile

P.S. To samo co do memphis- niby "znane"tylko ze na ponad 90 wpisow, kilkudziesiat osob zero podzielenia sie ta "znana" wiedza smile
      • konsta-is-me Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 20:12
        Można jeszcze schować po kieszeniach ( ciuchowe) albo wypchać stanik 😁
        • no_easy_way_out Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 20:22
          konsta-is-me napisała:

>albo wypchać stanik 😁

Zostaw moja metode w spokoju tongue_out wink
    • mamkaantka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 19:01
      Nie ma takiej opcji nawet podczas weekendowego wypadu. Mała walizka dodatkowo to dla mnie absolutne minimum podczas każdego wyjazdu...
      • amast Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 11:32
        E? Na weekendowy wypad to ja biorę zapasowe majtki i skarpetki, bluzkę na zmianę, koszulkę do spania, szczotkę do włosów, szczoteczkę + pastę do zębów. Na upartego to w torebkę wszystko upchnę...
    • pyza-wedrowniczka Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 19:57
      Weź sobie zobacz, co potrzebujesz na te 2 tygodnie i oceń. Bo w sumie to każda, co tutaj pisze ma pewnie zupełnie inne potrzeby i zabiera inną ilość rzeczy. Poza tym ciuchów to akurat można zabrać mało, często jakiś duperelek się uzbiera (kubek termiczny, butelka na wodę, jakaś elektronika itp.)
    • koronka2012 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:02
      Jadąc do ciepłych krajów warto jednak zabrać więcej niż na 2-3dni, choćby jakiś ręcznik plażowy, zestaw do nurkowania. Można wziąć 2-3 koszulki i prać je na okrągło, tylko po co?

Skoro wybierasz wypasione apartamenty to chyba po to żeby mieć z tego przyjemność, a nie chodzić w jednych spodenkach, No chyba, to nie ma wyboru bo miejsce drogie po całości?
    • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:16
      Zapakowaliśmy się na tydzień w 4 osoby w 2 kabinówki, mieszcząc też 2x maski, 2x płetwy, 2x okularki i tabun maskotek. Ja ze swoich ciuchów miałam 2 kostiumy, sukienkę plażową, 3 lekkie sukienki na posiłki i klapki. Mydło i szampon w kostce. Ale ja też nie mam potrzeby zmiany kostiumu każdym razem na inny ani brylowania na posiłkach w kreacjach, mogłabym i w plecaczek podręczny się upchać. Jeśli o tropikach mówimy.

Mielismy krem do opalania 200ml, ale znaleźli, wygrzebali i wywalili... W drodze powrotnej wieźliśmy podobną butelkę olejku do domu i nikt się nie przyczepił...
      • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:17
        A, jeszcze weszły 4 ręczniki plażowe z mikrofibry z decathlonu, te cienkie największe.
        • nicknanowyrok Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 20:43
          Na tydzień kabinówką od biedy ogarnie. Na 2 tygodnie nie.
          • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 21:36
            Ale ja miałam kabinowkę na 2 osoby, wiec w zasadzie pół kabinowki.
            • nicknanowyrok Re: bagaż podręczny w tanich liniach 14.09.22, 22:22
              Były takie co leciały z torebką na miesiąc. Na pugilares z kartą starczyło. Na miejscu szły na zakupy do Guci&Gabana. Ale co z tego?
              • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 07:29
                To, ze ja nie dokupywalam żadnych ciuchów i spakowałam się w podręczny.
      • evening.vibes Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 08:37
        memphis90 napisała:
        > w 2 kabinówki,

Kalinówka 55x40x20 czy 40x30x20? Bo to jakby nie patrzeć 2-krotna różnica w pojemności big_grin
        • memphis90 Re: bagaż podręczny w tanich liniach 15.09.22, 14:33
          No tak, ale na więcej osób…

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka